Dolgozók Lapja, 1970. június (25. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-16 / 139. szám

1970, június 18. tedd DOLGOZOK LÁPJA Kézilabda NB I Kapusparádé Debrecenben DEBRECENI DÓZSA— TATABANYAI BÁNYÁSZ, FÉRFI 15:13 (7:7) Debrecen, 2500 néző, v.: Keszthelyi, Horváth. Tata­vezető két percre kiállította, és ezenkívül néhány „téves” ítélettel megtörte a tatabá­nyaiak lendületét, a hazaiak pedig kétgólos előnnyel húz­ták az időt, eredményesen. Tobak, a válogatott keret újonca a Debrecen ellen is a csa­pat egyik legjobb játékosa volt. bánya: Sándor — Bakonyi, Káló, Katona, Simó, Fekete, Tobak. Csere: Bellér, Szigeti, Molnár, Bognár, Schalkham­mer. Az idei bajnokságban jól szereplő vendéglátók nagy lendülettel kezdtek, s percek alatt 3:0-ra elhúztak. A Bá­nyász csak lassan lendült já­tékba. Negyedóra elteltével még a Debrecen vezetett 5:2- re. Ezután feljött ' a Bá-‘ nyász, főleg Simó egyéni ak­ciói voltak 'eredményesek, a 25. percben 7:6-ra állt a mér­kőzés, a Tatabánya javára. A hazaiak csak a félidő utolsó percében egyenlítet­tek. A második félidő kihagyott Bányász helyzetekkel kezdő­dött, a hazaiak válogatott kapuvédője, Pócsi a leglehe­tetlenebb helyzetekben is tisztázott. A Tatabánya egy­másután érte el szebbnél- szebb góljait, és Sándor ra­gyogó formában védte a deb­receniek lövéseit. Az utolsó percekben Feketét a játék­uGSC— TATABÁNYAI BÁNYÁSZ, NŐI 9:8 (7:3) Budapest, Kerepesi út. 300 néző, v.: Tárnok, Varga. Ta­tabánya: Kéziné — Tyeklár, Németh, Sándorné. Kuzmáné, Török, Virágos. Csere: Mis- kovicsné, Szente, Tóth, Nóg- rádiné, Forgács. Nagy melegben játszották a találkozót, ennek ellenére mindkét együttes lendületes akciókkal kezdett. A hazaiak szerezték meg a vezetést, majd a Bányász egyenlített, és ezután az OGSC elhúzott. A tatabányai lányok sok helyzetet hagytak ki, a dur­ván védekező hazaiakkal nem bírtak. A második félidőben a Bányász ledolgozta hátrá­nyát, sajnos a játékvezetők ezen a találkozón sem jeles­kedtek. Tyeklár szabályos szereléséért például hetest ítéltek, és több durva hazai szerelést tovább engedtek. Az utolsó percekben a tatabá­nyai lányok irányították a játékot, a levegőben lógott az egyenlítés, de végül nem si­került. A Bányász a döntet­lenre mindenképpen rászol­gált volna. 24. heti eredménye 1. Bakony—Pécsi Crcb. 2:1 1 2. Bauxitb.—Győri Dózsa 1:1 X 3. Ajka—Savaria 4:2 1 4. Máza-Szászvár—Fűzfő 2:0 1 5. Almásfüzitő—Szekszard 1:0 •t 1 6. Pápa—Kaposv. Rákóczi 3:1 1 7. Kiskunf.—Pénzügyőr 0:0 X 8, Arezzo—Cesena 0:0 X 9. Como—Perugia 0:0 X 10. Genoa—Pisa 1:1 X 12. AS Reggiana—Catania 1:3 2 13. Ternana—Modena + 1 1:0 1 14. Nyíregyháza—Kossuth 2:0 1 13 találatot s egyben 13 plusz 1 találatot egy fogadó ért el. Nyeremény: 583 416 forint. A 12 . találatos szelvé­nyekre a nyeremény 2512 fo­rint. A 11 találatos szelvé­nyekre 209 forintot fizetnek. A 10 találatos szelvények nye­reménye 45 forint. A Labdarúgó Világbajnok­ságra kiadott külön szelvény eredményhirdetése: 13 találata 22 fogadónak volt, ezek szelvényenként! nyereménye 9406 forint. 13 plusz 1 találata 20 foga­dónak volt, ezek szelvényen- kénti nyereménye a jutalom­mal együtt 13 238 forint. A 12 találatos szelvényekre 194. a 11 találatosokra 20, s b 10 találatos szelvényeibe ^forintot fizetnek. NB II Idegenben győzi! a Dorog - Döntetlen Esztergomban — A Timföld is két pontot szerzett DOROGI BÁNYÁSZ— ZALAEGERSZEGI DÓZSA 2:1 (1:0) Zalaegerszeg, 1000 néző, v.: Sza­bó I. Dorog: Horváth I. — Aspi- rány — Tóth, Duralla, Berecz, Kiss, Soós, Virágh, Nagy, Peszeki (Halmágyi), Bartalos. A bányászcsapat tartalékos ösz- szeállításban szerepelt mert sem Horváth P., sem Bredan nem játszott. Már az első percekben Peszeki előtt nyílott alkalom a gólszerzésre, de a fiatal összekötő hibázott. Ezután feljött a Dózsa és enyhe mezőnyfölényt harcolt ki, a dorogi védelem azonban jól zárt. A 40. percben Bartalos harcolt ki szögletet, a beívelt labdát Virágh fejelte a hálóba. 1:0. Szünet után átvette a játék irányítását a Dorog, a hazaiak láthatóan elfáradtak az első fél­időben maguk által diktált nagy iramtól. Az 55. percben Bartalost visszarántották a 16-oson belül a Dózsa védői. A játékvezető előbb ll-est ítélt, majd a hazaiak tilta­kozására visszavonta döntését, öt perc múlva már meg kellett ad­nia a ll-est, miután Bartalost is­mételten lerántották a védők a 16- oson belül. A büntetőből Tóth szerezte meg a második gólt. 2:0. Ezután a Bányász irányította a játékot, 10 perccel a mérkőzés befejezése előtt a láthatóan köny- nyedén játszó védők hibájából a jobbszélső futtából lőtt Horváth kapujába. 2:1. A Dorogi Bányász a tavaszi idényben első győzelmét aratta idegenben. A mutatott játék alapján a győzelem aránya még nagyobb is lehetett volna. Dicsé­retére válik a csapatnak, hogy tartalékosán is nagy akarással küzdött, valamennyi játékos so­kat mozgott a pályán és ennek a jutalma a megérdemelt győze­lem. Elsősorban Bartalos, Tóth, Virágh és Horváth I. játéka di­csérhető, de a többiek is példásan küzdöttek. ESZTERGOMI MIM VASAS- MISKOLCI VASUTAS 2:2 (0 :Z) Esztergom, 800 néző, v.: Jaczina, MIM Vasas: Takács III., Dóka, Koller (Peszeki II.), Takács I.. Kulcsár, György, Markó, Balogh, Laczkó,. .Túrái, S^abó .(Kara). A hazaiák kezeitek jobban!' áz első negyedórában nagy fölény- nyél támadtak. A 4. percben Ba­logh 16 méterről lőtt, a kapus szögletre mentett. A 8. percben Kulcsár lőtt mellé. A 13. percben Túrái nagy gólhelyzetben a ka­pusba bombázott. Közben feljöt­tek a vendégek és a második tá­madásuk a 20. percben gólt ho­zott, Sármány közelről talált a hálóba. 0:1. Két perccel később Koller hibázott a 16-oson belül, elvétette és nagy védelmi hibá­ból esett gólok nem törték le a hazaiakat, beszorították a Vas­utast. A 32. percben Laczkó feje­sét a gólvonalon túlrólmentette a jobbhátvéd, de a bíró tovább in­tett. A közönség sokáig tüntetett. A 43. percben Túráit a kapu elő­terében, gólhelyzetben felvágták, de a ll-est nem adta meg a bíró. A második félidőben továbbra is fölényesen játszott a hazai csa­pat, a Vasutas mindössze négy­szer jött át a félpályán. A 67. percben György remek egyéni játék után 14 méterről lőtt gólt. 1:2. A 73. percben a sorozatosan durváskodó Szendreit leküldte a bíró. Elkeseredetten védekezett a miskolci csapat, és több kiha­gyott helyzet után a 82. percben Laczkó lőtt újra a hálóba. 2:2. A 87. percben Balogh lövése túlju­tott a kapuson, de a kapufa men­tett. Jók: Kulcsár, Takács I., György, Markó. ATSC— SZEKSZÄRD 1:0 (1:0) Almásfüzitő, 300 néző, v.: Ta­polcai. Almásfüzitő: Dóczi — ‘Nagy M., Simon, Takács, Radics, Paulik, Stingl (Páncél), (Sidi), Lázár, Nagy Gy., Fekete, Tóth B. Nagy iramban és néhány for­más akcióval kezdett a hazai csa­pat. A második és a hetedik percben egy-egy helyzetet hagyott ki a Timföld. Ezután is az ATSC játszott fölényben, de Lijiorszkival az élen a vendégek védelme rend­re hárított. A 15. percben Lázár kitört a védők közül, kapura for­dult és biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Ezután is többször elfutott Lá­zár a szélen, és sok zavart oko­zott az ellenfél védelmében. Fordulás után a Szekszard kez­dett jobban, többször közel állt az egyenlítéshez, de a hazai yédők önfeláldozóan mentettek. Az utol­só negyedórában a Timföld játé­kosai okosan tartották a labdát, és megszerezték ezzel a két baj.- noki pontot. Jó iramú, kemény mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten győzött, jók; Lázár, Fekete, Tóth. Simon. A NYUGATI CSOPORT ÄLLÄSA: 1. Pécsi Érc. 14 10 3 1 42: 8 23 2. Szekszárd 14 10 2 2 23 : 8 22 3. Bakony V. 14 8 2 4 16: 8 18 4. Győr 14 6 4 4 15:11 16 5. Táncsics 14 7 1 6 29:12 15 6. Rákóczi 14 5 4 5 20:19 14 7. Bauxitb. 14 5 4 5 20:25 14 8. Máza-Szv. 14 4 5 5 16:18 13 9. Almásfüz. 14 5 3 6 16:22 13 10. Dorog 14 3 6 5 14:16 12 11. Pápa 14 4 4 6 16:21 12 12. Fűzfő 14 4 4 6 11:15 12 13. Z. Dózsa '*?’ 6 12:21 12 14. Ajka 14 3 5 6 13:30 11 .15. Savaria 14 3 4 7 16:22 10 16. Pécsi BTC 14 2 3 9 10:23 7 ÉSZAKI CSOPORT ÁLLASA: 1. Volán 14 13 1 __ 39: 7 27 2. SKSE 14 9 3 2 24:16 21 3. Kazincb. 14 9 1 4 33:13 19 4. LMTK 14 9 — 5 29:20 18 5. S.-újhely 14 6 4 4 19:13 16 6. Miskolc 14 7 1 6 24:16 15 7. K.-ter. 14 5 5 4 16:19 15 8. Izzó 14 4 6 4 18:22 14 9. Nyíregyh. 14 3 7 4 14:19 13 10. KKFSE 14 4 4 6 18:21 12 11. E. Vasas 14 5 2 7 19:23 12 12. Ikarus 14 4 4 6 16:23 12 13. Nagybát. 14 4 3 7 18:24 11 14. Borsod 14 1 5 8 8:21 7 15. BEAC 14 2 3 9 9:23 7 16. KELTEX 14 2 1 11 12:26 5 Mexiko 70 Hazautazik Anglia és a Szovjetunió A négy bennmaradt csapat: Brazília — Uruguay, Olaszország NSZK Vasárnap este újabb mér­kőzést közvetített a televízió Mexikóból, a legjobb négy közé jutásért játszott az 1966. évi világbajnok az NSZK együttesével. Leonban. A töb­bi mérkőzésről Vitrai Tamás a gólok sorrendjében tájékoz­tatott bennünket, tv-nézőket, így tudtuk meg, hogy Brazí­lia könnyedén győzte le Pe­rut, 4:2 arányban, Olaszor­szág is kirukkolt a góllövés­sel: a selejtezőkben három mérkőzésen szerzett egy gól­jával szemben ezúttal Mexi­kónak négy gólt lőtt, amire a vendéglátók csak eggyel tud­tak válaszolni, és a további küzdelmektől ők is elbúcsúz­tak. Hatalmas küzdelem lehetett a Szovjetunió — Uruguay összecsapás. A két csapat nem bírt egymással, és a 120 per­ces harc 117. percében dőlt el végül is a továbbjutás sorsa. Esparrago megszerezte ekkor az Uruguay egyetlen, de an­nál értékesebb gólját. Amit láthattunk, beillett akár döntőnek is. Nem vélet­lenül, hiszen 1966-ban a Wembley stadionban ez a két csapat küzdött a végső he­lyezésekért. Most az NSZK visszavágóra készült, Helmut Schün nem is titkolta, és, hogy ez sikerült, az Sir Alf Ramseyn is múlott, meg Banks gyomorrontásán. Mit sem. von le ez a győ­zelem értékéből. A nyugatné­metek — mint annakidején a magyarok ellen a berni dön­tőn — 0:2 után fordították a maguk javára a mérkőzést és győztek 3:2-re, parádés gó­lokkal, rettenetes lendülettel. Beckenbauer, Seeler és Mül­ler voltak a gólszerzők, az angoloknál pedig Mullery és Peters. A döntőbe jutásért tehát Brazília küzd Uruguay-jal és Olaszország az NSZK-val. Sajátos sorsolás, a két kon­tinens képviselői csak a dön­tőben küzdenek egymás ellen, az elődöntők ismét ..belső harcot” hoznak. Változatla­nul azt mondhatjuk, hogy még mindig a papírforma ér­vényesült, bár a Szovjetunió kiesését a szakemberek még korainak tartják, a többi eredmény valóban reális. Az NSZK visszavágott, és az an­golok szereplése a vártnál gyengébb volt. Brazília vál­tozatlanul a VB esélyese, ed­dig százszázalékos a szereplé­se, és az eredményes játék mellett elbűvöli a szurkoló­kat, a csapat minden tagja Labdaművész. Olaszország fel­támadt. Eddig mérsékeltebben szerepelt, illetve fogalmaz­zunk inkább úgy, hogy gaz­daságosan, a továbbjutáshoz elég volt egy gól. Most több kellett — a vezetést vasárnap a mexikóiak szerezték meg — hát többet rúgtak. Kik játszanak a döntőben jövő vasárnap? A brazilok és a nyugatnémetek. Esetleg az európai csapat lehet a másik, az olasz. De ahhoz Valcareggi edzőnek csoda­szerre lesz szüksége. Mert jók az plaszok, de az ango­loknál nem jobbak, RAKA8 Azonnal beköltözhető 2 szoba- konyha, éléskamra, nyárikonyha, pince, táskámra Esztergom, Kő- rösy László u. 2 alatt eladó. Ér­deklődni lehet egész nap. Eszter­gom, Kőrösy László u. 16. 1331 Elcserélném kétszobás, hálófül­kés, fürdőszobás, lakbérmentes házfelügyelői lakásomat Tatabá­nya-Újvárosban 2 szobás, össz­komfortosra, Tatabánya V., Komá­romi u. 37. ísz. 13. Házfelügyelő. 1307 Családi házat vennék Bánhi- dán, vagy Alsógallán. Cím: Bakó Sándor, Tatabánya-Újváros, Győri u. 16/a. Megbeszélés este 19 órától. 1320 Mezőtúri 1 szobás, összkomfor­tos lakásomat elcserélnem esz­tergomi vagy dorogi hasonlóra. Bővebbet: Esztergom, Ady Endre u. 8. (csak délután). 1324 Esztergomban — szoba-konyha, kamra, nyári konyha melléképü­lettel — családi ház eladó. Perc u. L 1/158 A Lenfonó és Szövőipari Vál­lalat Komáromi Fonógyára elfek­vő készletéből megvételre fel­ajánl: 8 m3 építőipari állványo­zásra alkalmas fenyő gömbfát, hossz: 4—6 m, átm. 10—20 cm. 4000 kg nagyszilárdságú betonacélt átm. 8 mm; 100 kg nagyszilárdsá­gú betonacélt átm. 10 mm: 400 kg nagyszilárdságú betonacélt átm. 16 mm; 300 kg nagyszilárd­ságú betonacélt átm. 18 mm; Felvilágosítást ad: áruforgalmi csoport, telefon: 20. 1315 Eladó egy igásló és egy gumis- kocsi, Esztergom, Győri János u. 12. Szentgyörgymezö. 1332 ALLAS A Komárom megyei Gabona- felvásárló és Feldolgozó Vállalat Tatai Körzeti Üzeme (Tata I., Környei u. 20.) felvesz azonnali belépéssel férfi szállító és rakodó munkásokat. Továbbá keverő­üzemi lezsákoló férfi munkaerő­ket. Fizetés, kollektív szerződés szerint. Vidékieknek üzemhez kö­zel ingyen szállást biztosítunk. Kereseti lehetőség szállító mun­kásoknál 2500 Ft — 3500 Ft-ig, le­zsákoló munkásoknál 1700 Ft — 2000 Ft-ig. Szabad szombatot is biztosítunk. Jelentkezni lphet körzeti üzemvezetőnél fenti cím alatt. Felveszünk továbbá kocsi malomba (Kocs, Komáromi út 10.) liszt leszedő segédmunkásokat: Jelentkezni lehet üzemvezetőnél á malomirodán. Fizetés megegyezés szerint. 1334 16. életévüket betöltött lányokat szövőnek felvesz a Pamuttextil­müvek Jacquard Szövőgyára. A be­tanulási idő 12 hét: ezen idő alatt havi 1050 Ft bruttó fizetést, és na­pi 1 Ft-ért ebédet biztosítunk. La­kást minimális térítés mellett leányotthonszerü elhelyezésben adunk. Jelentkezés: írásban a PTM Jacquard Szövőgyár üzem- gazdasági osztályán, Budapest XIII., Szekszárdi u. 19—25. 1242 Sezlonok, ágybetétek 900 forint­tól. Mintát küldök, szállítás díj­talan. Geller (Heimlich) kárpitos. Pápa. 1230 A Tatabányai Erdészet felvesz újvárosi fűrészüzemébe szalag- ős körfűrész munkára dolgozókat. Bér teljesítmény szerint. Ke­reseti lehetőség 2400—2600 Ft + évi 1 hold illetményföld. 15 eürm* vékony és 1 eürm3 vastag tűzi­fa. 1311 Az Oroszlány Városi Tanács VB, Városgazdálkodás alkalmaz ra­kodókat, úttisztítókat, gépkocsive­zetőket. Jelentkezni lehet 7—16 óráig, Oroszlány, Majki út 1/a. szám alatt. 1302 VÉGZŐS SZAKMUNKÁSTANULÓK FIGYELMÉBE' A TATABÁNYAI SZÉNBÁNYÁK azonnali belépéssel, jó kereseti lehetőségekkel hosszú időre szóló foglalkoztatásra alkahnaz: vájár, bánya-elektrolakaios, lakatos, villanyszerelő, hegesztő/ esztergályos, marós, kőműves, ács, vasbetonszerelő, hideg-meleg burkoló, bádogos, festő szakmunkásokat. Külön juttatásaink: munkaruha, jogosultság esetén föld alatti pótlék, termelés után premizálás, hűségjutalom, nyereségrészesedés, családfenntartó részére 58 q ingyenes illetményszén. Korszerű munkásszállásainkon havi 110—180 Ft-ig szállást, 9,30 Ft-ért napi háromszori étkezést biztosítunk. Jelentkezni lehet cs bővebb felvilágosítást ad a TATABANYAI SZÉNBÁNYÁK Munkaügyi osztálya Tatabánya I., Vértanúk tere 1. Telefon: 10—20. SZRKÜZLET BP-viílRAKÖCZI Of 5!. Izzólámpák, autólámpák fotólámpák, vetítőlámpák különféle speciális lámpák, fénycsövek, rádiócsövek, tranzisztorok, alkatrészek. Szaktanácsadás, VIDÉKRE UTÁNVÉTTEL CSOMAGKÜLDŐ SZOLGÁLAT