Katolikus Főgimnázium, Kolozsvár, 1942

58 rán Tibor, Kathi Döme, Keledy Péter, Schlett Ernő, Vákár Zoltán, Szabó Zoltán, Voith Lajos, Koch Ferenc, Tüzes Karácson VII., Bartos Antal, Borkai Endre, Horváth Antal, Huszár Jenő, Ulbrecht Lajos, Péter László VI. Csarnay Béla, Máthé Zoltán, Putnoky Jenő V., Balázs Sándor, Kibédi Sándor, Mánok Ferenc, Szégli Géza, Rozsnyai István IV. B, Alt Béla, Király István, Reisinger László IV. A, Dávid Ferenc, Nagy László, Huszár Sándor, Miklós József, Seress István, Szabó Géza, Szalmán Loránd, Welser Oszkár III. B, Eckstein Ottó, Kelemen Ferenc III. A, Bacsó Mihály, Joikits Tibor, Konti Tibor, Lenkei Ferenc, Lelkes István, Lörincz János J., Lőrincz János Gy., Rostás József, Szabó Dénes, Török Károly II. B, Csányi Lóránd, Gozár József, Biró Gyula, Bogdán György, Székely Zoltán, Király József, Kiss János, Zöld János, Rácz Aladár, Tichy Ákos, Tóth László, Túrós Tibor, Vajda András II. A., Danka- nits Ádám, Dobos Sándor, Grünwald Ernő, Dósa Gábor, Nagy Ádám, Balázs Tibor, Papp Béla, Pap Zakor Endre, Turbucz Márton I. B., Bugnár Pál, Demeter Márton, Marthy Tibor, Horváth István, Tarnay József, Tompa László I. A. o. tanulók. 8. Zenekar. Vezetőtanár: Szántó Béla. Ez évben csak egyszer volt alkalmunk szerepelni vonós-zenekarral, harmonium- és zongora- kísérettel Auber: A Portici Néma c. nyitányt adtuk elő nagy sikerrel a piarista-rend 300 éves jubileumi ünnepségén. 9, Zrínyi Sportkör. A Kisok szabályok értelmében 1942. októ­ber havában újraalakult. Tiszteletbeli elnök: Dr. Kari János, az in­tézet igazgatója. Vezető tanár Beczásy Zoltán testnevelő tanár. Ifjú­sági elnök: Zombori János.SzakosziályvezHőlc Ugrai Miklós a torna, Lengyel László az atlétika, Bartha László a labdarúgás, Druneg László a kézilabda szakosztály vezetői. Az edzéseket az intézet tornacsarnokában, az udvaron, a városi és K. E. A. C. sportpályán végeztük. Fontosabb sporteredmény: A Kisok által rendezett kerületi tor­nászbajnokságot intézetünk sportköre nyerte meg. A bajnoki csapat névsora: Zombori János, Ugrai Miklós, Kalló Gyula, Illyés Mózes. Ezenkívül a harmadosztályú csapatbajnokságot is a Zrínyi sportkör nyerte. A kerületi tornászbajnokságon győztes négy legjobb tornászun­kat beneveztük az országos Kisok tornászbajnokságra is. Május 22-én intézetünk sportköre rendezte meg az 1942—43 évi kerületi atlétikai versenyt. A versenyen Folyovich György VII. o. t. Kisok bajnokságot nyert a 250 m. síkfutásban. Ezenkívül második és harmadik helyezéseket értünk el. A versenyen indult növendékek