Ferencváros, 2009 (19. évfolyam, 1-22. szám)

2009-06-12 / 15. szám

12 SPORT Ferencváros 2009. június 12. SPORTHÍREK Hetedik helyen a futsalisták A Fradi futsalistái a hetedik helyért mérkőztek a „Dupont-Fortuna” el­len. Mindkét együttesből többen hiányoztak sérülés miatt. Az első összecsapást - hazai pályán - a mi­eink nyerték 2-0-ra. A visszavágón lényegesen kevesebbet kellett izgul­ni, biztosan, 13-2-re győzött csapa­tunk, így a hetedik helyen zárta a bajnokságot. Bár szezon közben (vjérmesebb álmaink voltak, ezeket nem sikerült elérni. A vezetők már készülnek a következő szezonra, s a hírek szerint több játékost is csábí­tanak: Kovacsics Károlyt, Szimcsák Tamást, Farkas Viktort, Riscutia Ákost, Jenei Ottót és Nagy Tamást. Bronzosok a hölgyek Kilenc emberrel fejezték be női labdarúgóink a Nagykutas elleni, idegenbeli mérkőzést, ám kettős hátrányban is sikerült az egyenlí­tés, és 2-2-vel zártunk. A következő két mérkőzésen viszont rosszul tel­jesítettek a lányok - előbb otthon kaptunk ki 3-1-re az MTK-tól, majd a már bajnok Viktória otthonában buktunk 6-1-re. Ezzel eldőlt, a lá­nyok vélhetően a harmadik helyen végeznek, de ez is az eddigi legjobb élvonalbeli szereplésünk. Dárdaiék az Üllői úton A Ferencváros július 14-én az Üllői úton fogadja a német Bundesliga negyedik helyezettjét, a Herthát. A Dárdai Pált is a soraiban tudó berlini­ek csak a végjátékban csúsztak le a bajnoki címről, illetve a BL-indulásról, így az UEFA Kupa utódjaként létreho­zott Európa Ligában szerepelhetnek majd. A Fradi a találkozó előtti he­tekben, az NB l-re való felkészülés jegyében, több angol együttessel is megmérkőzik Angliában. Shaw marad a Fradiban A következő idényben is a Ferenc­város támadósorát erősíti Paul Shaw: a vasárnap karrierje első bajnoki címét szerző, a nyáron B-licences edzői tanfolyamra ké­szülő, már az Újpest elleni rang­adó hangulatára gondoló csatár szóban megegyezett Terry Ro­binsonnal arról, hogy egy évvel meghosszabbítja szerződését. A Sheffield United hivatalos hon­lapja bejelentette: az angol klub a következő, 2009-2010-es sze­zonban is a Ferencvárosnak adja kölcsön négy tehetségét, Sam Wedgburyt, Matthew Lowtont, Jordan Robertsont és Libán Abdit. Az FTC indulhat a férfi KEK-ben A Csurgó elleni, hazai vereség azt jelentette, hogy kiesett az NB l-ből a Gyöngyös. A hírek szerint az NB I B-t már nem vállalják a Gyöngyös tá­mogatói, s a KEK-indulási jogot szer­ző együttes megszűnik. Fia így lesz, a Magyar Kupában negyedik helyen záró, a másodosztályból feljutó FTC- City Line szerepelhet a KEK-ben. A srácok közben utolsó másodosztá­lyú hazai bajnokijukon biztosan ver­ték a tabella második helyén álló Miskolcot, amely tavasszal még ve­retlen volt. A találkozó elején jó ideig tartották magukat a vendégek, aztán fokoza­tosan növeltük a különbséget, és a szünetre ötgólos előnyt szereztünk (23-18). A szünet után a Miskolc még kemé­nyebben védekezett, a mieink sem hagyták magukat, de ezt a bírók nem díjazták, és kettős, majd hármas em­berhátrányba kerültünk. A vendégek pedig felzárkóztak 29-27-re. Perger egyre több labdát fogott, így megint növeltük az előnyt, s végül 40-33-ra nyertünk. Edző és légiósok nélkül kudarc Makón véget ért a huszonhat meccses sikersorozat Nemcsak hibátlan mérlegét, de ve­retlenségét is elveszítette a Ferenc­város az NB II Keleti csoportjának utolsóelőtti fordulójában. A Fradi edzője, Bobby Davison, s - Pisanjuk kivételével - légiósai nélkül utazott a tabella negyedik helyén álló Makó otthonába. A honi játékosok bizony kikaptak, így oda a 26 meccsen át őr­zött veretlenség, s oda a remélt 100 százalékos tavasz. Az elmúlt hetekben előbb szurkolók nélkül, zárt kapuk mögött „ünnepel­hette” bajnoki címét a Ferencváros labdarúgó szekciója. Az üres lelátók előtt Ferenczy négy, míg Tóth Ben­ce egy gólt lőtt a Kazincbarcikának. A következő körben Baktalórántházán 2-0-s hátrányt egyenlített ki a hazai együttes, ám nem örülhetett sokáig. Három perccel később Lipcsei belőtte a Fradi győztes gólját. Ezt követően a kis Löki elleni, Üllői úti mérkőzés kezdete előtt kapták meg a játékosok az aranyérmeket. A vendégek szereztek vezetést, Ferenczy nem sokkal később egyenlített, majd a második fél­idő elején újabb gólt lőtt. Négy perccel a vége előtt pedig Kamaté is betalált. Múlt héten Szkukalek, Csiszár, Deme és a fradista hívek nagy örö­mére Lipcsei is lehetőséget kapott, s kezdőként bizonyíthatott... volna. A hazaiak már a találkozó elején jelez­ték, nemcsak szavakban, hanem va­lóban komolyan gondolják: tavasszal elsőként pontot/pontokat akarnak szerezni a Fradi ellen. Ennek megfe­lelően be is szorították ellenfelüket, amely csak tíz perc után szabadult ki igazán kapuja elől. A félidő közepén aztán ünnepelhetett a makói nézőse­reg, Maróti a kimozduló Megyeri alatt lőtt a hálóba. Négy perccel később, a 27-ben már egyenlített is a Fradi: Fii- löp Noel lövése a kapufát találta el, s a labda onnan pattant a kapuba. Tu­catnyi perc elteltével ismét Marótit ölelték a társak, miután hét méterről újból előnyhöz juttatta csapatát. Bár a második félidőben húsz per­cet játszhatott emberelőnyben a Fra­di, csak fölényt sikerült kiharcolnia, de még csak helyzetig sem jutott. A makóiak 2-1-re nyertek, s megfosz­tották a Fradit 26 meccs óta tartó ve­retlenségétől. Az utolsó fordulóban a Vecsés látogat az Üllői útra. Nem tudták folytatni a bravúrt férfi ví- zilabdásaink. A srácok ugyan már a négybe jutással is várakozáson felül tel­jesítettek, de mindenki reménykedett abban, talán sikerül megcsípni a bronz­érmet a Honvéd elleni párharcban. Az első meccsen az első és harmadik negyedet döntetlenre hoztuk, ám a másik kettőt elbuktuk, s a házigzda 11-6-ra nyert. A Népligetben is a vetélytárs kezdett jobban, és hamar háromgólos előnyt szerzett, kétszer is feljöttünk egyre, de végül a visszavágót is a Honvéd nyerte 10-7-re. A negyedik hely azt is jelenti, hogy jövőre a LEN Kupában szerepel­het együttesünk. A következő szezonra jelentősen vál­tozik a keret - bár a szakvezetés szeret­te volna megszerezni Madaras Norbertét és Steinmetz Adámot, a két olimpiai baj­nok marad jelenlegi csapatánál. A Vasas kapitánya, Steinmetz Barnabás viszont a Fradiba igazolhat. Ezt megtette a Sze­geddel idén LEN Kupát nyerő, korábban már kétszer is a Ferencvárosban szereplő Weszelovszky László is. Mellette Czigány Károly (Pécs), Decker Attila (BVSC), Gheorghe Dunca (Nagyvárad), Máthé Balázs (Újpest), Tóth Bence (Fehérvár). Távozik viszont Bálint Gergő, Császár György, Regős Áron, és lehet, hogy két fontos játékos, Dávid Zoltán és Mamitz Gergő is máshol folytatja. Harmicöt éve adták át a Fradi-pályát Eredetileg negyvenezer szurkoló befogadására készült Az FTC-nek kettős jubileuma volt má­jusban. Természetesen a fontosabbik a patinás sportklub 110 éves fennál­lása - amelyről már hírt adott lapunk -, azonban 35 éve, 1974. május 19- én is jeles esemény zajlott: felavat­ták az újjáépített FTC-stadiont. Mai helyén az előző, 40 ezres befoga­dóképességű stadion 1911-ben épült Matyók Aladár tervei alapján. Tűz­eset, vihar, tribünleszakadás tarkítot­ta a történetét, ahol az utolsó meccset 1962-ben játszották, a bontását pe­dig 1968-ban kezdték el. Helyén 1974 óta áll a mai aréna, amelynek lelátó­it a BME építészmérnöki kara tervezte Schall József és Kapsza Miklós irányítá­sával. Befogadóképessége 29 505 szur­koló volt, ebből 9159-en tudtak leülni. Villanyfényes esti mérkőzéseket 1978 óta játszhatnak itt, 1995-től pedig a pályát az UEFA- szabványoknak megfe­lelő 105x68 méteresre építették át. A le­látókon ma már csak ülőhelyek vannak 18 100 hazai és vendégszurkoló részé­re. A pálya 2007-ben vette fel legendás aranylabdás játékosa, Albert Flórián ne­vét. Amíg az új, hipermodern stadion el nem készül, addig itt fogadja a követke­ző szezontól a Fradi az immár újra NB I-es vendégcsapatokat. Itt lehet örülni- remélhetőleg kulturált és fociszerető közönség körében - a határozott szere­léseknek, a pompás védéseknek, az ör- döngös cseleknek, a kapura töréseknek- és ami a legfontosabb: a parádés gó­loknak. Krivánszky Árpád A pálya 2007-ben vette fel a legendás aranylabdás játékos, Albert Flórián nevét Bajnoki ezüst a női kéziseknél Jövőre újra a BL-ben indulhatunk A Győr elleni hazai pontszerzés és a Löki Békéscsabától elszenvedett ha­zai vereségével nagyon közel került női kézilabdacsapatunk a második helyhez. Két pont a biztos ezüstöt jelentette, de egy esetleges debre­ceni pontszerzés, vagy egy ötnél ki­sebb különbségű vereség esetén már a három pont sem kellett az utolsó fordulóban a Csaba ellen. Nos, Deb­recenben csak kettővel kaptunk ki, majd biztos, ami biztos, legyűrtük a viharsarkiakat is. Az első félidő hajrájában négy góllal is vezettünk a Löki otthonában, ám a szünetre kettőre (19-17) olvadt az előny. A második félidő közepén for­Szamoránszky Piroska, a csapat oszlopos tagja akcióban dítottak a hazaiak, de a remélt öt­gólos győzelemre esélyük sem volt. Nyertek 31-29-re, mégsem örülhet­tek, mert ezzel minimálisra csökkent az esélyük az ezüstéremre. Az utolsó fordulóban a Békéscsa­bát fogadtuk, s az idény meglepetés- csapata ellen a szünetben már hattal álltunk jobban (16-10). Sőt, a máso­dik félidő közepéig kilencre nőtt a különbség, ezt követően fokozatosan zárkózott fel az ellenfél. Négy perc­cel a vége előtt csak kettőre csökkent a differencia, de ez megmaradt a du­daszóig, miután 30-28-ra nyertünk. A győzelem nemcsak ezüstérmet, ha­nem Bajnokok Ligája-indulást is ho­zott a csapat számára. Lipcsei Péter lőtte a Baktakórántháza elleni győztes gólt Pólósok Nem a miénk a bronzérem