Hírhozó, 2003 (13. évfolyam, 1-11. szám)

2003. július-augusztus / 7. szám

34 SPORT Nyolcadik a Rákoscsabai KSK Bár a bajnokság véget ért, lap­zártakor annyit lehet biztosan tudni, hogy Rákoscsaba a Buda- pest-bajnokság I. osztályában szereplő együttese, a Rákoscsa­bái KSK labdarúgócsapata a 2002/2003. évi bajnokságban. a nyolcadik helyen végzett. Mint arról Jakab Ferenc veze­tőedző beszámolt, éppen az esz­tendő során megélt gondok és nehézségek, valamint az egyesü­let legendás hírű elnökének, László István brutális meggyil­kolásának ténye is visszavetette több fordulón az együttes játé­kát. Végül is a kitűzött célt a csa­pat teljesítette, hiszen a nyolca­dik helyen végeztek a fiúk a fővá­rosi első osztályban. Jakab Ferenc szerint elsősor­ban a védelmet kell majd ősztől megerősíteni. A 30 mérkőzésből 11 győzelem 7 döntetlen 12 vere­ség volt, ami gyakorlatilag kere­ken 40 bajnoki pontot jelent, és a 8. helyezést. Krémer József Aranyérem a Lakinak Aranyérmet osztottak a lá­nyoknak az RTK pálya melletti ideális környezetben egy évzáró vacsora keretében, és rögtön hozzá is kell tennünk, hogy bronzérmeket vehettek át az ifjú­sági női csapat tagjai is. A XVII. kerület Lakóhelyi SE a 2002/2003-as bajnokságot egyfaj­ta büntetésként a Déli-csoport­ban kezdte, hiszen normális kö­rülmények között kiestek egy év­vel ezelőtt! Aztán és immár negyedszer is sikerült az NB II-ben szerepelnie a Laki lányainak, ifistáinak, miu­tán a TTBau és a XVII. kerület Lakóhelyi SE fúziója révén egy lényegesen jobb játékerőt képvi­selő csapat kovácsolódott össze... Vágynak tűnt eddig minden év­ben a bentmaradás is, csoda lett a bajnoki cím! Az edző, Csönge Béla, az egyesület ügyvezető el­nöke, Bidó Lajos, a szakosztály- vezető, Nyári Péter sokat és na­gyon jól dolgoztak ahhoz, hogy az anyagi, technikai, terembeli és erkölcsi feltételek mellékesek le­hessenek ahhoz képest, hogy a női csapat hétről hétre javuljon, és gyakran nyerjen! Tavasszal 11 mérkőzésből tizet... A siker kovácsai: Dominkó Ág­nes, Horváth Erika, Rozs Éva (kapusok), Kiss Éva, Gál Kriszti­na, Csala Krisztina, Megyeri Krisztina, Albertné Bende Ildikó (csapatkapitány), Varga Edit, Tornai Mária, Herendi Csilla, Varga Tímea, Balázs Éva, Zsarnóczay Márta, Hidegh Mari­ann pedig mezőnyjátékosok. Ezek a lányok 679 alkalommal rezdítették meg a 22 mérkőzésen ellenfeleik hálóit, s mindössze 490 gólt kaptak. Krémer József Focitábor A Rákosmenti Rojik SE Pesti úti pályáján focitábort szervez­nek 8-11 éves fiúk részére. Az edzéseket UEFA B-licenccel, NBI-es és válogatott múlttal ren­delkező trénerek vezénylik. A tá­bor időpontja: 2003. augusztus 4- 9-ig, naponta 8-16.30 óráig. A részvételi költség várhatóan 15 ezer Ft lesz, mely magában fog­lalja a napi két edzés mellett az étkezést és a biztosítást is. A szombati napon egy mérkőzéssel zárul a tábor, melyen a résztve­vők egy klub korosztályos csapa­tával mérik össze tudásukat. Je­lentkezni a 06-20-960-6033-as te­lefonszámon lehet. mim Érmek, kupák, tekehelyezések rniv s wi j 1 > i: s; Befejeződött a kerületi teke­csapatok számára a 2002/2003. évi csapatbajnokság. Az NB Ill- ban ezüstérmes lett, s ezzel fenn­állásának legjobb eredményét érte el a Rákoskerti TBK férfi együttese. A kétszeres ezüstér­mes Rákoshegyi VSE viszont csak hetedik lett ezúttal, az utób­bi négy év legrosszabb helyezé­sével! Jó hír, hogy az NB III-as tartalékbajnokságban az RVSE II. csapata ezüstérmes, az RVSE III. csapata hetedik, míg az RTBK II. csapata a kilencedik lett. Elkészítették az egyéni átla­gokat az egyesületi elnökök és dr. Földvári Béla, illetve Sajermann Kálmán közre is ad­ták azt. A XVII. kerület „váloga­tottja” tehát: Zorics István RTBK 419,5 fa átlaggal, Krémer József RVSE 412,2, György Péter RTBK 412,1, Urbán László RVSE 409,0, Izsáki György RVSE 406,6 Sajermann Kálmán RTBK 404,9. Természetesen az NB III-as csa­patbajnoki mérkőzések hetven százalékán játszottak, azaz leg­kevesebb 15 találkozón. Ez a mi­nősítés alapja is. A Budapest-baj- nokságban szereplő négy női csa­pat helyezése: az RTBK I. csapa­ta negyedik, az RVSE I. csapata ötödik, az RTBK II. csapata hete­dik és az RVSE II. csapata a tize­dik helyen zárta a bajnoki évet. Az egyéni teljesítményeket te­kintve a kerület válogatottja: Harcos Ágnes RVSE 407,3 fás át­laggal, Izsákiné Kuzma Katalin RVSE 401,8, Matula Anikó RTBK 401,2, illetve a negyedik Palotai Józsefné RTBK 394,5. Véget ért a Rákoskerten meg­rendezett Május Kupa. 157-en mérték össze tudásukat. A férfi­ak versenyében Zorics István RTBK 460 fával a 3. helyen vég­zett, Sajermann Kálmán RTBK 457 fával a 6. lett, míg a közel hatvan indulóból a legjobb tizen­kettő között további három kerü­leti férfi: Szapora József RTBK 443, Hudomiet Ferenc RVSE 441, Krémer József RVSE 440 fá­val. A női mezőnyben Matula Anikó RTBK 414 fával kupagyőz­tes, Palotai Józsefné RTBK 413 fával 3. helyezett lett. A követke­ző verseny a Kálmán Kupa lesz októberben. Befejeződött a Csipet Kupa egyhetes versenysorozata Rá­koshegyen. A zárónapot május 31-én tartották. A férfiak között a tizenkettes döntőben Pál Albert RVSE 420 fával hatodik, Tóth Zoltán RTBK 407 fával nyolca­dik, Schiller Edvin RVSE pedig 404 fával a tizedik lett. A női me­zőny legjobbjai valamennyien kerületiek: Palotai Józsefné RTBK 419 fával kupagyőztes, Bokros Imréné RVSE 403 fával második, Harcos Ágnes RVSE 392 fával a harmadik. A kupákat dr. Hoffmann Attila polgármes­ter nyújtotta át a győzteseknek. Szerk. Ovi-foci Kupa A 2002-2003. évi ovi-foci tanfo­lyam zárásaként került sor a ke­rületi óvodák közötti labdarúgó- tornára. A Kihívás napján, az RTK pályán rendezett verse­nyen nyolc kerületi és az ecseri óvoda gyermekei vettek részt. A tornát az Rákosmenti Testedző Kör és az önkormányzat sport­irodája rendezte. A gyerekeket Németh József sportoktató ké­szítette fel. Két csoportban zajlottak a küz­delmek. A végső győzelmet az Összefogás Óvoda szerezte meg. Második lett az Egészségház ut­cai Aprófalva Óvoda, míg a har­madik helyet az Újlak utcai Csil­lagszem Óvoda érte el. Díjazás­ban részesült a legjobb kapus (Vaka Dani), a legjobb mezőny- játékos (.Tasi Márió) és a gólki­rály (Tasi Benjámin) is. K. A. r