Ferencváros, 2008 (18. évfolyam, 1-50. szám)

2008-05-30 / 21. szám

12 SPORT Ferencváros 2008. május 30. SPORTHÍREK Új pálya a kicsiknek Csütörtökön, 22-én, a néplige­ti Olimpiai Központban átadták az OMV-OLLÉ Program kere­tében épült legújabb pályát, amely a Ferencváros utánpót­lás-csapatainak nyújt lehetősé­get a felkészülésre. Az ünnepséget Dunai Antal, az MLSZ szakmai alelnöke nyitot­ta meg, majd a beszédek után Huszti Szabolcs és Hajnal Ta­más átadta a pályát a zöld-fe­hérek utánpótlás-játékosainak. A Parlamenti válogatott- OLLÉ-Fradi vegyescsapat mérkőzésének kezdő rúgá­sát Gera Zoltán végezte el. Érden nem sikerült A Fradi sportakrobatái a hét végén, Érden találkoztak utol­jára a nyári szünet előtt, a megszokott nemzeti mezőny­nyel. Az eddig oly sikeresen szereplő gyermek és a serdü­lő I. egységeknek nem ez lesz a legemlékezetesebb nap­juk. Az új egységként felállt serdülő II női hármas is csak bronzérmes lett. Hozta vi­szont megszokott aranyát az ifi, női hármas, az ifi női páros és a felnőttek női hármasa. Jelentkezz hokizni! Fiatalokat vár a Fradi hoki­szakosztálya. Várják a jelentke­zését minden 4-12 év közötti, a jégkorong iránt érdeklődő fiúnak és leánynak. A kezdők edzései, és a korcsolyaoktatás hétfőnként 17.00-18.20-ig, csütörtökön 16.00-17.00-ig és pénteken 17.00-18.20- ig van. Jelentkezni az Erzsé­beti Jégcsarnokban lehet, (1201 Budapest, Zodony u. 1.) Gesztesi Gábornál (06- 30/693-4490), Jécsi Gyulánál (06-70/551-2620) vagy Pindák Lászlónál (06-20/992-5754). Győzelem az utolsó hazai bajnokin Maradt esély a Fradi számára az ezüstéremre Ha a Szolnok pontot veszít, még lehetnek ezüstérmesek Az NB II Keleti csoportjában szereplő Ferencváros labda­rúgói 4-2-re nyertek a Cegléd ellen a szezon utolsó, Üllői úti bajnoki mérkőzésén. Támadgatott a Fradi, majd (némi) meglepetésre alig tíz perc elteltével a vendégek sze­rezték meg a vezetést Medgyesi révén. Újabb tíz perc elteltével Kirí kapus előbb leterítette a kiugró Laminét, majd beletér­delt a földön fekvő játékosba - Fábián játékvezető azonnal felmutatta a piros lapot. Nem sokkal később Fitos egyenlíthetett volna, de - a kiállítás miatt csereként be­állt - Kondor kapus kezébe gurított. A ceglédi létszámfo­gyatkozást követően megint 10 perc telt el, amikor Shaw egalizált. Úgy tűnik, a pályán lévők ragaszkodtak a tízper­ces periódusokhoz, mert a 40. percben Vincze szöglete után Lamine góljával már a Fradi állt jobban. A második játékrészt a ven­dégek kezdték jobban, de iga­zi helyzetig nem jutottak. „ Húsz perccel a zárás előtt újra | Shaw-t ünnepelhették a társak £ és a szurkolók, amikor Szalai 2 passzát követően lőtt a kapu- 2 ba. Az emberhátrányban ját- | szó ceglédiek azonban nem | adták fel, s egy szabadrúgás ö után Nagy csavarta a labdát £ a bal felsőbe. Sokáig nem élt az esetleges pontszerzés re­ménye a vendégek számára, mert Tóth Bence fejesét ugyan még bravúrral hárította Kon­dor kapus, ám a kipattanót Dragoner könnyedén értékesí­tette (4-2). A már feljutott Kecskemét az utolsó percekben lőtt gó­lokkal nyert (3-1) az eddig otthonában veretlen Szolnok vendégeként. Ez pedig azt je­lenti, ha az utolsó meccsen, a Baktalórántháza ellen nyer a Fradi, míg a Szolnok pon­tot veszít Tuzséron, akkor bronz helyett ezüstérmesek lesznek Lipcseiék. Persze ez is igen messze van az NB I-es álmoktól...- Boldog lehetek, hogy az utolsó hazai mérkőzésün­kön győztünk - mondta a ta­lálkozó után Bobby Davison, az FTC edzője. - Egy-két já­tékosommal igen elégedett voltam, de néhányukkal na­gyon elégedetlen. Leszögez­ném, az utolsó meccseken jól védett Zarzycki, ezúttal vi­szont a két gólban vastagon benne volt ő is. A szünetben arra hívtam fel játékosaim fi­gyelmét, nehéz hetven per-; cen keresztül emberelőnyben futballozni, és valóban ezt láthattuk. Abban a rövid idő­szakban, amióta én vagyok itt az edző, úgy érzem, az edzéseken sikerült felgyorsí­tani a tempót, a ritmust, de ezt a meccseken egyelőre ke­véssé látom. Az oldalt összeállította Schiller Zsolt 6ftV>V 'Un, Márkás bőröndök, hátizsákok, táskák, övék, esernyők, apró bőrárúk Nyitva: H-P: 10—18-ig Szó: 10—14-ig Tel/Fax: 215-7364 Mobil: 20/426-7906 www.raday-bordiszmu.uw.hu m Sí'tek. VendéáeKel vár? Partit rendez? 32 Ulti *z»nd»lcs KÖZŰI uölatztftsi a omot siker ördeKáöin ” jfc Mindig fim! t. *&£ BAUAGASRA név öt szűnném nuiin. edges és eggen rendezvényre Lurdv Ház 1087 tudegest. Könyves Keimén Hrt. 12-14. Rendelöstelvettl 458-1283.70/381-0742 telelenszemon online rendelőn - uiufw.Denolyszenduics.liu NSznozszailltes msgoeszáies elemen: 6-22 áréig ér ' •é Nem volt tétmérkőzés Győztek a női kézisek a Dunaferr ellen Haris Katalin több alkalommal is remekül védett Az ezüstérmes Dunaferr el­leni, hazai sikerrel zárta a bajnokságot nőikézilabda-csa- patunk. Bár hölgyeink több­ször is el-elléptek 3-4 góllal, tíz perccel a zárás előtt még döntetlenre álltak a felek, s végül a végjáték nekünk si­került jobban. Talán, ha évközben váratlanul nem bukunk Derecskén, illetve a biztos vezetés után nem ka­punk ki Fehérváron, megelőz­hettük volna az újvárosiakat, és mi végzünk a második, s ők a harmadik helyen. Bár a találkozónak már nem volt igazi tétje, hiszen már minden eldőlt korábban, de azért egy Fradi-Dunaferr nőikézilabda-mérkőzés rang­adónak számít, s a küzdők ennek megfelelően is tény­kednek a pályán. Ha másért nem, hát a presztízs miatt. A védekezéssel némileg ke­vesebbet foglalkoztak a csapa­tok az első félidőben, s emiatt szinte számolatlanul estek a gólok. Az átlövők szinte már nem is töltöttek, csak tüzel­tek, s ezt jórészt eredménnyel tették. A gólpárbaj végén egy- gólos előnnyel mehettünk a szünetre (19-18). A második félidőben már többször találkoztak a labdá­val a kapusok, nálunk Haris védett több alkalommal is re­mekül. Rendre nálunk volt az előny, ám tíz perccel a vége előtt egyenlített a vetélytárs, de ennél tovább nem jutott. Az utolsó percekben még azt is elbírta a csapat, hogy a vé­gén hetest és ziccert hibáztak a lányok (33-31). (-) A nyár verhetetlen ajánlatai 0% induló befizetés 0 Ft forgalomba helyezés 5 év garancia A Chevrolet-csapat tagjai csak Önre várnak! Döntse el, melyik model felel meg legjobban az igényeinek Széles kínálatunkban mindent megtalál a kicsi, praktikus városi kisautótól a robosztus szabadidő-terepjáróig Ne tétovázzon sokat, hiszen ajánlataink csak 2008. június 29-ig érvényesek vagy a készlet erejéig! VAGY 150.000 KM 3 év jótállás f 2 év kiterjesztett jótállás (speciális feltételmei)* Chevrolet Duna 1095 Budapest, Soroksári út 160. Tel.: 1/347-1003 Chevrolet Duna MB 1152 Budapest, Városkapu u. 11. (M3-as kivezetőjénél) Tel.: 1/415-2150 www.chevroletduna.hu A fotó illusztráció. Átlagos fogyasztás: 5,2-8,8 1/100 km. C02-kibocsátás: 127-210 g/km. A fotók illusztrációk. A nyomdai hibákért felelőséget nem vállalunk. Részletekért érdeklődjön a márkakereskedéseinkben. CHEVROLET