Dolgozók Lapja, 1969. augusztus (24. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-19 / 191. szám

1969. augusztus 19. kedd DOLGOZOK LAPJA =*=■ t. IYB II A Dorog behozta ponthátrányát A MIM Vasas győzött, a Timíöld pontot vesztett DOROGI BÁNYÁSZ— SlOFOKl BÁNYÁSZ 1:0 (1:0) Siófok. 1300 néző, v.: Palotai. Dorog: Szabó — Berecz, Tóth, L>uralta. Horváth, Csőri, Virágh, .okács, Reich, Gabala, Bartalos. Az első félidőt nagy iramú já- t , jellemezte. A csapatok jó c .ben küzdötték végig a talál- I ót. A Dorog aktívabb volt t. már az első félidőben is szá- i ; gólhelyzetet teremtettek csa- * n a siófoki kapu előtt. Ta- 1 4.. Bartalos, majd Virágh és I :h azonban a kapu előteré- I t hibázott. A siófoki csatárok i ont a jól záró dorogi védők t rújében akadtak meg, a be- i t labdákat pedig a kitűnő ; nában védő Szabó rendre le- He. A gól a 40. percben szü- I :t. Egy jobboldali támadás so- 'j i a labda a balösszekötő he- j. >i tartózkodó Reich elé ke­j t. aki 12 méterről szorongatott [. lyzetben jól eltalálta, s az a ji pu bal felső sarkába került. Szünet után a siófokiak elke- oí edetten vetették magukat a Űzdelembe, a találkozó tovább­ra is jóiramú, változatos ma­radt. A dorogiak a támadásokat ügyes lestaktikával állították meg. válaszul viszont többször . erűitek a siófoki kapu előtt gól- elyzetbe. Virágh, Gabala, majd lartáloa hagyott ki gólszerzési ehetőséget. A mérkőzés végéig nyílt volt a küzdelem. A Dorogi Bányász az őszi idény első mérkőzésén fegyelmezett átékával hozta haza idegenből a két bajnoki pontot. Ez a győ­zelem önbizalmat adhat a csa­patnak a további szerepléshez. Az első forduló sok érdekességet hozott, az első öt helyet azonos pontszámmal foglalják el a csa­patok. A dorogi együttesből Sza­bó Tóth, Csőri, Gabala és Ta­kács nyújtott kiemelkedő telje­sítményt. Almásfüzitői timföld- nagykanizsai olajbányász SE 2:2 (1:0) ß Almásfüzitő, 200 néző, v.: Pó- * esi. Timföld: Siklósi — Takács, Tóth S\, Háklár. Rakó, Mátrai. Maróti, Lázár (Latorczai), Nagy Gy., Radics, Tóth B. Góllövők: Nagy, Lázár. Az erősen felázott, füves játék­tér helyett a salakos pályán bo­nyolították le a mérkőzést. A Timföldnek a szél is segített egy "kicsit, de több formás támadás­sal, kapuralövéssel is bizonyítot­ták a hazaiak fölényüket. A so­rozatos támadásokat a 18. perc­ben siker koronázta. A jobb ol­dalról középre emelt labdát Nagy biztosan fejelte a hálóba. 1:0. A gól után sem tört meg a Timföld lendülete, a játék szemre is tet­szetős volt. A vendégek jófor- .mán semmi veszélyt nem jelen­tettek Siklósi kapujára. A 40. percben lábról lábra szállt a lab­da, majd Radics ügyesen, góllal fejezte be az akciót, de a játék­vezető beszéd címén megsemmi­sítette a gólt. A félidő utolsó perceiben is védekezésre kény­szerültek a vendégek. A második félidőt is Timföld- rohamok vezették be, egymás után háromszor jutott szöglethez a hazai csapat. A 48. percben a kapu előtt kavarodás támadt és Lázár a lábak közt a hálóba lőtte a labdát. A kétgólos előny birtokában a Timföld nem eről­tette a góllövést, kihagyta rend­re helyzeteit. Az utolsó tíz perc azonban nem várt fordulatot ho­zott. A hazai védők kényelmesked- tek. és mellettük Meszes, a jobb­szélső a hosszú sarokba talált. A 87. percben pedig a balszélső, Baranyai lőhetett szinte díszkí­séret mellett a T’mföld kapujá­ba. A 2:2 megváltoztatására már nem maradt idő. Az idény első mérkőzése ta­nulsággal végződött a Timföld számára. A küzdőszellemmel, a csapatiát ékkai nem volt baj. De a mérkőzés 90 percig tart, és nem kis bravúrral. Az 58. percben Kulcsár gólhelyzetben szerelte Bernáthot. A 62.- percben Györ­gyöt akasztották, a szabadrúgást mintegy húsz méterről védhetet- lenül rúgta a csatár a jobb fel­ső sarokba. 4:0. A 73. perc újabb hazai gólt hozott: Cserép beadá­sát Markó György elé tálalta, aki 18 méterről nem hibázott, a ven­dégeknek a 86. percben sikerült a becsületgólt megszerezniük, Bernáth egyéni akció után lőtt a hálóba. 5:1. Az esztergomi szurkolótábor színvonalas, nagy iramú mér­kőzést láthatott. A hazaiak az első perctől az utolsóig megállás nélkül rohamoztak, nem is eredménytelenül. A dicséret az egész csapatnak kijár, főképp Dóka, Szendy, Markó és Kertes nyújtott kiemelkedő játékot. Északi csoport Az Almásfüzitői Timföldgyár felvételre keres gyakorlattal rendelkező gyors- és gépírónőket Munkaidő heti 44 óra, kéthetenként szabad szombat. Fizetés megegyezés ‘ alapján. Jelentkezést a vállalat személyzeti osztályához kérjük megküldeni SZEPTEMBER 15-IG, önéletrajzzal együtt. szabadott volna épp az utolsó 1. BVSC 16 9 5 2 32:12 23 tíz percben könnyelműsködni. Ez egy bajnoki pontba került. 2. Nyíregyháza 16 9 3 4 24:15 21 3. V. Izzó 16 7 5 4 29:13 19 4. Volán 16 8 3 5 28:13 19 A NYUGATI csoport Állasa: 5. Kisterenye 16 8 3 5 23:15 19 1. Pápa 16 8 5 3 32:15 21 6. Esztergom 16 6 6 4 31:21 18 2. MÁV DAC 16 8 5 3 25:12 21 7. Kazincbarcika 16 7 4 5 22:21 18 3. Dorog 16 7 7 2 25:13 21 8 KKFSE 16 7 3 6 21:19 17 4. P. Ércb. 16 9 3 4 30.T7 21 9. S.újhely 16 5 6 5 15:14 16 5. Savaria 16 9 3 4 30:17 21 10. BEAC 16 S 4 7 25:25 14 6. Fűzfő 16 6 8 2 18:12 20 11. Borsodi B. 16 5 4 7 20:24 14 7. Táncsics 16 4 7 5 19:17 15 12. Papp J. SE 16 5 4 7 23:28 14 8. Timföld 16 6 3 7 23:24 15 13. EVTK 16 4 6 6 20:26 14 9. Veszpr. V . , 16 5 4 7 21:22 14 14. Ikarus 16 6 2 8 17:26 14 10. Bauxitb. 16 5 4 7 18:24 14 15. S. Kohász 16 4 3 9 19:34 11 11. Szekszárd 16 2 9 5 17:20 13 16. Ormosbánya 16 1 3 12 15:54 5 AZ ÉPÍTŐIPARI szállítási VALLALAT 1. sz. üzemegysége GÉPKOCSIVEZETŐKET vesz fel a tatabányai kirendeltségen, valamint Budapesten történő munkára. Jó kereseti lehetőség, szabad szombat. Cím: 1. ÉPFIJ Tatabánya, 80-as út, III. híd mellett. Telefon: 23—29. 12. Olajbányász 13. Szászvár 14. Kaposvár 15. Siófok 16. PVSK 16 3 7 6 14:21 13 16 5 3 8 19:35 13 16 4 5 7 9:17 13 16 4 3 9 12:33 11 16 3 4 9 19:32 10 ESZTERGOMI MIM VASAS— KOSSUTH KFSE 5:1 (3:0) Esztergom, 1200 néző, v.: Czir- jak. Esztergom: Szikora — Dó­ka, Csorna, Takács, Kulcsár, Szen­dy, Markó, Kertes, Pellinger, György, Monostori (Cserép). Nagy lendülettel kezdett az Esztergom és már a harmadik percben megszerezte a vezetést. Szendy lövését a kapus kiütötte, Kertes és a középhátvéd ráfu­tottak, kettejükről pattant a lab­da a hálóba. 1:0. A szentendrei­ek teljesen beszorultak. A 12. percben Markó közelről a kapu­fát találta el, majd a 19. perc újabb hazai gólt hozott. Pellinger beadott, Kertes futtából, 12 mé­terről védhetetlenül bombázott a bal felső sarokba. 2.0. A hazai­ak továbbra is támadást táma­dás után vezettek. A 34. perc­ben Kertes adott be egy szép cselsorozat után, és ekkor a be- tutó György volt eredményes. 3:0. A második félidő is változatos játékot hozott. A vendégek nem csüggedlek, még támadni is ma­radt erejük. Az 52. percben Ti­bor lövését hárította Szikora, nem Nyár végi lucerna- telepítéshez garantáltan arankamentes, I -íít? Ukitt'R 'o&‘ fémzárolt lucerna vetőmagot minden mennyiségben szállít a VETŐMAG VALLALAT Termelési Központja (Győr-Sopron, Komárom megye) Győr, Kiss János u. 2. Tel.: 12—01. Súlyemelőink kitettek magukért Benedek, Bagócs és Nemessányi új csúcsai Szombathelyen-, a Savaria Kupa súlyemelő tornán a magyar—bolgár nemzetek kö­zötti viadal ugyan elmaradt, de szinte a teljes magyar él­gárda dobogóra lépett, -s egy­mást követték a kitűnő ered­mények. Ebben elsősorban a Komárom megyei súlyemelők jeleskedtek. Különösen nagyszerű Bagócs Jánosnak,, az Oroszlányi Bá­nyász fiatal versenyzőjének teljesítménye. aki könnyű­súlyban a világ idei legjobb eredményével győzött, s köz­ben mind a három fogásnem" ben és az összetettben egy­aránt megjavította a magyar csúcsot, összetettben 412.5 kilogrammról 427,5-re, nyo­másban 135.5-ről 137,5. . sza­kításban 125-ről 127,5. lö­késben 160-ról 162,5 kilo­grammra. Ilyen csúcssorozat már régen fordult elő a ma­gyar súlyemelő sport törté­netébein. . Üj országos csúcsot ért el klubtársa Benedek János is, aki pehelysúlyban szintén biztosan győzött 365 kilóval és szakításban emelte a re­kordot ni kilóról U2,5-re. A harmadik új megyei re­korder a tatabányai Nemes­sányi Árpád, ő az úi nehéz­súlyú kategóriában állított •fel csúcsokat, mégiyUg pSz­szetettben 485, szakításban 150, és lökésben 180 kilóval. Biztatóan szerepelt a Sa­varia Kupa tornán a többi megyei súlyemelő is. Légsúly­ban az oroszlányi Holczreiter Sándor, nehézsúlyban az un-’-ancsak oroszlányi Chudik Lajos is győzött. A kilenc versenyszám közül tehát öt­ben Komárom megyei súly­emelő diadalmaskodott. Pe­dig Földi Imre és Veres Győző sérülés miatt nem is indulhatott. Felvételre keresünk változó munkahelyre:- vasszerkezeti lakatos, géplakatos, csőszerelő, villanyhegesztö szakmunkásokat, segédmunkásokat. BUDAPEST XIII.. RÉVÉSZ U. 9. SZ. ALATTI központunkba: vasszerkezeti lakatos, esztergályos, marós, villanyhegesztö, TMK lakatos szakmunkásokat, darukötözöket, segédmunkásokat. JELENTKEZÉS: Kohászati Gyárépitő Vá!ls».!n.t Budapest XIH. p'!-■«-* ti 9. ' 'gazdálkodás A Budapesti Kőolajipari Gépgyár azonnal felvess KÖZPONTI TELEPHELYRE: esztergályos, marós, lakatos, ív-lánghegesztő, kompresszorkezelő, villanyszerelő szakmunkásokat, raktárkiadókat és férfi segédmunkásokat. A központi telephelyen 44 órás a munkahét, MINDEN MÁSODIK SZOMBAT SZABAD. KÜLSZOLGALATOS MUNKÁRA: kardoskúti, algyői, százhalombattai és szőnyi műszer- és technológiai szerelési munkahelyeinkre FELVESZÜNK csőszerelő, központifűtés-szerelő, lakatos, hegesztő, villanyszerelő szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. A vidéki munkahelyeken is 44 órás munkahét, MINDEN SZOMBAT SZABAD. Alföldi munkahelyeinken dekádmunkarend szerint dolgoznak, Mukásszálló, üzemi konyha van. A szállás ingyenes. Bcr: megegyezés szerint. A BÉRÉN FELÜL 500 FT KÜLSZOLGÄLATI ATALANYT, az alföldi munkahelyeken még külön TERÜLETI PÓTLÉKOT IS FIZETÜNK. Felvétel esetén az útiköltséget térítjük, de próbaidő alatt történő kilépés esetén ezt visszavonjuk. Segédmunkásoknak hegesztőképző tanfolyamot szervezünk. JELENTKEZÉS: a vállalat munkaügyi osztályán (Budapest XVIII., Gyömrői üt 79—83), vidéken a munkahelyek vezetőinél. Nehézáramú technikus elhelyez­kedne komáromi, szőnyi vagy almásfüzitői ipari üzemben. Ajánlatokat „Technikus” jeli­gére kérem a Tatai Hirdetőbe. 1592 Rakodómunkásokat magas ke­reseti lehetőséggel azonnali belépéssel felveszünk. MÉH Te­lep, Tatabánya 1., Tatai u. 1551 A Komárom megyei Vízmű Vál­lalat két-hároméves gyakorlatúi rendelkező gyors- és gépírónőt keres. Részletes megbeszélés a helyszínen. Jelentkezes: Tata II., Agostyáni u. 13. sz. Személyzeti Osztály. 1573 Felhívás! Az Esztergom-kenyér- mefcei Felsőfokú Vegyipari Gé­pészeti Technikum igazgatósaga felhívja azoknak a pályázóknál: ffgveirnét. akik a műszaki egye­temek nappali vagy levelező ta­gozata a az idei írásbeli felvé­teli vizsgán megfeleltek, de fel­vételt nem nyertek, hogy — amennyiben intézményünkben kí­vánnak tanulni — esetleges ' fel­vételük ügyében írásban vagy személyesen jelentkezhetnek. Je léntkezesükhöz csatolják az. egye­tem e1 utasító határozatát. A je­lentkezés határideje: augusztus 23. Postacím: Esztergoip-tábor, Pf. 21. 1583 LAK AS Kétszobás családi ház sürgő­sen eladó. Oroszlány, Borbála, Dózsa Gy. u. 16. 1605 Kétszobás, összkomfortos, táv­fűtéses szövetkezeti lakás eladó. Oroszlányban. Lakástelefon: 502. 1600 Tatabánya-kertvárosi kétszobás, olcsó bérű. első emeleti lakásun­kat elcserélnénk újvárosi köz­ponti fűtéses hasonlóra. ..Sürgős” jeligére leveleket a kiadóba. _ ________________________1598 E meletes ház lakottan eíadó Bővebb felvilágosítást Tatabánya Mátyás király 13, vagy 26—84 telefonon, este. Í59*T Tata' tóparti másfél’ szobás, köz­művesített lakásqfnat műhely- • és garázs lehetőséggel, több évre bérbe adom. Érdeklődni min­dennap, Megyéi Tánács, porta. 7 órától 8-ig. 1599 JÁRMŰ Jó karban levő P 70r-es sze­mélygépkocsi eladó.' Tata II- Cyár u. 5. Lőrihczi. ' 1591 Eladó vállalatok, vagy szövet., kezetek teszere i db Nysa—N — 5h típusú személy- és tenerszáiij- tásra alkalmas üzemképes gép kocsi. 1 db Skoda 1202 típusú ic állapotban levő gépkocsi, 1 db j to. teherbírású 4 kerekű, gép­kocsival is vontatható pótkocsi, kifogástalan állapotban. Meg tekinthetők a telephelyen; Orc«z lányi Hőerőmű Vállalat. Orosz­lány, Telefon; Oroszlány 12—60 Mellék: 203. 1139 VEGYES 840 és • 436 négyszögöl gyümöl­csösben házhely, lábazattal, fa­anyag, tégla eladók. Pintérné, Kcppánmonostor, Fő u. 25. 1593 Sezlonok, ágybetétek 900 forint­tól. Mintát Kü’dök. Szállítás díj­talan. Gellér kárpitos. Pápa. 1463 Egy tehén, újszülött borjúvá' és 6 birka sürgősen eladó. Fodor Mihály, Kisbér. Perczel u. 43. •' 1586 Nyugatnémet tapéta ragasztó­val 2 'szoba-konyha, előszobához eíadó. Tata II., Deák Ferenc u. 34 1555 JIÄZASSAG 30 éves árva fiatalember, gép­kezelő, megismerkedne házasság céljából 25—28 év körüli leánnyá1 vagy elvált asszonnyal. Lakás megoldható* ..Piros rózsák” jeli­gére a Tatai Hirdetőbe. A MEZÖGAZDASAG3AN A ássfe • RpP'" . -f ..... HODGEP — STEYR Kooperációban gyártott RENDFELSZEDŐ PÓTKOCSI Kiváló teljesítményt nyújt a zöld- ég a száraztakarmány, a fonnyadt szí ázs, 3 répalevél és a siló’.ukoriea betakarításában. Nagy raktérfogat, magas fokú teljesítmény, tiszta és kíméletes íakarmányfclsze é- zavarmentes üzemelés, nagyfokú kényelem a kezelésben A HAMSTER KOCSI TELJES MUNKALÄNCOT VÉGEZ Ha kaszálóberendezéssel ->M' vontatja, elvégzi a rendfelszedés, az aprítás, a felrakás, a szállítás és a lerakás (kívánt sebe; sí műveletét egy ember, a traktorvezető kezelésével. A HAMSTER KOCSI A TAKARMANYBETAKA RITAS LEGKORSZERŰBB ESZKÖZE. GYÁRTÓ: HODGEP HÓDMEZŐVÁSÁRHELY MEGRENDELHETŐ A MEGYEI AGROKER VÁLLALATOKNÁL