Ferencváros, 2008 (18. évfolyam, 1-50. szám)

2008-05-23 / 20. szám

12 SPORT Ferencváros 2008. május 23. SPORTHÍREK Új igazgatóság Az angol többségi tulajdon­ba került FTC Labdarúgó Zrt. hétfői közgyűlésén megvá­lasztották a részvénytár­saság új vezetőségét. Az igazgatóság tagjai: Kevin McCabe, Terry Robinson, John Burnley, Jason Rockett, Patrick Vangoidsenhoven, Rieb György, Horváth Gábor és Ber­ki Krisztián. Az FTC Zrt. jövő­beni elnöke Terry Robinson, vezérigazgatója Berki Krisztián. - Egy hosszú folyamat vé­gére tettünk pontot, s ezzel egy új korszak vette kezde­tét - mondta Kevin McCabe, a labdarúgóklub többségi tulaj­donosa. - A csapat szurkoló­it biztosíthatom arról, legfőbb célunk a Ferencvárost újra a zöld-fehér tradíciókhoz mél­tó magaslatokba emelni. Az elmúlt hónapokban megkez­dett munkát kell folytatnunk az újonnan felállt FTC Zrt. igazgatóságának vezetőivel. Három pont Inárcsról Női labdarúgóink ismét győz­tek, ezúttal Inárcson verték az Iris együttesét 3-1-re. Fél­órányi játék után Szarvas sza­badrúgása a kapufáról pattant ki. Néhány perccel a szünet előtt viszont már nem úsz- ták meg a hazaiak, csapa­tunk gólkirálya, Dörömbözi vette el a labdát az utolsó vé­dőtől az ellenfél térfelének kö­zepén, s elindult a kapu felé. A második félidő elején Deli növelte előnyünket, miután ő is átemelte a kapust. Hat perc­cel később egy szöglet után közelről szépített a házigazda. Még igazán ki sem örülhet­ték magukat az Iris játékosai, amikor Deli Anikó majd’ 40 méterről végzett el egy sza­badrúgást, s a labda a kapus felett vágódott a hálóba. Ezt követően még rengeteg helyze­tet alakítottak ki hölgyeink, ám újabb gólt már nem szereztek. A mérkőzés hátralévő részé­ben több hatalmas helyze­tet is kihagytunk, így maradt a 3-1-es Fradi-győzelem. Menetelnek a fiúk Férfi kézilabdázóink az ifilányokhoz hasonlóan a hi­bátlan bajnoki címre haj­tanak. Legutóbb a PEAC vendégeként győztek ma­gabiztosan, 50-24-re. Hétvégi menü Május 24. (szombat) 16.00: FTC-Bácska (férfiké­zilabda-bajnoki, Népliget) 19.00: FTC-Cegléd (NB ll­es bajnoki, Albert-stadion) Május 25. (vasárnap) 18.00: FTC-Dunaferr (női- kézilabda-bajnoki, Népliget) Kiszenvedett győzelem Nehezen nyertek kézis lányaink Vácon Szucsánszki Zita a mérkőzés végén kihasználta az ellenfél fáradtságát A papírforma magabiztos Fra- di-győzelmet ígért női kézi­labdázóink váci fellépésén, ám csak nehezen nyertek a lányok, a második félidőben volt, hogy hattal is vezettek a hazaiak. Végül egy remek haj­rának köszönhetően sikerült utolérni az ellenfelet, majd a végjátékban fordítottak Szamoránszkyék. Pedig a mérkőzés első percei arra utaltak, hogy nem lesz iz- gulnivaló, mert Kovacsicz in­dításból lőtt góljaival hamar két-háromgólos előnyt szerez­tünk. A hazaiak azonban egy­re jobban összpontosítottak, a 19. percben egyenlítettek, s a félidőben is döntetlenre állt a mérkőzés. A második játékrészben némi meglepetésre a váciak kezdtek jobban, s fokozatosan növelték előnyüket. A félidő közepére már hatra nőtt kü­lönbség, ezt követően jórészt Szamoránszky Piroska gólja­inak köszönhetően csökkent a hátrány - szinte csak ő tu­dott betalálni a remekül védő Juhász Edina kapujába. Sze­rencsére Szucsánszki Zita is feljavult, míg a vendéglátó ta­lán fáradni kezdett, így nyolc perccel a zárás előtt utolértük a vetélytársat (24-24), majd a győzelmet is sikerült kiharcol­ni (27-26). Egyetlen győzelem választ­ja el ifjúsági csapatunkat attól, hogy 100%-os teljesít­ménnyel zárja a bajnokságot az NB II Északi csoportjában. A lányok vasárnap délután a Pilisvörösvár otthonában nyertek 30-21-re. Sch Mozogjunk két keréken! A Ferencvárosi Szabadidő Sport Egyesület nyári kerékpártúrákat szervez mindazoknak, akik szeretnének együtt, nagyobb közösségben tekerni. A Vendel utcai tornacsarnokba május 30-án, délután várják az érdeklődőket egy ismerkedő beszélgetésre, találkozóra és a pontos programok egyeztetésére. Fiatalok és idősek, férfiak és nők egyaránt jelentkezhetnek, a szervezők csupán annyit kérnek, hogy - amennyiben lehetséges - mindenki hozza el kerékpárját is. Végre győzelem Sajnos lassan az a meglepe­tés, ha nem veszít pontot a Fe­rencváros labdarúgócsapata. Az elmúlt hétvégén azonban sikerült a „bravúr”, a társaság Jászberényben nyert 3-0-ra. Bár az eredmény biztos sikert mutat, nem árt megjegyezni, hogy a mezőnyfölény ellenére mind a három gól pontrúgás után született. Alig tíz perc elteltével Vincze egy szabadrúgás után csavart a felső sarokba - 23 méterről. A következő per­cekben is a Fradi veszélyez­tetett, de Bartha lövése és Csiszár fejese is elkerülte a kaput. Nem sokkal a szünet előtt Bartha esett el a 16- oson belül, a büntetőt Lipcsei lőtte a hálóba. A második félidőben sem je­lentettek különösebb veszélyt a hazaiak próbálkozásai, majd bő negyedórával a vége előtt végérvényesen eldőlt a mér­kőzés: Lipcsei szöglete után Dragoner fejesgóljával nőtt há­romra a különbség. Sch Sportolj velünk! A fővárosi középiskolák szer­vezett sportéletét támogat­ná a „Sportolj velünk!” névre keresztelt pályázati javaslat, amelyet nemrégiben fogadott el a Főpolgármesteri Kabinet. Ha a május 29-ei közgyűlés is jóváhagyja a kiírást, többek között a diákolimpián elért eredményekért, a rendszeres sportfoglalkozások számáért pontokat kapnak a nevező kö­zépiskolák. Az így kialakult helyezés alapján az első száz iskola - egyenként - 430 ezer forint értékű sportszerutal­ványt, az első húsz intézmény két-két testnevelője pedig kü­lön jutalmat kap. A sportolást ösztönző pályázat lebonyolítá­sában a fővárosi önkormányza­ton kívül egy sportszergyártó cég és a Városligeti Műjégpá­lya is részt vesz. (-) KÉK VILLÁM Beszállás szeptember 1 -ig! FOGÁSZAT a Nagyvárad téren Haller u. 88. Csengő: 19 Tel.: 06-20/9836-630 P fogbeültetés fogmegtartó ellátás esztétikus fogászat panoráma röntgen f/ú/ué, vendégekéi vár? Pariit rendez? MinSgfriuí 32 un» szendvics Közli! »íusztöai»tiiztas siKar erdeKeBen B0LL0GÁSR0 név és izfiinupi nullra, céges is aggén randénénvn lurúy Ház 1087 Budapest. Kinyuss Kálmán űrt. 12-14. RandeléstelBétél 456-1283.70 391-0742 teielonszámon online rendelés - ururw.Danoiuszenduics.hu Hézuezszéllilés megbeszélés alapién: 6-22 éréig VYTALON AMPULLA ÉS ZSELÉ ALLERGIAMENTES TISZTA HYALURONSAV Segítségével javul a bőr vízmegkötő képessége, nő a bőr rugalmassága, gyorsul a sebgyógyulás. Házi használatra is ajánlható. ALKALMAZHATÓ: iontoforézissel, pakolásokban, ultrahanggal akár otthoni használatra is ajánlható. RÉSZLETESEBB TÁJÉKOZTATÁS, INGYENES TERMÉKMINTA RENDELÉS: dr. Szendrő Eszter, forgalmazó. Tel.: 06(30)960-7392 drszendroeszter@freemait. hu Érdeklődjön a legközelebbi kozmetikai anyagokat árusító kereskedőnél, jó néhány eladási listán tartják ezt a terméket. a gyártótól! 06-80/552-108 ingyenesen hívható zóld szám Az akció a készlet erejéig tart. 30/8600-999 GARÁZSKAPUK méretre gyártva^ bevezető áron I EXKLUZÍV BEFEKTETÉS tőkegaranciával és kamatadómentesen, garantált 50%-os hozammal.* * A "KÉK VILLÁM" a VICTORIA-VOLKSBANKEN Életbiztosító Zrt. egyszeri díjas, befektetési egységhez kötött, 10 év tartamú terméke. Minimális egyszeri díja 200.000 Ft. A szerződésre irányadó részletes feltételeket a KÉK VILLÁM egyszeri díjas, befektetési egységhez kötött életbiztosítás feltételei és ügyféltájékoztatója tartalmazza (EIGB1009V01). *' A Bank a Kék Villám Betéti Mix egyszeri lekötésű 6 hónapos forint betétjére 12,00%-os éves kamatláb­nak megfelelő kamatot (EBKM: 12,00%) biztosít, ha pénzének 70%-át a KÉK VILLÁM egyszeri díjas élet- biztositásba, 30%-át a Kék Villám Betéti Mix 6 hónapos forintbetétjébe fekteti és a következő feltételek teljesülnek: a KÉK VILLÁM életbiztosítási szerződés a betét lejáratakor hatályban van, valamint a Kék Villám Betéti Mix Banknál összegyűjtött betétállománya eléri az 500.000.000 Ft-dt 2008. szeptember 1 -ig. A feltételek bármelyikének nem teljesülése esetén a betétre fizetett éves kamat 6,75% (EBKM: 6,75%). A Kék Villám Betéti Mix vonatkozásában kérjük, olvassa el a Bank Betéti Üzletszabályzatát és Általános Szerződési Feltételeit. Jelen hirdetésben foglaltak csak ajánlatnak minősülnek, a Bankra nézve nem kötelezőek. www.volksbank.hu www.victoria-volksbanken.hu VOLKSBANK ▼ MAGYARORSZÁG A bizalom összeköt. Magyarországon