XIII. Kerületi Hírnök, 2015 (21. évfolyam, 1-24. szám)

2015-02-19 / 4. szám

XIII. KERÜLETI HÍRNÖK 4M& 20 I 5. FEBRUÁR I 9 s Angyalföldi pálmafák Sas és Vasas Fáy utcában felújították a gyepszőnyeget, emiatt ötven évvel ezelőtt vendégségben vívta első hazai bajnoki mérkőzését a Vasas. Azt nem mondanám, hogy 1965 kora tavaszán idegen­ben szerepelt az együttes, elvégre az Elektromos pályája szintén Angyalföldön, a Latorca utcában volt - ott van ma is -, ráadásul a piros-kékek korántsem először játszottak ott, hiszen már húsz évvel korábban felállították a „Tromos”-sporttelep örök néző­amikor józsa magasabbra repül Sasnál (középen) Sport csúcsát az FTC-vel vívott rang­adón. A 25 ezer szurkoló előtt rendezett találkozón a ferencvá­rosiak - Mike István és a Vasas­ban is otthonos Kubala László góljával - a szünetben 2-0-ra ve­zettek, de a munkáscsapat a má­sodik félidőben Illovszky Rudolf és Junász Géza megmozdulásával egyenlített. Ez a páros akkoriban a frászt hozta a zöld-fehérekre, mert az Üllői úton 2-1-re győztek a piros-kékek, és a gólokat Illovszky, valamint Junász szerez­te... Két évtizeddel később Sástól várták a szárnyalást, mert a fede­zet a Komló elleni mérkőzés nap­ján ünnepelte huszonötödik szü­letésnapját. Egy drukker bekia­bált a középpályásnak: „Rúgsz-e gólt, Gyula?” A megszólított fut­ballista tétova vállrándítással vá­laszolt, de aztán teljesítette azt is, amit nem vállalt... (Amúgy sok­kal többet is nyújthatott volna. Nem csupán a Latorca utcában, hanem általában, mert a Vasas valaha volt legpazarabb techni­kájú labdarúgói közé tartozott, ám füllentenénk, ha életmódját a játéktudásához hasonlóan fensé­gesnek neveznénk.) Mindenesetre falat kenyér­ként kellett Sas alakítása, mert az első félidőben a Vasas - 15 ezer kilátogató szurkolója meghökke­nésére - nem bírt a Komlóval. Annak ellenére sem, hogy a tize­dik percben Kiss János kapus el­szalasztottá a nagy Jánossá válás esélyét: Machos Ferenc húszmé­teres szabadrúgását nem tudta hárítani. Ám aztán Pataki Mik­lós szögletrúgásából Garai József egyenlített, így hiába volt már­cius elején pompás tavaszi nap­sütés, a Vasas tábora úgy érezte: beborult. A szaksajtó pedig kritikusan jegyezte meg: „A 4-2-4-et csak akkor lehet eléggé támadó szelleműén ját­szani, ha a védőjátékosok felváltva előretörnek. (... Egyúttal a csatároknak vannak védő feladataik. Ám a Vasasban a szélsők közül egyik sem jön hát­ra, Machos már kis területen játszik, Puskás is jobbára kiugrás­ra vár.” Korai volt a bírálat, legfőkép­pen azért, mert a bajnoki címet 1965-ben (17 győzelemmel, 5 döntetlennel és 4 vere­séggel, alig 19 kapott gól­lal) a Vasas nyerte, miu­tán leküzdötte a 4-2-4- es játékrendszer gyerek- ' betegségeit. Az arany éremhez vezető úton nagy szükség volt a harminchárom évesen is góllal és gólpasszal je­leskedő Machos körültekintő Latorca utcai előkészítésére, il­letve Sasnak az átadáshoz méltó befejezésére (2-1), továbbá Mathesz Imre húszméteres lövé­sére, mely - három perccel a ta­lálkozó vége előtt - menthetetle­nül a jobb felső sarokba vágódott (3-1). A piros-kékek hálatelt szív­vel gondolhattak Váli játékveze­tőre is, aki 2-1-nél nem látta sza­bálytalannak Berendy Pál „belé­pőjét” Patakival szemben (a bá­nyászok persze tizenegyest rekla­máltak) , és sokat köszönhettek az első félidőben két tiszta komlói helyzetet elhibázó Lutz György­nek is. Egyáltalán nem biztos, hogy Vasas-diadallal zárul a meccs, ha tökéletesen sikerül a dupla Lutz... Hegyi Iván, a Népszabadság rovatvezetője Vasas-Komló 3-1 (l-l) Latorca utca, 15 000 néző. Jv.: Váli. Vasas: Varga - Ihász, Mészöly, Berendy, Sárosi - Sas, Mathesz - Molnár, Machos, Puskás, Farkas. Komló: Kiss - Jerabek, Józsa, Csordás, Ruppert - Soós, Lutz - Garai, Rónai, Szőcs, Pataki. Gól: Machos (10.), Garai (20.), Sas (62.), Mathesz (87.). »Borats NiRiKfimeit Miig« tiltanám • ^ __ m uMMimtmií HMM jj matti jmi. tememt tuti«:: Mtinem au». ,<íit«N I A Kt««*mi IÜ «ÉítitSiSIllÉli KqmiÁft! tfirlQI: A Minpsáfc ipp ES XIII. Kerületi Közszolgáltató Zrt. sf jSa-.*r2v éli g A Wing Tsun kung-fu tradicionális kínai harcművészet, mely napja- ink egyik leghatékonyabb önvédelmi rendszere. Rendkívül komoly harci értéke tudományos tervezésen alapszik, kizárólag az emberi anatómiát és a fizikát véve alapul, reális esélyt adva a gyengébb fizi- kumúaknak, hölgyeknek, idősebbeknek is az önvédelemre. Harci ér­téke mellett egészségmegőrző, valamint fizikai és mentális nevelő hatása is igen jelentős, gyakorlói magabiztosabban lépnek fel az élet minden területén. Szellemi és erkölcsi hátteret biztosít, fejleszti a mozgáskoordinációt, önfegyelemre, egymás iránti tiszteletre nevel. Hazánkban Si-Fu Máday Norbert, 9. nagymesteri fokozatú kelet-euró­pai főinstruktor vezetésével 30 éve működő Magyar Leung Ting Wing Tsun Egyesület az ország legna­gyobb kung-fu iskolája, mely garan­ciát vállal tanítási programjáért. Ta­nítványaink között az 5-től 75 évesig minden korosztály fellelhető. Bemutató és tagfelvétel: 2015. február 25. (szerda) 18.30-tól, Budapest XIII., Dózsa György út 136. Tréningek: ugyanitt, minden szerdán 18.30-tól és pénteken 18.00-tól. A tréningeket vezeti: Szabó Csaba, 5. mesterfokozat, Budapest vezető oktatója. Kapcsolat: 06 (20) 972-2298, szabo.csaba@wingtsun.hu- www.wingtsunbudapest.hu