Dolgozók Lapja, 1971. október (26. évfolyam, 231-257. szám)

1971-10-12 / 240. szám

r Wn, október 12. kedd OOLCOZÖSLAPJA NB II Lassan magára talál a MIM Vasas és a Timföld —fi KGMÉP újabb veresége ESZTERGOMI MIM VASAS — BP. VASUTAS SC 2:1 (2:1) Esztergom, 1100 néző, v.: Szabó. MIM Vasas: Fodor — Dóka, Kul­csár, Fiedler, Peszeki, Szendi, Markó, Laczkó, Engelbrecht (György), Czibik, Csapó. A hazai­ak erőteljesen kezdtek. Csapó bal­oldali beadását Németh kapus nem érte el, de Markó is lema­radt az akcióról. Három perc múltán Markó javított. Szendi az alapvonalig játszotta fel magát a baloldalon, fejmagasságban be­adott és a berobbanó Markó 7 méterről a léc alá fejelt. Németh csak érinteni tudta a labdát. (1:0). Magabiztosan, jól játszott a csa­pat, a támadásokat Czibik szer­vezte. A 14. percben az előrehú­zódó Kovács lövését biztosan véd­te Fodor. A 31. percben a 16-os előtt Peszeki és Kaszás összefu­tott. A játékvezető — meglepetés­re— vasutas szabadrúgást jelzett. Bazsánt jól eltalált lövése a sor­fal mellett a jobbsarokba vágó­dott. (1:1). A váratlan gól nem okozott zavart a Vasasnál, időn­ként csak durvaságokkal tudtak szerelni a vasutas védők. B. Na­gyot a bíró kétszer is figyelmez­tette. A 37. percben jobbról Lacz­kó ívelt középre, most is jól ér­kezett Markó és védhetelenül fe­jelt a kapu jobb oldalába. (2:1). A második félidőre a vendégek B. Nagy nélkül kezdtek. (Lecse­rélték, mielőtt a kiállítás sorsára jutott volna.) Az első félidőhöz hasonlóan most is a hazaiak irá­nyították a játékot. Az 56. perc­ben Czibik játszotta macát a kapu előterébe, leadását Laczkó lesgya- . nús helyzetből a hálóba lőtte. A partjelző beintésére a bíró nem adott gólt. A 62. percben Czibik lövését mentették a védők, majd a 73. percben — szöglet után — Laczkó kapura fejelt. A gólvona­lon Kontha mentett önfeláldozó- an. Az utolsó percekben beszorult a vendégcsapat, de az eredménye már nem változott. A Vasas javuló formában, erő­teljesen játszott, megérdemelte a közönség lelkes biztatását. Jók: Fodor, Kulcsár, Fiedler, Markó és Czibik. P. J. Az NB n Északi csoportjának állása: 1. MVSC 9 6 2 1 16— 6 14 2. Nagybátony 9 4 4 1 17— 7 12 3. Kazincb. 9 5 2 2 14— 8 12 4. Izzó 9 5 2 2 12— 9 12 5. Vác 9 2 6 1 10— 8 10 6. KKFSE 9 3 4 2 7— 6 10 7. Lenin város 9 3 4 2 10—12 10 8. Nyíregyháza 9 3 3 3 8— 6 9 9. BVSC 9 4 1 4 14—14 9 S.-újhely 9 2 5 2 9— 9 9 11. Ikarus 9 3 3 3 12—14 9 12. Kisterenye 9 2 4 3 13—11 8 13. Esztergom 9 2 3 4 13—18 7 14. Gyöngyös 9 2 1 6 7—15 5 Baka máz 9 2 1 6 12—20 5 16. Saig. KSE 9 — 4 5 5—18 4 ALMÁSFÜZITŐI TIMFÖLD — SZEKESFEHERVARI MÁV ELŐRE 1 :o (1:0) Almásfüzitő, *00 néző, v.: Maró- ti. Almásfüzitő: Dóczi — Nagy M.. Simon II., Simon I., Kocsis, Pau- lik, Mátai, Tóth B., Fekete, Nagv Gy., Bogár (Borzok). Edző: Paulik. Az első gólszerzési lehetőség az 5. percben adódott, amikor a ven­dégek 2 méterről hibáztak. Némi fölényt harcolt ki a hazai csapat. A 10. percben már a negyedik szögletet rúgta. A lb. percben Dó­czi hibázott, de a labda elkerülte a kaput. A 18. percben Tóth B. a bal oldalról beadta a labdát, a védők beálltak és Paulik közelről a kapu közepébe bombázott. (1:0). Egy percen belül Bogár öt mé­terről a kapus kezébe fejelte a labdát. A 22. percben Fekete lövé­se szállt fölé. Az első félidő vé­géig gólhelyzetet már egyik csa­pat sem tudott összehozni. A második félidőben alig történt említésre méltó. A hazaiaknak si­került megtartani előnyüket. A vendégcsapat játéka csalódást okozott. A 82. percben a sérült Bogár helyébe Borzok lépett pá­lyára a hazai csapatban. Jók: Nagy M., Simon II., Mátai és Fe­kete. P. N. BAUXITBANTASZ — KOMÉP SE 1:0 (1:0) Tapolca, 400 néző, v.: Rúzsa. KOMÉP: Dumánszky — Luigics, Szekeres, György, Bognár, Rácz IL, Klausz, Pápa (Horváth n.), Horváth I. (Gugolya), Sárii. Rácz I. Már a KOMÉP felállításból is látható volt, hogy biztonsági já­tékra törekedik. Nagy lendülettel kezdtek a tapolcaiak, s a közép­csatár lövését már a 2. percben hárítania kellett Dumánszkynak. A KOMÉP támadásai sorra lesen akadtak el. A vendégek kapusá­nak több védenivalója volt. A 20. percben korszerű hazai támadás futott a pályán, amelyet a védők csak szögletre tudtak tisztázni. A beívelésből született a mérkőzés egyetlen gólja. A középcsatár, He­gedűs fejesénél Dumánszky ^ár­nyékra ütött”, a labda a bal sa­rokba hullott. (1:0). Nagy kapus­hiba vol. A gól után a vendégek ragadták magukhoz a kezdemé­nyezést. Egy kiugratásra Sárfi raj­tolt a 16-oson belül, de védője szerelni tudta, majd Rácz I. sza­badrúgása foglalkoztatta a hazai­ak védőjét. Sárfi elhúzta a labdát a védők mellett, de felvágták. A második félidőben beállt Hor­váth II lendületet vitt a játékba. Sárfi előtt adódott az első gólszer­zési esély, de körülményeskedett. A másik oldalon a léc alól torná­szott ki egy bombát Dumánszky. Horváth II. beadása kihasználatla­nul maradt, majd Sárfi lőtt kapu­ra. Aztán csaknem Bányász-gól született: Szekeres a gólvonal elől vága ki a labdát. Az utolsó per­cek is tartogattak izgalmakat, de a gólszerzés nem sikerült. A múlt vasárnapi 2:5 után 180 fokos fordulatot vett a KOMÉP teljesíménye. Végig nagyszerűen játszottak a tatabányaiak, s a hazaiak javára egy kapushiba dön­tött. Jók: Szekeres, György, Rácz I., Rácz II. NB II Nyugati csoportjának állása: Súlyemelés Csak az utánpótlás „utánpótlása” A megyei 'Súlyemelő szövet­ség sikeres vegyes korcsoportú versenyt rendezett a KOMÉP tornatermében. A megye szak­osztályai azon fiataljaikkal jelentek meg, akik nem „ér­dekeltek” az elkövetkezendő vidéki, vagy országos verse­nyeken. Hiányoztak tehát a serdülők, akik jogot szereztek a vidéki bajnokságon való részvételre, s ugyancsak távol maradtak a nevesebb ifisták, akik Budapesten, a vidék leg­jobbjainak vetélkedőjén in­dulnak majd. A versenyen a Bányaipari Technikum, a Komáromi Tex­tiles. a KOMÉP. a Lábatlan! Vasbeton, az Oroszlányi Bá­nyász. a Tatai Textiles és a Tatabányai Bányász súlyemelői indultak, összesen 25 fővel. Eredmények: Felnőttek: Légsúly: Henczi István (BIT) 187,5. Könnyű: Sebes László (BIT) 240. Váltó Birizdó (BIT) 275. Közép: Ablonczy (Tb Bá­nyász) 342, 5 kg. Ifjúságiak: Pehely: ölveczky Tamás (K. Text.) 225. Könnyű: Palásti Antal (T. Text.) 265, Móré Sándor (T. Text.) 220. Váltó: Herold István (K. Text,) 282.5. Közép: Fazekas János (OBSC) 280 kg. Serdülők: Kisváltó: Hegyes Lajos (Lábatlan) 195. Kiskn- zép: Mészáros János (T. Text.) 205. Közép: Határvölgyi (TBSC) 245, Csiszár Ferenc (OBSC) 197, 5. Félnehéz: Ko­vács Zoltán (KOMÉP) 250, Máriás Mihály (TBSC) 222,5, Tippan István (KOMÉP) 190. Nehéz: Vörös Lajos (Lábatlan) 262,5 kg. Úttörők: Lepke: Gáspár Attila (T. Text.) 145. Könnyű: Sterczer Lajos (Lábatlan) 182.5. Váltó: Mezei Béla (Lá­batlan) 187, 5 kg. A Fővárosi Szállítási Vállalat pályázatot hir­det _ ÉPÍTŐMESTER, ÉPÜLETGÉPÉSZ, cs ÉPÍTÉSVEZETŐ felvételére. Kivitelezői gyakorlattal rendelkező mérnökök és technikusok jelent­kezését várjuk az alábbi címen: Budapest XIII., Csata u. 28. Asztalitenisz Dorogi fölény Dorogi fölénnyel zárult vasárnap az idei felnőtt me­gyei asztalitenisz „tízek” bajnoksága. Mivel több olyan versenyző nem jött el, aki jó helyezésre volt esélyes, a színvonalat csak az első há­rom helyen végzett dorogi játékos szolgáltatta. Az első hely sorsa az utol­só fordulóban dőlt el, ami­kor is a két veretlen verseny­ző, Nagy Jenő és Ridl Gyula találkozott. Nagy küzdelem­ben Kidl Gyula győzött 2:1 arányban, ezzel ő lett az idei „tízek” győztese, második Nagy Jenő, míg harmadik he­lyen az ugyancsak dorogi színekben versenyző Varga Zoltán végzett. Értesítés! A KISRUGÖ ÜZEM október 15-cn 9 óráiéi a „MŰSZAKI HÓNAP” keretében üzemlátogatást, TERMÉKBEMUTATÓT ÉS SZAKMAI ELŐADÁST TART, melyre szeretettel meghívjuk az érdeklődő lakosságot és a szakembereket. Megközelíthető a 8-as és a 9-es busszal 1. Szckszárd 9 7 2 — 14— 3 16 2. Pápa 9 5 3 1 15— 6 13 3. Fűzfő 9 5 2 2 13— 7 12 4. Savaria 9 5 2 2 15—11 12 5. Ajka 9 3 4 2 9— 9 10 6. Bakony V. 9 3 3 3 10— 8 9 7. Nagykanizsa 9 4 1 4 13—13 9 8. Z. Dózsa 9 3 3 3 10—16 9 9. PVSK 9 4 — 5 13—11 8 10. Győri D. 9 3 2 4 14—13 8 11. Táncsics 9 3 2 4 13—13 8 12. Pécsi Ercb. 9 2 3 4 9— 9 7 13. KOMÉP 9 3 1 5 7—11 7 14. Szf. MÁV 9 1 4 4 6—11 6 15. Almásfüzitő 9 3 — 6 8—18 6 16. Bauxitb. 9 1 2 6 5—15 4 NB III-3S eredmények NB III-as csapataink ered­ményei : Rákóczi SE—Puszta­vám—Móri Bányász 3:0 (3:0), Tatai Spartacus—Bábolna SE 2:1 (1:1), Sárisápi Bányász — Soproni VSÉ 1:1 (1:1), Győr- szentiváni TSZ SK—Komáro­mi Olajmunkás 0:0. A fordu­ló érdekessége, hogy az eddig nveretlen Tatai Spartacus Bá­bolnáról hozta el a két pontot. Két év munkájának „termésé’'’ Mór „csúcsidőszak” van az egyesületi választásoknál, s ezzel együtt természetesen a járási TS-eknél is. Nagy Sán­dornak, a tatai járás TS-elnö- kének annyi a munkája, hogy szinte ki sem látszik belőle. Ha lehet, maga megy el, egy- egy egyesületi közgyűlésre. A járás harminc falusi, vagy városi sportegyesületének ve­zetőségét többnyire már meg­választották. A tanácskozás mindenütt igen aktív volt, ahogy Nagy Sándor is mondja: minőségi változás van a két évvel ezelőtt és a mostani tiszt­újítás között. A plénumok va­lóban a két év munkájának „termését takarítják be” és a jövő bővülő lehetőségeit ala­pozzák. Csaknem mindenütt ott vannak a tanácskozáson a községek, üzemek politikai és gazdasági vezetői, akik aztán állást is foglalnak a helyi sportot illetően. A tatai TS-elnök a múlt he­tekben Naszály, Baj, Tardos- bánya, Tarján, a Tatai Texti­les, az Oroszlányi Bányász, a bokodi és a somodorpusztai taggyűlésen volt jelen, s ezek legtöbbjéről igen elismerő vé­leményt alkothatott. A közgyűlések hangulatában természetesen szerepet játszott' az is. hogy milyen támogatóst kapott eddig a helyi sportkör. Kocs és Tardosbánya különö­sen élen jár ebben a községek között, de megfelelő a támo­gatás. Naszályon és Bajon is. Komlódon és Bokodon viszont már gondok voltak és egy-egy szakosztályt meg is kellett az utóbbi két évben szüntetni. S hogy újból felélénküljön a fa­lu sportélete, ezért sokat tehet­nek a termelőszövetkezetek. A közelmúltban erre nagyon jó példát szolgáltatott Kocs, ahol a tsz teljes egészében át­vette a sport ügyét. Dunaalmá- son viszont éppen az ilyen tá­mogatás hiánya miatt bizony Ökölvívás Hat aranyérem öt megye (Komárom, Vas, Győr- Sopron, Veszprém és Fejér) ser­dülő ökölvívói mérték össze tudá­sukat Oroszlányban. A megyénk­ből induló négy klub közül a helybeli fiatalok váltották be leg­inkább a szereplésükhöz fűzött reményeket; hat aranyérmet mondhatnak magukénak. A győztesek és a megyénkben fiatalok eredményei: 1955-ös születésűek: Papírsúly: 1. Pollák B. (TBSC). Légsúly: 1. Fekete (Keszthely). Harmat: 1. Lukics L. (Szombathely), 2. Ber­kes P. (TBSC), 3. Varga (TBSC). Pehely: 1. Csordás G. (TBSC), 2. Nagy L. (Dorog). Könnyű: 1. Za- horecz G. (OBSC). Kisváltó: 1. Szőke (Keszthely), 2. Iván F. (KOMÉP). Váltó: 1. Zahorecz M. (OBSC), 2. Nagy J. (TBSC). Nagy­váltó: 1. Szkok A. (Székesfehér­vár). Középsúly: 1. Richter M. (TBSC), ... 3. Máté J. (KOMÉP). Nagyközép: 1. Török K. (Veszp­rém), 2. Kiss Cs. (OBSC). 3. Üve­ges (Dorog). Félnehézsúly: 1. Richter T. (Győr). Nehézsúly: 1. Somodi (OBSC). 1956/57-esek: Papír: 1. Virág! (Dorog). Lég: 1. Takács (Keszt­hely), 2. Lalus (Dorog), 3. Máté (KOMÉP). Harmat: I. Bakos J. (OBSC). Pehely:!. Borbély (Keszt­hely), 2. Nagy (KOMÉP). Könnyű: 1. Bokor (Szombathely) ... 3. Lő- rincz (KOMÉP). Kisváltó: 1. La- ezó (OBSC). Váltó: 1. Richlik I. (OBSC). Nagyváltó: 1. Lévai (Győ­ri D.). Közép: 1. Kovács (327. ITSK). Nagyközép: 1. Nagy A. (KOMÉP). Félnehcz: 1. Kondics T. (Keszthely), 2. F. Tóth S. (OBSC). A legtechnikásabb ökölvívóknak járó tiszteletdíjakat a győri Lévai és a veszprémi Török kapta meg. A csapatok közötti pontverseny­ben az Oroszlányi Bányász egy pont hátránnyal szorult csak a második helyre, a Keszthelyi Sí mögé. csak a személyi és anyagi gon­dok kerültek felszínre a ta­nácskozáson. Még hátravan néhány tár­sadalmi egyesületben a válasz­tóközgyűlés, s ugyancsak ez­után lesz az iskolai sportkö­rökben is a tisztújítás. Azután a tagság által megválasztott 50 sportköri küldött a járási konferenciára ül össze. Itt már négy év munkája kerül terí­tékre. A 15 tagú járási vezető­ség már készül ennek beszá­molójára is. Az előadó termé­szetesen Nagy Sándor lesz, aki különösen fontosnak tartja e beszámolóban a párt sportpo­litikai határozatainak, vala­mint az MTS II. kongresszusa irányelveinek helyi végrehaj­tásáról szóló értékelést. A já­rási tanácskozáson húsz kül­döttet választanak a megyei konferenciára. — A tisztújítással kapcsolatos munkánk természetesen a vá­lasztási időszakkal nem ér vé­get — mondotta Nagy Sándor mintegy összegezésül. — A köz­gyűléseken és a konferenciár. fölvetetteket a mindennapi gyakorlati sportban kell hasz­nosítani. S ha a további mun­ka olyan szellemű lesz, min' amilyenek a tanácskozások — és a helyi vezetők is így kiáll­nak a sport mellett, mint most. — akkor a következő- években még biztatóbban alakulhat a járás sportmozgalma. A mos­tani aktivitás, a választások légköre növeli optimizmusun­kat, bár munkánk ezután serr lesz könnyű, vagy gondoktól mentes. Városi kispályás bajnokság Változatlanul a Lenfonó csapata vezet A Komárom városi kispá­lyás labdarúgó-bajnokságának őszi idényében továbbra is a Lenföhó Csapata vezet. Az őszi fordulók eredményei: Építőipari — Sütőipar 2:0, Vasgyár — Posta 6:2, Határ­őrség — Vasipari Ktsz 3,:2, Nyomda — Rostkikészítő 3:1, Lenfonó — Költségvetés 17:1, Költségvetés — Építőipari 1:0, Nyomda — Posta 1:0, Vasgyár — Sütőipar 3:0, Vasipari — Kézilabda NB I Egy punt idegenből Tatabányai Bányász—Bp. Spartacus, női 13:13 (6:8) Budapest, Kőér u., 200 néző, v.: Tárnok, Tritz. Az 1971. évi női bajnokság utolsó mér­kőzésén a tatabányai csapat a következő összeállításban kezdett: Kéziné — Auerham- mer, Németh, Rammné, Virágos, Kuzmáné, Török. (Csere: Ragány, Sándorné, Papp, Legányi, Szén te.) Edző: Kuzma. A sokszoros bajnok fővárosi együttes a tavaszi szezonban Tatabányán elszenvedett vereségéért alaposan vissza . akart vágni. A helyezés szempontjából egyébként tét nélküli mérkőzést a Bányász jól kezdte, Auerham- mer két indításból lőtt góljával 2:0-ás ve­zetést szerzett. A hazaiak ezután rákapcsol­ta^ tíz perc elteltével egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A könnyedén játszó tatabányai lányoknak mindig sikerült szé­píteniük, de az egyenlítés a félidő végéig elmaradt. A második félidő elején még a hazaiak növelték előnyüket, de néhány perc múltán átvette az irányítást a tatabányai csapat és 9:9-nél befogta a Spartacust. Az egyenlí­tés után sem tört meg a vendégek lendülete, kétgólos előnyt szereztek. A félidő közepén a tatabányai lányok nyugodtan, a vendéglátók pedig kapkodva játszottak. Az utolsó per­cekben már úgy tűnt, hogy sikerül mindkét bajnoki pontot elhozni a fővárosból, amikor 13:11-nel — két eladott labda után — egy­szer indításból szépítettek a hazaiak, azután a vendégek csak szabálytalanul tudták aka­dályozni a Spartacus támadóját és így az utolsó percben — hétméteresből — a hazaiak egyenlítettek. Az idény utolsó fordulójában a 4. és 5. helyezettek találkozója színvonalas játékot hozott. A bányászcsapat idegenben is meg­mutatta, hogy ötödik helyezését megérde­melte, egész évi jó átlaga alapján. A tatabányaiak góllövői: Németh 7, Auer- hammer 3. Kuzmáné 2, Rammné. A csapat­ból Németh, Kuzmáné és Auerhammer já­téka érdemel külön említést. Az k kiy befejeztével a tatabányai csapat-. Középen, fehér mezben: Németh a gólkirálynő Piroska, ban található az 1971. évi gólkirálynő: Né­meth Piroska, aki 168 góljával utcahosszal maga mögött hagyta a mezőnyt, 45 góllal előzte például meg a másodikat, a Vasas­beli Csiknét. A NŐI BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE: 1. FTC 26 23 2 1 315—174 48 2. Bakony V. 26 23 — 3 368—202 46 3. Vasas 26 20 1 5 325—207 41 •1. Bp. Spart. 26 15 2 9 297—253 32 5. Tatabánya 26 13 3 10 274—250 29 6. Ózd 26 11 4 11 278—284 26 7. Goldberger 26 11 3 12 236—249 25 8. Gy. Text. 26 11 3 12 261—302 25 9. Csepel 26 8 8 10 272—278 24 10. OGSC 26 8 3 15 256—303 19 tí. Csorna 36 6 4 16 240—306 16 12. Pécsi B. 26 7 1 18 279—329 IS 13. Békéscsaba 26 5 — 21 187—352 10 U. Savam 26 1 2 21 248-383 S Rostkikészítő 1:1, Lenfonó — Határőrség 4:1, Építőipari — Határőrség 1:1, Vasgyár — Költségvetés 5:3, Vasipari — Nyomda 3:0, Posta.— Sütő­ipar 8:1, Lenfonó — Rostki­készítő 4:1 Posta — Költség- vetés 5:0, Rostkikészítő — Építőipari 6:1, Határőrség — Vasgyár 2:0, Lenfonó — Vas­ipari 2:0, Nyomda — Sütő­ipar 1:0, Költségvetés — Sü­tőipar 4:2, Építőipari — Vas­ipari 1:0, Rostkikészítő — Vasgyár 3:0, Határőrség — Posta 4:1, Lenfonó — Nyomda 3:1, Vasgyár- Vasipari 1:0, Határőrség — Sütőipar 4:1, Rostkikészítő — Posta 0:0. Nyomda — Költségvetés 4:1, Határőrség — Költségvetés 0:3, Nyomda — Építőipari 2:1, Lenfonó — Vasgyár 3 1. Vas­ipari — Posta 5:2 Építőipari — Posta 4:0, Határőrség — Rostkikészítő 2:0. A Lenfonó — Építőipari Ktsz és a Sütőipari — Rost- kikészíto elmaradt mérkőzés 2—2 pontját 0:0 gólaránnyal a Lenfonó, illetve a Rostki­készítő csapata javára írták.-"Hí 41. heti eredményei Békéscs. — SZEOL 2 MÁV DAC — Dunaújv. 3 Pénzügyőr — Oroszlány 0 FÖSPED — Dorog 3 Bp. Spart. — Várpalota 2 Ózd — G. IWAVAO 2 Vác — Izzó 1 Baka máz — Nyírcgyh. 1 N.bátony — Lenin város 1 Gyöngyös — SKSE 0 Esztergom — BVSC 2 Előre — KISTEXT 0 Cegléd — Budafok 0 1 Almásf. — Szf. MÁV 1 :0 1 A 41. heti totó nyeremények az illeték levonása után a követke­zők : 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 32 találat 23 darab, a nyeremé­nyük egyen kén« 35 337 forint. ll találatos 316 darab, a nyérc-* menyük 1035 forint, 10 találatos száma: 2401 darab* a nyereményük 198 forint. A 42. hétre átvitt Juták»«-* összeg: 155 012 íoijjbI.