Hírhozó, 2014 (24. évfolyam, 1-16. szám)

2014-05-15 / 7. szám

SPORT Rákosmente csapata végzett az élen Április 27-én Rákosmente Önkormányzatának váloga­tottja is vízre szállt a fővárosi és a Duna-menti kerületi önkormányzatok számára első ízben kiírt, a gróf Szé­chenyi István Emlékverseny keretén belül megrendezett „Dunamenti Önkormányza­tok Evezős Futamán”. A Margitsziget melletti budai Duna-ágon megrende­zett verseny immáron 24- éve az evezőssport legnagyobb számú közönséget vonzó, nagy médianyilvánosság mellett zajló eseményének dapest főpolgármestere. Az aratott cégek, munkahelyi mondható, fővédnöke Bu- elmúlt években nagy sikert kollektívák közötti verseny­re idén több mint 50 csapat jelentkezet. Az idei, kibővített mező­nyű megmérettetésen hét önkormányzati együttes indult el. Az ötszáz méte­res távon a rajtot követő­en folyamatosan elhúzva a mezőny többi egységétől a rákosmenti csapatot egy tel­jes hajóhossz előnnyel első­ként intették le. A XVII. kerületi delegá­ciót Fohsz Tivadar alpolgár­mester vezette és Nagy Atti­la, a Rákosmente Kft. sport részlegének vezetője fogta össze. Munkatársunktól JS% Jól szerepeltek az RTK-s karatésok A Rákosmenti Testedző Kör (RTK) Karate Szakosz­tálya április 26-án rendezte meg a már hagyományos Nyúl Kupát, amely egyút­tal a Kyokushin Karate ob versenyének színhelye is volt. A verseny résztvevői a Honkyokushin Szövet­ség és a meghívott klubok karatékái voltak, hét kategó­riában 80 fő volt indult. A sportrendezvény célja most is a versenylehetőség biztosítása volt az utánpót­lás számára és a sportba­rátságok elmélyítése volt a klubok között, mondta el lapunknak Tóth Ti vadamé, 6 dános mester, aki férjével több nemzetközi sportsikert hátrahagyva, közel harminc évvel ezelőtt hozták létre az RTK sporttelepén az ország ma már egyik legfontosabb kyokushin bázisának számító klubot, amelynek igazolt lét­száma száz fő. A Nyúl Kupán az RTK színiben induló versenyzők közül öten értek el dobogós helyezést. Haag Levente, if­júsági + 70 kg, 1. hely; Luk­ács Anna, gyerek 1., +45 kg 1. hely; Haag Domonkos, gyerek 1., + 45 kg 1. hely, Sas Nándi, gyerek, 3., + 20 kg L, Csolti Dániel, serdülő + 50 kg 2. hely. Szakács Zsuzsa 2014. MÁJUS IS. VASÁRNAP MÓKASZIGET GVEREKNAP _ te órától 19 áfáig! HOME (center Üzletközpont Móbasziget Játszóhoz Gyermek zumbc Mas gyermek zenekar 14.00 17.-00 >e ffe, DJ. DOMINIQUE x mQ \ i m Málta HOME (center ÜZLETKÖZPONT EGÉSZ NAPOS SZÍNPADI PROGRAMOK KONCERTEK KISVONAT 10 órától félóránként Tűzoltóautó Lufihajtogató 201 4. JANUÁR 22-TÖL Á TELEVÍZIÓNK ELÉRHETŐ A rakosmenteTV 26 HÍRHOZÓ