Hírhozó, 2004 (14. évfolyam, 1-11. szám)

2004. április / 4. szám

SPORT 2.5 Budapesti tornászbajnokaink Debrecenbe készülnek Nagy öröm érte a Diadal Úti Ál­talános Iskolát. Alsós tornászlá­nyaik Maurnyi Andrea, Pallagi Szilvia, Újbányai Tímea, Körösi Nikolett (4c), Rózsa Dorottya és Székely Boglárka (3c) a Buda­pesti Tornászbajnokságon első helyezést értek el. Palyov Istvánná testnevelő, a diákok felkészítője elmondta, hogy 10-12 éve járnak a budapes­ti tornászbajnokságra, és eddig mindig csak második, harmadik és negyedik helyezéseket tudtak elérni. Több hónapig tartó, szám­talan kerület csapatát összemérő területi fordulók után területi másodikként jutottak az idei ver­senyre. A 2004- ávo volt az első olyan alkalom, amikor nagy nevű sportegyesületek nevelőiskoláit legyőzve állhatták a dobogó leg­előkelőbb helyére. A tanárnő 1992-ben kezdett testnevelőként dolgozni a Diadal Úti Általános Iskolában. A ver­senytornász múlttal és szakedzői képesítéssel rendelkező tanárnő a testnevelés órákat kiegészítő sportok mellett a sportgimnaszti­kát is elindította az iskola délutá­ni sportkínálatában. A rendsze­res munka 1998-ban hozta meg az első jelentősebb sikert: az el­ért versenyeredmények alapján az Aranyfokozatú Tornásziskola kitüntetést kapták meg.- A torna- és az RSG-elemeket olyan szerencsésen sikerült öt­vözni testnevelői munkámban, hogy testnevelés tagozatos osztá­lyaink leányaival fantasztikus eredményeket tudtunk elérni a különböző tornaversenyeken és bemutatókon. - mesélte a buda­pesti forduló után. A következő hetekben Debre­cenbe készülnek az országos baj­nokságra. Raffay Gábor Győzött az RKSK Március két első hétvégéjén már két teljes tavaszi fordulón kelle­ne túl lenniük a Budapest-baj- nokság I. osztályú labdarúgó­csapatainak. E helyett mindösz- szesen egy-egy találkozót tudtak megrendezni a pályák használ­hatatlansága miatt ebben az osz­tályban. A tavaszi első fordulóban Budatétényben vendégeskedhe­tett a Fagor-Kelen SC, a második forduló egyetlen mérkőzését Rá­koscsabán rendezték meg. Bár a Rákoscsabai KSK egy árva találattal ugyan, de győze­lemmel kezdte a 2004-es eszten­dőt. Az év első gólját Juhász Zsolt lőtte a Fővárosi Vízművek SK hálójába. Ősszel idegenben, fordított párosításban 4:2 arány­ban is az RKSK nyert a Váci úton is. A leköszönt Jakab Ferenc he­lyett Kruppai Tibor az edző. A csapat tehát még az őszi lendü­letben folytatja a bajnoki pont­gyűjtést. Á 17. játéknap után 16 mérkőzésből 6 győzelem, 4 dön­tetlen, 6 vereség az RKSK ered­ménysora, 20-24-es gólkülönb­séggel. Lapunk megjelenése után játsszák: április 11-én RKSK- Mátyásföldi LTC, 17-én Nagytétény-RKSK, 25-én RKSK- Budakeszi, május 1-jén Multi Rocco-RKSK, május 8-án Ikarus-RKSK. Az elmaradt első fordulóbeli Duna SK elleni mér­kőzését később pótolják. Az RKSK jelenleg 8. a táblázaton. Krémer József A svájci rendszerű 9 fordulós ver­senyen XVII. kerületi sak­kozók is in­dultak: Páles Péter (Zrínyi) a 16 lett, az RHDSE sak­kozója Mitlasovszki Tünde (Új­lak) korcsoportjában 18 lett (75 induló közül). K. Cs. Rubicon Kupa 2004 Több száz sakkozó vett részt a III. Rubicon Kupa sakkverse­nyen a kőbányai Szent László Gimnázium­ban március 13-15. között. XII. Rákosliget Kupa A hagyományoknak megfelelően március 6-7-én zajlott a tavaszi idény első Rákosligeti falmászó versenye. A Magyar Sportmászó Bajnokság 4. fordulóján közel százan vettek részt a Hősök Te­rei Általános Iskolában. Kumi Róbert, Farkas Péter, Beliczay József és Pintér Zol­tán, az édesanyák versenyében első lett Hajnal Gabriella, má­sodik Burucs Mária (a verseny szervezője és lebonyolítója) és a harmadik helyezést érte el A verseny szín­vonalát emelte, hogy sok külföldi versenyző is indult a Rákosligeti Sport Egyesület rendez­te falmászó verse­nyen: jöttek Szlo­vákiából, Csehor­szágból, sőt még a távoli Lettország­ból, Rigából is ér­keztek verseny­zők! A Rákosligeti SE (RLSE) verseny­zője Racskó Ka­milla a 12., Burucs Bálint a 2., Hódi Levente a 6., Kalacsi Ádám, pe­dig a 9. legjobb mászó lett. Jó eredményt értek el a nyílt versenyen az RLSE versenyzői: Burucs Bálint 4., Scharnitzky Ádám 6., Szalai Dávid 13., Szakolczai Richárd holt­versenyben a 14., Cseh Zoltán holtversenyben a 19., Hódi Le­vente a 22., Varga Csaba a 29., Kiss Gábor a 31. és Kalacsi Ádám a 33. lett. A verseny má­sodik napján került sor a Te­hetségek és Őstehetségek c. versenyére. A gyermekek kö­zött első lett korcsoportjában: Bartha Kitti, Herczeg Janka, Szalai Zsófia és Markovics Fló­ra, a felnőttek versenyében el­ső lett: Szalai Szilvia és Szeredi István. Az Őstehetsé­gek versenyén a szülők számá­ra kiírt versenyen első helyen öten osztoztak: Katona László, Vágássy Anikó. Burucs Máriá­tól megtudtuk, hogy a követke­ző versenyre Rákosligeten má­jus 9-én kerül sor, az immár negyedik alkalommal megren­dezésre kerülő Erős-Simorjay Emlékversenyre, amely falmá­szó csapatversenyt jelent és ez­zel a versennyel állítanak a rákosligetiek méltó emléket a tragikusan elhunyt két fiatal­nak: Erős Richárdnak és Simorjay Tamásnak\ (Lapzár­takor érkezett a hír, hogy Burucs Máriát beválasztották a Magyar Hegy- és Sportmászó Szövetség elnökségébe.) Katona Csaba Teremsikerek női kézilabdában A XVII. kerületi Lakóhelyi SE női kézilabdázói már javában folytatják az NB I/B. kelet cso­portjában a pontvadászatot. Ezért aztán szóba sem került in­dulásuk a fölkészülési időszakra meghirdetett teremkézilabda Budapest-bajnokságon. Évek óta sikeresen szerepel viszont ezen a tornán a Laki második csapata. Az együttes ötgólos győzelmet, s ezzel a kitűnő harmadik helye­zést érte el. A Laki férficsapata a várakozásnak megfelelően az ötödik lett. Krémer József