Újpesti Napló. 2007 (1. évfolyam, 1-21. szám)

2007-08-03 / 12. szám

AZ INGYENES KERÜLETI ÚJSÁG 2007. augusztus 3. Sportolóink itthon és a nagyvilágban A z Újpesti Torna Egylet idén 122. évfordulóját ünnepli. A patinás klub múltjáról centenáriumi különszámunkban magunk is megemlékezünk, ám a több mint egy évszázados múlt mellett az utódok sike­reiről is beszámolunk. Szerencsére si­kerekben bővelkedik a IV. kerületi sportegyesület. A legnagyobb kétség­telenül az, hogy 15 szakosztályban a sporttámogatások drasztikus csökken­tése ellenére is közel kétezren sportol­nak lila-fehér színekben.-Természete­sen nem mindenki élsportolói szinten, ám köztudott, hogy minél nagyobb a háttérbázis, annál több tehetség fel­HIRDETÉS A Generali-Providencia Zrt. 3 fő részére PÁLYÁZATOT HIRDET most induló értékesítési csoportjába! Feladatkör: Új VÁLLALATI ÜGYFELEK részére történő vagyon, felelősség, egyedi és gépjármű-biztosítások, valamint pénztári termékek értékesítése. • Tanácsadás, projektek kidolgozása Elvárások: •Meglévő, vagy folyamatban lévő felső­fokú képesítés • Középfokú végzettség esetén biz­tosításközvetítői képzettség megszerzése •Eredményorientált, önálló munkavégzés Amit kínálunk: • Versenyképes, teljesítményarányos jövedelem • Kezdő támogatás • Egy multinacionális cég stabil háttere Munkavégzés helye: BUDAPEST és környéke Jelentkezési határidó: Megjelenést követő 10 napon belül Amennyiben megfelel a kiírási feltételeknek, kérem, küldje el fényképes pályázati anyagát az alábbi e-mail címre: aranka-ibolya, tiszavatgyi @generali. hu, vagy tel: 06-20-9208-878 Tibolya Péter öttusázó országos egyéni bajnok bukkanásában lehet reménykedni. A mostani tehetségek révén az elmúlt he­tekben, hónapokban az alábbi sportsi­kereknek örvendhettünk: Tóth Anita VI. lett, és olimpiai kvótát szerzett a Sportlövő' Európa-Bajnok- ságon (július 9-22. Granada) női kisö­bű sportpuska 3x20 összetett verseny­számban. Az UTE versenyzője a kisöbű sportpuska 60 lövéses fekvő verseny­számban pedig Joó Éva és Krzyzewsky Beáta társaságában csapat aranyat nyert. Ebben a számban Joó Éva egyé­niben a negyedik helyen végzett. Mike Róbert és Metka Márton a Sze­gedi Országos Bajnokságon C-4 1000 méteren bajnoki címet szerzett és ezzel a remek teljesítménnyel az Európa- bajnoki csapatba is bekerültek két KSI- s társukkal Balázs Gáborral és Sátrán Mátyással. Gyertyános Gergely K-2 200 méteren Béé Istvánnal szerzett újabb indulási jogot a kontinens baj­nokságra. A 2007. június 27. és július 1. közötti viadalon az UTE sportolói kö­zül Metka Márton és Mike Róbert a ke­nu négyesek 1000 méteres küzdelmé­ben, míg Gyertyános Gergely kajak egyes és négyes 200 méteren egy-egy bronzérmet szerzett. A három sportoló az Európa-bajnokság után is tartja jó formáját, és egyaránt jogot szereztek az augusztusi duisburgi világbajnoksá­gon való szereplésre. A júliusi genti Vívó Európa-bajnoksá- gon Nagy Orsolya bronzérmes lett a női kardozók versenyében. Az UTE sporto­lója egyetlen magyar vívóként szerzett egyéni érmet a kontinens viadalon. Kerekesszékes vívóink szintén szép sikereket értek el a varsói Európa-baj- nokságon. Az egyéni versenyben Kraj- nyák Zsuzsa és Dani Gyöngyi első Juhász Vera pedig harmadik lett. Csapatban mindhárman aranyérmet nyertek. A Kerekesszékes Vívó Európa Bajnoksá­gon sikeresen szerepelt versenyzőink közül Juhász Vera a Varsói Világkupán is bronzérmes lett. Atlétáink közül a sérüléséből fel­épült Szemeti Péter értékes negyedik helyezést ért el a hollandiai junior Eu­rópa-bajnokság 10.000 méteres szá­mában. Az UTE sportolójának az ideje 30:14.28 volt. Csorna Ferenc mester­edző tanítványa 5000 méteren 14:33,93 idővel nyolcadik lett. Az UTE atlétái a július végi felnőtt országos bajnokságon is jól szerepeltek. A leg­nagyobb siker a rúdugró Molnár Krisz­tina és a 3000 méteres futó Erdélyi Eszter nevéhez fűződik. Az előbbi 4.20 méteres eredménnyel, az utóbbi pedig 10:32,45 perces idővel országos baj­noki címet szerzett. A már említett Szemeti Péter 1500 méteren második helyen végzett. Ugyancsak ezüstérmet szerzett Juhász Fanni 100 méteres gát­futásban. 400 méteres síkfutásban Somogyvári Mónika, 1500 méteren pe­dig Kis Zsanett szerzett egy-egy bronzérmet. Cselgáncsozóink közül a Paksi Atom Kupa nemzetközi versenyen Kákonyi Ninetta 70 kg-ban ezüstérmet, Gor- janácz Zsolt a 60 kg-os súlycsoportban bronzérmet szerzett. A verseny után nemzetközi edzőtábor kezdődött Pak­son, ahol több mint 10 ország legjobbjai együtt készülnek a szeptemberi hói vi­lágbajnokságra. Az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon Belgrádban három fiatal versenyzőnk is szerepelt. Közülük Sas Noémi 57 kg-ban ötödik, Gulyás Ka­ta 63 kg-ban pedig hetedik lett. A július 28-29-i Öttusa Országos Baj­nokságon Tibolya Péter kiváló teljesít­ménnyel, 5772 ponttal aranyérmes lett. Ugyanezen a versenyen egy másik UTE sportoló, Németh Róbert a dobogó har­madik fokára állhatott fel. Bár korábban volt, de azért említést kell tenni róla, hogy Tibolya Péter a rigai Öttusa Európa- bajnokságon szerzett egyéni hatodik he­lyével olimpiai kvótát szerzett. Az UTE másik válogatott öttusázója, Fülep Sán­dor a lett fővárosban egyéniben a 14. helyen végzett, míg csapatban az egyéni Európa-bajnok Horváth Viktorral és az olimpiai ezüstérmes és világbajnok Ba­logh Gáborral ezüstérmet szerzett. Legvégül az úszók Országos Bajnok­ságán Király Dóra 50 méteres mell­úszásban hetedik helyezést szerzett.- RIERSCH TAMÁS 22