Kelet Magyarország, 2017. november (74. évfolyam, 255-279. szám)

2017-11-30 / 279. szám

2017. NOVEMBER 30., CSÜTÖRTÖK 9 ACsengernem bírt a DEAC-cal futsal. A futsal Magyar Kupa második fordulójában az NB Il-es Csenger az élvonal újoncát, az előző évadban még bajnoki riválisnak szá­mító Debreceni EAC együtte­sét fogadta csütörtök este. A szatmáriaknak nem sikerült a bravúr, a vendégek az első félidő után 6-l-re vezettek, végül il-4-re nyertek. A hazai csapatból Pálfi István két gólt szerzett, míg Pankotai István és Osváth Sándor egy-egy al­kalommal talált az ellenfél kapujába. Csodás szezon megkoronázása 2 Szerda reggel hivatalosan is bejelentette Sterbik Árpád és a Telekom Veszprém, hogy a klub egykori kapusa visszatér a bajnokcsapathoz. A világ- klasszis kapus két évre írt alá a régi-új csapatához, szerződé­se 2018. július i-jétől 2020. jú­nius 30-áig szól. Mirko Alilo- vicnak 2018. június 30-án lejár a szerződése a Telekom Veszp­rémnél, amelyet a klub nem hosszabbít meg (a 32 éves horvát Szegeden folytatja). Bus Ivánék biztosan nyertek KOSÁRLABDA. Pályán volt az NB I. B csoport pont- (Czura Atti­la) és lepattanólistáját (Nagy Krisztián) vezető játékos, és pályán lehetett volna a blokko­lásban élen álló Dobos László is, de ő munkahelyi elfoglalt­ság miatt nem tudott a nagy­kőrösiekkel tartani a szerda esti nyíregyházi férfibajnokira. Pedig 224 centijével kitűnt volna a mezőnyből, miként a Blue Sharksból sérülés miatt hiányzó 215 centis Czinger Zol­FOTÓK: PUSZTAI SÁNDOR tán is. Hazai oldalon Czura At­tila és Nagy Krisztián is erősí­tett az átlagán, Bus Iván pedig a pont- és assziszttermésével már a nagyszünet előtt eljutott a dupladupláig. Hol megugrott, hol kicsit magára engedte ellenfelét a Blue Sharks, a harmadik ne­gyedben pedig akkor lépett meg igazán, amikor a hazai pályán most debütáló Srdjan Sztojanovics is a vásárhelyi formában játszott. km-bt Ilyen sem volt még: a Rákosmente legyőzésé­vel a legjobb tizenhat között a sényői csapat. labdarúgás. A déli harangszó előtt kezdődött a Rákosmente KSK elleni kupameccs, és mire alapesetben a levest szervíroz­zák, már vezetett a Sényő-Car- nifex! Lakatos László indításá­val Maries Gábor ugrott meg, a csatárt ugyan „elütötték”, de a lesipuskás Barcsay Márk 12 méterről a jobb alsó sarokba gurított. Felső léc után jött a második A megyei első osztályú fut­ballcsapat még rá tudott ten­ni egy lapáttal, előbb Klepács Krisztián bólintott a felső ka­pufára, amikor pedig az ebéd utáni desszert volt esedékes, Barcsay Márk „tálalta” az újabb gólt. A támadó egy jobb olda­li szögletet követően közel­ről vágta a léc alá a labdát. Vagyis, midőn otthon (netán étteremben...) az étkezőasztal­tól felálltak a népek, gyakorla­tilag eldőlt az összecsapás. Ranglistavezetőkhöz méltó teljesítménnyel Fabu Márton (sárgában balra) és Szűcs Ferenc is játszott, miként a sényői csapat valamennyi tagja Az NB III-as vendég együt­tes ugyanis hiába erőlködött, a hazai védelem elsőrangú telje­sítményt nyújtott, a „millió”, szélről érkezett beadást kivé­tel nélkül hatástalanította. A Sándor-legénység a má­sodik félidőben okosan őrizte előnyét, sőt Maries Gábor lá­bában maradt a harmadik ta­lálat, akinek 14 méterről kül­dött életerős löketét hárította vetődve a látogatók kapusa. A hajrában egy közeli fejes vál­tott ki némi ijedtséget sényői körökben, Gagyi Sándor „por­tás” azonban elhárította ezt a veszélyt is. Szép szülinapi ajándék A hármas sípszót kitörő öröm fogadta a házigazdák olda­lán, naná, hisz az 1471 fős kis falu egyesülete nagy, jelesül sporttörténelmi sikert ért el a legjobb tizenhat közé jutás­sal. így volt és lesz még mit megünnepelni, pláne, hogy a csapat frontembere, Fodor András is éppen szerdán ün­nepelte 31. születésnapját. A Sényő ugyanis az őszi sze­zonban valamennyi fellépését megnyerte, legyen az edző­meccs, bajnoki összecsapás vagy Magyar Kupa-találkozó. A Kazincbarcika, majd a Rá­kosmente kiejtésével aligha­nem az országos hírnév is ga­rantált a folytatásban, km-kt Amikor több izomsérülés sújt egy csapatot, akkor nem csupán az elmúlt hetekre kell visszatekinteni, hanem két-három hónapra, Robert Lewandowski, a Bayern München sztárfutballistája a sérülésekkel kapcsolatosan is odaszúrt a gárdától szeptemberben elküldött Carlo Ancelottinak. Kosárlabda NB I. B csoport, férfiak, 9. forduló Nyíregyháza Blue Sharks-NagykfirAsi Sólymok KE 86-63 (27-22,20-16,28-14,11-11) Continental Aréna, 200 néző, v.: Pozsonyi, Borgula, Bács. Blue Sharks: Bus 1.14, Czura 25/15, Sztojanovics 21/9, Mokánszki 9/3, Nagy K. 11/3. Csere: Sltku M„ Oláh Z. 6, Szondi Á„ Vaskó, Vlda, Farkas D„ Demeter Á. Edző: Siska János. Mai sportműsor Kosárlabda. Férfi NB II.: Sunshine-NYIKSE- Szolnoki Olaj KK, Bánki-iskola, 19 Labdarúgás Magyar Kupa, a legjobb 16 közé jutásért (KSK 2-0(2-0) Sényő, 350 néző, v.: Ducsaí (Berényi, Szar­vas). Sényő-Camifex: Gagyi S. - Phrakonk- ham, Klepács, Bodó, Szűcs - Ács Á„ Fabu M. - Fodor A. (Haburcsák K., 91.), Lakatos L (Haburcsák B„ 80.), Barcsay M. - Maries G. (Kállai &, 71.) Edző: Sándor Tamás. Rákosmente: Fülöp G. - Simlta, Tóth P„ Dóczl, Kovács K. - Balaskó, Vattai, Forgács (Torkos, a szünetben), Berki I. (Herczeg L, a szünetben) - Kerék A., Lucz (Nyúl, 71.). Edző: Helm András. Gól: Barcsay M. (3., 27.) _______ Sándor Tamás:-Óriási gratuláció jár a csapatnak, amelynek valamennyi tagja csupaszív játékot mutatott be. Olyannyira, hogy az ellenfélnek Igazán komoly helyzete nem is adódott. Csodás szezont zártunk, de mint tudjuk, minden csoda három napig tart. Most szusszanunk egyet, majd újult erővel folytatjuk a munkát. _______________________ Helm András: - Gratulálok az ellenfélnek. Szerdai eredmények: Vác (ll.)-VkJeo- ton 3-1 (1-0). Soroksár (ll.)-DVTK 1-3 (1-1), Gyöngyös (lll.)-Honvéd 0-4 (0-2), Budafok (ll.)-DVSC 0-3 (0-0), Vecsés (Ili.»-Újpest 0-5 (0-2), Nagykanizsa (megyei I.)—Érd (Ili.) 3-2 (0—1), Tiszaújváros (Ili.(-Békéscsaba (II.) 0-2 (0-1). Szarvas (megyei l.)-ZTE (II.) 0-3 (0-0), Cigánd (lll.)-Dorog (II.) 0-2 (0-1), Dunaújváros (lll.)-Balmazújváros 1-3-hosszabbltás után (0-1,1-1), Csákvár (ll.)-Paks 0-1 (0-1),MTK (II.)—Gylrmót (II.) 2-1 (0-0). Kedden: Klsvárda (ll.)-Puskás Akadémia 0-1 (0-1) A vastagabb betűvel szedettek jutottak tovább. Helytállásra futotta, gólra nem Bár vezetett a Szpari, a Rába-partiak fordítottak Kártik Bálint (balra) szerzett vezetést a Szparinak fotó: kisaföld.hu Elkerülhető gólokat kapott a Nagyecsed a Siófoktól, érvényesült a papírforma. labdarúgás. A fájdalom nem múlik. Másfél hónapja már annak, hogy a nagyecsediek futballistája, Czifrák Roland tragikus kimenetelű autóbal­esetben életét vesztette, de a társak, a klubvezetők és a je­lek szerint az ellenfelek sem feledik. Talpig feketében Szerdán az NB Il-es Siófok volt a megyei I. osztályú nagyecsediek ellenfele a Ma­gyar Kupában, és a hazaiak tetőtől talpig fekete szere­lésben léptek pályára, a me­zeken, a szív fölött feltűnt a korábbi jó barát neve is. A sió­fokiak részéről pedig a kezdés és a gyászszünet előtt Bíró Gábor technikai igazgató adta át Fodor András nagyecsedi klubelnöknek az emlékezés virágait. A meccsen hiába igyekezett az ecsedi csapat, hogy eltün­Jegyzökönyv RSE Nagyecsed-BFC Siófok 0-4 (0-2) Nagyecsed, 500 néző, v.: Nagy N. (Punyi, Márkus P.), Nagyecsed: Makó - Dobos Z., Pócsi, Homann, Bodogán - Ascsillán, Sarkadi G. (Zámbó K„ 84.) - Nyíregyházi (Bulyáki K., 57.), Erdős M., Somlyai - Mari­nas. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Siófok: Kis T. - Szilágyi Z., Fehér Zs., Lo­Ascsillán Lászlóék nem tudtak meglepetést okozni FOTÓ: JANICS ATTILA tesse a felek között meglévő kétosztálynyi különbséget, a Balaton-partiak felülkereked­tek. Még úgy is, hogy a sáros, mély talajú pálya elvileg a vé­dekező harcmodorú csapat­nak szokott kedvezni. A hazaiak persze, hogy nem rohantak neki ellenfelüknek, rentz, Farkas N. - Gál M„ Petneházi (György N., 84.) - Kozma R. (Balogh B., 71.), Bévárdi, Nagy D. (Szabó B., a szünetben) - Elek B. Vezetőedző: Varga Attila. _________________ Gól: Kozma R. (29.), Elek B. (11-esből, 39.), Lorentz(70.és93.).________________________ Ádámszki Róbert: - Nem jutott más, mint gratulálni a Siófoknak a továbbjutáshoz, de kapujuk elé visszahúzódva várták az ellencsapás lehe­tőségét. Jó fél órán keresztül működött a taktika, akkor egy szöglet utáni fejesből, aztán tizenegyesből szerzett gólt a Siófok. Bosszantó volt, hogy úgy került kétgólos előnybe a vendégcsapat, hogy akcióból nem tudta mattolni a jól záró ecsedi védelmet. Fizikai fölény a kapu előtt Megtehette volna ezt a házi­gazda a második félidőben, hiszen Bulyáki Krisztián és Erdős Márk is nagy helyzetbe került, utóbbi előbb a kapusba lőtt, a kipattanóból pedig az oldalhálóba. A kettő között a harmadik gólt is megszerezte a Siófok - megint szögletből -, majd a harmadik gól szerzője, a védő Lorentz Márton a vé­gén még duplázott egy hazai bedobás utáni kontrából. Kiesett, de derekasan helytállt a Nagyecsed, amely előtt akcióból több lehetőség adódott, mint a végül bizto­san nyerő, a fizikai fölényét a kapu előtt érvényesítő Siófok előtt. KM-BT a meccs összképe alapján nem volt négy gól a két csapat között. Minden egyes játéko­somnak jár az elismerés a kupamenetelé- sért, és jó pihenést kívánok a téli szünetre. Varga Attila: - Felkészültünk a hazai csapatból és az ijesztő körülményekből is. A célunk az volt, hogy minél előbb eldöntsük a továbbjutást, és megússzuk sérülés Az esőben ráfáztak a vendégek, pedig több lehetőségük is volt a gólszerzésre. labdarúgás. Amíg a sényői kupameccs résztvevői hideg­ben, de nem kellemetlen idő­ben rúgták a lasztit, néhány órával később Győrben már más volt a helyzet, Itt a Spar­tacus esőben szeretett volna visszavágni a házigazdának a bajnokságban elszenvedett hazai vereségért. Egy kipattanó utáni helyzet A nyíregyháziak már kedden elutaztak a Rába-partiakhoz, és bő félóráig úgy nézett ki, hogy sikerült teljesíteni a ter­vet. A félidő derekán ugyanis Kártik Bálint szöglet utáni fejesével előnyhöz jutottak a nyírségiek. Sajnos a játékrész hajrájának kezdetén egy ki­pattanó utáni lövéssel egyen­lítettek a házigazdák. Ez még nem lett volna gond, hiszen hátra volt még egy félidő. Szünet után bő tíz percig nem sok minden tör­tént, aztán előnyhöz jutottak a győriek: egy rossz bedobást követően vezetett akciót zár­tak góllal. Ekkor már rezegni kezdett a léc, rá is kapcsoltak vendégek. A helyzetek alap­ján meg is volt a lehetőség az egyenlítésre, ám nem ez tör­tént. Fodor Ferenc, Rezes László és Rudolf Gergely sem volt pontos, így kimaradtak a le­Jegyzökönyv ETOFC-Nv(«*yház. Spartacus 3-10-1) ET0 Park, 200 néző, v.: Szilasi( Aradi, Mohos). WK W ETO FC Győr: Szatmári Z.- Tajthy (Kovács, 79.), Bagi, Debreceni, Rokszin, Erdélyi(Zamostny, 66.), Szabó, Gyagya, Szimcso, Vadász, Szatmári L(Magasföldi, 61. ».Vezetőedző: Szentes Lázár ____ Spartacus: Jova - Hinora (Bajzát, 64)., Fodor, Kelemen, Papp, Kártik, Holdampf, Gréczi, Rezes, Horváth (Kesztyűs, a szünet­hetőségek. Aztán a ráadásban egy szögleténél Jova Levente is előre ment. Pechjére, mert a megszerzett labdával kont­ráztak a hazaiak és jó harminc méterről az üresen maradt kapuba találtak. km Szabó (93.), illetve Kártik (23.) ____________ Lucsánszky Tamás: - Az első félidőben jól látszottunk, a vezetést is megszereztük, de egy helyezkedés! hiba után egyenlített a Győr. A második játékrészben ugyanezt a hibát lemásoltuk, hátrányban pedig már nyitottan játszottunk. A hajrában mindent megtettünk az egyenlítésért, kapusunk is előre ment, de nem sikerült gólt szereznünk. ben), Dragóner (Rudolf, 56.), Vezetőedző: Lucsánszky Tamás. Gól: Erdélyi (39., 57.), !