XIII. Kerületi Hírnök, 2010 (16. évfolyam, 1-24. szám)

2010-10-05 / 19. szám

2010. október 5. TIZENHARMADIK g||| KERÜLETI HÍRNÖK 11 A Rozsnyai utca 4. szám alatti An­gyalföldi Sportközpont ad otthont az első kerületi sportágkeresőnek október 7-én. A rendezvényt szer­vező Sport és Szabadidő Közhasz­nú Nkft. munkatársa Kastl Egon elmondta: közel harminc sport­ágat mutatnak be a kerületi után­pótlás-nevelő egyesületek szak­osztályai. A Bajnokkereső elneve­zésű programra a kerületi iskolák gyermekeit szervezetten viszik ki, így minden kisiskolásnak lehető­sége lesz megismerkedni a legnép­szerűbb és a legkülönlegesebb sportágakkal, hogy aztán remélhe­tőleg megtalálva a számára leg­megfelelőbbet, valamelyik kerüle­ti egyesületben kezdjen sportolni. A rendezvény célja kettős; a kerü­leti, igen jelentős, utánpótlásbázis további gyarapítása, valamint a szépszámú helyi egyesületeknek bemutatkozási iehetőség. Sz.T. Foglalja le utazását online! www.bestreisen.hu THAIFÖLD 2010/11 Tél-tavasz Közvetlen charter járattal Budapestről Bangkokba és Phuketre! Üdülések Pattaya/Jomtien Palm Beach 10 éj 4*r 268 900 Phuket/Graceland Resort 10 éj 4* r 349 900 Koh Samui/Baan Samui Resort 10 éj 3* r Phi Phi/Phi Phi Cabana 10 éj 3* r 444 90' Bangkokkal 2 éj Bangkok + Pattaya üdülés kombinált üdülések 2 éj Bangkok + Phuket üdülés 900 900 339 900 579 900 INGYENES reptéri parkolás mindéit foglaláshoz! Ft/fatöl Thai körutazások üdüléssel Thai körút + Pattaya üdülés Nagy thal körút + Phuket üdülés Arain* a 20% toéwanésjí a jéndEÉW*k«W (»Wé* THaMU 79 ftM* fefMfci díj 1000 h/k tipUs «80 ftWnap. atmhUlnHs 1,». ttok iiíüo sgywHáés 15 000 fVW tok Urtainudfc. Legközelebbi irodánk. 1062 Budapest. Westend City Center Kosztolányi nkrt. 4 Te! 736-0293 Email westendííbestreisen bu www.bestreisen.bu R-1214/95/1999 Angyalföldi pálmafák Vasas- Újpest 9-9 A múltkor egy Vasas-Újpest mérkőzést idéztem fel 1972-ből; most következzék kettő 1976-ból. Az egyiken 5-4 volt „ide”, a másikon 5-4 oda. A tavaszi derbin 49 714 fizető nézőt jegyeztek a Népstadionban, és utólag minden szurkoló boldog volt, hogy leszurkolta a jegy árát. (Még a vesztes lilák hívei sem kérték vissza a pénzt...) A lapok a nem sok­kal korábban játszott, legendás Újpest-FTC találko­zóhoz (8-3) hasonlították a mérkőzést, miután „a sza­kadó esőben sem lankadt a játékosok vállalkozó ked­ve, s olyan különleges gólpárbaj alakult ki, amely elra­gadtatással töltötte el a közönséget”. Az angyalföldiek vezettek 2-0-ra, majd 3-1-re, de a második félidőben kilenc perc alatt fordítottak a Me­gyeri útiak. „Úgy látszott, összeomlik a Vasas” - ol­vashatták a drukkerek a másnapi tudósításban, ám Zombori Sándor beadását Várady Béla befejelte (4­2), ám a szünet utáni egyenlí- \ tést két villámgyors piros-kék ? gól követte: előbb Ko­vács István pöckölt a hálóba, egy perccel i később pedig Várady bosszút állt Rothermel Ádámon a tizenegyes hárí­tásáért: miután a kapus messzire kifutott, az oldalvo­nal mellől, negyven méterről (!) alakította az állást 4- 2-re. Úgy is mesterhármast ért el, hogy kihagyta a büntetőt... Senki nem gondolta, hogy az a negyedik Várady- gól még nagyon fog hiányozni. Ám az Újpest a hajrá­ban nyolc perc alatt három gólt szerzett: előbb Tóth András szabadrúgása jutott mesés ívben a hálóba, majd jött Sarlós András és Fazekas... A Vasas (az új­Olykor előfordult, hogy hárítottak a kapusok... A két meccsen négy gólt szerző Várady tizenegyesét például Rothermel kivédte 4), majd szerepet cserélt a két labdarúgó: Várady szo­kásos, szédítő szabadrúgásainak egyike után Zombori küldte a hálóba a Szigethy Károly kapusról kipattanó labdát. A döntő „dugó” szerzője megkoronázta addigi teljesítményét, mert előzőleg valamennyi Vasas-gól­ban közreműködött mint avatott előkészítő. Eltelt néhány hónap, de a felek az ősszel ott folytat­ták, ahol a tavasszal abbahagyták: Fazekas László már a harmincadik másodpercben „felavatta” Tamás Gyula kapust. Várady hárommal válaszolhatott vol­na, de az első félidőben „csak” kettőt szerzett, mert félóra múltán - immár 2-1-es Vasas-előnynél - tizen­egyest rontott. Bezzeg Fazekas belőtte a büntetőt (2­ság szerint „többségben lévő”) hívei pedig nem hittek a szemüknek, noha a valóság virított a táblán: Ú. Dózsa-Vasas 5-4. A szaksajtó viszont lelkendezett, akár a lila-fehér tábor: „A Népstadionban, illetve a tévékészülékek előtt ülő szerencsés közönség azt láthatta, hogy a baj­noki idény legizgalmasabb mérkőzését vívja a két csa­pat. A Vasas az utolsó tíz percig nagyszerűen játszott, a találkozó azonban kilencven percig tart.” A két meccs legendája meg örökké... Hegyi Iván a Népszabadság főmunkatársa Vasas-Újpest 5-4 (2-1) Vasas: Tamás - Török, Kanász, Komjáti, Kántor - Gass, Müller, Zombori - Kovács, Izsó, Várady. Újpest: Rothermel (Szigethy, 46.) - Kolár, Dunai III, Sarlós, Tóth József - Kellner, Tóth András (Zámbó, 65.) - Fazekas, Töröcsik, Fekete, Nagy. Gól: Kovács (11. és 19.), Tóth A. (43.), Gass (49.), Kellner (56.), Töröcsik (62.), Fazekas (64.), Várady (69.), Zombori (82.). Újpest-Vasas 5-4 (1-2) Újpest: Rothermel - Viczkó, Dunai III, Sarlós, Tóth J. - Kolár, Kellner (Zámbó, 46.), Tóth A. - Fazekas, Töröcsik, Nagy. Vasas: Tamás - Török, Kanász, Komjáti, Kántor - Gass, Müller (Hegedűs, 85.), Zombori - Kovács, Izsó, Várady. Gól: Fazekas (1., 56. és 86., a második 11- esböl), Várady (22., 26. és 64.), Kovács (63.), Tóth A. (79.), Sarlós (82.). Bajnokkereső