Ferencváros, 2011 (21. évfolyam, 1-6. szám)

2011-01-21 / 2. szám

12 SPORT Ferencváros 2011. január 21. SPORTHÍREK Kiszenvedett siker és zakó Jégkorongozóink ugyan jól kezdtek az Újpest elleni Magyar Kupa-mérkőzésen, ám váratla­nul nehéz lett a vége. Az első harmadot 2-0-s előnnyel zár­tuk, a második húsz percben viszont feljöttek egyre a hazai­ak. Dancsfalvi ugyan újra ket­tőre növelte az előnyt a záró periódusban, de nyolc perccel a vége előtt megint csak eggyel vezettünk. Nem könnyen, de megőriztük az előnyt, és 4-3-ra nyertünk. A következő mérkő­zésen két-két gólt kaptunk dup­la, illetve szimpla hátrányból. A Vasas a találkozó elején alig egy perc alatt szerzett két gólt, Galló szépített, majd újabb két hazai gól következett - megint egy percen belül. A mieink vi­szont alig fél perccel később vá­laszoltak. Mi több, a második harmad elején feljöttünk egy­re. A változatosság kedvéért megint egy percen belül kap­tunk kettőt. A záró felvonásban a dupla he­lyett csak egy gólt kaptuk, de azt emberelőnyben. Lefutsaloztuk a Vasast Bita és Csopaki is szerepet kapott az Eb-selejtezőre ké­szülő futsalválogatottunk fin­nek elleni meccsein. Csopaki egy, illetve két gólt lőtt. Az első mérkőzést 3-1-re nyertünk, a másodikat 0-1-es félidő után 6-1-re! De nemcsak a váloga­tottban, hanem a Fradiban is termelte a gólokat Csopaki, és a Vasasnak is lőtt kettőt az idegenbeli találkozón. Az első félidőt 2-0-s vezetéssel zártuk, és a második játékrész elején gyorsan rúgtunk újabb kettőt. Bár a házigazda felzárkózott kettőre, csak egy rövid ideig reménykedhetett a pontszer­zésben. Ismét a mieink irányí­tottak, és rúgtak kettőt. A 6-2-es győzelemmel tovább­ra is harcban állunk, hogy a legjobb négy közé jussunk. A következő fordulóban, jövő hétfőn a Gyöngyöst fogadjuk. Savona ellen a kupában Fortuna nem volt kegyes vízi­labdázóinkhoz: a mieink a LEN- kupa még versenyben lévő együttesei közül talán az egyik legerősebbet, az olasz Savonát kapták a negyeddöntőben. Az első mérkőzést lapzártánk után, szerdán este játszották Savonában, míg a visszavá­gót két hét múlva, február 2-án rendezik a Népligetben. Élet az edzőtáborban A Fradi focistái nemcsak a gyepen edződnek Szovátán. Erőnléti edzéseik mellett meg­ismerik az erdélyi vidékeket és az embereket is. A parajdi só­bánya tiszta levegője után ellá­togattak egy gyermekotthonba is, amely lelki edzettséget is nyújt a csapattagoknak. Balog Zoltán Rósa Déneshez hason­lóan hat éve már járt Szovátán a Fradival, így védőnk tisztában volt vele, hogy mi vár rájuk.- Tudtam, hogy most is ke­ményen dolgozunk majd, nem is kellett csalódnom - mond­ta Balog. - Ilyen környezetben azonban jólesik a munka, de én egyébként is szeretem az erőn­léti és a futóedzéseket. Az első szovátai edzőtáborozásunk al­kalmával az árvaházban tett látogatásunk volt a legmegha- tóbb. A gyerekek nagyon örül­tek nekünk, volt olyan, aki haza jött volna velünk. Pénteken is­mét meglátogatjuk őket, biztos, hogy szívszorító élmény lesz. Már megbeszéltük a srácokkal, hogy aki gondolja, adakozhat, szeretnénk nekik egy kicsit se­gíteni, hiszen tudjuk, hogy szük­ségük van a támogatásra. Sikertelen szegedi teremtorna Buszozás után edzőtábor Szovátán Győzelmek után vereség Turóczi remekelt az első fradis meccsén Marek Heinz a teremfocitornán. Az ő góljával nyertünk a Szolnok ellen A mieink közül Maród Béla ko­rábban már nyert teremtorna­bajnokságot a Vasassal, s bízott a hasonló folytatásban. Nos, középpályásunk biztos nem is­mételhet, egykori társai viszont reménykedhetnek, miután meg­nyerték a szegedi tornát. A tor­nát, amelyen jókorát hibáztak a rendezők: lényegesen több jegyet adtak el, mint ahányan befértek a csarnokba, így sok százan maradtak kint, érvényes belépővel. Ráadásul többen nem csupán Budapestről vagy vidékről utaztak el megnézni a Fradit, akadtak, akik az ország­határon túlról keltek útra. A Szolnok elleni mérkőzés is biztatás helyett úgy indult, hogy a lelátón lévők a kint reked­tek beengedéséért „tüntettek”. Hiába! Bár többet támadtunk az első félidőben, s volt egy ke- zezésgyanús eset is a szolno­ki kapunál, gól nem született. A második játékrészben fokoztuk a tempót, és ellenfelünk rendre csak rövid időre szerezte meg a labdát. Az utolsó pillanatokban Heinzet buktatták a büntetőterü­leten belül, légiósunk pedig nem kegyelmezett (1-0). Miután a Kecskemét kikapott a Szolnoktól, a lilákkal szem­ben már a döntetlen is továbbju­tást ért. Volna... Ismét a mieink attakoltak többet, a 3. percben mégis hátrányba kerültünk. Két perccel később viszont Junior egyenlített, majd újabb két egy­ség múlva Heinz bombája után már vezettünk. A második fél­idő második percében Tökö­li lőtt gólt, a játékrész közepén Csukics lépett bele egy szabad­rúgásba, s a labda a hálónkba pattant. Rögtön ezután a bíró kiállította a gólszerzőt és Rósát. Támadtunk, de eredmény nél­kül, így 3-2-re kikaptunk, és a nevető harmadik, a Szolnok ju­tott a döntőbe. A Fradi labdarúgói a találko­zó után buszra szálltak, ám nem Budapest felé vették az irányt, hanem edzőtáborozni indultak, és kilencórás utazás után érkez­tek Szovátára. A reggeli után csendes pihenő várt a 22 tagú keretre, majd délután részt vet­tek az első edzésen. Bár nem kezdtek jól női kosarasaink a Vasas-Csata otthonában, a máso­dik negyedben csupán négy pontot engedtek a hazaiaknak. Az első tíz percben összesze­dett négypontos hátrányt kö­vetően 13 pontos előnnyel mehettek pihenőre hölgyeink. A szünet utáni két periódust kettő, illetve egy ponttal, míg a meccset 61-45-re nyertük. Turóczi első fradista meccsén 10 pontig jutott. Győzelmi esélyekkel fogad­tuk a Szekszárdot, s ha bő húsz percig nagy csatára késztették ° is lányainkat a vendégek, biz- f tosan, minden negyedet hozva f nyertünk 75-61-re. Csapatunk- ból többen is elérték a tíz pon­tot (Darida 15/6, Szlimák 13, Turóczi 12, Russai 11, Hege­dűs 10/6, Ruják 10). A harma­dik negyed elejéig szoros volt a mérkőzés, ekkor Hegedűs trip­lájával lépte át a különbség a bűvös tízes határt. Zalaegerszegen a csapat a szezon legsúlyosabb vereségét szenvedte el (illusztráció) A hazai siker után súlyos vere­séget szenvedtünk Zalaegersze­gen. A házigazda már a szünetig eldöntötte a mérkőzést. Az első negyedben megszerzett 11 pon­tos előny 19-re nőtt a pihenőre. Ráadásul a további két negye­det is simán nyerték - hét, illet­ve hat ponttal - a hazaiak. Ezzel a szezon legsúlyosabb verségét szenvedte el a Fradi, miután 83- 51-re kapott ki. Szucsánszki Zita az Érd és a Veszprém elleni bajnokin is 8-8 gólt szerzett A Vác elleni méretes zakó és a Bocs elleni könnyed kupasiker után a nemrég Tóth Tímea megszerzésével erősödő újonc Érd otthonában foly­tatták a bajnokságot női kézilab­dázóink, és ne feledjük, hogy még ősszel a nyitófordulóban csak nagy csatában nyertünk a Népligetben. A Magyar Kupa 4. fordulójá­ban Bőcsre látogattak lányaink, és simán győztek. A hazaiak az elején még csak-csak tartották a lépést a mieinkkel, ám az első félidő közepére már jelentősre nőtt a különbség a felek között. Abramovics 50 százalék fölött védett, Szucsánszki 9, Szarka 7 gólt szerzett, de a többiek is termeltek becsülettel, s 20-10-es félidő után 43-22-re nyertünk. Több mint húsz percig csak fu­tottunk az eredmény és az Érd után. Tóth Timi góljainak is kö­szönhetően sokáig a hazaiak áll­tak jobban - olykor hárommal is. Szucsánszki (8) tartotta meccs­ben a csapatot, hiszen ebben a játékrészben hétszer talált a ha­zai kapuba. Hét perccel a szünet előtt vettük át a vezetést, s a pi­henőre csupán egygólos előny­nyel vonulhattunk (15-14). A második játékrészben a ka­puban remekelt a Pastrovicsot váltó Abramovics, míg Zácsik (9) szórta a gólokat, előfordult, hogy a hangosbemondó zsinór­ban négyszer is az ő nevét kiált­hatta a publikum felé, közben már Tóth ellen is hatásosan vé­dekeztünk. így nem is volt meg­lepő, hogy rohamosan nőtt a különbség a két együttes között, ezt nehezen viselte Szabó Edi­na, az érdiek mestere, s előbb sárgát, majd kétperces bünte­tést, végül piros lapot kapott. A vezérét vesztett házigazdát 33-22-re vertük. A következő körben a Váccal találkozunk. Múlt szombaton a Veszprémet fogadtuk és vertük a Népliget­ben. Három korábbi játékosunk lépett pályára a vendégeknél. Mi több, Emberovics Míra egy éve még kilencet szórt mosta­ni csapatának. Az első játék­rész közepéig még 1-2 gólos mínuszon tartották magukat a vendégek, a szünetig viszont je­lentős hátrányba kerültek (19- 12), miután Abramovics megint remekelt a kapuban, Zácsik (9) és Szucsánszki (8) újfent ellen­állhatatlan volt, de a társak is jól teljesítettek. A második fél­idő közepén már tízre nőtt az előny, s ezzel hamar eldőlt a mérkőzés, bár a végjáték­ban rövid időre feljöttek ötre a veszprémiek, a találkozó végére visszaállt a szünetbeli különb­ség (38-31). Mezőnyjátékosaink közül egyedül Balogh nem tu­dott gólt szerezni. Férficsapatunkra is a Veszp­rém vár - igaz, nem a baj­nokságban, hanem a Magyar Kupában kaptuk a bajnokot. Ez azért is érdekes, mert a mieink a Szegedet verték ki, amely el­lentétes ágon volt a címvédővel. A párharc időpontjai: február 2. és március 2. Az első meccset a Népligetben rendezik. Az oldalt összeállította: Schiller Zsolt Főszponzor nélkül a női csapat Kökény Beatrix ügyvezető a múlt héten jelentette be, hogy hölgyeink ismét FTC néven versenyeznek a bajnokságban. A hírek szerint már a szerződéskötéskor is többen jelezték, nincs minden rendben a Jógazda Bankkal, most viszont úgy tűnik, komoly gondok akadtak, így elváltak a felek útjai. Megtudtuk, hogy a névadó szponzor a problémák ellené­re is teljesítette vállalásait eddig. Távozásuk érzékeny veszteség, mert az együttes éves költségvetésének majd 25 százalékát adták. Éppen ezért új támogatókkal tárgyalnak a vezetők, ha nem sikerül a kieső ősz- szeget új szponzorral pótolni, akkor az üzemeltető kft. tulajdonosi köre fogja ezt megtenni. Séták, túrák mindenkinek A magyar kultúra napjának tiszteletére, január 22- ére, szombatra a csapat Kiskunfélegyházát választot­ta úti céljának. Itt Móra Ferencet és Petőfi Sándort idézhetik emlékezetükbe a túra résztvevői, akik ellá­togatnak a Kiskun Múzeumba, valamint megtekintik az önkormányzat csodálatos szecessziós tanácster­mét is. S hogy az út pora ott is maradjon, ahonnan származik, egy jó fürdőzésre is készüljenek fel! A ta­lálkozó január 22-én a Kőbánya-Kispest vasútállomás jegypénztáránál lesz 9.45-kor. Január 26-án, szerdán Durda Júlia vezeti el az ér­deklődőket a Rendőrség-történeti Múzeumba. A talál­kozó 10.00 órakor a 24-es villamos végállomásánál lesz, a Keletinél. A hónap utolsó túrája a január 29-én, szombaton lesz, amikor a Budai-hegység nyugati szélén kirándul­hatnak Kiss Ádámmal. A biatorbágyi vasútállomástól a Szent Antal- és a Sarlós Boldogasszony-kápolna, a Kálvária-hegy, a Csúcs-kő, a Fő-kút forrás és a Mé­zes-völgy útvonalon jutnak el a hat kilométer meg­tétele után Pátyra. Ha felkeltette érdeklődésüket e szabadtéri program, legyenek a Kelenföldi pályaudvar pénztárteremében 9.15-kor. További információk: Kiss Ádám, 06-70 212-1288. Ferencvárosi Téli Kosárlabdakupa A Nemzeti Torna Egylet 2011. február 19-én, szombaton 9.00 órától rendezi meg hagyományos tornáját szeniorkorú kosarasoknak. A rendezvény színhelye a Kinizsi u i-7. alatt található református gimnázium tornaterme. Jelentkezni lehet alkalmilag összeállt vagy együtt játszó vegyes csapatokkal, ahol az átlagéletkor 40 év felett van. A játékban legalább két nőnek mindig pályán kell lenni. A mérkőzéseket a jelentkezések ismeretében szervezzük, de legalább két mérkőzést minden csapat számára biztosítunk. A játékot hivatásos játékvezetők irányítják, minden csapat „értékes” jutalomban részesül. Nevezési hozzájárulás: csapatonként 2500 Ft. A jelentkezéseket 2010. február 7-ig várjuk az alábbi telefonszámon: Reigl Mariann, 06-20 314-0067. Két sima győzelem A Veszprémet kapták a fiúk Hét éve, Pintér Attila irányításával a Fradi megnyerte a teremfoci-bajnok­ság szegedi selejtezőjét, mi több, a szezon végén nagypályán aranyérmes lett a csapat. A múlt szombati szegedi fellépés jóval kevesebb sikerél­ményt hozott, még a csoportból sem jutottunk tovább.