Dolgozók Lapja, 1974. október (27. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-04 / 232. szám

títl október I. péntek DOLGOZOK LAPJA Megyei kézilabda-bajnokság ima forduló A megyei kézilabda-bajnok­ság hatodik fordulója Viszony­lag simán zajlott le, az esé­lyesek győztek. Egy női talál­kozó, a Sárisápi Bányász—Tb. Spartacus mérkőzés elmaradt; ugyanis a szövetkezeti lányok autóbusza útközben elromlott, így nem érkeztek meg. A szakszövetség a két pontot a bajnoki rendszabályok alapján a Sárisáp javára igazolta 0:0 gólkülönbséggel. NŐI CSOPORT Fontos mérkőzést játszott az Oroszlány Tatabányán a HIR­TEX ellen. Nagy küzdelem, jó iramú összecsapás volt. A helyenként kemény találkozót megérdemelten nyerte a baj­nokságra törő bányászegyüttes. Kisbéren szerepelt a Tatai AC, s szoros mérkőzésen győ­zött. Bakonybánkon a Dorogi AC tovább javította aműgyis kitűnő gólkülönbségét. Bábol­nán és Szőnyben hazai győ­zelmek születtek, bár az Esz­tergom, illetve az Almásfüzi- 1> igyekezett ezt megnehezí­teni. Eredmények: Oroszlány— Tb. Hl RT EX 14:12 (10:6). V.: Balogh F. (egyedül). Legjobb dobók: Lakatosné 7, Ajtai, Bodó 3-3. ill. Molnár S. Né- methné 4. Tatai AC—Kisbér 13:10 (5:3). V.: Koloszár, Tóth L. Ld.: Sipos 6. Ádám, Or- szágh, 3-3, ill. Garai 4, Ekker Állami gazdasagok: mezögazdasAgi ÜZEMEK! Figyelem! Megvételre kínáljuk állóeszköz- állományunkból kifogastalaon állapotban tévő 2 DB CT 122 TAKART. Érdeklődni lehet munkanapokon 7,30-tól 15,30-lg. TELEFON: 252. ÜGYINTÉZŐ: Pásztor Albert. CÍM: Komárom megyei GFV. Komárom. Klapka Gy. n. 40. 3. Dorog—Bakonybánk 24:9 (14:4). V.: Dévai, Hoczek. Ld.: G örgyéi 11, Poles 5, Vaczla- vek 3, ill. Kántor 5, Szabó E. 4. Bábolna—Esztergom 8:6 (5:4). ’V.: Maglódi Judit (egyedül). Ld.: Székely 4, ill. Pusztaszeri 4. Olajmunkás— Almásfüzitő 15:13 (9:7). V.: Bandi, Libor. Ld.: Komáromi 8, Dobi 5, ill. Horváth 4, Bo- záné, Bihari 3-3. FÉRFICSOPORT Tarjánban a Környe lendü­letes játéka gólokban mutat­kozott meg. Wittmann Géza egymaga tizenkilencszer talált az egyébként lelkesen játszó tarjániak hálójába. Némi meglepetést jelentett a Tatabányai Bányász tarta­lékainak enervált játéka. így az Oroszlány biztosan nyerte a találkozót. A Nyergesújfalu szaporította pontjai számát a bakonybánki fiúk ellen, bár a nagy gólkülönbségben ludas a vendégcsapat kapusa is. Eredmények: Környe—Tar­ján 34:15 (17:8). V.i Benczik, Kondor. Legjobb dobók: Witt­mann 19, Mózer 4. ill. Szeder 10. Oroszlány—TBSC U. 23:18 (12:8). V.: Berente, Kemecsei. Ld.: Rampold 7. Krihó, Neme­sért 4-4, ill. Hegedűs M. 7. Viscosa—Bakonybánk 32:13 (14:8). V.: Baumann TI., Ha- vancsák. Ld.: Pataki 8. Miha- lovits 7. Nagy L., Szemenvák 5-5, ill. Major 4. Almásfüzitő —Olajmunkás 33:26 (16:9). V.: Bandi, Libor. Ld.: Csorba 12, Bérli J., Gombás 6-6. ill. Szá­lai 8, Auxner 6. Titkos 4. Atlétika A fiúcsapat jól hajráxott A megyei atlétikai szövetség bo­nyolította le az ifjúsági csapat- bajnokság harmadik fordulóját Ta­tabányám. Az eiső nap kellemes, nyárias, másnap viszont hűvös, esőréhajló időben zajlott a ver­seny. Megyénk férfi ifjúsági vá­logatottjának az Újpesti Dózsa és a Bp. Előre volt az ellenfele; a lányok a Bp. Előre és a Csepeli Vasas atléta-gárdájával vették fel a küzdelmet. A férfiaknál nagyon izgalmasan alakuló pontversenyben megyénk ifjú atlétái az utolsó három szám­ban (800 m, 3000 m, 4x4.00-as váltó) aratott győzelmükkel előzték meg a végig vezető újpestieket. Közben több figyelemre méltó eredmény is született; ezek közül kiemelke­dik Laposa Ferenc 3000 méteres síkfutásban elért 8.45.6-ös ideje, mely jobb az aranyjelvényes if­júsági szintnél. A lányok viszont a pontversenyben csak megszorí­tani tudták a fővárosi egyesülete­ket. (Mindhárom csapat egyéb­ként számonként 2-2 versenyzőt indított). Az egyes száj nők győztesei és megyei atlétáink helyezései (Ko­márom megyét. a helyezetteknél ,.K” betűvel jelöljük). Lányok; 100 in: 1. Kerényj Zsu­zsa (Előré) 12.8. . .4. Németh Gabriella (K) 13.3. 5. Kunstár Ibo­lya (K) 13.5 . 200 m: 1. Tompái Györgyi (Csepel) 25.4, . . .3. Ke­resztély Györgyi (K) 26.9. . . .6. Szajlai Mária (K) 28.0. 100 gát: 1. Kunstár Ibolya (K) 17.2, 2. Ko­csinzki Ilona (K) 17.6. 400 m: 1. Váczi Éva (Csepel) 58.7, . . .3. Ke­resztéi y Gyöngyi (K) 61.0, . . .5. Mayer Anna (K) 65.0. 800 m: 1. Richter Anna (Csepel) 2.26.3, . . .4. Németh Gabriella (K) 3.12.5, 5. Szajlai Mária (K) 3.30.0. 1500 m: l. Richter Anna (Csepel) 5.05.2. Ko­márom megyei versenyző nem in­dult. Távolugrás: 1. Váczi Éva (Cse­pel) 534, . . .4. Németh Gabriella (K) 480, 5. Tarr Gizella (K) 476. Magas: 1. Perczel Katalin (Élőre) 158, . . .3. Boros Ilona (K) 152, . . .5. Németh Gabriella (K) 120. Diszkosz: 1. Csőke Katalin (Cse­pel) 42.84, . . .3. Lukácsi Mariann (K) 28.58, 4. Kutassi Mária (K) . . .3. Mátyás János (K) 8.09.8. 110 gát: 1. Széles! György (Dózsa) 15.6, 2. Csebényi Tamás (K) 16.5, . . .4. Gulyás László (K) 17.3. 800 gát: 1. Szeiesi György (Dózsá) 40.9, . . .4. Csetényi Tamás (K) 42.2, 5. Fáncsi Béla (K) 44.6. 2000 aka­dály: 1. Zabin Antal (Dózsa) 6.20.6, . . .4. Mátyás János (K) 6.33.4, 5. Kövecsi Zoltán (K) 6.59.6. 10 km gyaloglás: 1. Járfás József (K) 50.41.0, .. .4. Veress István (K) 1:00.25.4. Magas: 1. Kiss Árpád (Dózsa) 190, 2. Jámbor József (K) 190, ... Cselgáncs Szaller György (középen) biztosan nyerte a 200 méteres síkfutást. Felszabadulási Kupa Mozgalmas tíz perc bábolnai se— -DUNAÚJVÁROSI ÉPÍTŐK. 8:2 (2:0) Dunaújváros, 100 néző, v.: Vrabecz. BSE: Háromhazi — Füredi, Hernádi (Tóth), Nyers, Sebestyén, Bajos, Neu- singer (Révai), Laki, Tóth B., Korsós,. Tóth J. A jóval korszerűbben ját­szó, technikailag képzettebb bábolnai csapat idegenben is biztosan győzte le ellenfelét. A 7. percben Tóth József egyéni akcióból ért el gólt, majd a 19. percben az ő be­adásából Korsós szerezte a másodikat. A második félidő­Ertesítjük kedves vásárlóinkat, hogy 19október "7-én . Tatabánya II., Árpád u. 60. sz. alatt gumiboltot nyitunk. Autóápolási cs -felszerelési cikkek, gumiáruk nagy választékban kaphat:. Nyitva: 9—17 óráig, szombaton: 3—13 óráig. GENERAL KERESKEDELMI VÁLLALAT ben is a Bábolna játszott fö­lényben. A gólok sorát ekkor az 52. percben Tóth J. nyi­totta meg. A 62. perctől rendkívül ese­ménydús tíz perc. következett. Révai szerezte a bábolnaiak negyedik gólját, két perc múl­va Korsós az ötödiket. A kö­vetkező percben 11-eshez ju­tott a. dunaújvárosi csapat. de a. lövés fölé ment. Üjabb egy perc. és Tóth József me­gint gólt ért el, sőt. a kö­vetkező percben ismételt. törekvés- oroszlányi bányász 1:1 (0:0) Budapest, Bihari ut, 100 néző, v.: leigi. OBSC: Kere­kes — Németh, Pfaveczky, Koródi, Sárosi, Vízkeleti, Egyed, Horváth, (Papp), Tor­ma. Holánszki, Babai (Ber­tha). Az első félidőben az ala­csonyabb osztályú hazai csa­pat lelkesen harcolt, kemény védelnte sikeresen verte visz- . sza az oroszlányiak támadá­sait. A Bányász csatárai ek­kor elég körülményesen ját­szottak. Szünet után már job­ban rákapcsolt az OBSC, ve­zetést is szerzett, ám egy ár talmatlan szerelésnél a játék­vezető nagy meglepetésre 11 . est ítélt, és ezzel egyenlítet­tek a hazaiak. A Felszabadulási Kupa versenykiírása értelmében döntetlennél 11-es rúgásokkal döntik el a győztest. Ebben Törekvés volt szerencsésebb, ötször talált a hálóba, míg az oroszlányiak csak négyszer. A Bányász kevés erőt fej tett ki a mérkőzésen, és emi­att maradt alul. 24.32. Súly: Csőke Katalin (Cse­pel) 11.66, 2. Ormanecz Mariann (K) 8.82. . . .S. Lukácsi Mariann (K) 8.62. Gerely: 1. MuklL Cecília (Kiőre) 33.62. 2. Kutas! Margit (K) 32.96, . . .5. Liptai Judit (K) 24.66. 4x100 váltó: 1. Elóre 50.8. 2. Komá­rom megye (Kunstár, Németh, Keresztéi?’. Mayer) 51.0. 4x400 vál­tó: 1. Csepel 4.00.2, Komárom (Kocsinzlci. Mayer, Keresztély, Kunstár) 4.16.6. A női CSB harmadik fordulójá­nak végeredménye: Bp. Előre— Komárom megye79:51, Csepel— Komárom megye 67:60, Előre— Csepel 67:63. Fiúk: 100 m: 1. Kiss Árpád (Dózsa) 11.4, 2.. Szaller György (K) 11.5, ...5. Halász Imre (K) 12.2. 200 m: t. Szaller «György (K) 23.4, . . .4. Halász Imre (K) 24.6. 400 m: . Bállá László (Dózsa) 52.7. . . .3. Hochshooner Csaba (K) 54.4. 4. Gulyás László (K) 54.5. 800 ni: 1. Munkácsi Gyula (K) 1.59.0. . . .4. ITochshonner Csaba (K) 2.07.0. 1500 1. T.apósa Ferenc (K) 4.01.1, 2. Munkácsi Gyula (K) 4.02.4. 3000 m: 1. 1,apósa Ferenc (K) 8.45.6, 4—6. Jámbor Péter (K) 182. Rúd: 1.'Pfeifer László (Dózsa) 380, . . .5. Csetényi Tamás (K) 300, 6. Balázs Zoltán (K) 280. Távol: 1. Valusok László (K) 664,- 2. Sztruhár István (K) 638. Hármas: 1. Sztruhár Ist­ván (K) 13.72, 2. Valusek I,ászló (K) 13.61. Diszkosz: 1. Kiss Árpád (Dózsa) 46.04, 2. Zsadon Sándor (K) 39.44, .. .4. Balázs Zoltán (K) 35.18. Súly: I. Sajtos László (K) 12.62, 2. Zsadon Sándor (K) H.as. Gerely; Klenk János (Előre) 52.46, . . .3. Géber Károly (K) 48.8«. 4. Gózon Gyula (K) 42.82. Kalapács: T. Török. László (Dózsa) 40.46 , 2. 7.sadon Sándor (K) 37.38, 3. Soós Csaba (K) 30.24. 4.x 100 váltó: 1. Újpesti Dózsa 45.1: 2. Komárom megye (Szaller, Halász, Struhár, Csetényi) 45.4. 4x400 váltó: 1. Komárom megye (Sülé, Munkácsi, Csetényi, Hör-' nyák) 3.85.2. A férfi ifjúsági CSB harmadik fordulójának ponteredmén?’e: Ko­márom megye—Bp. Előre 129,5:82.5. Komárom megye—Újpesti Dózsa 112:102. Újpesti Dózsa—Bp. Előre 109:81. Berkes István országos ifjúsági bajuok Budapesten zajlott, le az ez évi egyéni országos ifjúsági és junior cselgáncs-bajnokság. A kitűnően rendezett versenyen az ifjúságiaknál a Budapest és vidék-bajnokság első 10-10. helyezettje indulhatott; csak­nem százan versengtek. Megyénket a Tatabányai Bányász és az Esztergomi Spartacus cselgáncsozói kép­viselték — kitűnően. A tata­bányai Berkes István súlycso­portjában országos-bajnok lett, az esztergomi Buri Ró­bert csak bírói tévedés foly­tán szorult a második helyre. (A döntőben jobb volt ellen­felénél, de meglepetésre még­is Szilágyit hozta ki a bíró győztesnek.) Berkes nagysze­rűen versenyzett, a döntőt is egy perc alatt nyerte. Megyénk cselgáncsozóinak eredménye: Ifjúságiak: 58 kg: ... 2. Buri Róbert (Esz­tergomi Spartacus). 65 kg.: ... 3. Gábor Áron (Tatabá­nyai Bányász). 75 kg.: Bajnok: Berkes István (Tatabányai Bányász, • edzője Mayer György). Nehézsúly:... 3. Grünwaid Ferenc (Tatabányai Bányász). Junioroknál: Ne­hézsúly: ... 3. Adámek István (Tatabányai Bányász). Röplabda NB II Ötletes, jó játék TATABANYA! PETŐFI —PÉCSI VÖRÖS METEOR 3:0 Pécsett pihenten, jókedvű­en állt ki az NB Il-es tata­bányai női röplabdacsapat, hiszen ezt a pécsi együttest itthon 3:0-ra verték, s most is bízhattak a győzelemben. Jó teljesítményt nyújtott a csapat, de külön ki kell emelni a csapatkapitányt, Tantmann Ilonát. Eddig „csak” bombaütéseiről ismerték, most viszont már sorozatban min­den mérkőzésén irányítója, karmestere, lelkes mezőnyjá­tékosa a csapatnak. Jövő héten itthon játszik a Petőfi a pesti Ferroglóbussal T. I. Kosárlabda NB II Az Oroszlány nyert, a Hirtex vesztett OROSZLÁNYI BÁNYÁSZ —FŰZFŐI AK, FÉRFI 58:18 (31:30) Oroszlány, 1Ó0 néző, v.: Varga, Herczeg. OBSC: Zsol­nai (16), Táskái (8), Fodor (2), Bátki (9), Manner (13). Csere: Jugovics (8), Bükkösi (2). A férfi kosárlabda NB II őszi idényének harmadik mérkőzésén élvezte először az oroszlányi csapat a hazai környezet előnyét. A Fűzfő elleni első hazai találkozó is szinte „idegenbe­linek” tűnt, hiszen csaknem egy év után az OBSC először játszott felújított pályáján. A mérkőzésen látottak is igazol­ták ezt. Az oroszlányi fiúk dobásai rendre rövidre sike­rültek és a jobbnál jobb ko­sárszerzési lehetőségek ki­használatlanul maradtak. Az első kosarat ők szerez­A LENFONÓ ÉS SZÖVŐIPARI VÁLLALAT KOMAROMI LENARUGYÄRA felvételre keres agrártudományi egyetemet végzett NÖVÉNYTERMESZTÉSI SZAKEMBERT, ' ÖAGRONÓMUSI MUNKAKÖR BETÖLTÉSÉRE. Jelentkezés: a gyár személyzeti osztályán. Komárom, Tgmándi u. 15. ték és öt percen keresztül irányítottak, de aztán a ven­dégek úgy értek el 8 pontot, hogy közben az oroszlányiak egyetlenegyet sem dobtak, lordult a játék képe, újabb jó hazai öt perc következett, ennek eredményeként a 15. percben 20:16-os vezetést szerzett a Bányász. Az első félidő hátralévő részében so­rozatban maradtak ki a hely­zetek, ez „feldobta” a vendé­geket, akik a gyenge védeke­zést kihasználva egy pontra megközelítették a hazai együt­test. Fordulás után, ha erőlköd­ve is, de eredményesebb csa­patjátékot nyújtott a hazai csapat, a 30. percre újabb 13 pontos előnyt szerzett. A ven­dégek ekkor dobták második íélideji első kosarukat. Válta­kozó játék alakult ki, a fűz­főiek némileg Csökkenteni tudták még hátrányukat, de a mérkőzés végső kimenetelét ez sem tette kétségessé. Az oroszlányi kosarasok a sok hiba ellenére is megérde­melten nyertek a lelkes ven­dégcsapat ellen. PÉCSI TANÁRKÉPZŐ FŐ­ISKOLA—TATABANYAI HIRTEX, NŐI 51:50 (29:28) Hirtex támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 7. perc­ben 12:4-re vezettek a tatabá­nyaiak. Ezután a pécsiek erő­sítettek és 15:14-re feljöttek. A félidő végéig felváltva es­tek a kosarak és 29:28-as pé­csi vezetéssel fordult a két csapat. A második félidő 4. percé­től állandóan 4-5 ponttal a tatabányaiak vezettek, de csak a 12. percig. Ekkor (3 perccel a befejezés előtt) 50:45-re ve­zetett a Hirtex. A 19. percheA is még mindig 3 pont volt az előnye. Az edző időt kért és labdatartásra utasította játé­kosait. Egy távoli dobásuk le­perdült a kosárról és az ellen­fél indítása után már 50:49 Volt az eredmény. 37. másod­perc volt hátra, újabb időké­rés következett. Ezután szé­pen adogattak a lányok, de 12 másodperccel a befejezés előtt Szabótól elszedték a labdát és a berohanó Kőródi bedobta a pécsiek utolsó kosarát, mely a győzelmet jelentette. Az utolsó másodpercben a kosár­ra dobó Gyöngyösinét ugyan durván szerelték, de a játék­vezetők nem láttak okot a büntetőre. A Hirtex a nyerésre álló mérkőzését így vesztette el — érdektelenül. A csapat ide­genben is javuló formát mu­tatott, különösen Szabó, Bel- vári, Gyöngyösiné és Kiss je­leskedett. Legjobb dobók: Szabó 14, Nemes 8, Belvári és Kiss 7—7, Gybng.yüsiné 6, Szöllősi és Fleschmann 4—í Vasárnap a hetedik helye­zett Bp. Spartacus látja ven»’ dégijl a Hírtéx csapatát.