Ferencváros, 2010 (20. évfolyam, 2-23. szám)

2010-11-12 / 20. szám

12 SPORT Ferencváros 2010. november 12. SPORTHÍREK Nincs még előrelépés Reméltük, az edzőváltás után végre a szezon előtti várako­zásoknak megfelelően elindul felfelé jégkorongozóink sze­kere. A Vasas elleni 2-0-s si­ker még több bizalomra adott okot. Sőt, Miskolcon Peterdi az utolsó percekben egyenlített, majd a büntetők során egyedül ő nem hibázott, és nyertünk 5- 4-re. Ám ezt követően ott­hon kaptunk ki 6-4-re a Csík­szeredától, ez még belefért, ám a Dunaújváros elleni 11-3- as zakó kifejezetten sokkolóan hatott. Vasárnap Újpestre láto­gattak, és nyertek 7-0-ra. Folytatódik a menetelés Megállíthatatlanok női kosárlab­dázóink. Az első két meccsüket ugyan elveszítették az előző évi döntősök, a Sopron és a Pécs ellen, azóta viszont már hatszor győztek. Most két hazai talál­kozót követően ünnepelhetett a csapat, az edző, Farkas Sán­dor- no, és a publikum. Előbb a ZfE-t fogadtuk, s az első hat ponttal megnyert negyed után szintén hattal buktuk a második etapot, így döntetlennel vonul­hattak pihenni a felek. A harma­dik tíz percben kettővel, míg a negyedikben nyolccal szereztünk több pontot, mint az egerszegiek, és 81-71-re nyertünk. A követ­kező körben az utolsó helyen álló Cegléd érkezett.a Népligetbe, és távozott vereséggel. Hölgyeink parádéztak az első tíz percben, és 31 pontot szórtak. A folyta­tásban sem kellett izgulni, és 82-54-re győztünk. Szlimák és Darida mindkét mérkőzésen re­mekül játszott. Feálltunka padlóról Kun és Csopaki sérülés, míg Bita eltiltás miatt nem szere­pelhetett a Cső Montage elleni futsalbajnokin, s edzőnk, Fehér Zsolt szintén eltiltás miatt nem ülhetett a kispadra. A sok hiány­zó komoly gondot okozott a mér­kőzésen is. Az 5. és a 10. perc között négy gólt kaptunk, ezzel szinte el is dőlt a csata, végül 6- 1-re nyert az Üllő. A nagy pofon után viszont reme­kül kezdtük a Csömör elleni ta­lálkozót, és a 4. percben már 3-0-ra, vezettünk, míg újabb négy perc elteltével - és a szü­netben - 5-0-ra. Az utolsó öt percben aztán újra potyogtak a gólok. Ezúttal a vendégek termel­tek többet, ám így is győztünk 6-4-re. S ha nagy csatában is, de a legjobb nyolc közé jutottunk a kupában is. A szünetben 3-1- re vezettünk, s bár megnehezítet­tük saját dolgunkat, 4-3-ra vertük a Vasast. Női futsalistáink 8-2-re verték a Kiskunfélegyházát. Kovács Miklós újra a Ferencváros elnöke Az augusztusban egyszer már megválasztott Kovács Mik­lós egy hónappal később le­mondott, hogy az új elnök négy évig vihesse a Ferenc­városi Torna Club ügyeit. Nos, most újra bizalmat kapott. Tíz jelölt közül szavazták meg a küldöttek a kilenc elnökségi tagot. Ezt követően az elnök­ség Kovács Miklóst választotta elnöknek, míg alelnöknek Ko­csis Mátét. A Vili. kerület pol­gármestere elmondta, tervei szerint egy könnyűszerkezetű jégkorongcsarnokot húznak fel az Orczy-kertben. Az Üllői útra tervezett új sta­dion munkálatainak nyáron kellett volna indulni a tulaj­donos tervei szerint, ám az ÁNTSZ kifogásai miatt még nincsenek meg az engedé­lyek. Közben egyre több helyről hallani, hogy mégsem lesz új stadion, hanem a jelenlegit újí­taná fel Kevin McCabe. Kiszenvedett győzelem otthon Buta vereség Zalaegerszegen Ezen a versenyen a férfiak voltak többségben Bár végig fölényben játszott és több helyzetet is kidolgozott a Ferencvá­ros labdarúgócsapata, csak nehe­zen győzte le az újonc Szolnokot. Egy héttel később Zalaegerszegen végig Prukner László tanítványai irányítottak, két buta gól miatt mégis kikaptak. Az NB II.-ben nemegyszer tört borsot a Szolnok a mieink orra alá, ezért volt mit törleszteni az újonc felé a 12. fordulóban. En­nek ellenére a vendégek kerültek először helyzetbe, ám a lövést az idei bajnokságban először sze­repet kapó Haber könnyedén védte. A folytatásban ugyan tá­madott becsülettel a Fradi, de egy-két kisebb lehetőséget leszá­mítva sokra nem jutott. A második félidőben némi lendületet adott együttesünk­nek a csereként pályára lépő Tóth Bence. Éppen az ő pont­rúgása után bólintott a hálóba Rodenbücher, aki ezzel megsze­rezte a vezetést, s mint később kiderült, a győzelmet. Mert Miljkovic nem tudta növelni az előnyt, míg a másik oldalon Tchami hibázott. Csupán négy perc telt el a za­laegerszegi rangadóból, amikor Haber kezéből kiperdült a lab­da egy jobbról érkező középre adást követően, Balázs pedig az üres kapuba passzolt. Nagyobb sebességre kapcsolt a Fradi, és több veszélyes támadást is veze­tett, ám hol Vlaszák védett, hol a szerencse segített a hazaia­kon, máskor meg az egyedül ki­lépő Schembri gurított a kapu mellé. A félidő utolsó perceiben ° Balog Panikvarral ütközött, és <£ sérülés miatt le kellett cserél- | ni. Védőnk orrcsonttörést szén- “ vedett, és vasárnap már meg is műtötték. Fordulás után Balázs sze­rezhetett volna újabb gólt, ám a Balogot váltó Adriano a gól­vonalról fejjel mentett. A fél­idő huszadik percében aztán Schembri becsúszva passzolta (lőtte?) középre Heinz beívelé­sét, s a szabadon érkező labdát Rósa lőtte közelről a kapuba. Nem sokkal később ismét csapa­tunk kapitánya veszélyeztetett, ám lövése célt tévesztett. Mindkét csapat a győzele­mért hajtott, de úgy tűnt, meg kell elégedniük egy ponttal a feleknek, az utolsó előtti perc­ben aztán két hazai játékos is földre került a Fradi 16-osán belül, az erősen véleményes „ütközések” egyikét Kassai szabálytalannak ítélte, és li­est adott a ZTE-nek. A büntetőt a csereként beállt Delic értéke­sítette. Az öt perc hosszabbítás alatt már nem sikerült egyen­líteni, s 2-1-es győzelmével a ZTE megerősítette második he­lyét a tabellán, míg a Fradi a Pápával holtversenyben áll a 4-5. pozícióban. A két bajnoki között a Liga­kupa második fordulójában is pályára lépett csapatunk, s bár többet támadtunk, gól nem esett. így a sorozatban már má­sodszor végeztünk 0-0-ra. November 6-án, szombaton fél ki­lenckor a József Attila-lakótelepi Közösségi Házban gyülekeztek az amatőr pingpongozok, hogy bene­vezzenek a versenyre, és összemér­jék tudásukat. Hatodszor rendezték meg ezt a lakossági egyéni asztalite­nisz-versenyt. A versenyen minden amatőr versenyző indulhat, nevezési díj nincs, mindössze egy kikö­tés van: ütőt mindenki hozzon magával. A szép, napsüté­ses idő ellenére sokan jöttek: sportolni-mozogni vágyók és szurkolók egyaránt. A hagyo­mányos, évente kétszer, tavasz- szal és ősszel kiírt versenyen sok az ismerős arc. Némelyek itt ismerkedtek meg, és ma is tartják a kapcsolatot. A sport­nak, így az asztalitenisznek, egyfajta kapcsolatépítő szere­pe is van.- Mindig izgalmas pillanatok ezek - mondta Völgyesi Attila szervező, a ferencvárosi önkor­mányzat sportirodájának veze­tője, aki ütővel a kezében maga is beállt sportolni a zöld asztal mögé. - Izgalmas, mert a lebo­nyolítás menete mindig a részt­vevők számától függ. Bár már hatodik alkalommal zajlik ez a torna, úgy tűnik, most sem veszített népszerűségéből. Zömmel helyi lakosokból és az itteni egyesületekből kerülnek ki a nevezők. A bemelegítésnél látszik egy-két jelentkező moz­gásán, hogy egykor amatőrként versenyzett. Profik itt nincse­nek, nem is lenne etikus. Erre a versenyre is több mint harmincán jelentkeztek, zöm­mel férfiak, de a régebbi meg­mérettetéseken előfordult már, hogy a hölgyek voltak több­ségben. Négy asztalon folyt a versenyt. Az első három helye­zettet díjazták férfi és női kate­góriában, akik az oklevél mellé a Széchenyi fürdőbe szóló belé­pőjegyet vagy valamilyen sport­hoz kapcsolható tárgyjutalmat, például hátizsákot, sporttáskát kaptak. A verseny végeredménye Nők: 1. Tóth Jánosné; 2. Katona Emese; 3. Kovács Csilla. Férfiak: 1. Dr. Horváth Ákos; 2. Sípos Zoltán; 3. Burai Norbert. Persovits József Rósa Dénes szerezte az egyenlítő találatot Zalaegerszegen Irány a jég! Jeges Mikulás nyolcadszor a Lobogó utcában Kiütéses és kiharcolt győzelem Újvárosi sikerükkel élen állnak a fiúk Az Oktatási, Kulturális és Sportiro­da, valamint a Weöres Sándor-iskola Jégcsarnokának közös szervezésé­ben december 7-én 14.30-tól újra találkozhatnak a kerületi általános iskolások a korcsolyás Mikulással. A Lobogó utcai Jégcsamok ad helyet a szórakoztató progra­moknak és a megmérettetésnek, amelynek résztvevői az 1. és 2. osztályos gyermekek, akik nyolc­fős csapatokban küzdenek egy iz­galmas ügyességi sorversenyen, hogy elnyerjék a vándorserleget, amelyet évek óta a Kosztolányi Dezső Általános Iskola birtokol. Két évvel ezelőtt már az örökjo­got is megnyerték, mivel három alkalommal is elvitték a trófeát. Minden iskola csapatának az a célja, hogy a két nagy rivális, a Weöres és a Kosztolányi közt he­lyet találjon magának a dobogón. Hajrá kölykök, ha nem sikerül megnyerni a tavaly érkezett új kupát, a zenés szabad korcsolyá­zás és a rengeteg édesség feledte­ti majd a kudarcot, és új erőt ad a jövő évi versenyhez. A nevezést Vas Marinak no­vember 30-án 10.00 óráig kell leadni a Jégcsamokban. Figyelje­tek arra, hogy korcsolya csak kor­látozott számban és méretben áll rendelkezésre, s tartsátok szem előtt, hogy mindenki saját fele­lősségére vesz részt a versenyen. Gyertek drukkolni! November 26-án 9.00 órától a Jég­csamokban lesz a speciális iskolák országos ügyességi versenye. Ez a verseny jó felvezetője a november 29-én Szentpéterváron megren­dezésre kerülő Speciális Műkor­csolyázók Európa-bajnokságának, amelyre, bár hat helyet kvalifikál­tak a magyar versenyzők, anyagi okok miatt csak négyen utaznak Kelemen Zsuzsa kíséretében, köz­tük a ferencvárosi Réti László. Két meccs, két zakó Lipcsei Péter együttese két mér­kőzést játszott, s mindkettőt elveszítette az NB II. Nyugati csoportjában. A Videoton Pus­kás Akadémia fiataljai az első félidőben vezetéshez jutottak, s azt a találkozó végéig őrizték, és nyertek 1-0-ra. A következő körben a listavezető Gyirmótot fogadtuk. Bár több helyzetet is összehoztunk, azok rendre ki­maradtak. Míg a vendégek tíz perccel a befejezés előtt meg­szerezték a győztes gólt. Együt­tesünk így továbbra is a mezőny második felében szerénykedik. Két nehéznek vélt mérkőzés várt női kézilabdásainkra a bajnokság­ban. Fehérváron edzőmeccs lett a rangadóból, miután hölgyeink fö­lényesen nyertek, a Népligetben, a Debrecen ellen viszont már valóban meg kellett küzdeni a két pontért. A fiúk a meggyengült, ám rengeteg tehetséges fiatallal rendelkező Du­naújvárost verték idegenben. Némi túlzással, szokatlanul jól kezdték a lányok az Alcoa elleni mérkőzést. Szamoránsky Piroska lőtte az első gólt, míg a hazaiak csak az ötödik percben voltak először eredményesek. Jól véde­keztünk, s Abramovics remekül védett, míg Szarka és Tömöri termelte a gólokat, így fokozato­san nőtt a különbség, s a szünet­ben már 17-10-re vezettünk. Abramovics ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagy­ta: védéssel, de a helyére álló Pastrovics is rendre hárította a hazai próbálkozásokat. Közben a negyedik percben már tízet számolhatott ellenfelére a Fra- di-tábor. Csapatunk a második játékrészben megduplázta gól­jainak számát, míg csupán he­tet kapott, s 34-17-re nyert. A következő körben az elő­ző szezon ezüstérmesét, a Deb­recent fogadtuk. A találkozó elején rendre vezettünk, ám a nyolcadik percben nemcsak for­dítottak a vendégek, de a félidő közepére négygólos előnyt sze­reztek, ebből csak egyet adtak le a pihenőig (14-17). A mieink közül egyedül Tömöri teljesített jól, átlövőnk nyolcig jutott az első harminc percben. A második periódusban is jó ideig csak futottunk a vetélytárs és az eredmény után, Pastrovics érkezett a kapuba, és minden A kapuban Abramovics Alena, remekül védett az utolsó két mérkőzésen megváltozott. Többször reme­kül védett, s a játékrész köze­pén előbb egyenlítettünk, majd fordítottunk (22-21), mi több, a záró tíz percben öttel, az utol­só ötben pedig már hattal ve­zettünk. Nem hittük, hogy így lesz, mégis izgalmasan alakult a végjáték. Az utolsó előtti perc­ben kettőre apadt a különbség, és életre kapott a Löki. Bár a tá­madásainkat elkapkodtuk, a vé­dekezésünkkel nem volt gond, s hiába szerzett még egy gólt né­hány másodperccel a vége előtt az ellenfél, 28-27-re győztünk. A fiúk Dunaújvárosba látogat­tak, és hamar négy góllal ellép­tek, a szünetre mégis a hazaiak mehettek előnnyel (18-17). Amá- sodik félidőben aztán megráz­ták magukat a mieink, és hamar fordítottak. Bendő 9, Kelecevic 8, míg Kos 5 gólt szerzett, s öt perccel a zárás előtt éppen öttel vezettünk. Végül hárommal, 32- 29-re nyertünk. A találkozó után pedig élre álltunk a tabellán, s ez akkor is kiváló teljesítmény, ha a legjobbak, a Veszprém és a Szeged három, illetve két mécs­eséi kevesebbet játszottak. Lap­zártánk után éppen a Szegedet fogadtuk a Népligetben. Az oldalt összeállította: Schiller Zsolt A kapcsolatépítésről szól Lakossági asztalitenisz-verseny volt