Ferencváros, 2010 (20. évfolyam, 2-23. szám)

2010-05-28 / 9. szám

12 SPORT Ferencváros 2010. május 28. Zárásként vereség és a hetedik hely Lipcsei megjavította Sárosi doktor csúcsát Lipcsei Albert Flóriántól és Szűcs Lajostól vette át a rekordra emlékeztető mezt A szezon utolsó hazai mérkő­zése ünnepléssel kezdődött. Az ezúttal a kezdőként játszó Lip­csei a Pápa elleni bajnokija előtt már 647. mérkőzésére készült, s így megjavította Sárosi rekord­ját. Albert Flórián és Szűcs Lajos köszöntötték a csapat kapitá­nyát, és egy 647-es számmal el­látott zöld-fehér mezt adtak át neki. A másik Szűcs Lajos - nap­jainkban a Pápa hálóőre, koráb­ban a Fradiban sikeres kapus - ölelte át barátját, egykori csa­pattársát, és szintén átadott egy (647-es) mezt, amelynek egyik fele a Pápa, másik a Fradi szí­neit „viselte”. Az ünneplés némi békét ho­zott, mert jórészt nyugalomban teltek a percek az első félidő­ben. Szűcs néhányszor remekül védett, a másik oldalon Megyeri­nek jóval kevesebb dolga akadt. Aztán három perccel a pihenő előtt Lipcsei szögletét követően Elding megszerezte a vezetést. A szünetben végre Fradi baj­nokcsapatot láthatott a publi­kum: az emelkedett hangulatot azzal fokozták, hogy a női ko­sárlabdacsapatot köszöntötték, amely bajnoki első helyével ki­vívta, hogy jövőre az NB I-ben szerepeljen. A második játékrészben még több lehetősége akadt a Fradi- |j nak, de Szűcs mentett, vagy a 5 csatárok hibáztak. S hogy ez a | 45 perc se maradjon megható -1 jelenet nélkül, bő negyedórá­Lipcsei a szezon utolsó meccsén, Kispesten, még aktív focistaként Kiütöttük a Siofokot Benn maradtak a férfiak az NB l-ben Női kézilabdázóink a záró forduló­ban a szezon egyik legjobb teljesít­ményével biztosan verték a Siófokot. A lányok az ötödik helyen zárták a bajnokságot, míg a Magyar Kupa­döntőbe jutásnak köszönhetően jö­vőre indulhatnak a KEK-ben. A fiúk előbb kikaptak Gyöngyösön, majd legyőzték otthon a Debrecent, így jövőre is az NB l-ben folytathatják. Hölgyeink a szezon utolsó mér­kőzésén a Siófokot fogadták. A találkozót ezúttal is ingyen nézhették meg a szurkolók, és remélték, hogy könnyebben si­kerül kivívni a győzelmet, mint a Balaton partján. Nem kellett csalatkozniuk, mert bár az ele­jén kihagytunk egy büntetőt, mi több, a vendégek szereztek ve­zetést, de csak rövid ideig örül­hettek. Gyorsan fordítottunk, majd fokozatosan növeltük az előnyt. Bő öt perccel a szünet előtt már tízet számolhattak a lelátón ülők s állók a vetélytárs- ra. A pihenőre 18-6-os Fradi-ve- zetéssel vonultak a felek. Csapatunk a második fél­időt úgy kezdte, ahol az elsőt abbahagyta: gólokkal - még­hozzá öttel -, válasz nélkül. Pastrovics remekül védett, Szucsánszki (8), Szamoránsky (6) és Emberovics (6) célzott, lőtt és talált. Az utolsó tíz perc- | re Andrási Brigitta állt a kapu- í ba, ám a vendégek ekkor sem f tudtak közelebb kerülni, s vé- -1 gül 37-19-re nyertünk. Kenyeres Fanni, aki egészségügyi állapota miatt nem szerződött újra Negyedik helyen a pólósok SPORTHÍREK Újabb kosárarany A nagycsapat után a „máso­dik vonal” is arannyal zárta a szezont női kosarasainknál. NB ll-es csapatunk a szinte első osztályú játékosaival kiálló Va­sassal találkozott, és lányaink, nem kis meglepetésre, nyer­tek. Bár a szünetben még a házigazda vezetett 3 ponttal a Pasaréten, a végén a mie­ink ünnepelhettek, miután 79- 71-re győztek, így az NTE-FTC szerezte meg a budapesti Re­gionális Bajnokság első helyét. Végre győzelem Női labdarúgóink megszerez­ték második tavaszi győzelmü­ket. Hölgyeinknek nem sikerült jól az idény második fele, s így a biztosnak tűnő bronzérmes pozícióból visszacsúsztak az ötödik helyre. Május közepén az előttünk álló Győri Dózsá­hoz látogattunk. Remekül in­dult a mérkőzés, Csiszár Heni góljával már a negyedik perc­ben vezetést szereztünk. Aztán a 29.-ben Nagy Viki növel­te az előnyt, s a folytatásban Ferencsik Evelyn, majd Sipos Lilla és Horváth Evelin is beta­lált, így 5-0-ra vezettünk a szü­netben. A végjátékban ugyan két gólt is lőttek a hazaiak, ám némi meglepetésre simán, 5-2- re nyertünk. A következő körben a tabellát biztosan vezető MTK-t fogadtuk, és kikaptunk 3-1-re. Bajnok birkózók A miskolci kötöttfogású baj­nokságon három aranyat nyer­tek birkózóink. Első lett: dr. Kun Renátó, Fodor Zoltán és Németh Iván. Kliment László, Fekete Ti­bor, illetve Bácsi Péter a har­madik, míg Dreschler Attila az ötödik helyen zárt. A srácok remek teljesítményének köszönhetően a Fradi biztosan végzett az élen összesítésben. A pontversenyben: 1. FTC 33, 2. Vasas 24,3. BVSC 22. Kitiltják a balhézókat Múlt csütörtökön összeült az FTC Zrt. Fegyelmi Bizottsága, és érté­kelte az április 30-i Ferencváros- Újpest-mérkőzés előtt és után történteket. A Ferencváros biz­tonsági igazgatója által előadott bizonyítékok és információk alapján a bizottság, a házirend­nek és a fegyelmi szabályzatnak megfelelően, több személlyel kapcsolatban az eltiltást javasol­ta kiszabni. Az eltiltásra javasolt személyekről és az eltiltás mér­tékéről az FTC a következő na­pokban ad tájékoztatást. Szigeti Sportvarázs Június 4-5-6-án a margitszi­geti Nagyréten Kézilabda Kupa lesz. Pénteken 15.00-től 18.00 óráig, szombaton 10.00-től 19.00 óráig, vasárnap pedig 10.00-től 17.00 óráig tarta­nak a mérkőzések, amelyeken részt vehetnek egyesületek, ok­tatási intézmények korosztályos fiú- és leánycsapatai, minimum négy, maximum tíz fővel. A kor­csoportok: az 1999-ben szüle­tettek, a 2000-ben születettek, valamint a 2001-ben és utána született fiúk és leányok. Óvodássport-délelőtt A margitszigeti Nagyréten június 5-én 10.00 órától az óvodások és családtagjaik sportolhatnak, ha nyolcfős csapattal - amely­nek tagjai négy felnőtt és négy gyermek - jelentkeznek. Játé­kos sportvetélkedő, minifoci, szivacskézilabda és „családi” négypróba lesz teritéken. A legkiválóbbak érmet kapnak. A minifociban csak gyermekek vehetnek részt. Valamennyi csapat ajándékot kap. Nevezésüket május 28-án ad­hatják le a postmaster@ fszse.axelero.neten, vagy telefonon Tóthné Keszler Katalinnál a +36-20 320- 6611-es számon. Befejeződött az idei labdarúgó-baj­nokság, az utolsó három fordulóban kétszer győzött, s egyszer kikapott a Ferencváros, s végül a hetedik helyen zárt. Lipcsei Péter kettővel megjavította Sárosi doktor Fradi- mezben játszott meccsrekordját, így az új csúcs 648 mérkőzés. A már kiesett Diósgyőr otthonában bő húsz percig unalmas labdázga- tást láthattak a nézők. Azt követően sem ájulhattak el az izgalomtól a szurkolók, de legalább néhány lö­vést és egy kis harcot figyelhettek. Igaz, a harcot inkább a szabályta­lanságok és a tucatnyi perc alatt ki­osztott öt sárga jelentette. A második félidő ötödik per­cében egy jobb oldali beadást követően Elding fejelte tovább a labdát, s a tavasz egyik legjobb Fradi-játékosa, Tutoric stukkóit közelről a kapuba. A gól nem csupán vezetést, de végül győ­zelmet is ért. Hiába támadtak többet - Illés kiállítása után emberelőnyben is - a zöldek, nem kellett remegniük a Diós­győrért szorítóknak. A 77. perc­ben Lipcsei Péter váltotta Tóth Bencét, előbbi ezzel beállította Sárosi György 646 meccses csú­csát, utóbbi viszont egy feldúlt mondatáért, már a pályán kí­vül, piros lapot kapott. Ráadá­sul Dragoner Attila megsérült, elszakadt az Achillese. A védőt megműtötték, és négy hónap ki­hagyás vár rá. A szegedi vereség után a Nép­ligetben igyekeztek javíta­ni, pontosabban egyenlíteni férfivízilabdásaink a bronz­csatában. Nem úgy indult a ta­lálkozó, hogy mindez sikerül, mert a vendégek 3-1-es vezetés­sel zárták az első negyedet, s a szünetben is eggyel jobban áll­tak. Majd az utolsó nyolc perc­re is kétgólos hátránnyal (3-5) fordultak a mieink. Godova Gá­val a vége előtt Lipcsei elbú­csúzott az Üllői úti pályától, az ellenféltől, a társaktól és a közönségtől, amely vastapssal köszönte meg az elmúlt húsz évet. A kapitány helyére a fia­tal Gárdos András állt, s három perccel később megszerezte első NB I-es gólját, miután re­mekül lőtt a bal felsőbe, így a Fradi 2-0-ra nyert. A szezon utolsó meccse Kis­pesten egyben Lipcsei utolsó mérkőzését is jelentette. Bizony nagyot változott a világ, amikor Péter az Üllői útra került, akkor még a két csapat több évig a baj­noki aranyért küzdött, míg ma mindkét együttes csak a közép­mezőnyhöz tartozik. Az első félidő nemcsak az eső miatt hozott gyengécske já­A férfiak elsőre nem tudták biztosítani a bennmaradást, és kikaptak Gyöngyösön. A házi­gazda legutóbb a tavalyi Magyar Kupa bronzmeccsén győzött a mieink ellen, az idei bajnokság­ban viszont nem kapott ki vetély- társától az FTC-Cityline. Eddig. A vendéglátó kezdett jobban, s ellépett két góllal, a mieink azonban nemcsak egyenlítettek, de ugyancsak kétgólos előnyt szereztek (7-5). Hétpercnyi gól­csend után lőttek újra a hálóba a gyöngyösiek, majd megint for­dult a kocka. S a szünetben is a hazaiak vezettek 15-12-re. A második félidő elején aztán a mieink maradtak hét percig gólképtelenek, miközben hár­mat kaptak. S ugyan az ötgólos hátrányt követően egyszer még bor tanítványai a záró negyed­ben több gólt szereztek, mint az előző háromban, köszön­hetően Weszelovszkynak. S a 7-7-es döntetlen után követke­zett a hosszabbítás, amelyben a felek 1-1 gólt szereztek, így ötméteresek döntöttek, csapa­tunk javára. A két együttes újabb mérkő­zése már mindenképp döntött az éremről és az Euroliga­tékot. A második félidő elején, az 52. percben Coira csavart az oldalvonal mellől, szabadrúgás­ból a kapuba, s szerzett vezetést a hazaiaknak. Majd Kulcsár lőtt mellé, míg Adnan lövését ko­rábbi kapusunk, Kemenes véd­te. Tizenegy perccel a zárás előtt Vaccaro büntetőjét Me­gyeri védte, ám a kipattanót ollózva lőtte a kapunkba a lé­giós. Több gól már nem esett, maradt a 2-0, így a kispadról távozó Short és a pályafutását befejező Lipcsei is vereséggel búcsúzott. A Fradi a 7. helyen zárta a bajnokságot, 41 ponttal, s ami szomorúbb, negatív gól- különbséggel (34-35). A hírek szerint Lipcsei a kö­vetkező szezonban az NB II-be feljutó együttes edzője lehet. sikerült visszakapaszkodni ket­tőre, ám a végére ismét öt lett a különbség oda - 30-25. Az utolsó előtti körben a Deb­recent fogadtuk és vertük, így mi biztosítottuk a következő évi NB I-es tagságot, míg a vendé­gek kiestek. Egy gyors 4-0-s ro­hammal indítottuk a meccset, amely jó alaphangot adott a folytatásra. A mieink a félidő­ben is néggyel vezettek (18-14), s bár többször is ötre nőtt a kü­lönbség, a végére feljöttek ket­tőre a hajdúságiak (31-29). Ha az utolsó fordulóban a Nép­ligetben legyőzzük az egy pont­tal előttünk álló Mezőkövesdet, akkor a 9. helyen zárunk, min­den más esetben 10. a Fradi. Az oldalt összeállította Schiller Zsolt indulásról. Mi szereztünk vezetést, ám a Szeged a nagy­szünetig fordított. A harmadik negyedben a hazaiak növelték ugyan az előnyt, ám a mieink kétszer is egyenlítettek, még­is hátrányban kezdték a záró felvonást. Ebben megint egy- gyel kevesebb gólt lőttünk, így 7-5-re kikaptunk, s a negyedik helyen zártuk a bajnokságot, akárcsak tavaly. Jeges Majális, zuhogó esőben. Évről évre ragyogó napfényben rendezik meg a József Attila-lakótelep Jégcsarnokában a Jeges Majálist, amelyen kicsik és nagyok lelkesen hódolnak a korcsolyázás örömének. Május 15-én azonban szakadó eső fogadta a pályára indulókat, akik ennek ellenére megtöltötték a vendégeknek szánt helyet. A délelőtti felnőttjégkorong-torna után délután a kicsiké volt a főszerep, akik felnőtteket megszégyenítő ügyességgel üldözték a fekete korongot. FAKUPA önkormányzati sportnap Május 12-én az ORFK Vágóhíd utcai kiképzőközpontjában zajlott a Ferencvárosi Önkormányzat Oktatási, Kulturális és Sportirodája által évente megrendezésre kerülő Fakupa sportnap, amelyen a polgármeste­ri hivatal dolgozói, a ferencvárosi önkormányzat képviselői és a kerületi rendőrkapitányság és a tűzoltóság munkatársai a királyhelmeci önkor­mányzat dolgozóit is vendégül látták. A rendezvény játékos sportvetélkedővel indult, amelyen a csapatok ügyességüket és gyorsaságukat mérték össze, egymás váltva a bójákat kerülgetve, közben labdát ütővel terelgetve, vagy éppen pingponglabdát tálcán szállítva, hogy az menet közben ne pottyanjon a földre. Eközben a kiképzőközpont másik helyszínén lövészeten bizonyíthatták célzó­képességüket a résztvevők. Az ügyességi játékok után a férfi-női vegyes kosárlabdacsapatok mérkőzé­sei, majd pedig a teremfocimeccsek következtek. Akit pedig nem érdekeltek a labdajátékok, gyakorolhatta az egyre nagyobb népszerűségre szert tevő nordic-walkingot vagy ski-walkingot, azaz a síjárást, amelynek lényege, hogy egy pár speciális bot és egy különleges gyaloglótechnika segítségével rendkívül hatékonyan, ugyanakkor kímélő módon fejleszti az állóképessé­get, az izomerőt és a mozgáskoordinációt. Steiner Gábor