Dolgozók Lapja, 1969. június (24. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-25 / 144. szám

6 DOLGOZOK LAPJA 1969. június 23. szeráa N8 III Sárisáp második, a Tokod harmadik Kudarcok az Északnyugati csoportban TOKODI BÁNYÁSZ- ZUGLÓI DANUVIA 4:3 (2:2) Tokod, 300 néző, v.: Budavári. Tokod: Pék — Galsi, Farkas, Bánáti, Szilli, Peszeki, Belánczki, Kovács, Pokriva, Papp, Jám­bor. Nagy iramban indult a mér­kőzés. A 6. percben szerezte meg először a vezetést a vendégcsa­pat : Szilli könnyelműsködése miatt Pásztor ért el gólt. A 12. percben Papp—Kovács volt a labda útja és a jobbszélső nagy góllal egyenlített. Hol az egyik, hol a másik kapu került ve­szélybe. A 30. percben lesgyanús helyzetből a vendégcsapat jobb­szélsője elfutott és újból megsze­rezte csapatának a vezetést. De az egyenlítés sem sokáig vára­tott magára: a 32. percben kéze- zés miatt ll-eshez jutott a Tokod és Pokriva nagy nyugalommal lőtt a jobb sarokba. Az 55. percben a kapus és Gal­si egymásra várt, s a Danuvia jutott ismét előnyhöz. A Tokod nem adta fel, lelkesen támadott es a 60. percben Pokriva góljá­val egyenlített. Fergeteges tá­madásba kezdtek ezután a ha­zaiak, de a vendégek kapusa nagyszerűen védett. A 87. perc hozta csak meg a mérkőzést el­döntő gólt: Kovács fejelt véd- hetetlenül a felső sarokba. A nagy iramú, változatos, gó­lokban gazdag mérkőzést meg­érdemelten nyerte a Tokod. Jók: Farkas, Bánáti, Peszeki, Kovács és Pokriva, aki csapatá­nak legjobbja volt. SARISAPI BÁNYÁSZ— ÉRDÉRT 1:0 (0:0) Sárisáp, 400 néző, v.: Szabó I. Sárisáp: Balázs — Lakics, Ker­tész, Farkas, Feri, Kruzslik, Vigh (Kurinyecz), Ekker, Rátvai, Jungwirth', Búzás (Soós). A Sárisáp nehezen tudott ki­bontakozni, mert a vendégcsa­pat sokat szabálytalankodott, a játékvezető pedig erélytelen volt. A játék az ellenfél térfelén folyt, de az ÉRDÉRT jól zárt a kapu­ja előtt. A 40. percben kettős kiállítás. történt: egy összeakasz- kodás után Kruzslik és Fridrich jutott erre a sorsra. Szünet után is állandósult a sárisápi fölény, Rátvai, majd Soós hibázott jó helyzetben. A mérkőzés egyetlen gólja a 77. percben esett: Kurin$'ecz jó in­dításával Rátvai kiugrott, kicse­lezett két védőt, úgy lőtt a ka­puba. Utána Rátvainak, majd Soósnak volt még gólszerzési le­hetősége. A Sárisáp végig nagy mezőny­fölényben volt, helyzete is sok akadt, ezért az egyetlen gól nem fejezi ki hűen a látottakat. Di­cséret illeti az egész csapatot nagy akarásáért, s különösen Farkas, Balázs, Lakics, Ekker és Rátvai emelhető ki. AZ NB III DUNA MENTI csoportjának Állasa 1. KELTEX 15 9 4 2 27:10 22 2. Sárisáp 15 9 3 3 27:16 21 3. Tokod 15 7 4 4 25:18 18 4. Z. Danuvia 15 7 3 5 24:20 17 5. V. Dinamó x 15 8 4 3 34:14 16 6. Vác 15 7 2 6 25:21 16 7. ÉRDÉRT 15 6 4 5 22:21 16 8. VCS DUTRA 15 7 1 7 34:27 15 9. Dunakeszi 14 7 1 6 23:23 15 10. Telefongyár 15 5 4 6 20:20 14 11. TFSE 15 6 2 7 24:25 14 12. K. Húsos 15 4 5 6 14:21 13 13. Autótaxi 15 3 7 5 16:28 13 14. UFC 15 3 3 9 13:27 9 15. Pilisi B. 15 3 3 9 13:28 9 16. Bp. Bányagép 14­6 8 10:32 6 X = Vasas Dinamótól 4 büntető­pont levonva. TATABANYAI ÉPÍTŐK— VESZPRÉMI VASAS 1:1 (0:1) Tatabánya, 500 néző, v.: Jockl. Lendületesen kezdett a hazai csapat, ötletesen és gyorsan ve­zette támadásait, a helyzetek azonban sorra kimaradtak. A vendégek csak szórványosan ju­tottak át a félpályán, de így is sikerült a 23. percben vezetést szerezniük: a jobbszélső élesen" belőtt, s a menteni akaró Nyárdi lábáról a labda a hálóba vágó­dott. A hazai csapat ettől kezd­ve idegesen játszott, nagyot esett a játék irama és színvo­nala. Annak ellenére, hogy az Építők fölényben volt, gólhely­zete alig akadt. Szünet után Hetényi edző átszervezte a ha­zai csapatot, két cserét is vég­rehajtott. A lendületes támadá­sok közül egyet a csereként be­állt Rácz góllal fejezett be a 62. percben. A hazai csapat végig táma­dott, de a vendégek szervezet­ten, igen jól védekeztek, és rit­ka ellentámadásaikból az Épí­tők védőinek könnyelmüsködé- se miatt majdnem ők szerezték meg a győztes gólt. AJKAI BÁNYÁSZ— BÁBOLNÁI SE 2:0 (1:0) Bábolna, 700 néző, v.: Farkas J. Végig jó iramú, sportszerű mérkőzésen az első félidőben a hazai csapat enyhe mezőnyfö­lényben játszott, több helyzetet is teremtett a szervezetten és ügyesen védekező ajkaiak kapu­ja előtt. A bajnokságra törő vendégcsapat elsősorban három előretolt csatárával veszélyezte­tett és jól használta ki á hazai védők megingásait. A második félidőben a Bá­nyász már többet támadott és az esőtől fellazult, csúszós tala­jon csatárai gyakrabban vállal­koztak lövésre. Így megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsa­pat. A Bábolna játékából újból hiányzott a lelkesedés. A kapu előtti sikertelenség hamar ked­vét szegte a csatároknak. Együt­tesünk e vereséggel újból a ve­szélyes zónába került. Vasárnap azonban, újrajátszák a Bábolna— Soproni VSE mérkőzést, mely­nek 0:1 arányban végződött eredményét jogos óvás alapján megsemmisítették. A Bábolna a mérkőzés megnyerésével sokat javíthat helyzetén. FERTÖSZENTMIKLÖSI SE— KOMAROMI OLAJMUNKAS 3:2 (0:0) Fertőszentmiklós, 600 néző, v.: Döbröntei. A hazai csapat végig lelkesebben és gólratörőbben ját­szott. Ennek ellenére a 70. percig gól nélküli döntetlenre állt a mérkőzés. Ekkor az Olaj­munkás védelme összeomlott és kapushibákból az utolsó húsz percben gólokban gazdag mér­kőzést láthatott a közönség. A komáromiaknál különösen a kö­zéppályások nyújtottak gyenge teljesítményt, 2:0-ás hazai veze­tés után emiatt Oroszt és Bur­jánt lecserélte az edző. A csa­patjáték ezután feljavult, de egyenlítésre már nem futotta az együttes erejéből. A gólokat 2:0 és '3:1 után Szakolczai szerezte. Az Olajmunkásból mindössze Szakolczai és Bácsi játékát le­het kiemelni. MOSONI VASAS— RÁKÓCZI SE 4:2 (1:1) Mosonmagyaróvár, 600 néző, v.: Csiszár. A vendégcsapat tá­madólag lépett fel, és már az első percekben egy korszerű tá­madást Laczkó góllal fejezett be. A Vasas heves rohamokkal vá­laszolt a gólra és egy védelmi hibából egyenlített is. A bizony­talankodó hazai védők mellett a vendégek az első félidőben több helyzetet dolgoztak ki, de azok sorra kimaradtak. Fordulás után újból a Rákóczi kezdett jobban, Holánszki gól­jával vezetést is szerzett, de utána érthetetlenül átadta a kez­deményezést a Vasasnak. A já­ték ettől kezdve a vendégcsapat térfelén folyt, s a bizonytalan­kodó védelem mellett a szemfü­les Vasas-csatárok háromszor is a hálóba találtak. A Rákóczi második félidei já­téka nagy csalódást keltett. Ve­reségével a csapat teljesen le­szakadt az élcsoporttól. AZ ÉSZAKNYUGATI csoport Állasa 1. Ajka 15 11 1 3 29:13 23 2. MOTIM TE 15 9 2 4 26:21 20 3. Alba Regia 15 7 5 3 23:14 19 4. M. Hubertus 15 7 3 5 22:18 17 5. Rákóczi SE 15 6 4 5 29:22 16 6. Veszpr. V. 15, 4 8 3 15:12 16 7. Komárom 15 8­7 23:21 16 8. SVSE 14 6 4 4 14:14 16 9. Győrsztiván 15 7 1 7 17:16 15 10. Tb. Építők 15 6 3 6 17:19 15 11. F.-sztmikl. 15 4 6 5 12:14 14 12. Fertőd 15 4 4 7 22:30 12 13. Mosoni V. 15 4 3 8 17:18 11 14. Bábolna 15 4 3 7 21:23 11 15. Pápai V. 15 3 5 7 11:22 11 16. Kapuvár 15 2 2 11 15:36 6 Mai rádió- és tv-müsor KOSSUTH RADIO 8,15: - Könnyűzenei Híradó. (Ism.) 8,45: Sáremberek. 9.05: Versenyművek. 10,05: Az eladott menyasszony. Részletek Smeta­na operájából. 11,00: Abilioval a Cuparl vadonában. II. rész. 11,30: A Szabó-család. (Ism.) • 12,30: Tánczenei koktél. 13,15: Sárközi Gyula népi zenekara játszik. 13,45: Vita a korszerű mezőgaz­daságról. 14,05: A kiegészített Pro Arte vonósnégyes játszik. 14,36: Oz. Részletek Arien—Har­burg filmzenéjéből. 14,45: Vála­szolunk hallgatóinknak! 15.10: Tardos Péter táncdalaiból. 15,20: Százan a hétezerből. 15,30: Vers, Gárdonyi Géza: Nem isCalatitoiik Fel eirt.ndó sem t.lik »1 .1 Zeto mát Ihjio b«!.ó ijffT.eÓME- U'tjairt sicltfúL tot Köwefk »zoyqt tolmocioljo. ctkol©m<*«5ión eélemé«7t is motvd. Képregény változat: Cs. Horváti Tibor, Korcsmáiioí zene, próza. 16,05: Dr. Kiss La­jos kamarakórusa énekel. 16,20; Claudia Muzio operaáriákat éne­kel. 16,38: Szép magyar vers. (Ism.) 17,20: A víg özvegy. Rész­letek Lehár operettjéből. 17,49: Atlasz. 17,59: Lemezmúzeum. Báthy Anna énekel. 18,28: Made in Hungary. Könnyűzene, tánc­zene, jazz. 19,25: Népdalcsokor. 20,03: Nagy mesterek — világ­hírű előadok. 21,20: Gondolat. A Rádió irodalmi lapja. 22,20: A hanglemezbolt könnyűzenei új­donságai. 23,00: Szimfonikus ze­ne. 0,10: Gésák. Operettrészletek. PETŐFI RADIO 8,05: Kalauz nélkül. (Ism.) 8,25: Verdi: Simone Boccanegra — az I. felvonás fináléja. 8,45: Közös felelősség. (Ism.) 9,00: Ezeregy délelőtt. 11,55: Néhány perc tu­domány. 12,00: Börtöndalok Jus- hus White amerikai népdaléne­kes műsorából. I. részi. (Ism.) 12,20: Mozart: Esz-dúr diverti­mento. 13,05: Zenekari muzsika. 13,40: Orvosi tanácsok. (Ism.) 14,00: Kettőtől — hatig az aktua­litások jegyében... 18,10: Lö­vészárok és vidéke. 18,45: Anto- nyina Nyeusdanova és Georges Thill énekel. 19,22: A nyugodt napsütés éve című kötet bemu­tatása. 20,25: Üj könyvek. (Ism.) 20,28: Szabad szél. Részletek Du- najevszkij operettjéből. 20,55: Di­vatbemutatók szövőlányokkal. 21,10: Verbunkosok, népdalok. 21,20: Közvetítés az Ü. Dózsa— Rába ETO bajnoki labdarúgó­mérkőzésről. 21,50: Bölcső — nyoszolya — koporsó. III. rész. 22,10: Kár lenne elmulasztani... 23,10: Tánczene. TELEVÍZIÓ 17,58: Hírek. 18,05: Kuckó. 13,25: Helyszíni közvetítés a Győri Pa­mutszövő és Mubőrgyárból. 19,00: Esti mese. 19,10: Nótaszó. 19,35: Szívélyes üdvözlet Amszterdam­ból. Holland kisfilm. 20,00: Tv- híradó. 20,20: Színpadról, dobo­góról. Irodalmi karikatúrák. (14 éven felülieknek!) 21,45: Flamen­co szvit. I. rész: Sevilla. 22,10: Tv-híradó — 2. kiadás. BRATISLAVAI TV 16,55: Hírek. 17,00: Irány a Strahov. 17,45: Kerekasztal be­szélgetés. 18,30: Parabola. 19,00: Tv-híradó. 19,35: Publicisztikai műsor. 20,15: Tv-játék. 21,40: A IV. Nemzetközi Televízió Feszti­válról. 21,55: Tv-híradó. AZ A FIT II. SZ. AUTÓJAVÍTÓ VÄLLALAT tatabányai üzemegysége felvesz: AUTÓSZERELŐ ÉS KAROSSZÉRIA LAKATOS SZAKMUNKÁSOKAT ÉS EGY Fö SZERVIZMUNKÄST. Bérezés megegyezés szerint. Minden második szombat szabad. Jelentkezés személyesen: Cím: Autószerviz, Tatabánya I., E—3-ös út mellett. 111 !1 . Jl'IM-JtILB- ■'» 30 REGGELT! 1969. június 25. szerda fVilma* napja j 180 éve, 1789. június 25- : én született Silvio Pellico : olasz író, költő, az egy- : séges Olaszországért ví- : vott politikai harc és a : forradalmi szellemű ro- : mantika úttörőinek egyi- j ke. 1818-ban indított heti- \ lapját az osztrákok be- : tiltották, öt 1820-ban, név- • télén feljelentésre elfog- ­iák. A velencei ólomkam- • rákban, a muranoi bor- • tönben, majd a spielber- • gi várban raboskodott. • Halálos ítéletét 15 évi bőr- \ tönre változtatták. Tíz év : múlva, súlyos betegen i került szabadlábra. Ti- : zenkét tragédiájának leg- : kiemelkedőbbje a Fran- jj cesca da Rimini. Irt kői- :l teményeket, verses no- \ vellákat, prózai műveket. : Fő munkája az idegen : uralom szörnyűségeit : megbélyegző, megrázó : írása, a Börtöneim, amely • a XIX. század egyik igen \ elterjedt olvasmánya lett. £ — Háromévi kizárólagos joggal a csőszorító bilincsek hazai gyártására is rátért a tarjáni TÖVÁLL. Az ötletes termék különösen a jármű­ipar munkáját egyszerűsíti, gyorsítja és teszi olcsóbbá. Az IKARUS gyártól máris nagy tételre kaptak meg­rendelést. — 259 MILLIÓ FORINT forgalmat ért el június 15- ig a tatabányai Élelmiszer Kiskereskedelmi Vállalat. Az év elején vállalta, hogy ez évben a tavalyinál ötvenmil­lió forinttal nagyobb forgal­mat bonyolít le. Az eredmé­nyek alapján a félév végéig a vállalat az ötvenmillióból, harmincat teljesít. Két liter sör — és következménye Dorothy May Smith asszony, angliai, wallingsloni lakos né­hány nappal ezelőtt két liter sört fogyasztott, majd gépkocsi­jába ült és betévedt egy zsák­utcába. Itt kidöntötte egy drót­kerítés vasbeton tartóoszlopát. Hátramenetbe kapcsolt és neki­ütközött egy parkoló kocsinak. Ezután u-alakban megfordult és nekikoccant egy álló teherautó­nak, s utána egy várakozó Vaux­hall személygépkocsit rongált meg. Keresztbe hajtott az úton, s nekiütközött egy lámpaoszlop­nak. Ismét hátramenet követke­zett, amikor is második alka­lommal ütközött neki az álló Vauxhallnak, végezetül pedig a lámpaoszlopnak ütközött neki másodszor. Ittas vezetés miatt 15, veszélyeztetés miatt öt font pénzbüntetésre ítélte hétfőn a wallingstoni rendőrbíró. Apróhirdetés állás A Tatai Edzőtábor azonnali belépéssel keres gyors- és gép­írót. Fizetés megbeszélés sze­rint. 1175 Szakképzett szakács felvételt nyerhet a Dorogi Járási Kórház­ban. Illetmény: megegyezés sze­rint. 1171 A Gabona Tröszt Szolgáltató Vállalat Kirendeltsége, Tata, Szomódi üt felvesz női munka­erőket zsáktisztítási munkákra. Bérezés: 7 Ft/ó teljesítménybé­res órabér, munkaruha-jutta­tás, minden második héten sza­bad szombat. Jelentkezni lehet a fenti címen azonnal. 1080 Beton- és Vasbetonipari Mű­vek Szentendrei Gyára azonnali belépésre felvesz női dolgozókat irodatakarító munkakörbe. Két­hetenként szabad szombat. Mun­kásszállót és üzemi étkezést biz­tosítunk. Útiköltséget térítünk. Felvétel személyes jelentkezés esetén. 1123 VEGYES Eladó zöld, jó állapotban lévő négyszemélyes rekamié Tatabá- u&L LLL. Gyár u. 6^ __ Va súti baleset Monoron Június 33-án este 23 óra M perckor Monor állomás előtt a bejárati jelzőtől indulásban lévő gyorsvonat végébe beleütközött egy Diesel-mozdony. A baleset következtében a gyorsvonat utol­sónak besorolt poggyászkocsija, valamint a Diesel-mozdony ki­siklott és megrongálódott. A poggyászkocsiban szolgálatot tel­jesítő két vasutas 8 napon túl gyógyuld sérülést, a gyorsvonat utasai közül hét személy köny- nyebb sérülést szenvedett. A rendőrség a MÁV szakértőinek bevonásával folytatja a vizsgá­latot. — Szakmai tanácskozást tartott június 23-án, hétfőn a tatai Iparcikk Kiskereske­delmi Vállalat vezetősége a fiatal szakemberek nevelésé­ről, s a szakemberutánpótlás problémáiról. — A magyar háziasszo­nyok körében is mind nép­szerűbbé válik a fagyasztott tengeri hal, amelyet a TERIMPEX főként norvégiá- ból importál. A norvég Fri- onor cég szeretné tovább bő­víteni magyarországi piacat. Ennek érdekében tervbe vette, hogy Budapesten nor­vég halszaküzletet nyit. A halat elkészítve, hideg-me­leg ételként szolgálnák itt fel. — BIZTONSÁGI mérnökök és munkavédelmi felügyelők 20 tagú csoportja megy ta­pasztalatcserére július 2—3- án az Oroszlányi Szénbá­nyáktól Pécsre. — Újra kigyulladtak az őrtüzek a Bakony és a Ba- latonfelvidék erdőmenti köz­ségeinek határában, Ezen a vidéken minden nyáron szervezetten védekeznek az érésben levő gabonát dézs­máló erdei vadak ellen. Kü­lönösen a csapatokba ve­rődő vaddisznók okoznak sok gondot — Olvasóteremmel és modern berendezésű fotó­laboratóriummal bővítik a Komáromi Kőolajipari Vál­lalat szőnyi telepének szak- könyvtárát. A munkálatok már folynak. — Értékes könyvvel jt> talmazta a Családi Intézet a Dózsa György általános iskola azon úttörőit, akik a családi ünnepeken példásan közreműködtek. Többféle xáporesö, zivatar Várható időjárás szerda estig: Elsősorban nyugaton többfelé zóporeső, zivatar. Megélénkülő déli, a zivata­rok idején megerősödő nyu­gati szél. A nappali felme­legedés nyugaton gyengül, máshol alig változik. Várha­tó legmagasabb nappali hő­mérséklet nyugaton 20—25, keleten 25—30 fok között. DOLGOZOK LAPJA Az MSZMP Komárom megyei lapja. Főszerkesztő: KAPPEC EMIS Telefonj 83—81. Szerkesztőség: Tatabánya V« megye) tanács székháza. Telefon: M—67, 11—30. Mezőgazdasági rovat: 81—91. Kiadja a Komárom megye) Lapkiadó vállalat. Tatabánya V., megyei tanács székháza. Felelős kladő: BOZO bELA. Telefon: 81—43. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármely postahiva­talnál. a kézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a posta Köze V., József nádor tér 1. sz.) Előfizetési díj 1 hőnapra 17.— FE Kéziratokat nem őrzflnk meg és nem küldünk v'—-a. Komárom megyei Nyomda Váll, Lapnyomdája. Tatabánya. INDEX; 25 05&