Református gimnázium, Kiskunhalas, 1935

h) Sportkör. Intézetünk sportköre a KISOK pestvidéki kerületének déli cso­portjába tartozik. A sportkör tiszteletbeli elnöke Gulyás Sándor igazgató, vezető tanára Varga Jenő testnevelési tanár. A tanulók létszáma: 346, testgyakorlás alól föl van mentve 26 tanuló. A sportkörben a tanulók heti négy órában gyakoroltak: két órát a felsősök, két órát az alsóosztályosok. Működő szakosztályai voltak: atlétika, játék és torna. Az év folyamán a legeredményesebb munkásságot atlétikai szakosztályunk fejtette ki. Résztvett a KISOK országos mezei baj­noki versenyén április 5-én Budapesten és a KISOK pestvidéki kerületének Kunszentmiklóson május 17-én rendezett bajnokságán. Részletes eredmények: Ez iskolai évben legelső komoly szereplésünk október 6-án volt, a „Hősök napján". Két csapatot indított intézetünk a „Hősök" serlegéért kiírt, városon keresztüli stafétafutásban. Fiaink remekel­tek ebben a nemes célért folyó küzdelemben, mert a hat induló csapat közül A) csapatunk védője lett egy évre a „Hősök serle­géinek, mivel győztes lett, míg B) csapatunk második helyezést nyert. A győztes csapat tagjai a város érmeit kapták emlékül, míg második csapatunknak a nemvárt szép eredményért jutalmul az iskola érmeit adtuk. Iskolánk csapatának az 1926. év óta most si­került másodízben megnyerni ezt az örökös vándordíjat. — Az első, győztes csapat tagjai voltak: Kovács B., Szakái, Szabó I., Iványi I., Nagy S., Ónodi, Szabó A., Kóczóh Z., Varga I., Szöllősy M. és Goldberg L. — A második helyezést elért csapat tagjai: Papp A., Illés J., Váncza M., Jeges K., Werling M., Schön J., Weisz I., Kollár J., Rácz D., Szauer L. és Paulinyi Z. Március 19-én házi mezei, egyéni és csapatversenyt rendez­tünk, amely előkészítője lett volna a kerületi mezei bajnokságok­nak, amit iskolánk akart volna megrendezni. Sajnos, ez elmaradt, mert iskolánkon kívül senki sem jelentkezett erre a bajnoki ver­senyre. A házi versenyen megjelent Jámbor György dr. tanügyi főtanácsos úr, aki éppen iskolánkat látogatta meg és Gulyás Sándor igazgató, aki lelkesítő beszéd kíséretében osztotta ki a díjakat, fel­híva a fiúk figyelmét a további célra, az országos bajnokságra. — A kb. 2800 méteres versenyt nagy és szép küzdelem után Börcsök Imre VII. o. t. nyerte 9'41 mp.-cel Goldberg L. VIII. o. t. előtt, 44