Hírhozó, 2005 (15. évfolyam, 1-12. szám)

2005. július-augusztus / 7-8. szám

22 JÚLIUS-AUGUSZTUS SPORT fHIRHOZO Bajnok a Laki kézilabda-csapata Bár már korábban eldőlt, hogy a XVII. kerületi Lakóhelyi SE lett az NB II. Dél csoportjának női kézilabda bajnokcsa­pata, mert tizennyolc forduló is elegen­dő volt ehhez, az azonban váratott magá­ra, hogy minden bajnoki mérkőzésen győztesen lesz-e aranyérmes a Laki? Nos, a további két összecsapáson is dia­dalmaskodott! A már bajnok Laki idegenben az utol­só előtti fordulóban az Érdi Városi SE vendégeként 30-18 arányban győzött. Kapás Andrea hét góllal volt a legjobb gólszerző. Május 21-én a záró forduló­ban a csapatkapitány és az edző nélkül fogadta a Laki a Taksony - elvileg ezüst­érmes - hölgyeit. Gálfi Andrea edző vi­déken vizsgázott, Albertné Bende Ildikó csapatkapitány sem tudott elintézni va­lója miatt jelen lenni. Ám a csapat játé­kán ez nem érződött! Tíz gól előny birto­kában tértek pihenőre a lányok. Az Új­lak utcai iskola tornatermében a máso­dik harminc percet már a csapat minden tagja mámorban játszotta végig, 36-23- ig. Kiss Éva, a Laki legjobb góllövője ez­úttal 9 gólt lőtt. A bajnokcsapat tagjai: Albertné Bende Ildikó, Kiss Éva, Hideg Mariann, Kapás Andrea, Csala Kriszti­na, Major Ágnes, Spitzer Zsófia, Szilágyi Anita, Antalné Herendi Csilla, Zsarnócay Márta, Megyeri Krisztina, Balázs Éva, Tornai Mária, Székely Gyu- láné, Gál Gyöngyi, Németh Mariann, Kóti Krisztina, Tóth Bernadett. Edző: Gálfi Andrea, szakosztályvezető: Nyári Péter. A húsz mérkőzésen 645 gólt lőtt össze­sen a csapat, 168-cal többet, mint amennyit kapott! Az NB II. Dél csoport­jának további sorrendje: Ercsi SE 32 pont (8 pont hátrány), Taksony SE 30, Bácsbokod 24, Kistarcsa KE 19, ELTE- BEAC 19, Kóka KSK 15, Érdi VSE 14, Soltvadkert 13, Szigetszentmiklós NKSE 12, Kecskeméti NKSE 2 pont. Óriási rá­adás volt a Laki Velence Kupa szereplé­se is. Miután a bajnokságot százszázalé­kosan nyerték, a csapat erejéből még újabb hat győzelemre és kupaelsőségre is tellett. A nyolc négyes csoportból még a Laki második csapata is csoportelső­ként jutott tovább, az egyenes kiesések során azonban csak a Laki első gárdája menetelt még három, utolsóként a döntő győzelemig! A négyes döntőben a vég­eredmény: XVII. kerületi Lakóhelyi SE, Szentendre, Kinizsi TTK, Láng SK. A Laki férficsapata is befejezte a 2004/2005. évi bajnokságot, az utolsó mérkőzések eredménye: Laki - Domino VSE 22-20, legjobb góldobó Nyári Péter hat, SpeniK Zoltán hat góllal. Ferencvá­rosi Vasutas SK - Laki 23-24, Sieferer Stefan hat, Spenik öt, Gyuritza Balázs öt, Nyári négy góllal. Laki - Rév TSC 23- 26, Spenik nyolc, Nyári négy góllal. Laki - XVI. KMSE 25-30, Leitold István hét, Nyári hét, Orova Csaba hat góllal. Krémer József Tekesikerek A nemrégiben befejeződött NB I-es női teke csapatbajnokságban ötödik helyen végzett Rákoshegyi VSE két tagja is ki­váló egyéni teljesítményt mondhat ma­gáénak. Izsákiné Kuzma Katalin a mint­egy nyolcvan fős mezőny legjobbja lett idegen pályákon elért 510 fás átlagával. Az ifjúsági korosztályú Bokros Katalin pedig tizedik a százhúsz gurításos ver­senyben elért 491 fás átlagával, és a leg­jobb tizenkettőbe fér még a szenior korú játékos-edző Palotai Józsefné is 484 fás átlagával. Az NB III. Budapesti csoportjában szereplő Rákoshegyi VSE férfi csapata a hetedik lett a bajnokságban. Az utolsó fordulóban a szomszédvár Ecser KSK gárdáját győzték le 6-2 arányban. Befejeződött az ötödik Rákoshegy Ku­pa, harmadszor Csipet Kupa néven, ko­rábban már kétszer az Aszfalt Kupáért játszottak a minden alkalommal több mint százfős mezőny férfi, női, ifjúsági és serdülő korú tekézői az RVSE tekepá­lyán. Az idei győzteseknek május 17-27. kö­zött a selejtezőn, majd a döntőben is ki­válót kellett teljesíteni a dobogóért, ku­pákért és érmekért. Eredmények és ku­pagyőztesek 2005-ben, a nők között: egyéniben Izsákiné Kuzma Katalin, Bugáné Fenyvesi Lívia, (mindkettő Rá­koshegy), Falusi Magdolna (Postás MSE AH), csapatban Rákoshegyi VSE, Postás MSE AH, Tatabánya volt a sorrend. Női párosban: Bugáné - Bokros Katalin, Nagy Lászlóné - Bordács Dorottya (Pos­tás MSE AH), Izsákiné - Harcos Ágnes volt a végeredmény. Férfiak egyéniben: Lengyel Iván (Postás MSE AH), Hor­váth István (egyéni induló), Urbán Lász­ló (RVSE). Csapatban Rákoshegyi VSE, Rákoskerti TBK, Postás MSE AH volt a dobogósok sora, míg párosban a Kis Horváth István - Urbán László (RVSE), Szapora József - Kalocsay Endre (RTBK), illetve a Németh Károly, Né­meth András duó volt az első három he­lyen. Serdülő fiú kategóriában Sajer- mann Gergő , a serdülő .lányoknál Sa- jermann Nóra, ifjúsági fiúknál Sajer- mann Kálmán, míg az ifjúsági lányoknál Bokros Katalin lett az első. Előbbi test­vérek az RTBK, utóbbi játékos a hazaiak színeiben. Új pályacsúcs született az el­ső napon, a BP. Erőmű SE játékosa, Kinka Gábor 491 fát döntött, amivel a szuper kategóriában lett győztes! Az egész éven át folyamatos Tímár Károly Emlékversenyen a kerületi ver­senyzők legjobbjai: hölgyeknél Palotai Józsefné (RVSE) második, Kelemen Zoltánná és Sitkey Jánosné (mindkettő RTBK) tizenkét indulóból harmadik és negyedik lett. Palotainé a rákoshegyiek, Sitkeyné a kertiek edzője. A férfiaknál az „A” kategóriában húsz indulóból Kré­mer József (RVSE) negyedikként vég­zett a kerületiek közül, míg „B” kategó­riában Bánovics Ferenc (RTBK) lett ne­gyedik tizenhat induló közül. Június 5-én, az év utolsó bajnoki ver­senyén a BKV Előre hatsávos tekecsar­nokában tartották meg a Viktória Ván­dorkupa férfi tekeversenyt egyéniben, párosban és csapatban. A kerületi indu­lók közül többen szép eredményt értek el. Csapatban tizenegy induló közül az RTBK második, a rákoshegyi „négyes” pedig harmadik lett. Párosban Tóth Zol­tán - György Roland negyvenkét induló közül lett első, míg harmadikként fejez­te be a versenyt a Kis Horváth István - Bandüla Károly kettős (RVSE-Dreher Sörgyár). Az egyéniben összesen nyolc­vannégyen álltak rajthoz, és a legjobb tíz között a kerületiek közül Tóth Zoltán (468), György Roland (457) lett a máso­dik és harmadik (mindkettő RTBK), Bandula Károly 452 fával negyedik, Kis Horváth István 441 fával pedig a tizedik helyezett lett. (Sz.) Cirill-Metod Kupa Bulgáriában májusban ünnepük a szláv írásbeliség napját, (Cirill - eredeti neve Konstantinosz - görög szerzetes, hittérítő, bátyjával, Me­tóddal együtt a szláv írásbeliség megteremtője) és ez egyben nemze­ti ünnepük is. Ebből az alkalomból immár harmadjára rendezte meg május végén a Cirill-Metod Kupát a Keresztúri Kosársuli DSE, a tornát támogatta a XVII. kerületi önkor­mányzat, illetve a XVII. Kerületi Bolgár Kisebbségi Önkormányzat és a Pest Me­gyei Kosárlabda Szövetség. Ebben az évben már nemzetközi volt a mezőny, mivel a Dunaújvárosi Ziccer Kosársuli, az Óbudai Kaszások, a Tatabányai Ken­guruk KC, az Univer Kecskemét és a há­zigazdák mellett a Szófia CSZK bolgár csapat is részt vett a tornán. A megnyi­tón a Pál Apostol Általános Iskola és Gimnázium tornatermében többek kö­zött részt vett Fráter Violetta, a bolgár kisebbségi önkormányzat elnöke, Kanazirev Dávid Iván a bolgár kisebb­ség képviselője, Szilágyi Antal ifjúsági és sport tanácsnok. A döntőben a Ke­resztúri Kosársuli DSE 96:68-ra győzött az Univer Kecskemét ellen, ezzel har­madjára is elnyerték a Cirill-Metod ku­pát. A kupát és a djjakat Kovács István, az Ifjúsági és Sportbizottság elnöke va­lamint Boda Lajos, a Pest Megyei Ko­sárlabda Szövetség főtitkára adta át. K. Cs.