Hírhozó, 2001 (11. évfolyam, 1-11. szám)

2001. április / 4. szám

SPOUT 34 Elit Hunter íjászverseny Az idei évad első versenyét Pécelen rendezte az Elit Hunter, kerü­letünk íjász egyesülete. A népes (230 fő) nemzetközi mezőriy (ma­gyarokon kívül voltak osztrákok, románok, svájciak és szlovákok) jó időben, 12 különböző kategóriában igyekezett minél többször ponto­san eltalálni az „állati” célokat nyílvesszőikkel. Az Elit Hunter nyilasai (36-an indultak) nagyon jó eredményeket értek el ezen az évadnyitó íjász versenyen: a felnőttek 3D-es kate­góriában 1. Nagy Gábor, 3. Prém Dorián, 4. Szabó László; a csigás íjászok csoportjá­ban 3. Nagy György, 5. Lipták Attila; a tradicio­nális (jászok ver­senyét Varga At­tila nyerte, 3. Gaál Zoltán lett. A gyerekek ver­senyében 2. Kiss Ambrus a 8 évnél kisebbek között, teljes Elit Hunter siker született a kadettek között (9-14 évesek): 1. Kuzma Tamás, 2. Kiss Benjámin, 3. Pocsai Máté; a juniorok között (9-14 évesek): 1. Kiss Milán, 2. Kuzma Attila. A ver­senyzők 28 lövést adtak le a célokra, százalékosan a legjobb íjászok: Szedlár János (Nyíregyháza) 86,8%, Nagy Gábor (Elit Hunter) 86,1% (lövéseik fele telitalálat volt!). A következő verseny április 21-22-én lesz Bükkszentkereszten. VÁLASZTOTTAK AZ ÍJÁSZOK. Tisztújító közgyűlést tartott a Magyar íjászszövetség márciusban. Az öttagú elnökségbe bekerült Sárga Róbert is, az Elit Hunter, a XVII. kerület íjászegyesületének vezetője. K. Cs. Torna Diákolimpia 2001. Az idei tanévben a sportág jelentős ese­ményei a XVII. kerü­letben zajlottak. Terü­leti döntők: Kossuth Lajos Ált. Isk. (30 csa­pat), Körösi Cs. S. Ált. Isk. és Gimn. (29 csa­pat). Budapest csapa­tai kétfordulós rend­szerben mérték össze tudásukat. A 6-6 leg­eredményesebb csa­pat jutott a budapesti döntőbe. A Körösi is­kola adott otthont március 3-án a ren­dezvénynek. Az 1-2. helyezett csapatok ju­tottak tovább az orszá­gos versenyre. A XVII. kerületiek: leány, I-II. korcsop.: 1. Kossuth L. isk., 2. Körösi isk., III- IV. korcsop.: 2. Körösi isk., fiú I-II. korcsop.: 2. Kossuth L. isk.; III- IV. korcsop.: 1. Kos­suth L. isk. Rákosliget Kupa Nagyszerű, hazai sikerrel záródó falmászó versenyt rendeztek március 10-11-én a rákosligeti Hősök terei Általános Iskolában. Az Országos Sportmászó Bajnokság 6. fordulójában közel 100- an versengtek a Rákosliget Kupáért, a népes mezőny a selejte­zők után gyorsasági versenyen mérhette össze erejét és tudá­sát, természetesen a szokásos és nagy közönségsikert arató „csoki mászás” után. A verseny házigazda-mű­sorvezetője Du­nai Mónika képviselő volt, aki mint kollé­ga (magyar­francia szakos tanárnő) segí­tett Újvári Lászlónak a verseny rende­zőjének. A va­sárnapi döntők­ben kiváló eredményeket értek el a rá­kosligeti falmá­szók: Gilányi Dóra megnyer­te a nők verse­nyét, Scharnitzky Ádám a 15-18 éves fiúk mezőnyében lett az el­ső (.Nagy Péter 3. lett), míg Burucs Bálint a 15 év alatti fiúk gyorsasági verse­nyét nyerte. A felnőttek verse­nyét Komondi Csaba nyerte (egyúttal a felnőt­tek gyorsasági versenyén is első lett), aki jelenleg 6. a falmászók vi­lágranglistáján. Minden kat^ó- riában a le^Hb rákosligeti ver­senyző dr. Dom­bóvári Csaba rá­kosligeti képvise­lő különdfját kap­ta. A következő kerületi falmászó verseny május 6- án lesz Rákosligeten: 5 fős csa­patverseny az Erős-Simorjay vándorkupáért. Katona Csaba A HÓNAP RECEPTJE - Olcsó, gyors és finom! Tárkonyos báránycomb Húsvéti ajánlat Hozzávalók 4 személyre: 12 szelet báránycomb kerekre vágva 4 adag sült krumpli , 5 g tárkony 5 dkg zsír, só, bors, majoránna, ételízesítő 1 ek. liszt 4 adag tavaszi saláta Elkészítése: A szeletkéket mosás és törlés után sózzuk, lisztbe forgatjuk. A felforró- sított zsírban halványpirosra sütjük. A léből kivesszük, fél­retesszük. A visszamaradt sütőiébe beletesszük a tár­konyt és a fűszereket, összerottyantjuk. Előmelegí­tett tányérra tesszük a fejen­ként 3 szelet húst, leöntjük a pecsenyelével, sült krumplival övezzük és külön adjuk hozzá a salátát. Elkészítési idő: 1 óra Dr. Gyimesiné Balogh Kati Várjuk rovatunkba Olvasóink ötleteit, receptjeit!