Hírhozó, 2004 (14. évfolyam, 1-11. szám)

2004. július-augusztus / 7. szám

28 SPORT HÍRHOZÓ Cirill-Metod Kosárlabda Kupa A Keresztúri Kosársuli csapa­tának tornagyőzelmével zárult a Cirill-Metod Kupa május 22- én. Már második alkalommal rendeztek kosárlabda tornát a Pál Apostol Általános Iskola és Gimnáziumban, május végén a szláv írásbeliség kialakulásá­nak évfordulóján, amely a kul­túra napja és Bulgária nemzeti ünnepe is egyben. A torna megnyitóján részt vett Fráter Violetta, a bolgár kisebbségi önkormányzat elnöke, Kana- zirev Dávid Iván, a bolgár ki­sebbség képviselője, valamint Szilágyi Antal sporttanácsnok. A kosárlabda tornára 6 csa­pat nevezett, köztük a Kereszt­úri Kosársuli A, B. Végül az A csapat került ki győztesen. A dön­tőn Varga Lajos, a Pest Megyei Kosárlabda Szö­vetség főtitkára bíráskodott. A dí­jakat Szilágyi An­tal és Varga La­jos adta át a leg­jobbaknak. A tor­na legeredmé­nyesebb játékosa Szilasi Tamás lett, a Pest Me­gyei Szövetség különdíját pedig Gál András kapta, mindketten a Keresztúri Kosársuli játékosai. Katona Cs. Kettős pályarekord a Május Kupán Egy hónap alatt mintegy száz­húsz versenyző, huszonegy csapat vett részt a III. Május Kupa tekeversenyen Rákos­kerten. Június 11-én tartották az ünne­pélyes díjátadót, a díjátadásra Barna Andor alpolgármestert, Szilágyi Antal sporttanácsno­kot kérték fel. A férfi versenysport kategó­riában harmincöt résztvevő kö­zül kimagasló eredményt, új pályacsúcsot, 511 fát döntött Németh Csongor, az osztrák SKV Schlaining tekézője. A régi rekordot 16 fával első­sorban fantasztikus 193 fás ta­rolásával javította meg! Kerü­leti sportolóink közül a legjobb György Roland volt 455 fával. A férfi csapatok élén a Rákos­kerti TBK vég­zett 2618 fával a Postás SE AH és a Rákoshegyi VSE előtt. Férfi párosban a Né­meth Cson- gor-György Ro­land alkalmi páros volt a leg­eredménye­sebb. A női ver­senysport kate­góriában a má­sodik Bokros Katalin lett, a Rákoshegyi VSE ifjúsági korú játékosa 421 fát döntött, míg a legjobb rákoskerti erdményt Lukóczki Ferencné érte el 412 fával. A női csapat­ban a Rákoshegyi VSE nyerte a kupát 1604 fával a BKV Előre négyese illetve a Rákoskerti TBK kvartettje előtt. Női párosban a Bordács Do- rottya-Nagy Lászlóné páros volt a legsikeresebb 831 fával. Vegyes párosban Nagy László­né - Krémer József (PMSE - RVSE) alkalmi páros nyert 892 fával. Az utánpótlás ifjúsági női kategóriában Bokros Kata­lin (RVSE) végzett az első he­Jó középcsapat az RKSK Négy ponttal és két helyezés­sel kevesebb található a Rá­koscsabái KSK idei ered­ménysorában, mint egy évvel korábban. A Budapest-bajnok- ság I. osztályában szereplő fo­ci gárda picit megsínylette eb­ben a bajnoki évben elnöké­nek László Istvánnak tragikus elvesztését, illetve edzőjének évtizedes együttműködése utáni lemondását. Jakab Fe­rencet, Kruppai Tibor követte az edzői poszton. Az őszi 19 ponthoz, tavasz- szal 17 sikeredett. A csabai gárda 2003 őszén hat esetben, 2004 tavaszán nyolcszor ka­pott ki. 36 bajnoki pontjuk csak a tizedik helyen való zá­ráshoz volt elég. Mindkét szezonban viszony­lag kevés, 19-19 gólt szereztek a csatárok, inkább az a baj, hogy sokat kaptak. Ötvenhét- ből tavasszal harminchárom kapott gólt jegyezhettek. Összességében Kruppai Ti­bor legénysége nem szerepelt rosszul ebben a meglehetősen jó csapatokat felvonultató fő­városi első osztályban. Ősztől a másik rákoscsabai gárda, a felkerült RTK érkezik ebbe az osztályba. Krémer József Tripla siker Kézilabdázóink immár hagyo­mányosan részt vettek - leve­zetésképpen - a Velence Ku­pán. Idén mind az NB IB-s női csapatunk, mind annak az ifjú­sági együttese, mind pedig a Budapest-bajnokságban sze­replő férfi gárda részt vett a kézilabda nyári seregszemlén. A legnagyobb induló lét­szám a nőknél volt, 32 csapat rajtolt május 27-28-án Velen­cén. A XVII. kér. Lakóhelyi SE ezüstérmet szerzett, miu­tán aranygóllal nyert vele szemben a Szentendre csapa­ta. Fordítva történt a kislány­oknál, aranygóllal kupagyőz­tes lett a Laki ifjúsági gárdája a Sturovó ifjú hölgyeivel szemben. Az ezüstérem után aranyérem, majd a fiúknál a harmadik színű érem született meg. Tizenhat résztvevő közül a döntőt a XVI. kér. MSE a Vecsés ellen vívta sikerrel, míg a bronzcsatában a XVII. kér. Lakóhelyi SE a MÖSE el­len volt jobb. Krémer J. Véget ért a Suli Guri Több mint kétszázan, azaz 159 leány és 51 fiú középiskolás részvételével fejeződött be az első alkalommal kiírt Suli Guri elnevezésű versenysorozat. A középiskolások az RTBK rá­koskerti tekecsarnokába jár­tak sportolni, megismerkedni a tekézés fortélyaival. Június 11-én a Békésy György Posta- és Távköz­lésforgalmi Szakközépiskolá­ban tartották meg az ünnepé­lyes éremosztó díj átadási ün­nepséget. Az eseményen az iskola igaz­gatója dr. Xanktus László vette át a második helyezettnek járó oklevelekkel együtt a Flash- corn Kft. által felajánlott vásár­lási utalványt és egy tekebábut is Sájermann Kálmán egyesü­leti elnöktől. A közel ötvenfős részvétel mellett a szakközépiskola 9.c osztálya adta a legnépesebb részvételi létszámot. A Suli Guri első helyezettjei a Körösi Csorna Sándor Általá­nos Iskola és Gimnázium tanu­lói közül kerültek ki. K. J. Második hely testépítésben Egy héttel az amatőr testépí­tő Európa-bajnokság megren­dezése előtt, május 8-án zajlott le a Stefánia palotában az Or­szágos Junior Testépítő baj­nokság. Kerületünket a Power Gym színeiben a kétszeres kor- osztályos bajnok ifj. Krémer Jó­zsef képviselte a versenyen. A 2003-ban Tiszaújvárosban a 75 kilogrammos súlycsoportban győztes junior magyar bajnok ezúttal egy súlycsoporttal fel­jebb indult, a 80 kilogrammos kategóriában és a dobogó má­sodik fokán végzett. Szerk. Átadták az Élen a tanulásban és a sportban díjakat A fővárosi önkormányzat idén is kiosztotta az immár hagyo­mányos Élen a tanulásban, élen a sportban fővárosi díja­kat. A budapesti erkölcsi elis­merési formához díszoklevél és tárgyjutalom társul. 2004. évi Élen a tanulásban, élen a sport­ban díjat kapott Hartai Anita szinkronúszó, a Zrínyi Miklós Általános Iskola diákja. (For­rás: Főpolgármesteri Hivatal Sajtóirodája)