Hírhozó, 1997 (7. évfolyam, 1-12. szám)

1997. október / 10. szám

CSPORTOS SOROK) Géhner-sikerek Bécsben négy főváros válogatott viadalán Géhner Alexandra távolugrásban 3. helyezett 522 cm-rel, 4x100 m-es váltó tagjaként aranyérmet szerzett. Serdülő "B" Magyar Bajnokságon 4 próbában korosztályos magyar bajnok lett. Edzője Milassin Lóránd. Adidas Kupa A Bakancsos utcai sporttelepen Grósz Péter, a Pesti úti Adidas üzlet tulajdonosa által 100 ezer Ft sportfelszereléssel díjazott kispályás labdarúgó tornát rendeztek. A benevezett csapatok először három csoportban, körmérkőzéses rendszerben találkoz­tak. A csoportokból az első két helyezett csapat jutott tovább, amelynek aztán kieséses rendszerben döntötték el a döntőbe jutás kérdését. Kánikulai melegben sportszerű, izgalmakban bővelkedő mérkőzéseken a Billux együttese szerezte meg az első helyet. Második a Comp Maik, míg á Champion csak a harmadik helyet szerezte meg. Lökd ide a ... gólt! A Polgármesteri Hivatal Sportcsoportja és a Lakóhelyi SE kispályás labdarugó tornát szervez kerületi éttermek, vendéglátók, "kocsmák" között október hónapban, a Bakancsos utcai sporttelepen. Nevezési díj 3000.-Ft. Nevezési határidő és sorsolás október 20. Bővebb felvilágosítás a 256-1683 telefonszámon. Molnár György Bajnokok a '86-osok Az RTK utánpótlási ereje Az RTK labdarúgó-utánpótlási szakosztályában- évek óta komoly, a klub anyagi lehetőségeit meghaladó munka folyik. Az ovifoci tanfolyamoktól az ifiig minden korosztályban versenyeznek csapataink. Idén a hagyományosan - már hatodszor - szervezett ovifoci torna mellett még két nemzetközi tornát rendeztünk német és olasz csapatok részvételével. Utánpótlási csapataink közül kiemelkedett az 1986-os születésűek teljesítménye. Ők nyerték a bajnokságot a BVSC és az MTK előtt tízpontos előnnyel, gólkülönbségük 157-24 volt. Minden nagyszabású budapesti tornán legalább az első négy közé kerül­tek. Az év folyamán két nemzetközi'tornán vettek részt. Hazai pályán az FTC és a Maradona-Brusscolotti sportiskola előtt diadalmaskodtak. Münchenben kilenc csapat közül, a harmadik helyen végeztek. A csoportmérkőzések során 4:1-re verte a házigaz­da München Sendlinget, majd 6:1-re az Augspargot. A hármas döntőben egy szeren­csétlen öngóllal 1:0-ra kikaptak a Bayemtől, majd 2:1-re az Unterhachingtól. A csapat­ból a legkiemelkedőbb teljesítményt a csapatkirály Deákvári Róbert és a bajnokságban 63 gólt szerzett Gertván László nyújtotta. Lakóhelyi SE szabadidősport A Lakóhelyi SE kézilabda szakosztály 1996/97. évi bajnokságban elért helyezései: Női I. csapat Bp. I.o 3. hely Női ifi. csapat Bp. I.o. 8. hely Ffi I. csapat Bp. II.o. 6. hely Az 1997/98. évi bajnokságban a Női 1. csapat eddigi eredményei: XVII. kér. LSE - OSC ellenfél nem jelent meg (nyert mérkőzés) kispesti AC - XVII. kér. LSE. 16:17 XVII. kér. LSE - Királymajor 39:12 XVII. kér. LSE - II. kerület 21:12- A Bp-i Szabadidő Kupa versenysorozatban (10 sportág) 1997. szeptember 13-án került sor a kispályás labdarúgásra. A XVII. kerületet az augusztus 20-i ADIDAS Kupa 2. helyezett csapata képviselte. 24 résztvevő csapatból a 8. helyen végzett kerületünk.- Szeptember l-el megnyílt a felújított női kondicionáló terem (Ferihegyi út 98.) nyitva tartás: Hétfő, szerda, péntek: de. 8-11, du. 15-20 óra kedd, csütörtök: du. 15-20 óra. Ugyanitt szeptember 29-én (hétfőn) újra indul a sikeres testformáló kondicionáló torna: hétfő és csütörtöki napokon, 17.30-18.30 óra. Havi díj (8 alkalom) 1500.-Ft, első alkalom ingyenes.- A férfi kondicionáló terem (Egészségház u. 10.) is szeptember 1-jén nyitott. Nyitva tartási ideje megegyezik a női terem nyitva tartásával. Igen kedvező, havi 1.500.-Ft-ért kötetlen időben, heti 3 alkalommal veheti igénybe a kerület lakossága.- Az évek óta megrendezésre kerülő Október 23. kispályás labdarúgó kupa 1997. október 19-én (vasárnap) kerül megrendezésre a Bakancsos u-i sporttelepen. Nevezés a helyszínen 8.45 óráig. Nevezési díj: l.500.-Ft/csaput. M.Gy. Rákosmenti Testedző Kör Bp. I.o. őszi forduló X. 11. szombat Törekvés - RTK 11.00 Bihari út X.15. szerda BEAC - RTK 10.00 H M. u. X.I9. vasárnap RTK - Tungsram 15.00 Péceli út X. 25. szombat RTK - TFSE 14.30 Péceli út XI. I. szombat H. Flottilla - RTK 10.00 XI.8. szombat RTK - Vízművek 14.00 Péceli át XI. 15. szombat SZAC - RTK 11.00 Thököly út Budapesti teniszbajnokság kerületünkben Immár ötödik alkalommal rendezték meg az RTK tenisztelepén Budapest I. oszt. bajnok­ságát. A férfiak az Adidas Kupáért versenyeztek, mivel a kerületi Adidas bolt igazgatója, Grósz Péter 400.000.-Ft pénzdíjat ajánlott fel a versenyre. A hölgyek a BTSZ Kupáért játszottak, ennek pénzdíja 200.000.-Ft volt. Az igen jól előkészített hat teniszpályán, szép környezetben zajlott le a bajnokság. A férfi egyes versenyszámra 35 fő nevezett be, a selejtezők után alakult ki a 32-es főtábla. Az első forduló meglepetése volt, hogy Forgács Krisztián két játszmában legyőzte az ötödik helyen kieftielt MTK-s Hultai Gergelyt. Az elődöntő "nagy mérkőzése volt" a Nagy Viktor - Bardóczky Kornél összecsapás, mely közel 3 óra hosszan tartott, és a döntő játszmában a BSE játékosa, Bardóczky győzött 7:5-re. Ezzel beverekedte magát d döntőbe. A másik elődöntőben Keresztes Krisztián simán 53 perc alatt 6:1, 6:1 arányban verte Barátosi Leventét, az első kiemeltet. A döntőben színvonalas, jó mérkőzésen Bardóczky Kornél győzött. A férfi egyes végeredménye: Budapest bajnok: Bardóczky Kornél (BSE) döntő 4:6* 6:2, 6:3 2. Keresztes Krisztián (BSE) 3. Barátosi Levente (Vasas) és Nagy Viktor (Vasas) A férfi párosban 14 pár indult. Igen látványos és izgalmas volt a két elődöntő mérkőzés, mindkét esetben döntő játszmában dőlt el a találkozó. A férfi páros végeredménye: Budapest bajnok: Keresztes Krisztián (BSE), Hultai Gergely (MTK) 2. Bardóczky Kornél (BSE), Madarassy Péter (MTK) 3. Barátosi Levente (Vasas), Nagy Viktor (Vasas) és Veress Balázs (Vasas), Böröczky Zoltán (LRI-Malév) döntő: 6:4, 6:0 A nőj bajnokság egyéni számára 39 fő, a párosra 9 pár nevezett. Az egyéni számot nagy fölénnyel Földényi Annamária nyerte aki összesen, az öt mérkőzésen 8 (!) gémet vesztett. Meglepetés volt az első fordulóban Forgács Annamária győzelme a 8. helyen kiemelt Füzesi Szandra ellen. A döntőig menetelt megbízható és jó játékkal Dobó Csilla, aki a 3. és az elődöntőben az első kiemelt - Domán Éva - legyőzésével biztosította helyét a döntőben. Ott azonban neki is meg kellett hajolnia a nagyobb tudás előtt. A női egyes végeredménye: Budapest bajnok: Földényi Annamária (Vasas) 2. Dobó Csilla (Metró) 3. Domán Éva (Spartacus) és Somorjai Orsolya (Spartacus) döntő: 6:0, 6:0 A női párosban több izgalmas mérkőzés után jutottunk el a döntőig. A bajnokság zárómérkőzése a Spari házirangadója volt. A nézők a nap legizgalmasabb összecsapásátlátták. A Füzesi-Somorjai páros a döntő játszmában a negyedik mérkőzéslabdáját tudta megcsinál­ni, és 11:9 arányban nyerte a "tie-break"-et és ezzel a mérkőzést. A női páros végeredménye: Budapest bajnok: Füzesi Szandra, Somorjai Orsolya (Spartacus) . 2. Domán Éva, Holló Annamária (Spartacus) 3. Forgács Annamária, Szalai Ilona (Vasas) és Czink Melinda (BHSE), Szegedi Szilvia (Hewen Team) döntő: 6:4, 3:6, 7:6 A mérkőzések befejezése után a kerület polgármestere, Kátai Péter és az Adidas kerületi igazgatója, Grósz Péter adta át a győzteseknek és a helyezetteknek a serlegeket, érmeket és okleveleket. A Budapesti bajnokság peremkerülétbeni megrendezése hasznos volt, és jó hírverése tenisz­sportunknak. Dicséret illeti meg a házigazdákat és a kerületi sportfelügyelőséget a bajnokság zökkenő- mentes megrendezéséért és lébonyolításáért. PaLe Teremlabdarúgás 97/98. McDonald's Kupa A XVII. kér. Polgármesteri Hivatal, a XVII. kér. Lakóhelyi SE és a XVII. kér. McDonald's étterem 1997/98. évben bruttó 200.000.-Ft összdíjazású Téli Teremlabdarúgó Tornát rendez körmérkőzéses rendszerben az Újlak utcai iskola tor­natermében. (Bp. XVII. kér. Újlak utca 110.) A 15. jubileumi teremtorna ideje: 1997. december 6. - 1998. február 15-ig. Nevezési díj: 18.000.-Ft Nevezés helye: Bp. XVII. kér. Bakancsos u. 5. Sportiroda. Nevezési határidő: 1997. november 18. Sorsolás: 1997. november 21. (péntek) 18 órakor a XVII. kér. Polgármesteri Hivatal 301-es szobájában. A csapatoknak egységes mez kötelező. Az első negyven csapat nevezését fogadjuk el. Mérkőzések napjai: 1997. december 6-7., 13-14., 20-21., 1998. január 3-4., 10-11., 17-18., 24-25., 31-febr. 1., február 7-8., 14-15. Nagy Julianna - Molnár György Rákosligeti Atlétikai Club Bp. II.o. őszi forduló X.l 1. szombat RÁC - Szabadkikötő 15.00 Péceli út X. 15. szerda RÁC - Energia 15.00 Péceli út XI. I. szombat RAC - RKSK 14.00 Péceli út XI. 15. RÁC - Aszfaltozó Péceli út 9