Hírhozó, 2006 (16. évfolyam, 1-11. szám)

2006. április / 4. szám

-fHIRHOZO SPORT 2006. ÁPRILIS 19 Kerületi sakk diákolimpia Harcban a bronzéremért A januári egyéni sakkverseny után február 25-én került sor a kerületi iskolák sakkcsapat versenyére a Laborcz Ferenc Általános Iskolában. A több mint tíz kerületi általános iskolából négy alsó tagozatos és hat felső tagozatos csapat nevezett a versenyre. A tíz csapat négy iskolából jött: La­borcz (szervező tanár: Hegyi Norbert), Újlak (szervező: Nádasi Balázs, egyben a verseny bírója is), Hősök és Balassi. Az alsó tagozatosak versenyét a Hősök Terei Általános Iskola csapata nyerte, tagjai: Horváth Benjámin, Sziklai Krisztián és Katona Csongor. A felső tagozatosak között a Laborcz csapata lett a kerületi bajnok, tagjai: Asztalos Dávid, Brunner Ádám és Falmászók Rákosligeten Több mint százan vettek részt az idén a rákoslige­ti tavaszi bajnoki falmászó versenyen. A nemrég alakult Mosoly Öröm Sport­egyesület első alkalommal rendezett ver­senyt, igaz az egyesület vezetője Újvári László rutinos versenyrendezőnek számít. A szombati program átalakult a nagy lét­szám miatt, így a látványos bemutató ver­seny az éjfélig tartó gyorsasági verseny miatt elmaradt. A hazai falmászók mellett voltak cseh, szlovák és szerb falmászók, így lett nem­zetközi verseny a magyar bajnoki falmászó versenyből. A gyorsasági versenyen, a különböző korosztályokban a következő eredménye­ket érték el a Rákosligeti SE (RLSE) ver­senyzői: Pintér Nándor és Gutovszky Ben­degúz második, Kecskés Gábor Bendegúz harmadik, Galambos Máté ötödik lett. A nyílt kategóriában a következő ered­mények születtek: Kucsera Lenke (RLSE) aranyérmes, Bozsik Richárd (RLSE) bronzérmes lett, Scharnitzky Ádám (RLSE) és Szalai Dávid (MÖSE) 5., Szalai Sára (MÖSE) 9., Fekete Ákos (RLSE) 19., Hódi Levente (RLSE) és Burucs Bálint Tavaszi focira]! Minden kerületi labdarúgócsapatunk el­kezdte a tavaszi bajnoki szezont. Afocirajt lapzártánk után kezdődik a 19. fordulóval az NB Ill-ban, illetve a 17. for­dulóval kezdik a fővárosi bajnokságokban. Emlékeztetőül az őszi végeredmény: 16. a Hyundai Gold Rojik FC 15, 18. a Rákos­menti TK 10 ponttal az NB III Duna cso­portjában. A Budapest-bajnokságban az I/B osztályban: 5. az FC Rákoshegy 24, 12. a Rákoscsabai KSK 18 ponttal. Végül a Bu- dapest-bajnokság II. osztályában a Rákos­ligeti AC bronzérmes helyen várja a folyta­tást 28 bajnoki pontjával. Krémer J. Bíró László. A női mezőnyben a felső tago­zatosak között az Újlak lánycsapata lett a bajnok: Butkóczi Alina, Cser Melinda és Mitlasovszki Tünde. Az első helyezett csa­patok részt vesznek a budapesti csapatver­senyen. (K. Cs.) (RLSE) 21., Szakolczai Richárd (RLSE) 33., Kiss Gábor (RLSE) 38., Vágássy Ba­lázs (RLSE) 41., Kalacsi Ádám (MÖSE) 44., Epres Albert (MÖSE) 47., Racskó Ádám (RLSE) 48. lett. A kétnapos verseny végén jó eredményeket érték el a két kerü­leti falmászó egyesület (RLSE és a MO­SOLY és ÖRÖM SE - MÖSE) versenyzői: Szalai Sára (MÖSE) és Gutovszky Bende­gúz (RLSE) aranyérmes, Hódi Levente (RLSE) ezüstérmes, Galambos Máté (RLSE) és Pintér Nándor (RLSE) bronzér­mes lett, Kecskés Gábor Bendegúz (RLSE) ötödik, Racskó Kamilla (RLSE), Uhercsik Emese (MÖSE) és Fekete Ákos (RLSE) ha­todik, Kovács Csilla hetedik, Vágássy Ba­lázs (RLSE) nyolcadik, Epres Albert (MÖSE) tizenkettedik, Berkes Ábel (MÖSE) tizennegyedik helyezést ért el. K. Cs. Kerületi tekézők a diákolimpián A kerületi tekézők közül a diákolimpia feb­ruár 18-19-re datált selejtezőjéből hatan kerültek ki a március 12-i budapesti terü­leti diákolimpia döntőjébe. A Postás Matáv SE hatsávos csarnokában végül a kerületi­ek közül négyen vehettek át érmet az ered­ményhirdetéskor. A négy dobogós egyben az országos döntőre is meghívót kapott áp­Sajnálatos és peches vereségek és örven­detes győzelmek születtek a március tize­dikéig lejátszott Budapest-bajnokság férfi B csoportjában az újabb négy forduló, mér­legében! Baj nincs, továbbra is bronz­éremért játszik a pillanatnyilag negyedik helyre szorult Keresztúri SE küzdő felnőtt kosárlabdacsapata. Előbb ragyogó mérkőzésen, 89-58 arány­ban másodszor is legyőzték a jelenleg har­madik helyen álló Malév Bp. Airport HC kosarasait hazai környezetben. A KSE szerdánként játszik pályaválasztóként a Pál Apostol Katolikus Általános Iskola és Gimnázium tornacsarnokában, ez idén szinte kivétel nélkül előnyt jelentett a ke­resztúri kosarasok számára. Hétszer győz­tek, egyszer az éllovas Esztergom KC ellen vesztettek. Most ismét. Attól a Közgáz Sa­kál csapattól kaptak ki 86-66-ra, amelyet simán vertek idegenben. Talán közreját­szott az a körülmény is, hogy előtte a jelen­leg második helyen álló Hidegkúti KK/B otthonában 61-59 arányban vesztettek. Kredits Ferenc edző lapunknak beszámolt arról, hogy a bírók Jóindulatúan” érvé­nyesítették az időntúlinak tűnő házigazdák kosarát, így lett hosszabbítás helyett vere­ség. Március 8-án a KSE hiába várta a Bu­dai XI. SE/B csapatának legalább az ötödik játékosát, nem érkezett meg! így bő tíz perc után a játékvezetők lefújták a mérkő­zést, 20-0 arányú győzelmet jegyzőköny­vezve. Kezdődhetett a barátságos kosár­meccs a közben egy idegennel kipótolt Bu­dai XI ellen. A keresztúri kosarasok eré­nye a jó védekezés, amit kitűnő kosárkü­lönbségük is bizonyít: 1239-1062. Hét mér­kőzéssel a bajnokság vége előtt a bronz­éremért dolgoznak Thullner Gyula és Kredits Ferenc, egyelőre sikerrel. Krémer J. rilis másodikára. A fiatalabb korosztályt jelentő serdülő B kategóriában Weinber Anita (a Körösi Csorna Sándor Általános Iskola és Gimnázium tanulója) harmadik helyen végzett. Ugyanebben a kategóriá­ban a fiúknál a Tóth testvérek végeztek az első két helyen: Tamás aranyérmes, Áron ezüstérmes. Mindketten az Alsóerdősor ut­cába járnak iskolába, illetve a Rákoskerti TBK tekeedzéseire. A negyedik érem is aranyérem, Sajermann Nóra kapta serdülő A kategóriában. A rákoskerti TBK ifjú ver­senyzője a Giorgio Perlasca Szakközépis­kola tanulója. Mindegyikük edző­je Sitkey Jánosné. Az országos döntőn is esélyes fiatalok a diák­olimpia fináléját követő hétvégén részt vesznek a budapesti serdülő páros versenyen. Nóra párja a két Postás Matáv SE tekéző, az őt do­bogón követő Fekete Viktória és Benő Andrea közül az ezüstös Viktória lesz. Sitkey Jánosné edző szerint a Sajermann Nóra - Feke-. te Viktória kettős esélyes a bajno­ki címre ebben a párosításban! De előtte még a diákolimpia dön­tőjében is érmeket akarnak sze­rezni. Krémer József