Hírhozó, 1999 (9. évfolyam, 1-11. szám)

1999. november / 10. szám

SPOUT 31 Rákoshegyen külön helyiség kell már a trófeáknak! Az augusztusi világbajnoki cí­met érő versenyzést Lázár Vil­mos mutatta be, öccse egyéni ezüstérmes volt, csapatban pe­dig a Lázár fivérek - Hegedűs Imrével kiegészülve - az ösz- szetett verseny világbajnoki cí­mét orozták el a nemzetközi mezőny kiválóságai elől kettesfogathajtásban, Kecske­méten. Szeptember 5-én Lázár Zoltán nyakába akasztották a magyar bajnoki címet jelentő aranyérmet, amely egyben a Technotext SE kupáját is jelen­tette számára! Vilmos ezúttal egy újabb ko- csirúdtörés miatt a verseny vé­gét már a lelátóról izgulhatta végig, ám a dobogóra már őt is csapatbajnokként szólították, mert a szabályok értelmében a harmadik csapattag eredmé­nye nem számít a versenybe, még akkor sem, ha végigküzdi a versenyt... Tápiószentmár- tonban történt mindez. Miért érdemes minderről tudnunk? Nos, könnyebb megértenünk, hogy miért csak Lázár Vilmos indult el a 16. Sárfehér Napok, 31. Hajtó Derby elnevezésű há­romnapos viadalon a kettes­fogathajtók között. Izsák adott otthont ennek a levezetőnek is beillő sportese­ménynek, ahol ha valaki csak az utolsó, harmadik napra volt kíváncsi, akkor ámult az idény­záró szinte minden pillanatá­ban. A lovassport is olyan, ame­lyet nem hallomásból, netán a televízió közvetítéséből érde­mes megismerni! Olyan hangulata van, amely csak a helyszínen érezhető meg. Akár a készülő pörkölt illata, olyan étvágyat, hangulatot te­remt a fogathajtás önmagának! Lázár Vilmos megállíthatat­lan volt. Mind a három napon! Ahogy illik, úgy versenyzett. Szeptember 26-án az utolsó számban, az akadályhajtásban nulla hibaponttal zárt, no és a legrövidebb idő alatt teljesítet­te az akadályhajtást. A Hajtó Derby győztese lett a három nap összesítésében. A kettesfogatok végeredmé­nye: 1. Lázár Vilmos (Technotext SE, edzője Bárdos György, se- gédhajtója Egri István), 115,88 hp. Mögötte Szegedi Gábor (Kiskunhalasi Határőr Dózsa SE), illetve Benkő Sándor (Hódmezővásárhelyi Aranyági Ménes). E két dobogós helyen végzett sportoló, talán mondani sem kell, a magyar kettesfogathajtó válogatottban Lázár Vilmos csapattársai. .. Mithos és Menüett a két sikerló, mit ló - némi költőies­séggel - Pegazus! Akár Zoltán két paripája, Bella és Kígyó! Merthogy lovak nélkül azért mégsem ment volna az 1999-es sikerév, bármelyik elsőségére, aranyérmére is gondolunk. A Lázár fivérek tehát a kecs­keméti világbajnokság után nem engedett a színvonalból, sőt a magyar országos bajnok­ság után is tudta bizonyítani Vilmos, hogy csak Izsákon lett vége a fogathajtó idénynek... Minden elsőség Lázár nevű versenyzőé lett, csak utána kel­lett figyelnie a vésnöknek - Vil­mos vagy Zoltán következik a családi név után. Krémer József Sikeres idénykezdés Szeptember 30-án indultak a Rákoskerti Kempo Klub versenyzői Né­metországba, az 5. KUOSHU KUPÁ-ra. E rangos nemzetközi tornán hat nemzet közel 200 versenyzője jelent meg. A verseny színvonalát jelez­vén, még a tengeren túlról is érkeztek harcművészek Ulm városába, ahol október 2-án reggeltől késő estig folytak az összecsapások a hatal­mas sportcsarnokban. Négy technikai és két küzdelmi versenyszámban indultak a versenyzők. A magyar válogatott 21 dobogós helyezést ért el, melyből a tíz fős rákoskerti csoport 6 első, 4 második és 1 harmadik he­lyezést szerzett országunk dicsőségére. E kiváló szereplés nagy bízta­tást jelent a rákoskertiek számára, amire szükségük is volt, hiszen ok­tóber 23-án Dániába utazott a magyar válogatott az évezred utolsó Eu­rópa Bajnokságára! Hernádi Zoltán Teniszeredmények A Keresztúri Alapozó Tenisz Iskola (KATI) szervezésében a Gyökér utcai teniszcentrumban a szeptemberi versenyen a ke­rületi játékosok a következő eredményeket érték el: 8 év alatti­ak: 1. Berghoff er Edina, 2. Nemesek Norbert, 12 év alattiak: 1. Paksi Gyula, párosban: 2. Paksi Gyula, Prágai Csaba, 14 év alatti lányok: 2. a Berghoffer Judit, Szima Vera páros. Az LRI MALÉV fiókcsapatának 20 kerületi élversenyzője van: ketten az országos lista 1-10. helyezettje között vannak, hárman pedig a második 10-ben versenyeznek. Böröczky Zoltán a Körösi Csorna Sándor iskola magántanulója 8. a magyar rang­listán. Október elején veteránversenyt rendeztek ugyanitt, az 55+ kategóriában Csoknyay János első lett, szintén első lett a 45+ kategóriában Fagyas Katalin és a Fagyas Katalin, Kostyál Gyu­la vegyes páros. Fagyas Katalin tornagyőztes volt egy francia- országi meghívásos teniszversenyen is. Tinédzserbravúr a felnőttek közt A Miskolcon rendezett 47. Női Nemzeti Cselgáncs Bajnokság október 24-i versenye a XVII. kerületi JUDO SZK sportegye­sület sikereitől volt hangos. Fegyveres Brigitta alig 15 évesen, Kun Szilvia 16 évesen a felnőtt női mezőnyben heroikus küzde­lemben lett egyaránt harmadik. Fegyveres Brigitta az 57 kilós nők versenyében fantasztikus küzdeni akarással dolgozott és valóban csak a nagyobb rutin és egy picit a szerencse segítette a honvédos Nagy Patríciát az el­ső és a ceglédi Szabót a második helyre. Nem volt ilyen szeren­csés a debreceni 35 éves Perge, akit Rákoscsaba szülötte olyan tökéletes belső combdobással dobott el, hogy a csattanásra nem csak a terem lelátóin ugrottak fel a nézők, hanem a vezetőbíró is tágra nyitott csodál­kozó szemmel nézett a földön fekvőkre. A bíró csak felocsú- dása után rántotta fel kezét az azonnali győ­zelmet jelentő legfelső tartásba. Az ováció leírhatat­lan volt! A jelenlévők és a Ju­do SZK XVII. szurko­lói ezek után nagy vá­rakozással tekintettek a 70 kg-os súlycsoport­ban a szőnyegre lépő Kun Szilviára. Szilvia csúcsformában egy­más után aratta győzelmeit előbb a kunszállási Beke, aztán a szolnoki Fazekas fölött - betakarva szőke hajzuhatagával ellen­feleit. Ezután jött a nagy meccs! A nála több mint kétszer idősebb győri Pados Mirtill ellen Szilvia vezetett minden judoban érté­kelhető ponttal - egy WAZA-ARI-val, egy YUKO-val és egy KOKA-val. A szerencse végül a rutinosabb Pados mellé szegő­dött - mérkőzés vége felé Szilvia leszorításából kibújva-, az utolsó másodperceket jól kihasználva szerezte meg a második helyet. Ez természetesen semmit sem von le Szilvia fantaszti­kus teljesítményéből. A sort tovább folytatta a Judo SZK 78 kilós felnőtt versenyző­je Csabai Blanka, aki megtartva korábbi III. helyét a Nemzeti Bajnokságon, ismét hozta régi megszokott formáját.