Keleti Ujság, 1935. február (18. évfolyam, 25-48. szám)

1935-02-20 / 41. szám

xnn, tmirml *l szum, ■v täntn-üteXG f StPOMT* Roiter—Szollás és Schaffer nyertek a budapesti műkorcsolyázó világbajnokságfokon Fölényes' győzelmek, nagy harc a helyezésékért Budapest: Közel "f0,000 főnyi xekorclközön- sé|f eKlt tartották mag a férfi és páros műkor­csolyázó világbajnokság versenyeit, A versenyek­nek nem kedvezett a legjobb idő, szél, havazás, szitáló, eső befolyásolták a jég jóságát, A minta­szerű íendezésbeá, lefolyt verseny hatalţaâs költ­séget jelentett? ajatagyar korcsolyázó szövetség­nek: 30.P00 pengőt emésztették fel a kiadások. • A férfi bajnokság iskoláját nagyon zavarta szüntelenül cső hó, amely sokat fékezett a ver­senyzők lendületén. Schaffer, aici az eddig egyed­uralkodó fekete dressz helyett a kék ruhát hozta divatba, a ragadós jégen, sokat rontott figuráin. A mezőny fceavenee a. 18 éves antgol Jackie Dunn nagyon jő a kürben. Honfitáfsa,. Scharp a világ legmagasabb műkorcsolyázója, 190 cm., magas. Dunn egyébként rendkívül gazdag, családjával és saját trénerével járja végig szezononként az európai- versenyeket, Korcsolyakörökben azt be­szélik, hogy Sonja Hennie erősen vonzódik hozzá. Schaffet'elsősége vitathatatlan volt. Igaz, hogy Kaspar hiányzott, influenzában megbetegedett. ... A páros bajnokságban lelkesen ünnepelte a közönség a győztes Kottcr—Szolüis-párt, amely­nek elegáns precíz futása most, is a régi. Nagyon tetszett m vét Bausin testvér, s jó volt a berlini Hempel-pár is, l&b'-Ár .szenior hölgyversenyben a svéd - Vivian HÜTthen" győzött az osztrák Liselott Landbeek előtt, aki még nem heverte ki teljesén betegségét, mely távoltartotta a világbajnokságtól. Landbeek egyébként férfiakat is megszégyenítő precizitás­sal futotta az iskolát, de kürjét, amely egyéb­ként a leglendületesebb a világ,összes hölgyver-, sonyzöi között, befolyásolta közeli betegsége. A hölgy jumor-versenyben Stentlf nagyszerű volt, de kitűnő volt a két ■ Botond-testvér k. A junior férfiaknál Barcza-Volt a legjobb az iskolában, de az osztrák Airfare! kürjévol legyőzte. TÜrdéfeeá, hogy a győztes Alward a tavaly Innsbruckban Horosz mögött hatodik lett.. Most egész nyáron Londonban termozott s ez meg is látszott rajta. Az bizonyos, hogy Horosz legalább harmadik le­hetett volna a-versenyen. Tímeáik _Eisenbeisser és Stanciulescu- a Bu­dapestre menetelüket jelző hirek ellenére sein ér­keztek inog. Eredmények:­Férfi világbajnokság: 1. Schaffer. Ausztria, 5’ helyezési szám — 423,18 pont. 2. Dunn, Anglia 15 — 395.8 pont. 3. Pataky Magyarország 15 — 396.22 , 4. Sharpe. Anglia. 5. Nikkanen. Finnország. 6. Terták Magyarország, 7. Erdős. Ausztria. 8. Kertész. Ma­gyarország. Az angol Dunn úgy jutott második he­lyéhez, annak ellenére, hogy helyezési száma egyenlő Patakyéval s pontszáma valamivel kevesebb, hogy több bíró helyezte másodiknak. 8 induló. Páros világbajnokság: 1-, Rotter—Szollás, Ma­gyarország 5 helyezési szám, 2. Pgusin testvérek, Ausztria 12 5 helyezési szám, 3. Gállá—Dillingér, Ma­gyarország 14,5 helyezési ssárti. é. Szekrényessy test­vérek, Magyarország 21.5 helyezési szám. 8 induló. Senior hölgy verseny: 1. ‘Víviaftne Hűl then, svéd 7 — 325.418, 2. Gandbeck. oaatrák 9 — 324.84. 3. Dei­ner. osztrák. 4, Putting er. osztrák. 5, Szüassy Na­dine. magyar. 5, induld, . ,, „ , ’ „ • junior férfi verseny: 1. Alward, osztrák 5 — 175.88. 2. Barcza—Rotter, magyar ÍO — 169.98. 3, Kál- lpy. magyar. 6 induló. : jnnióí hölgy verseny: 1;- Stemjf, osztrák 5 — 180.2. 2, Botond ttvi. magyar. 3. Botond Györgyi, magyar, 4. OUé Edith, magyar. 5.-Erdős Klári, ma­gyar, 11 induló. j Rekordot javított iSOO m-en Pop Béla a kerületi gyors« korcsolyázó bajnokságokon A kér Sieti gyorskorcsolyázó bajnokságokat , részben jó jogviszonyok mellett futották le. Az első két versenyszám alatt kitűnő volt a jég s Pop Bélának «1került is 1500 m-en rekor­dot javítania, de mikor az 5000 m-re került sor, már nehézzé vált a pálya a fagypont fölé emelkedett hőmérséklet .miatt. A bajnokságot Pop Béla nyerté, aki az országos bajnokságon elért győzelme titán most is megérdemelten lett első. Eredményéit: SW ni:. í., Eapp:ÉsKKE 50,6,mi), 2. Pop B. KKE SO.áinjv.A; GebefÜg! KKE 5l.8-,mp- ’ 1500 m; 1. Pop- B KKE 2 p, 42.8 mp. Orsrfgc* rekord. (A régi rekordot Papp László tartotta 2 p„ 44 mp-vel,> 2. iPäpp I,, KţiE" 2 p. 47 S mp, 3, Wartenberg TC 2 p, ,5Í.4Í' mpt. , 3000 ni: 1. Wartenberg TC 10 p. 48.8 mp. 2, Gagfc- fütgi KKE; lö p 51;2 nip. 3, Pop B. KKE 11 p, 09 mp. Végeredményben: 1. Pop B. KKE 172.11 pont. 2, Wartenberg TC 174.31 pont, 3. Gsgefügi KKE 175,32 pont, 4, Fapp ti, -KKE .175.67. pent. Kitünően szerepel az ,,U‘\ a jéghokki bajnokságokon 'Vermuti: ’Az országos jehokki bajnokság döűtöjébsii meglepő jó eredményeket ért el az TJnitéPSitatea csapata, Ak első-nap TI (0:1, 1:0. 0:0) arányban éldöntetlenül játszott a Dragos VodhWai, második mérkőzésén pedig a Telefon ■ Clubot ífcszkitla meg 1 ponttól, 3:3 (1:2, 1:1, 1:0) ' arányú eredményevet Ez az -eredmény annál meg iepöbb. mert a Telefon Club első nap 7:2 (3:0, 2-1, 2:1) arányban verte a CsSC együttesét. (Ceriiatiţihân. is rendkívül megenyhült az időjá­rás, ugv. üogy a még hátralevő három mérkőzés megta.td.âsa yAszátyeztetye .viau.) /- j . . . . A FERENCVÁROS—ATTILA és Hungária—Budai II, Magyar Kuiwimérközésekcf a pályák használhatat­lansága miatt keddre halasztották. Két kupamérkő­zést lejátszottak. .Újpest 5:1 (1:0) arányban nyert a Tokodi ÜSC. .Kispest 3:0 (l:0> arányban a Soroksár elten, 14. pmiiBÁTÚ MELLETT MEGTARTOTT síugró Európa-bajnvkscgot a norvég Birger Bxiuă ny érié - 58 és 55:i>:.?H*es, ugrásokkal. Kizárták Romániát a Nemzetközi Asztali Tanulsz Szövetségből Öl világbajnoksággal zárták a magyarok a londoni asztalMennlsz versenyükét A kílnnő cseh hölgyek két vtlágbajuoksájgot »yeriek London: Szombaton éjjel befejezték az asz- Taütennisz világbajnokságokat. A magyar ver­senyzés ,a férfi csapatverseny megnyerése után négy egyéni bajnokságban lettek elsők. A csehek irftimő hölgy versenyzőikkel elvitték a női csapat- viiágbajnoKs.ógot s Kettuerova révén a női baj­nokságot is sikerült megszerezniük. A világba j- •loksa-feök mindenesetre azt bizonyítják, hogy a magyar asztalitennisz-sport még 'mindig magasan az első helyen ái! az egész világon. Eredmények: Férfi egyes: 1. Barna, Magyarország, 2. Sza­bados, Magyarország, 3. Ehrlich, Lengyelország és Kohn Ausztria. Férfi .páros: 1. Barna—Szabados, Magyaror­szág, 2. ’ Liebste)', %uztría—Haydon, Anglia, 3. Bellák—Kelen, ^gyaiórszág'és' Guertn__Bectoc, r'mneiaerszág. , N5i egyes: I. Ketfneroya, Csehszlovákia, 2. A Inibal! nemzelközS eseiséayd ÓLA SZÓR SZAG-FRANCIAORSZÁG ';-'V -. ''•■i(CSAK) 2;1. .(Róma, február 18.) Mutsoliulvel az élén uegyven- «aiţ litoyt közönség nézte végig »z Olanzország— F'vaaciaiwsaAs meccset, ameiy meglépő eredménnyel végződött,. Az olaszok nehezen tudták 2:1 (2:1) avány- baft kibaarcolni » gyó’zeímct. Meazza és ScopeUi a í'íátf részézö! Kellel- lőtték a gólokat, NÉMETORSZÁG—HOLLANDIA 3:2 4.ŰESá;terdam: A aémetok Svájc 'elleni győ- oBlmäk ötén Hollandiát is legyőzték. Az ered­mény 3:2 (2:2). A németek szerencsés góllá! saerezték .meg a győzőimet. Gál Magda, Magyarország, tC Soiidova és Klelno- va, «'sehszhvákia. •••.? . Női pária: 1. K. Mednyánszky—Sipos, Ma­gyarország, 2. Kettnorova^-Smidova. Csehszlová­kia. 3. Xrebsbach—Fehlgnt, Németország ős Gál Mag3,arorr>zág_Emdin,,,Angiia... .. Vegyes páros: 1. Barna-_Sipps. Magyaror­szág, 2. Kolár—Kettnerpva. Csehszlovákia. 3. Haydon _Osborne, Anglia is Szabadós.^.K, Med­ii yánszky, Magyarország. A magyar versenyzők <Ítviíágba.;íiiokság mel­lett 3 második.és 3 harmadik, helyezést értek el, míg az utánuk legjobban szereplő.. Cvsehek, két, vi­lágbajnokságot. három második helyezést sze­reztek. Az angolok fe ösztrákoli i^rógy második és harmadik helyezéssel jutottak szóhoz, Német­ország, Lengyelország és Hraríeiaország egy-egy sovány harmadik helyezéssel keltett mogdégediék, Á Páíisban megtartott Paris—Prága: vá­rosközi mérkőzés nagy sikert . hozott a fran­ciáknak, 1:6 (0:0) arányban győztök a csehek ellen, akiknek csapat megfelelt legjobb válo­gatottaknak. >j • Kedden tárgyalja az alkerüteti bizottság « Seliceanu-féic Vesztegetési ügyet, A helyi kerületi bizottság kedden ülést tart., amelyen napirendre’tűzték a Seliceantt-felé vesztegeté­si ügyet,* A gyűlésre beidézték agy Sclíeeanui. mint Kovács Zoltánt, az áiIiti>tagos oradeni vesztegetőt, ügy a helyi, mint az oradeai sport körök nagy érdeklődéssel bánják az~ügy tár­gyalását. LONDON: A Nemzetközi Asztali tenni«: Szövetség kizárta tagjai sorából Romániát. A snlyos lépésre az késztette a szövetséget, hogy Románia amellett, hogy tagdijakkal is tart** zik, úgy a párisi, mint most a londoni világ- bajnokságokról távolmaradt annak ellenére, hogy benevezett á versenyre s a rendezőséget értesítette 1 részvételéről, (Szövetségünk bot- »'ányos ügykezelése, amellyel meghiúsította útra készen álló versenyzőink londoni kiuta­zását, íme meghozf* a maga gyümölcsét: a nemzetközi szövetségből való szégyenletes ki­zárást.) ... . Európa sibajuoksága.,, összetett versenyé­nek második. részét, a sáneugrást tegnap ,bo- nyolilotiák Te Tâtrşlmuniaou. Győzött a uor- veg Binjaraegeii 71 m-cs ugrásával, Az össze tett .versenyt,; an^ynnk, miisik száma a 18 m-es. fittóvers.etíyílát'öJt, a Ti.nií Hatigen nyerte. 424.G ponttal, aki a jj.S Tctp-e.s futásban második helyen végzettVinöííipKij'g negyedik lelt. Stakrsud vezet a gyorskorcso­lyázó világbajnokság első versenynapja után Oslo: A gy óra k o rcs ol yá zo világbajnokáét első napjának ké,t versenye,;uz-.700 és 5000 ţa- a norvégok ui épyéugk jegyében folyt le. Miad- két számban norvégek szerelték meg az első helyer. l;>cdmé»ye.k; 3W m: l. Haraldeeti. Norvégia Ű3.G mp . Ţ. iilngueáütiigcii, Norvé­gia 43,7, inp. 3.; 8íak^ruií, Norvégia 43M tpy. 58M m; Î. tífcaisruíl ß \>. 30. mp. 2, Ballangrud, Norvégia 8 p.-54-C inp.".'». Mjithisene» Norvégia ,S p. .40 mp. Az első helyen eddig Staksrud áll.