Ferencváros, 2010 (20. évfolyam, 2-23. szám)

2010-09-19 / 15. szám

12 SPORT Ferencváros 2010. augusztus 19. SPORTHÍREK Kölcsön Baranyából Egyéves kölcsönadási szerző­dést kötött a bajnok PVSK és a Nanette-FTC női kosáriabda- együttese. A fiatal, de már az Euroligában is tapasztalatot szer­zett Ruják Nóra eg/ évig erősíti a mieinket irányító-hátvéd posz­ton. Rózsa Gábor és Földházi Árpád ügyvezetők a múlt héten állapodtak meg a „kölcsönről''. Az U20-as válogatott szereplé­se miatt Nóri egyhetes pihenőt követően csatlakozott a Farkas Sándor által vezényelt felkészü­lési munkához. Két rutinos távozik Simonyi Gábor három év után hagyta el futsalcsapatunkat, és igazolt Gyöngyösre. Simonyi az or­szág egyik legjobb strandfocistá­ja is, s miután Gyöngyösre került szinte az összes strandfocijátékos, így várható volt, hogy Sinya is odamegy. A Fradi vezetői a még két évig élő szerződése ellenére sem gördítettek akadályt távozá­sa elé. Ráadásul egy másik kiváló futsalistánk, Biczi Gábor is Gyön­gyösre szerződött. Hatalmas zakó nyitásként Az MTK otthonába látogatott és kapott ki simán női labdarúgó­csapatunk. A szünetben 4-0-ra vezettek a hazaiak, s a második félidőben ezt még öttel növel­ték, így 9-1-re nyertek. Egyetlen gólunkat Nagy Viktória szerezte. Lányaink szombaton a Taksonyt, augusztus 28-án az Újpestet fo­gadják az Üllői úton. Csapatunk sima vereségéhez az is hozzátartozik, hogy két váloga­tottjátékosunk, a két Lilla, Krenács és Sipos, illetve Hor­váth Bettina a Viktóriához iga­zolt, Stefán Anita Svájcban, míg Fülep Szabina, vidékben folytatja. Ráadásul Fá­bián Dóra tanulmányai miatt befejezte pályafutását. Érkezett a nagy tehetségnek tartott, 15 éves Zeller Dóra, illetve Szabó Katalin Újpestről, Beke Adrienn pedig a Győri Dózsából. Idén is a mienk a mezőny messze legfia­talabb átlagéletkorú gárdája. Jövőre épülhet az új stadion Szinte naponta jönnek az egy­másnak ellentmondó hírek az új stadionnal kapcsolatban. Az egyik nap még azt hallani, hogy a különböző engedélyek hiányában csúszhat az építke­zés, másnap jön a cáfolat. A Berkes Zoltán távozása utáni ideiglenes vezérigazgató, Ale­xander Gerstl a Ferencváros hi­vatalos honlapjának elmondta: a Fradi új stadionjának építése jövőre megkezdődhet.- A csapattól minél jobb telje­sítményt várunk, és reméljük, sikerül jó kapcsolatot kialakíta­ni a szurkolókkal. Azt tervezzük, hogy a tervezett 20-25 ezer férőhelyes aréna egy év múlva már épülhet. Addig viszont biz­tosítani kell az anyagi hátteret, építkezés a számítások szerint 10-12 milliárd forintba kerül - mondta Gerstl. Toborzó Az FTC akrobatikustorna-szak- osztálya szeretettel várja a kezdő tanfolyami csoportjá­ba 4-7 éves lányok és fiúk je­lentkezését! Várják versenyzői csoportjukba az idősebb, a tor­nával rokon sportmúlttal ren­delkező lányokat és fiúkat is! Edzések: FTC Népligeti Sport­telep. Kezdő tanfolyam: hétfő­szerda 17.30-től 18.30 óráig. Versenyző: mindennap 16.00- tól 19.00 óráig. Jelentkez­ni személyesen, a helyszínen, Renneczéder Ágnesnél vagy Aradiné Deák Katalin vezető­edzőnél lehet a 06-30 670- 8470-es telefonon. Kilenc év után vereség otthon a Kispesttől Hatalmas hibák után kaptunk gólokat A Ferencváros labdarúgói nem kis szerencsével győztek Kecskeméten a bajnokság második fordulójában. Legutóbb, vasárnap viszont 2001 után először nyert a Kispest az Ül­lői úton. E hétvége kifejezetten rosz- szul alakult futballistáink számára, ugyanis nem sikerült Lipcsei Péter bemutatkozása a második csapat­nál, NB ll-es együttesünk 2-0-ra ve­szített Baján. A paksi siker után néhány nap­pal váratlanul lemondott vezér- igazgatói posztjáról a csupán másfél hónapja kinevezett Ber­kes Zoltán, aki ott szorított a csapatnak Kecskeméten a lelá­tón. Nem panaszkodhattunk a kezdésre. Egy szabadrúgást kö­vetően Rósa elé pattant a labda, s a középpályás fordulás után lőtt a jobb sarokba. A házigaz­da kapuját egykori kapusunk, Holczer Ádám védte - többnyi­re jól. Bár többet támadtak, s hely­zeteket is kidolgoztak a hazai­ak, jól zárt a Fradi védelme. Egészen a félidő utolsó percéig: ekkor Czizmadia akadályozta a 16-os vonalánál Ranilovic ka­pust, és a lecsorgó labdát Tökö­li gurította a gólvonal mögé. A második játékrész elején még nagyobb sebességre kap­csolt a Kecskemét, bizony több­ször is csak kévésén múlt, hogy megszerezze a vezetést. A mie­ink hosszú ideig a felezővona­lat se nagyon lépték át. Aztán a félidő közepén kicsit feljavul­tunk, akad már néhány táma­dás, de még mindig inkább a pontszerzésben, mint a győze­lemben reménykedhettünk. Há­rom perccel a vége előtt aztán Abdi bombázott jó 20 méterről a hálóba, s ezzel a második kör után hibátlan teljesítménnyel várhattuk a folytatást. A két forduló között a Fra­di vezetése leigazolta Nikola Jakimovskit. A Makedonija 20 éves csatára többször szere­pelt hazájának utánpótlás-vá­logatottjában, most 2+1 évre szerződött. Míg Igor Pisanjukot ismét kölcsönadtuk - a szezon végéig - az NB I.-be idén fel­jutó Szolnoknak. Nem is kel­lett sokáig várnia a támadónak a bevetésre, a hétvégén már részese lehetett a Tisza-par- ti együttes első győzelmének. Pisanjuk az első fordulóban, a Fradiban csak a kispadon örül­hetett a Paks legyőzésének, a szolnokiaknál viszont pályára lépett, és aktív szereplője lehe­tett a Paks-verésnek. Józsi György először szere­pelhetett tétmeccsen a Fradi­ban, míg a kecskeméti meccset idézte - sajnos később más is -, hogy az ellenfélnél ezúttal is egy korábbi kapusunk, Kemenes Szabolcs ténykedett. Bíztunk benne, hogy két győzelem után a két vereséggel rajtoló Hon­véd ellen is begyűjtjük a három pontot. Nos, alig fél óra alatt jelentősen csökkentek a remé­nyeink. Nyolc perc után kísér­tetiesen hasonló gólt kaptunk, mint Kecskeméten. Ranilovic futott ki feleslegesen a 16-osig, Junior gyengén elfejelte előle a labdát, az Rufino elé került, és a csatár az üres kapuba pasz- szolt. Néhány perc múlva ismét Junior hibázott, a büntetőterü­letnél kicsit meghúzta Rouanit, aki összeesett. A megadható Kulcsár Dávid próbál elmenni Sadjo Haman, a Kispest-Honvéd játékosa mellett 11-est Hajdú értékesítette. Nem sokkal később eldőlt, Junior többet nem ront a mérkőzésen, mert Prukner László lecserélte. Bő félóra elteltével már három­gólos és egyfős emberhátrány­ba kerültünk. Előbb Rouani lőtt öt méterről a kapunkba, majd - talán az olasz tréner „képzése” okán - látványosan dobálták magukat a Honvéd játékosai, s egy ilyen után Stanic kapta meg második sárga lapját, így már a szünet előtt mehetett tusolni. A másik oldalon viszont már nem volt ilyen szigorú a játék­vezető, ott elmaradt a bünte­tő, amikor Kulcsár esett el, nem teljesen önszántából. A második félidő elején egy rövid időre kettős hátrány­ba került a Fradi, mert Balog Zoltánt ápolni kellett, de úgy tűnik, ez tett jót, és Heinz kö­zépre adása után Kulcsár szé­pített. Egy ideig úgy tűnt, talán még közelebb kerülhetünk, ám kimaradtak a lehetőségek. S bár az együttes az utolsó per­cig ment előre és küzdött, a fél­idő közepétől érezni lehetett, nem szerzünk pontot. A vere­séggel visszacsúsztunk az ötö­dik helyre. NB Il-es csapatunknak, így Lipcsei Péternek sem sikerült a bemutatkozás. A fiatalok ugyan a találkozó elején több hely­zetet is kidolgoztak, s Fülöp a kapufát is eltalálta, de a gól el­maradt. A másik oldalon Domo­kos a 37. percben vezetéshez juttatta a Baját, s a hazaiak a második félidő elején is betalál­tak, s 2-0-ra nyertek. Lipcseiék a második fordulóban, augusz­tus 22-én a Kaposvölgyét fo­gadják. Tornagyőzelemmel melegítettek a lányok A fiúk Orosházán diadalmaskodtak Kovacsicz Mónikát még úgy sem tudták megállítani, hogy leszedték róla a mezt Ha hinni lehet a felkészülési mérkő­zéseknek, női kézilabdacsapatunk jelentősen erősödött. Hölgyeink ed­dig remekül teljesítenek, szórják a gólokat, a védekezés is jobb, mint az elmúlt években, s ami még fon­tosabb, nyerik a meccseket. S az eddigiek alapján a fiúkra sem lehet panaszunk, hiszen az orosházi tor­nán döntőbe jutottak. Előző számunkban beszámol­tunk arról, hogy a Népligetben 33-26-ra vertük a bajnokság bronzérmesét, a Vácot. Nos, most vendégeskedtünk, és a Duna-parti partin újra 33-26-ra győztünk. A pihenőre megnyug­tatónak tűnő 20-14-es veze­téssel vonulhattak a mieink, a második játékrész viszont kife­jezetten kellemetlenül indult, J 21-19-re zárkóztak a hazai- ~ > ak. Végül az egyaránt nyolcig "g jutó Szádvári és Tömöri góljai- val és az ötből négy hetest védő Abramovics vezérletével bizto­san hoztuk a Vác elleni máso­dik meccset is. Néhány nappal később Debre­cenben egy ideig felváltva estek a gólok, majd néggyel ellépett a házigazda (7-3). A szünet­re kettőre csökkent a hátrány (17-15). A második félidő elején gyorsan egyenlítettünk (18-18), de ezt követően megint négyre nőtt a mínusz, nem sokkal a zá­rás előtt már hatra. Végül hiába lőtt 10 gólt is Szucsánszki, 32- 27-re kikaptunk. Múlt hét közepén a Veszpré­met fogadtuk és vertük simán. Pedig... Az első játékrész köze­pén még egyenlően álltak a fe­lek (9-9). Aztán jött a jó tündér, és elkezdtük szórni a gólokat, így a szünetben már kilenccel vezettünk (22-13). A két szélső remekelt Kovacsicz 10, Szádvári 5 gólt lőtt, míg az átlövők közül Tömöri 7, Dajka 6 találatig ju­tott. A második félidőben már vezettünk 15-tel is (31-16), vé­gül 36-25-re nyertünk. Másnap a lőrinci Kaland­parkban volt jelenésük a höl­gyeknek. Elek Gábor mester mosolyogva figyelte, amint ta­nítványai a magasban igyekez­nek minél tovább jutni - s nem maradhattak el a megszokott zrikák sem. Akadtak, akik kife­jezetten élvezték a programot, és több „kört” is mentek, de leg­büszkébb Hornyák Anett lehet magára, mert tériszonyát is le­győzve teljesítette a „pályát”. Szombattól viszont más pá­lyán, a népligeti csarnokban kellett teljesíteniük a lányok­nak. A 60 éves fradis kézilab­dázás tiszteletére (is) rendezett NetCasting-FTC-torna első napján a már oly sok borsot az orrunk alá törő fehérváriakkal találkoztak a mieink. A vendé­gek utólag nem igazán örültek a „randinak”. Trishchuk révén még vezetést szereztek, ám hamar fordítottunk, majd fo­kozatosan növeltük a különbsé­get. A szélsőink - Kovacsicz és Szádvári - megint remekeltek, később Szarka is csatlakozott hozzájuk, míg az átlövők közül Tömöri újra ontotta a gólokat. A félidőben egy tucat volt a kü­lönbség a két csapat között (25- 13), s a második játékrészben sem álltunk le, ugyan az utol­só három percben nem lőttünk gólt - igaz, a záró bő tíz perc­ben nem is kaptunk -, egy hí­ján hússzal, 41-22-re vertük az Alcoát. Mohácsik Marcsi ugyan csak egy gólt szerzett, de a mér­kőzés végén Elek Gábor az ő ki­váló védekezését emelte ki. Vasárnap a hőségben is­mét gólzáport rendeztek hölgyeink, igaz, ezúttal a ve- télytárs is harminc fölött lőtt. Az első félidőben meglepetés­re sokáig a Baia Maré vezetett, aztán jött a Kovacsicz-Szádvári- Tomori-trió, és megszórta a nagybányaiakat. A szünet­ben mi álltunk jobban (23-19). A második harminc percben egy időre 10 fölé is nőtt az előny, vé­gül 42-33-ra nyertünk. A zárómeccsen a Zilah sem okozott gondot. Bár az első hét perc után csak 2-1-re vezettünk, ezután zsinórban négyet lőt­tünk, s a pihenőre már hatgó­los előnnyel mehettünk (19-13). A második félidőben is legfel­jebb a különbség miatt lehetett izgulni, Dajka és Tömöri 9-et, míg a Fradi 37-et lőtt, s csupán 23-at kapott. így három győze­lemmel nyertük a tornát. A fiúk Orosházán vettek részt egy tornán, amelyen a B cso­portban a Csurgó, a Pécs és a Szatmárnémeti várt rájuk. Az első meccsen a Csurgó ugyan még vezetett a szünet­ben (9-10), a találkozó végén viszont a mieink örülhettek. A Bendó-Buday-Kelecsevics-trió vezérletével fordítottunk, és 20- 18-ra nyertünk. A következő találkozón öttel vezettünk a szünetben (19-14) a Pécs ellen, a második játék­részben főként a fiatalok kaptak lehetőséget, és kettőt megőriz­tek az előnyből (32-30). Csa­patunkból Wieszt Zsolt volt a legeredményesebb, nyolc góllal. Vasárnap a döntőbe jutásért játszottunk, sikerrel, mert 13­7-es félidő után 25-14-re vertük a Szatmárnémeti együttesét. A fináléban a Kecskeméttel ta­lálkoztunk. S ha már a fiúk is eljutottak a végjátékba, ők sem adták alább, és megnyer­ték a viadalt. A szünetben még a vetélytárs vezetett 14-13 -ra, a második félidőben viszont mind támadásban, mind véde­kezésben kiválót nyújtottunk, 31-26-ra győztünk, és elhódí­tottuk a kupát. Eb-arany Eszti a mi lányunk Három ferencvárosi úszó is szere­pelt a múlt heti Európa-bajnoksá- gon. Illetve négy. A három fradista mellett vízbe csobbant a Kőbánya SC versenyzője, Dara Eszter is, aki a kerületben lakik. Egyrészt rá várt a legtöbb feladat, de ő is érte el a leg­jobb eredményt. Eszter 50 pillangón a 12. lett, majd a 4x100 méteres gyorsváltó tagjaként alig kéttizeddel maradt le a dobogóról. Aztán 100 gyor­son ugyan az ideje elég lett volna a középdöntőhöz, ám két magyar is megelőzte, így nem úszhatott a fináléért. De úszhatott a dön­tőben a 4x200-as gyorsváltó tag­jaként. Bár a magyar csapat több aranyat is nyert, talán ez okozta a legnagyobb örömöt a szurkolók számára. Váltóban utoljára 1954- ben állhattunk a dobogó legfelső fokára, s most újra. A lelátó népe pedig könnyezve ünnepelte a lá­nyokat, Mutina Ágnest, Dara Esz­tert, Hosszú Katinkát és Verrasztó Evelynt. Eszter másnap ugyan nem jutott tovább 200 gyorson, de a nagy feladat délután várta, és 100 pillangón remek úszással a 6. helyen zárt. Az utolsó előtti na­pon 200 pillangón a 15. időt úsz­ta, ám Hosszú Katinka teljesítette a leggyorsabban a távot, Jakabos Zsuzsa harmadikként, miután egy nemzetből ketten folytathatták, így vasárnap „csak” a 4x100-as vegyes váltóban csobbant, de nem sikerült a döntőbejutás, a négyes a 9. lett. Nemcsak az FTC, de a magyar válogatott úszói közül is Balogh Vanessza állt rajthoz elsőként. A hosszútávúszók 5 km-es ba­latonfüredi versenyében pedig legjobb magyarként a 17. helyen zárt. Vanessza aztán a Margitszi­geten is szerepelt, 800 gyorson a 22., míg 1500-on a 19. lett. A fiúknál Szele Dávid 50 mellen a 36., Király Attila 100 háton a 39. helyen végzett. Az oldalt összeállította Schiller Zsolt