Újpesti Napló, 2015 (9. évfolyam, 1-37. szám)

2015-12-17 / 37. szám

SPORT Tótka Sándor lett a 2015-ös év férfi kajakosa A Magyar Kajak-Kenu Szövetség meg­tartotta évzáró gálavacsoráját, ame­lyen átadták a 2015-ös esztendő leg­jobb versenyzőinek járó díjakat. A felnőtt gyorsasági szakágban az év fér­fi kajakosa Molnár Péter és párja, az UTE világbajnoka, Tótka Sándor lett. A magyar duó a kajak kettesek 200 mé­teres távján, az idei világbajnokságon szerzett aranyérmet. Tótka Sándor tavaly a váltóval nyert világbajnoki aranyat, tehát már kétszeres világbajnok. De vajon melyik érem a kedvesebb? - kérdez­tük az év kajakosától.- Egyértelműen a mostani - vágta rá az UTE versenyzője hiszen olimpiai számban nyertünk, és olimpiai kvóta is jár vele. Az arany ér­tékét növeli, hogy kétszer is legyőztük a mezőnyt, mert meg kellett ismételni a milánói finálét. Sándor a negyedik világbajnokságán vett részt, már tapasztalt ver­senyzőnek mondható.- 2011 -ben a váltóval indultam a szegedi vebén, akkor kóstoltam bele a felnőtt világverseny hangulatbába. Aztán két évvel később az Eu- rópa-bajnokságon és a vb-n is egyesben indultam. Ott, akkor tudtam felmérni, hogy a mezőny mennyivel erősebb, mint az utánpótlásban. Idén már nem éreztem, hogy kilógnék a csapatból.-A páros hajóban együtt küzdőtök a sikerért Molnár Péterrel. Mondhat­ni, berobbantatok a mezőnybe. Hogyan sikerült összekovácsolódnotok? névjegy TÓTKA SÁNDOR 1994. július 27- én született Me­zőtúron Tízévesen kezdett kajakozni Gyoma- endrődön Klubja: UTE Sikerei: kétszeres világbajnok, ifjúsági olimpiai bajnok Az UTE versenyzők közül Palancsa Dorottya (curling) és Kotsis Edi­na (teak-wondo) is sportágában az év sporolója lett.- Tavaly ősszel a sevillai sprinttáborban próbáltuk ki először a pá­rost. Akkor még nem volt meg a komfortérzet, de tudtuk, hogy gyorsak vagyunk együtt. Aztán idén az afrikai edzőtáborban is mentünk együtt, és egyre jobb volt az egységünk, edzésről edzésre fejlődtünk. Tovább fejlődhetünk, gyorsulhatunk még, egyrészt a több közös gyakorlásnak köszönhetően, másrészt pedig amiatt, hogy még csak 21 éves vagyok, biológiai értelemben is erősödni fogok. Az edzőnk, Hűvös Viktor is, aki az év trénere lett, lát még tartalékot az egységben. Bízom benne, hogy ott tudunk maradni az élen.-Azzal, hogy a páros kvóta már megvan, itthon is nagy harc várható, mert csak a hely biztos, a személy, az induló egység még kérdéses.- Szeretnénk jól szerepelni a válogatókon. Nekünk nagy könnyebb­ség, hogy már versenyezhettünk riói pályán, az előolimpián. Tudjuk, mit várhatunk jövőre. De persze előbb a válogatón kell nyerni, hiszen na­gyon erős a hazai mezőny, ráadásul kétszázon bármikor, bármi megtör­ténhet. Mindenki biztos lehet abban, hogy keményen fogunk edzeni, és nehéz lesz tőlünk elvenni a kvótát. GERGELY GÁBOR Európában is letette névjegyét az újpesti tehetség Tehetséges autóversenyző az újpesti Góth Viktor. Az MNASZ Rallycross Országos bajnoksá­gon, a SuperTouringCars - 1600 kategóriában szerzett bajnoki címét idén már magáénak tud­hatja az érettségire készülő fia­talember. Góth Viktor (jobbról) a zágrábi díjkiosztó dobogóján ott állhatott a csehek kiválósága, Roman Castoral mellett, aki immár tizennégy- szeres Európa-bajnok. A harmadik helyezett az osztrák Harald Falschlehner. De ez még mind semmi, hiszen az öreg kontinens versenyzői között is letette a név­jegyét, ugyanis az FIA Central Europian Zone Rallycross STC versenyein is kiválóan szere­pelt. A 2000-es kategóriában, összetettben a második helyet csípte el, amely már nem csak dicséretre méltó teljesítmény, hanem a jövőre nézve is optimizmusra ad okot. Az FIA CEZ bajnokságában tizenkét ország vett részt. Az idei futamokat Ausztriában, Cseh­országban, Olaszországban, Szlovákiában és Magyarországon rendezték. Viktor a verse­nyek során 32 ellenféllel küzdött, olyanokkal, akik javarészt 2000 köbcentis versenyautókkal száguldottak, szemben Góth Viktor 1600-as gépével. így érthető az a nagy öröm, amit az ezüstérem megszerzése okozott. (GG) ONLINE ELÉRHETŐSÉGEINK: WWW.UJPEST.hu ,| T OVÁBB I FOTÓ K : FAC E BOO K . H U/U J P EST . KÁPOSZTÁS M EG YER 13