Hírhozó, 2010 (20. évfolyam, 1-21. szám)

2010-06-24 / 11. szám

2010. JÚNIUS 24. Sport 27 Élen a tanulásban ás a sportban Ts. Munkatársunktól _ W ehovszky Vivien, a Gregor József Ál­talános Iskola 5. osztá­lyos tanulója ebben a tanévben két kitünte­tésben is részesült. A Főpolgármesteri Hivatal dísztermében június 10-én ünnepé­lyes keretek között ve­hette át az Élen a tanu­lásban, élen a sportban kitüntető oklevelet és plakettet. Ezt a díjat, olyan ta­nulóknak adományoz­zák, akik kitűnő tanul­mányi eredményük mellett, kiváló sporttel­jesítményt is fel tudnak mutatni. Vivient iskolája több tanulmányi versenyen is indította, ahol a kö­vetkező eredményeket érte el. A kerületi né­metversenyen 2. helye­zett lett, a Zrínyi terü­leti matematikaverse­nyen a 21. helyet sze­rezte meg. Az iskolai matematikai alapmű­veleti versenyen az 5. osztályosok versenyé­ben 1. helyezett lett. Bár nem sportága, ő nyerte a korosztályá­ban a kerületi mezei futóversenyt is. Ezeket az eredmé­nyeket mindennapos edzés mellett érte el, mivel a Gradex Csata Ritmikus Gimnasztika Szakosztályának spor­tolója. Sportágában Magyar Kupa bajnok labda, kötél és karika gyakorlataival, majd az összetett eredmények alapján négy bajnoki címet szerzett. A fővárosi kitünteté­se mellett, a kerületi képviselő-testület elis­merését is kivívta. Rákosmente Önkor­mányzata második al­kalommal adományoz­za számára az Élen a tanulásban, élen a sportban címet. Gratulálunk eredmé­nyeihez és további sok sikert kívánunk. Éjszakai sport a Körösiben "2%. Szakács Zsuzsa A visszajáró öreg di­ákok úgy emlé­keztek, évekkel ezelőtt egy teljes napon át, hu­szonnégy órán keresz­tül sportoltak a diákok és a tanárok a Körösi Csorna Sándor Általá­nos Iskola és Gimnázi­um tornatermében. Az időtartomány mára egy kissé lecsökkent - este hattól reggel hatig -, de a kiváló hangulat semmit sem változott. A május 28-i sportna­pon több mint kétszáz volt és jelenlegi kőrösis diák és tanár mérte össze ügyességét. A röplabdások kezdték a tornát, a hat induló csapat közül a tanárok a tisztes második he­lyen végeztek, Nagy Géza testnevelőtől ve­hették át a megérde­melt érmeket. A fiata­lok körében egyre nép­szerűbb floorball is be­mutatkozott három csapattal, de a legtöbb embert ezen az éjsza­kán is Rákosmente leg­tartott bemutatót, az egyre nagyobb lét­számban megjelenő lány szurkolócsapat előtt. A reggelig tartó labdarúgás győztesei a Los Padrinos, a ke­resztapák csapata lett. A remek rendezésért, a folyamatosan érkező zsíros kenyerekért di­cséret illeti Landauer Tamást és Szántó Rékát, akik a tanulás mellett egy hónapig dolgoztak azon, hogy ez a sportos éjszaka sikeresen létre­jöjjön. csapata kempózott a Kosárlabda az 525. téren Második alkalommal rendezik meg július 31- én 10 órától az 525. té­ren az „525 CUP” utcai kosárlabda fesztivált. Nevezni Tóth Ádámnál lehet a 06-30-515- 8017-es telefonszámon. Az MHSE ~2s. Munkatársunktól A z önkormányzat támogatásával május 29-én rendezte meg a Magyar Harcos Sportegyesület az V. Csaba Kempo Kupát az MHSE Küzdősport Centrumában. A budapesti csapato­kon kívül Vácról, Bics­kéről, Jászberényből és Jászapátiból érkeztek versenyzők. A hatvan­öt nevező öt technikai és négy küzdelmi ver­senyszámba mérte ösz- sze tudását, és még csapatban is helyt kel­lett állniuk a verseny­zőknek. Idén Erdei Zsófia (MHSE) szerezte a leg­több pontot a hölgyek között, míg az uraknál Vészeli Gergő (MHSE) bizonyult a legjobbnak. Csapatban is a Ma­gyar Harcos SE egyik legjobban csapata lett a legered­ményesebb (Zsófi ördö­gei) 74 ponttal, a máso­dik helyezett 54 pontjá­hoz képest. Jövőre a versenyt már nemzet­közinek szeretnék meg­szervezni. A Szlovák Szövetség már jelezte részvételi szándékát. tei/fax.: 259-0511 Mobil.: 00-20-924-1257 e-niaíl: hiiiMzn.hirtetes@t-0iiiine.liti, hirhozn@t-online.hu MINDEN TERÜLETRE KITERJEDŐ ASZTALOSMUNKÁT VÁLLALOK INGYENES HELYSZÍNI FELMÉRÉSSEL. Érd.:+36-30-650-4081. szülői engedéllyel már az iskola hetedik-nyol­cadikosainak váloga­tottja is részt vehetett. De mielőtt sípjába fújt a bíró, egy régi diák, Tóth Gyula harcművész népszerűbb sportága, a labdarúgás mozgatta meg. Tizennégy csapat indult az este tízkor kezdődő teremlabda­rúgó-tornán, a reggel hatig tartó eseményen