Ferencváros, 2008 (18. évfolyam, 1-50. szám)

2008-08-01 / 30. szám

12 SPORT Ferencváros 2008. augusztus 1. SPORTHÍREK Edzőmeccsek előtt a kézis lányok Komoly feladat vár női kézi­labdacsapatunk új edzőjé­re, az ifik korábbi mesterére, Elek Gáborra, hiszen rengeteg új játékost kell beépítenie az együttesbe. Talán némi köny- nyebbséget jelent számára, hogy sokakkal már az előző év(ek)ben is együtt dolgozott. A tréningek után pedig jöhet­nek az edzőmeccsek. Lapzár­tánk után, szerdán a Vasas ellen már pályára is lépett a társaság. Augusztusban, fő­ként a végén, sok mérkőzés vár a lányokra. íme a lista: 2008. 08. 06., 15.00, Népliget: Budapest Bank- FTC-Motor Zaporozsje 2008. 08. 08., 15.00, Népliget: Budapest Bank- FTC-Zvezda Zvenigorod 2008. 08.15., 14.30, Népli­get: Budapest Bank-FTC-Vác 2008. 08. 20., Göd, villám­torna. Résztvevők: Buda­pest Bank-FTC, Hypo, Vác 2008. 08. 23-24., Siófok, torna. Résztvevők: Budapest Bank-FTC, Hypo, Sparwagen (SWE), Fehérép, Siófok, DVSC 2008. 08. 30., 15.00, Fáy u.: Budapest Bank-FTC-Bratislava 2008. 08. 31., 18.00, Abony: Budapest Bank- FTC-Hódmezővásárhely Kupasorsolásra várva A Magyar Kézilabda Szövet­ség közzétette a 2008/2009- es idény kiírását. Az FTC férfi kézisei már a Magyar Kupa első fordulójában pályára lép­nek. A játéknap szeptem­ber 10-én lesz, a sorsolást augusztus 7-én, 13 órakor tartják. Az NB l/B Keleti cso­portjának órára lebontott menetrendjében szintén au­gusztus 7-én (délben) álla­podnak meg a csapatok. Az együttes hétfőn elkezdte a felkészülést a következő sze­zonra a népligeti csarnokban. Ferenczi a Fradiban Már korábban beszámoltunk, hogy a Ferencváros tárgya­lásokat kezdett a válogatott csatár, Ferenczi István átigazo­lásáról. Az egyeztetések siker­rel jártak, és az eddig az angol másodosztályú Bamsleynél szereplő támadó kétéves szer­ződést írt alá az Üllői úton. Korábban úgy tűnt, hogy a csatár túl drága a Fradinak, ezért nem jöhet létre az üzlet, végül az angolok vélhetően en­gedtek az árból, mert elsőként a Barnsley honlapja közölte, hogy a futballista a Ferencvá­rosban folytatja pályafutását, majd ezt hivatalosan is meg­erősítették. Új időpontban lesznek a meccsek Az NB II Keleti csoportjában az első három, valamint a hatodik fordulóban a televíziós közve­títés miatt módosul a Ferenc­város találkozóinak időpontja. Az egységesen hétfőn, 19.00 órakor kezdődő meccseket a Sport televízió sugározza. Az augusztus 9-én, szom­baton, 19.00 órára kisorsolt FTC-Tököl mérkőzés új idő­pontja augusztus 11., hétfő, 19.00 óra, a második fordu­lóban a Fradi-Békéscsaba augusztus 23-i meccse au­gusztus 25-én, hétfőn, 19.00 órakor kerül megrendezésre. Fradi-szurkolók botránya Ausztriában Vereség a Levszkitől, győzelem a Batta ellen Botrányt okoztak a szurkolók a Fradi pénteki, ausztriai edző­mérkőzésén. A Ferencváros a bolgár Levszki Szófia ellen ját­szott Ausztriában, Enzesfeld- Lindabrunnban, amikor a második félidőben egy bolgár szabálytalanság után többen is berohantak a pályára, és megtá­madták a Levszki játékosait. Egyes hírek szerint negyvenen akartak elégtételt venni, mások szerint csak néhányan. Érdekes, hogy többen arra hivatkoztak, most bizonyították, nem rasszis­ták, ugyanis egy fekete játékos védelmére keltek, s az ő érdeké­ben fegyelmezték volna meg az ellenfelet. Az persze senkinek sem jutott eszébe, hogy lényeg­telen az indok, nincs keresni­valójuk a pályán. Úgy tudni, a mérkőzés után folytatódott a bal­hé, s mintegy húsz rendőrre volt szükség a rendezett viszonyok helyreállításához. A verekedés­ben, lökdösődésben szerencsére nem sérült meg senki. Az osztrák hírügynökség je­lentése szerint a felkészülési meccsre 200-250 magyar druk­ker látogatott ki. A bíró félbesza­kította a meccset, majd a rend helyreállítása után, rövid szüne­tet követően folytatták a talál­kozót. A lefújás után azonban a feldühödött Fradi-szurkolók újra beözönlöttek a pályára, vereke­dés kezdődött, amelynek a kiér­kező rendőrök vetettek véget. Azért álljon itt néhány mon­dat a csapatok teljesítményé­ről is. Az első félidőt a Levszki kezdte jobban, a 10. percben vezetést szerzett, s bő félóra után növelte előnyét a Bajno­kok Ligájára készülő ellenfél. Még a szünet előtt Bartha be­adása után Shaw szépített. A második félidő elején egyen­líthettünk volna, de helyette egy kapushiba miatt a bolgárok lőt­tek újabb gólt - majd még egyet. A hajrában Dramane büntető­ből csökkentette a hátrányt, így 4-2-re kaptunk ki. Kedden viszont győzelemnek örülhettek a fradisták, miután az együttes a három harma­dig tartó meccsen - melyet a Williams - Wolfe, Dragoner, Moussa B., Kulcsár - Szalai, Lip­csei, Ashmore, Abdi - Shaw, Diaz összeállításban kezdtünk - 3-0- ra nyert a Százhalombatta el­len. Az első játékrészben nem esett gól, majd a másodikban Szkukalek szerzett vezetést, mi­után szabadrúgása megpattant egy védőn, és a labda a hálóba vágódott. Egy-egy lesgólt követően előbb Pisanjuk ugrott meg, kicselezte a kapust, majd az üres kapuba gu­rított. Végül Szkukalek felívelt labdája után Pölöskei szerezte a harmadik találatot. A záró felvo­násban - bár Bartholomew buk­tatásáért büntetőt kellett volna ítélni, amelyet a bíró nem tett meg - szintén nem született gól. Az oldalt összeállította Schiller Zsolt Női tornagyőzelem Bécsben arattak az U-17-esek Nemzetközi tornagyőzelmet arattak U-17-es női focistáink Bécsben Első nagypályás Idényére ké­szül a Ferencváros U-17-es női labdarúgócsapata. Afőpró- ba nemrég kiválóan sikerült. Dörnyei Balázs tanítványai mindössze négy nagypályás edzés után szerepeltek Bécs­ben, egy nemzetközi tornán, melyet rögtön meg is nyertek. Az első találkozón az amerikai Quick Stepsszel léptek pályára a lányok, és Enyedi Anett gól­jával 1-0 ra nyertek. A máso­dik mérkőzésen az FC Hocdorf várt a mieinkre, s bár a szünet­ben még az ellenfél vezetett, a második játékrészben fordított csapatunk, és 3-1-re nyert. Zá­rásként egy angol csapatot is legyűrték hölgyeink. Más­nap ugyan a cseh Michnovo 2-0-ra nyert a Fradi ellen, de a körbeveréseknek köszönhe­tően vasárnap az aranyérem­ért játszhattunk. A döntőben a másik csoportot fölényesen megnyerő szlovák Ivanka várt az együttesünkre. Az elején egy parádés góllal Tóth Bar­bara megszerezte a vezetést, amit az utolsó percig sikerült őrizni, ám ekkor egyenlítettek a szlovákok. A büntetőknél Péter Kitti remekelt a kapu­ban, így az aranyérem és a kupa Magyarországra került. Ugyanezen a tornán a Deli Anikó vezette U-Í3-as csapat bronzérmes lett. ■ Játékosok jönnek-mennek Jól sikerült Fitos angliai tesztje Döntetlen Schumival Jótékonysági futball-gála az Albert Stadionban Fitos László elégedetten tért vissza a Sheffield Unitednél töltött néhány nap után, de je­lenleg - lapzártánk idején - még nem tudja, számolnak-e vele az angolok. Fitos nem csak edzett az ango­lokkal, pályára is léphetett egy edzőmeccsen. A korábbi elkép­zelés szerint Fitos akkor is az Üllői úton kezdi az idényt, ha a Sheffield leigazolja, az ango­lok ugyanis azonnal kölcsön­adnák a Fradinak.- Szombaton tértem haza, így már újra a Ferencváros edzéseit látogatom - mond­ta Fitos a 100% Fradinak. - Több edzés mellett csütör­tökön edzőmeccsen is pályára léptem, a második félidőben kaptam lehetőséget. 4-0-ra megnyertük a felkészülési ta­lálkozót, az első csapatból öten voltak a pályán. Úgy érzem, jól ment a játék, kifejezetten friss­nek éreztem magam, volt egy kisebb lehetőségem is, sajnos kimaradt, pedig jó lett volna góllal bemutatkozni. További sorsomról még semmit nem tudok, várhatóan kedden ki­derül, mennyire voltak elége­dettek velem, milyen további tervei vannak velem a klubve­zetésnek. Időközben további három labdarúgó érkezett a zöld-fe­hérekhez. A klub vezetősé­ge egyéves szerződést kötött Carlos Diazzal. Az ameri­kai U20-as válogatott csatár csaknem egy hónapja készül az Üllői úton, ám csak a na­pokban vált biztossá, hogy Bobby Davison vezetőedző igényt tart rá, miként Ba­ranyai Tiborra is, aki a ta­vasszal kölcsönjátékosként futballozott a Ferencvárosban. Az székesfehérváriak ismét elengedték a 30 esztendős vé­dőt, ám a két klub ezúttal már egyéves kölcsönszerződést írt alá. Ugyanúgy a Szombathelyi Haladással is, amely Pölöskei Pétert bocsátotta a Fradi ren­delkezésére. Távozott viszont az Üllői út­ról a Nagy ikerpár, Sándor és József, ők három évre a Kecs­keméthez szerződtek. ■ Fitos László akár két csapat, a Sheffield United és Ferencváros között ingázhat (folytatás az 1. oldalról) Nem sokkal később - igaz a másik oldalról - megszü­letett az első gól Giancarlo Fisichellának köszönhetően. A pilótaválogatott azonban nem örülhetett sokáig, mivel a Honvéd vezetőedzője, Pölöskei Gábor hamarosan egyenlített. A csapatok folyamatos próbál­kozásaiból és támadásaiból aztán az első félidő végén szü­letett újabb gól: ezúttal Maró Engel juttatta hálóba a labdát - igaz ugyan, hogy Keller Jó­zsef is „segítségére” volt a mű­veletben. Az első félidő tehát a pilótaválogatott 2-1-es fölé­nyével zárult. A második játékrészben igazi gólzápor szórakoztatta a lelátó­kon addigra már hullámzó so­kaságot: a kezdőrúgás után alig telt el néhány pillanat, amikor is ifjabb Albert Flóriánt fellökték a tizenhatoson belül. A büntetőt Erwin Koeman váltotta gólra, majd hamarosan a legendás fut- ^ ball-klasszis fia is revansot vett S O a szabálytalanságért. A 3-2-es s hazai vezetés azonban igencsak S tiszavirág életűnek bizonyult: ö az egykori bolgár válogatott, Daniel Borimirov rögvest egyen­lített, majd a félidő 11. percé­ben Keller szabálytalankodott vele szemben, a tizenhatoson belül. A büntetőrúgást Placido Domingo vállalta, ám - ahogy azt a pálya szélén kommentáló Hajdú B. István is megjegyezte - a világhírű tenor hangja nem, a lába viszont - úgy tűnik - meg­remeg néha - maradt tehát a döntetlen. Később Schumacher pre­cíz beadását Fisichella váltot­ta gólra, majd Maro Engel is Placido Domingo nem tudta érvényesíteni a pilótaválogatottnak megítélt büntetőt újra sziporkázott egyet, s a pi­lóták máris 5-3-ra vezettek a félidő 22. percében. Hamaro­san azonban - Sebastian Vettel kezezése miatt - újabb sike­res büntetőt rúghatott a ma­gyar csapat. A Nazionale di Piloti hatodik gólját Lipcsei Pé­ter szerezte, ám hála a szűnni nem akaró hazai ostromnak, a mérkőzés utolsó tíz percében Keller József révén végül sike­rült egyenlíteni. A felejthetetlen hangulatú gála persze csakis az öröm­ről, s nem mellesleg a jóté­kony szándékról szólt: a több millió forintos bevételből a Tűzoltó utcai Gyermekklini­ka életmentő készülékeket, infúziós pumpákat és precízi­ós monitorokat vásárol majd, s emellett az állandóan szük­séges épület-felújításokra is marad pénz. Benke Hunor A múlt évadban a Kecskemét ellen zajló mérkőzés sem volt mentes a közönség randalirozásától Shaw szinte valmennyi meccsén bebizonyította, hogy gólerős játékos