Ferencváros, 2008 (18. évfolyam, 1-50. szám)

2008-05-09 / 18. szám

12 SPORT Ferencváros 2008. május 9. SPORTHÍREK Éremközeiben a kézis lányok Női kézilabdacsapatunk győzött hétvégén Hód­mezővásárhelyen, ezzel szinte biztossá vált, hogy a lányok bronzérmesek lesz­nek a bajnokságban. A hatodik helyen álló hazaiak az első félidő vé­géig tartották a lépést a mieinkkel, két perccel a szünet előtt még 15-15- re álltak a felek. A zárás előtt lőttünk kettőt, majd a második félidő kezdetén újabb hármat. A szünet után feljavult a védekezés, ráadásul támadásink is eredményesek voltak - s Vásárhelyen ritkán lő a vendégcsapat 35 gólt. Kapusaink közül ezúttal Haris védett kiválóan, míg Szucsánszki, Kovacsicz, Uhraková és Zácsik sorra lőtte a gólokat. Mivel a Fehérép-Alcoa vereséget szenvedett Debrecenben, így a két ponttal gyakorla­tilag eldőlt: bronzérmes a Ferencváros. Újabb sima győzelem Továbbra is 100 százalé­kos teljesítménnyel vezeti a férfikézilabda NB ll-es baj­nokságot férficsapatunk. A legutóbbi mérkőzésünkre csupán hét mezőnyjáté­kossal érkezett a Balaton- füred, de rutinos kapusa teljesítményének köszön­hetően igen jól tartotta magát az első félidőben. Egy ideig csupán egyetlen gólnyi előnyt sikerült ösz- szehozni, aztán némileg hullámvölgybe kerültek a vendégek - el is léptünk néggyel (11-7). A második játékrészben a mieink jobban játszottak, míg az ellenfél fáradni kezdett, s hamar tíz fölé emelkedett a különbség. Az utolsó másodpercekben esélyünk volt még a 20 gó­los győzelemre is, az időn túli szabaddobásból Török a sorfalat találta el. így 36- 17-re nyertek a srácok. Hétvégi menü Május 9. (péntek) 18.00: FTC-Kiskunhalas (női kézilabda, bajnoki, Népliget) Május 10. (szombat) 19.00: FTC-Tököl (NB ll-es bajnoki, Albert-stadion) Május 11. (vasárnap) 15.00: FTC-Győr (női futball, NB I, Üllői út) Elúszott a focisták reménye a feljutásra Május elsején a kecskemétiek eregethettek lufikat Elszállt a reményünk a fel­jutásra, akár a léggömb. A Ferencváros labdarúgócsa­pata ugyanis hazai pályán kapott ki 2-1-re a Kecske­méttől az NB II 25. fordulójá­ban. Hét végén ugyan nyert az együttes Tuzséron, ám ez csak szépségtapasz lehet. Nemhogy az áhított feljutás került elérhetetlen messzeség­be, de a második hely is távo­linak tűnik. Ráadásul mindkét meccs után balhéztak a „szur­kolók” az Üllői úton. Az „ünnepi” mérkőzés első negyedórájában úgy tűnt, a Fradi valóban komolyan gondolja, hogy utolérheti a tabellán Bács-Kiskun me­gyei ellenfelét. Ám a zöld­fehérek kezdeti attakjai után egyre inkább erőre kaptak a vendégek, s idővel eltűnt a mezőnyfölény. Mi több, a hazaiak kapuja előtt is volt nem egy helyzet. Gólt viszont egyik fél sem szerzett az első 45 perc során. Éppen csak elkezdődött a második félidő, amikor Csordás beadását követően Montvai szerzett vezetést a Kecskemétnek. Hat perccel később ugyan Ndjodo egyen­lített, Montvai azonban fer­tályórával a zárás előtt újra gólt lőtt, ami egyben a ven­dégek győzelmét is jelen­tette. Mert bár a vége előtt több lehetőség is adódott az egyenlítésre, egyet sem sike­rült értékesítenie a házigaz­dának. (A csapat kifejezést igyekszem kerülni, mert erre nem igazán emlékeztetett a társaság.) A Kecskemét így 11 pont­ra növelte előnyét, s ekkor a Szolnok is héttel előzte meg a Fradit. Figyelemre méltó, hogy a fenti két csapat elleni négy mérkőzésen nulla pontot sze­reztek Lipcseiék, a tavaszi két, feljutásról döntő „rangadón” pedig mindkétszer 2-1-re ma­radt alul a társaság... A lefújást követően nyolc­tíz hazai szurkoló befutott a Ilyen játék mellett nem lehet még a másodosztályban sem bajnoknak lenni Látványos akciók, sajnos csak a nézőtéren pályára, a vendégjátékosok ijedtükben joggal voltak kény­telenek az öltözőbe menekülni - ilyet már láttuk néhány éve az elbukott bajnoki cím után. Később a stadionon kívül a drukkerek megdobálták a rendőröket és a Könyves Kál­mán körút forgalmát. (Erről bővebben lásd rendőrségi rova­tunkat a 11. oldalon!) Hét végén változatos mérkő­zésen 3-2-re nyert Tuzséron a Lipcsei nélkül felálló Fradi. Ndjodo már a 14. percben ve­zetést szerzett. A félidő máso­dik felében viszont fordított a házigazda, Ur előbb egyenlí­tett, majd két perc múlva újra őt ünnepelhették társai. A második játékrész elején a csereként beállt Vincze Ottó passzát követően egalizált Szalai. Pár perccel később újra Vincze okozott riadalmat a hazai szurkolók körében, sza­badrúgását Nagy kapus védte. Az utolsó negyedóra kezdetén Lisztes szöglete után Mátyus fejesgólja újra Fradi-előnyt ho­zott. A zárás előtt egy jogos li­est nem ítélt meg a játékvezető a kiesés ellen küzdő Tuzsér ja­vára. Vasas viszont nem úszta meg a kiállítást - okkal. A Magyar Labdarúgó Szö­vetség Fegyelmi Bizottsága a Tuzséron kiállított Vasas Zol­tánt négy bajnoki mérkőzés­re eltiltotta a játéktól, ez azt jelenti, hogy idén már nem léphet pályára. Eddigi produk­ciója alapján ez akár erősítést is jelenthet a Fradinak. Azzal viszont jelentősen gyengült a támadósor, hogy a mérkőzést követő, már az Üllői úton tör­tént csetepatéval sikerült elűz­ni a legeredményesebb csatárt, Ndjodót. Sch ^ ÓRIÁSI REDÖNY- |§S|| VÁSÁR 1,'. ■ íj I agyartótól! " /ty)£inrí|f3k Rendeljen most! 06-80/552-108 ingyenesen hívható zöld szám 30/8600-999 GRÁZSKAPUK méretre gyártói bevezető árojT <CBA) LILIOM ELELMISZERARUHAZ .......HOZZÁNK ÉRDEMES BETÉRNI.......! A KCIÓ május 09-18-ig FEHÉR KENYÉR 1 kg-os 179.-Ft/kg FEHÉR KENYÉR 0,5 kg-os 89.-Ft/db ZSEMLE - KIFLI 15.-FVdb MEGGLE TEJ 1,5% UHT1L 159.-Ft/I PARASZTKOLBÁSZ 699.-Ft/kg ÁMORÉ CITROMOS NÁPOLY1130 g 69 -Ft/cs SÁGA SELYEMSONKÁS PULYKA FELVÁGOTT 1399 -Ftykg SÁGA FST.SERTÉS PÁRIZSI 1199-FVkg VIRGIN INSTANT LEVESEK 69.-Ft/db VIRGIN ÉTELÍZESÍTŐ 1 kg 399.-Ft/kg DOLLCEZZA CLASSIC CAPUCCINO 100 g PFÄNNER 1,5 L ŐSZI-,CITROM PFANNER 0,5 L BARACK, CITROM HEY-HO ALMA,SZŐLŐ,NARANCS 1 L HEY-HO ŐSZ11 L NESTLÉ CHCAPIC ÉS NESQUIK 250 GR MŰANYAG PIKNIK POHÁR 20 DB-OS MŰANYAG PIKNIK TÁNYÉR 10 DB-OS MŰANYAG PIKNIK EVŐESZKÖZ 20 DB-OS 99.-Ft/db 199.-Ft/db 89,-Ft/db 119,-FVdb 169.-Ft/db 499.-Ft/db 159.-Ft/cs 159,-Ft/cs 159,-FVcs Áruházunk széles, minden igényt kielégítő választékkal áll Kedves Vásárlóink rendelkezésére sorozatos akciók biztosításával-tőkehús-baromfi-zöldség-gyümölcs-mirelit áruk-hidegkonyhai készítmények (rendezvényekre is)-márkás italok-édességek-dohányáruk-valamint ajándékcsomag és ajándékkosár névre szóló Tokaji Aszú,- házhozszállítás igény szerint! A nyomdai hibákért felelősséget nem vállalunk! Nyitva tartás: Hétfő-Péntek: 07 órától - 21 óráig Szombaton: 08 órától -18 óráig Vasárnap: 08 órától -14 óráig Május 9-12-éig lesz a Gya­logos Természetjárók XV. Találkozója Salgótarjánban, ahol mindennap sétára, tú­rára vagy felvidéki busztúrára számíthatnak a résztvevők. Szállás a Tóstrandon van, fél­panziós ellátással. Kevesebb napra is lehet jönni, nem mu­száj mind a háromra. A rész­letekről érdeklődjön időben, huszonnégy oldalas tájékoz­tatónkban minden részletet megtalál. Május 14-én, szerdán a So­roksári Botanikus Kertbe sé­tálunk. A szakvezetéssel és szalonna vagy más sütéssel egybekötött programra 10.00 órakor Pesterzsébet Városköz­ponttól, a Kossuth szoborral szembeni szökőkúttól indu­lunk. Megközelítés a 23-as vagy 66-os busszal. Ha többet akar tudni program­jainkról, keresse Kiss Ádámot, a természetjáró szakosztály elnökét a 06/70-212-1288- as telefonszámon vagy a www.sportlakossagi9ker.eu weboldalon. Pályázati felhívás! A Nyugdíjasok Budapesti Szövetsége a 2008. évi „Idősek Világnapja" alkalmából rajzpályázatot hirdet iskoláskorú gyermekek részére. A pályázat témája a két generáció kapcsolata, ezért a pályázat címe: „A nagyszüleim és én" A zsűri által jónak ítélt alkotásokat díjazzuk, és az őszi „Idősek Világnapja" alkalmából rendezett budapesti rendezvény színhelyén kiállítjuk. A pályázat beadási határideje: 2008. június 15. Cím: Nyugdíjasok Budapesti Szövetsége 1054 Budapest, V. Akadémia u. 1. SZÍVÜGYE AZ EGÉSZSÉGE? CSAK 10 PERC ÉS MEGISMERHETI AZ ÉRRENDSZERE ÁLLAPOTÁT VILÁGÚJDONSÁG-MAGYAR TALÁLMÁNY ARTERIOGRAF KARDIOLÓGUSAINK VÁRJÁK ÖNT IS!! INFORMÁCIÓ ÉS BEJELENTKÉzEtELEFONON A VÉS 333Q?teMIí. 1094. Kp. Viola utca 50. Tel: 323 1121 www.vtolakardlologla.hulnfonwiolakardiologia.hu VISSZHITEL AKÁR 1 NAP ALATT *=& SZABAD FELHASZNÁLÁSÚ KÖLCSÖN GÉPJÁRMÜFEDEZETTEL! ^autóvásárláshoz kedvezőtlen hitel kiváltására GÉPJÁRMŰ-FELVÁSÁRLÁS! mS- ^ \ «k ^ 1998-2007-es évjáratú gépjármüvek azonnali készpénzes felvásárlása! (l ehet hitellel terhelt is a gépjármű.) Hitelközvetítés magánszemélyeknek és cégeknek. Telefonszám: «6(30)931-7610,06(30)901-1462 www.viszhitel.hu Csodálatos függönyök és lakástextíliák szaküzlete! Teljes körű szolgáltatás a függönykészítéstől a karnisszerelésig. 1 Mítasc Tavaszi akciók: Minden ÍŐ.ÖÓÓ Ft feletti vásárlás esetén 10% kedvezményt biztosítunk. A hirdetés felmutatója további 5% kedvezményben részesül! Mirage lakástextil 1094 Bp„ Berzenczey u. 37. Tel.:219-0219 Nyitva: H-P: 12-17; Cs: 12-18; Sz: 9-13 e-mail: levelekirfmirage.hu honlap: www.mirage.hu Támogassa kerületét, vásároljon nálunk! Séták, túrák mindenkinek