Kelet Magyarország, 2017. november (74. évfolyam, 255-279. szám)

2017-11-20 / 270. szám

2017. NOVEMBER 20., HÉTFŐ A Szeged legyűrte a katalán sztárcsapatot Értékes skalpot szereztek Kurbety László négy góllal járult hozzá a sikerhez fotó: pusztai Sándor kézilabda. A Telekom Veszp­rém öt góllal (24-29) kikapott a vendég Paris Saint-Germa- intől a férfi kézilabda Bajno­kok Ligája csoportkörének szombati játéknapján. Vasár­nap a Szeged hazai pályán némi meglepetésre 31-28-ra legyőzte a Barcelonát. A Ti- sza-partiak szinte végig irá­nyítottak a mérkőzésen, és kilenc év után tudták újra legyűrni a katalán sztárcsa­patot. A nőknél a címvédő Győri Audi ETO KC győzelemmel zárta a BL csoportkörét, mi­után az utolsó, hatodik for­dulóban kilencgólos (26-17) győzelmet aratott hazai pá­TOÍÓ A 46. hét/2. fordulójának mérkőzései 1. Paks-FTC __________________0-2 2 2. Újpest-Honvéd 2-1 1 3 Debrecen-VIdeoton ___ 2-5 2 4. Atl. Madrid-Real Madrid 0-0 x 5. Leverkusen-RB Leipzig 2-2 x 6. Bayern München-Augsburg 3-0 ___1 7. Hoffenhelm-E. Frankfurt 1-1 A veszprémi BLaz Blagotinsek három gólja kevésnek bizonyult FOTÓ: MTI/BODNÁR BOGLÁRKA?? lyán a francia Brest Bretagne csapata felett. Az FTC-30-21- re diadalmaskodott a Larvik otthonában, így négy pontot visz magával a középdöntő­be. MTI 8. Hertha BSC-M6nthengladbach 2-4 2 9 Schalke-Hamburg 2-0 1 10. Roma-Lazio 2-1 1 11. Napoll-Milan 2-1 1 12.1brlno-Chlevo _____________1-1 x 13. Sampdoria-Juvéntus ____ 3-2 1 14. Intemazlonale-Atalanta lapzárta után A Nyíregyházi SN remek teljesítménnyel győzte le a bajnokaspiránst. KÉZILABDA. Az első félidő a védekezésről szólt vasárnap este a Continental Arénában. A második vonalbeli férfi kézilabda-bajnokság Kele­ti csoportjának rangadóján a nyíregyháziak a listavezető békésieket fogadták. Sajnos Varga László sérülése nem jött rendbe, így bár leöltözött, nem tudott pályára lépni. A békési légióhoz tartozó Pánczél Zoltán pedig a lelátó­ról nézte egykori és jelenlegi társait. Szóval, a védekezés mindkét csapatnál rendben volt. A vendégek# magas és hazaiak mozgékony fala gya­korta okozott fejtörést a táma­dó együttesnek. A huszadik percben a hazaiknál valameny- nyi kezdő bírt már góllal és 9-6-nál nagy esély volt a meg­lépésre. Sajnos hiábavalóak voltak a kapuban Oláh Zoltán bravúrjai, kimaradt ziccerek, hetes, a rutinos vendégek pe­dig szorosabbá tudták tenni a végjátékot. Ráadásul az utolsó másodpercen egy buta hazai szabálytalanság miatt a máso­dik játékrészt emberelőnyben indíthatták a békésiek. Szünet után már nem voltak olyan feszesek a védekezések, mint korábban és egyenlíteni tudtak (14-14) a vendégek. Sze­Nyíregyházi SN-Békés 26-23(11-10) Continental Aréna, 300 néző, v.: Ágnecz, Sipos. Nyíregyházi SN: Oláh - Nagy 5/2, Tóth 2/1, Horvácki 5, Priczel 3, Boda 1, Vasas 4. Csere: Gidai (kapus) 1, Gubó, Székely, rencsére tudott újítani a hazai csapat és tartotta az előnyt. A hajrá kezdetén 23.21 másod­percnél (az eredmény 23-21 volt) időt kér Bécsi János, a vendégek viszont ismét feljöt­tek egy gólra (23-22). Remek kapusteljesítmények Ekkor azonban Gadnai Attila a két békési nagyágyú, Czifra Tibor és Oláh Gábor lövését is fogta. Az utolsó két percet emberelőnyben játszották a hazaiak, az izgalmas hajrában Vasas György két ejtéssel biz­tosította be a győzelmet, a ke­gyelemdöfést a remekül védő Gadnai távoli gólja adta meg. Nagyszerű meccsen meg­érdemelten nyertek a nyír­egyháziak és értékes skalpot gyűjtöttek be. km-ml Kurbely 4, Gidai 1. Vezetőedző: Bécsi János. Kiállítások: 8, illetve 18 perc. Hétmétere­sek: 4/3jlletve0. ____ __ Bécsi János: - Remek mérkőzésen megérde­melten nyertünk a bajnokesélyes ellen. Kézilabda: NB IB., férfi, Keleti csoport A szünetben még minden szép volt Szünetbeli háromgólos előnye dacára pont nélkül maradt az utolsó igazi őszi meccsén a Nyírbátor. labdarúgAs. Éppen azon tű­nődtünk, hogy mitől lehet az NB III.-as keleti tabellán má­sodik a Salgótarján, amelyben sem játéktudásban, sem fel­építésben nem tűntek fel ki­emelkedő labdarúgók, amikor a nyírbátoriak gyors egymá­sutánban két gólt is szereztek, majd a harmadik találat, az öngól is erősített ezen a véle­ményen. A szünetben 3-0-ra veze­tett, tetszetősen és lendüle­tesen játszott az NYFC, akkor úgy tűnt, abban a tempóban akár pihenő nélkül is le tudna játszani kilencven percet a há­zigazda. Csakhogy jött a szü­net, ami alatt rendezte sorait a Tarján, a semmiből jött szépí­téstől vérszemet kapott, és bő tíz perc alatt ledolgozta tete­mes hátrányát. Kezdődhetett minden elölről, és érezni le­hetett: lesz még itt gól. Lett is, mert bár Kinczel Ervin a lécre lőtte a hazaiak meccslabdáját, az ellentámadásból kiharcolt szabadrúgás után Vasas Ger­gő kétszer is nagyot védett, de harmadjára megszerezte a győztes találatot a meccs felé­nél még háromgólos hátrány­ban lévő vendégcsapat. Tehát valószínűleg ettől második Zoran Kuntics csa­pata. A hangosbemondó min­denesetre frappánsan foglalta össze a történteket: lehetett volna fordítva is. km Itt még az Bgyenlítésnek örülnek a tarjániak, akik a győztes gólt is megszerezték FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR NB III.: Keleti csoport, 15. forduló Nyírbátort FC-STC Salgótarján __________________ ‘.J 3-4 (3-0) Nyírbátori, 150 néző; v.: Bálint A. Nyírbátor Vasas G. - Szabó R., Benkő B„ Tóth M„ Bagi Á„ Reznek, Mankó, Kinczel, Vámos M. (Roszel, 67.), Pálinkás (Tredik, 73.), Hornyák M. Edző: Ambrusz Árpád. Salgótarján: Lékai - Gubacsi, Híves, Gál Sz„ Banjac, Spitzmüller, Gábor L, Kovács L. (Bogáti, 65.), Oláh L, Takács P. (Zsivoczky-Pandel, TI.), Sulcz. Edző: Zoran Kuntics. Gól: Hornyák M. (14. j, Pálinkás (26. j, Híves (öngól, 40.), illetve Gál Sz. (50. és 62.), Oláh L (57.), Sulcz (89.). Jó: Pálinkás, Hornyák M„ illetve Gál Sz.. Banjac, Oláh L, Sulcz. (Tudósitó: Bodnár Tibor) __ __ _________ _______ ___ _________ Ambrusz Árpád: - Amilyen jól sikerült az első félidő, olyan rosszul a második. Nem akar­tunk vissaállrúmeg kelltalálnunk azokokat^hogy holrontottuk ela meccset. Zorán Kuntics: - Az első félidőben még a buszon maradtunk, a hazai csapat sokkal jobban játszott, megérdemelten vezetett. A szünetben rendelkezésre álló negyedórában megbeszéltük, hogy min kell változtatni, csapatom teljesítménye ugrásszerűen feljavult, és megérdemelten fordítottunk. _______________________________________________________ További eredmények: Cigánd-Tiszaújváros 3-2, Monor-Tiszafüred 2-1, Putnok-Balas- sagyarmat 6-3, Füzesgyarmat-Tállya 2-0, MTK ll.-Gyöngyös 0-0, Diósgyőr ll.-Debreceni EAC *.-0, Jaszbefény-ESMTK 0-1. JBB_. A bajnokság állása: 1 1. Monor 15 11 4­42-12 37 2. Salgótarján 15 10 2 3 34-21 32 3. ESMTK 14 9 3 2 23-12 30 4. Putnok 15­7 3 5 24-22 24 5. MTK II. 14 7 2 5 23-14 23 6. Tiszafüred 15 7 2 6 23-21 23 7 Nyírbátor 15 6 2 7 33-28 20| 8. Cigánd 15 6 2 7 23-32 20 9. Füzesgvarmat 15 5 3 7 15-21 18 10. Jászberény 14 4 6 4 17-18 18 11. Tiszaúiváros 15 5 2 8 23-26 17 12. Gyöngyös 15 4 5 6 20-28 * 17 13. Balassagyarmat 15 5 1 8 19-31 16 14. Diósgyőr II. 15 4 3 8 24-25 15 15. Debreceni EAC 15 4 2 9 21-35 14 16. Tállya 15 2 4 9 15-30 10 Labdarúgás: Kelet Takarék megyei I. osztály, 15. forduló Deskó nyolc góllal, mások siralmas teljesítménnyel búcsúztak Nyírgyulaj-Mátészalkal MTK 3-2 (1-1) Nyírgyulaj, 100 néző, v.: Bíró Cs. Nylrgyulaj: Oláh D. - Turbucz T. (Tóth B.), Angyalos A., Lovas N., Orosz D., Fekete G., Nagy I., Vass I. , Siska G. (Czerula Zs.), Erdei Z., Sánta J. (Gömze A.). Edző: Lukács Tibor. Má­tészalka: Somogyi M. - Szántó Z„ Barnucz G., Lyáh A. (Paragh M.), Engi D., Gábor P, Petrohai M., Bodó L. (Fodor Cs.), Magyari M„ Lénárt G. (Szabó D.), Gergely M. (Balázs G.). Megbízott edző: Bákonyi György. A hazaiak a második félidő alapján megérdemelten nyertek még úgy is, hogy a győztes gólt a hosszabbításban szerezték. Gól: Nagy 1.3, illetve Petrohai M„ Fodor Cs. _______________ Lukács Tibor - Ismét nehézzé tettük ma­gunknak a mérkőzést, jól kontrázó csapatot sikerült legyűrni. _____________________ Bákonyi György: - Nagyon sokat tettünk a pontszerzés érdekében, ha valaki szenve­dett vereséget a 93. percben kapott góllal, 9-1 (5-0) Vásárosnamény, 250 néző, v.: Csikai. Vásárosnamény: Kardos Z. - Fejes J. (Filep R.), Nagy D., Danku J., Mándi L, Balogh Gy. (Lakatos I). Bancsi G. (Bicskó G.), Lizák B., Deskó D„ Lakatos I., Danku A. (Sebestyén G.). Edző: Dudás Zoltán. Kótaj: Virágh Cs. - Czenki P., Hangácsi T., Petics I., Mboussi, Ver- ner M., Hruska A., Ferenczi F„ Iván Zs, Kovács P.. Csajka Zs. Edző: Pók Csaba. A hazaiak - Deskó Dávid vezérletével - megfelelően szolgálták ki közönségüket. Gól: Deskó D. 8, Bancsi G„ illetve Iván Zs. Ifi: 17-0. ___________ Dudás Zoltán: - Sok mindent láttam már a futballban, de azt gondolom ,az, hogy Des­kó Dávid nyolc gólt szerzett egy meccsen, az nem minden nap történik meg. Természe­tesen ez csapatmunka volt, ezért gratulálok a fiúknak és persze, az ificsapatnak, egyben sok sikert a Kótajnak. _____________________ Pók Csaba: - Egyetlen egy embert tud­nék kiemelni, aki átlagon felüli teljesít­ményt nyújtott a csapatból, az pedig a ka­pus, Virágh Csaba. Sajnos, lett volna olyan játékosunk, akinek ha nem esik az eső, a meze sem lesz nedves. Örülhetünk, hogy vége van az őszi idénynek, egyben el kell gondolkodni, ki mit akar a folytatásban! az sejti, hogy most mit érzünk. Vásárosnamény-Kótaj Ritka pillanat, amikor a nyolc gólt szerzett naményi Deskó Dávid (balról) elől sikerült felszabadítani a kótaji védelemnek fotó: janics attila Tuzsér-Tl szavasvári 2-1 (0-1) Tuzsér, 150 néző, v.: Kiss L. Tuzsér: Félegyházi V. - Szűcs Z„ Iván A„ Bácskái A. (Gergely I.), Vass O. (Szilágyi D.), Baglyos L„ Szabó Cs„ Lakatos B„ Balogh 2s„ Kovács Á„ Zán P. Edző: Antal István. Tiszavasvári: Kanócz B. - Szolyka T. (Bakos X), Nagy K., Pallai G„ Orosz T. (Bolega S.), Cseh K„ Nagy l„ Gyurján R. (Tudja D.), Szolyka G„ Kóka R„ Szaffián Sz. Edző: Kiss Gábor. Az első félidőben visszafogottan játszott a hazai csapat, a másodikban viszont egyértelműen ellenfele fölé kerekedett. Gól: Baglyos L, Lakatos B„ illetve Nagy I. Ifi: 5-2. (Tudósító: Lakatos Tibor) _____________________ _____ Antal István: - Csodálatos játék ez a futball - imádom! A pokol mélyéből jöttünk fel, de végig bíztam az elvégzett munkában és a fiúkban. íme az eredmény. _____________ Kiss Gábor: - Lehet, hogy a Zs licencemmel egy senkiházi vagyok ebben az osztályban, de az már tűrhetetlen, amit a „játékosnak” mondott személyek művelnek tiszavasvári mezben. Ha csak egy fikarcnyi alázat és akarat lenne bennük, akkor jóval előrébb tartanánk, de arra képtelenek, hogy egy­mást követő két mérkőzést megnyerjenek. Ők egy jobban sikerült meccsből akarnak táplálkozni, de elfelejtik, hogy ismét futni, ütközni kell és csapatként működni, a saját felelősséget felismerni, nem a másikra mutogatással megoldani a dolgokat. Nagyecsed-Rakamaz 4-0 (2-0) Nagyecsed, 150 néző, v.: Siroki J. Nagye­csed: Makó R. (Bíró G.) - Sarkadi G„ Marinas, Ascsillán L„ Somlyai G„ Homann R„ Bulyáki A„ Dobos Z„ Bodogán Z. (Zámbó K.), Erdős M. (Ádámszki R.), Nyíregyházi G. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Rakamaz: Ovszijenko - Schmidt P„ Hadadi K. (Vízkeleti L), Kacsúr A„ Venczel l„ Ga- lambosi G., Sárközi D„ Vaszilkó A„ Kóder L, Anderka R„ Tóth Z. Megbízott edző: Szász Simon. A hazaiak győzelme egy percig nem forgott veszélyben. Gól: Marinas 2, Tóth Z. (öngól), Kacsúr (öngól). Ifi: 5-2. Ádámszki Róbert: - Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, végre hazai pályán könnyed győzelmet arattunk. Most már egy feladatunk maradt, a Siófok elleni kupameccsen helytállni.____________________ Szász Simon: - Nagyon rossz pályán a hazaiak megérdemelten nyertek. ___________ Baktalórántháza-Sényő-Carnifex 0-1 (0-0) Baktalórántháza, 300 néző, v.: Bendik T. Baktalórántháza: Tóth K. - Lakatos l„ Lakatos L, Kozma J„ Ráti G„ Zakor J. (Bod­nár G.), Csordás G„ Rákóczi Zs. (Bökönyi L), Geda G„ Sitku Á„ Nagy T. Edző: Gebri Pál. Sényő: Gagyi S. - Klepács K., Szűcs F„ Fabu M„ Ács Á. (Kállai G.), Lakatos L, Haburcsák B„ Phrakonkham, Haburcsák K„ Maries G. (RuskaT.).BarcsayM. (Toldi A.). Edző: Sándor Tamás. Küzdelmes találkozón a vendégek helyzet nélkül nyertek. Gól: Haburcsák B. Ifi: 5-1. _______________ Gebri Pál: - Nagyot küzdöttünk, nem érdemeltünk vereséget. _ _____ Sándor Tamás: - Ha elmondanám az őszinte véleményemet, az sokaknak nem tetszene. Nagyon büszke vagyok a játéko­sokra, mert ebben a szezonban felépítették az i betűt, a pontot pedig a kupameccsen „tehetik fel" rá. __________ Fehérgyarmat-Mándok 0-0 Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Kosztyu J. Fehérgyarmat: Jakocska - Gál R„ Popovics N. (Barta K.), Nyíri Gy. (Molnár F.), Istenes E„ Imre Zs. (Geletey Z.), Szatke M„ Orosz F„ Lengyel M. (Balogh P„ Petrohai G.), Veress L, Viscsak Gy. Edző: Siti Ferenc. Mándok: Zán K. - Ari A., Hidi N., Kovács I., Hricskevics, Szabó T. (Kohutka M.), Sipos X, Buda P. (V. Rjasko), Tracsuk (Csáki P.), Bodnár L, Hegedűs X Edző: Danes Béla. Úgy indult Fehérgyarma­ton a felkészülés, hogy hipp-hopp egyszer csak üres volt az öltöző, amit rohamtempó­ban kellett játékosokkal feltölteni. Várható volt, hogy a csapatnak érnie kell, mint a zöld paradicsomnak és bár egy-két nagyobb kátyúba beleléptek, az őszi hajrára szépen kisimult az út. Az idegenben eddig százszáza­lékos, masszív Dancs-legénység ellen, kiváló játékvezetés mellett becsülendő eredmény a döntetlen, s van oka bizakodásra a tavaszt illetően. Ifi: 19-3. (Tudósító: Papp Attila) Siti Ferenc: - A minimális célunkat teljesí­tettük, mert nem kaptunk ki, viszont kicsivel több vagánysággal lehet, hogy meg tudtuk volna nyerni a meccset. ___ _ ____ Danes Béla: - Néhány játékoson látszott, hogy a szezon utolsó meccse volt. Hiába futballoztunk mezőnyfölényben, különösen a második félidőben, ha nem szerzünk gólt csak kapufát, ezért nem adnak három pon­tot. Mérges vagyok, mert ezt a mérkőzést meg kellett volna nyerni. Cellspan-Balkány-Dombrád 5—1 (3—0) Balkány, 120 néző, v.: Tömöri P. Balkány: Hegyes B. (Dalanics A.) - Sallai M„ Bátyi L. (Simon Sz.), Kondor M„ Gelsi L„ Jakab R„ Bogdanovics, Kupás Z„ Csatári Á„ Ohár R„ Hamar G. (Tóth E.). Edző: Mirgai László. Dombrád: Csáki X - Balogh X, Buka B„ Bún R„ Géczi l„ Dallos L„ Borbély L. (Sándor J.), Nagy M. (Varga D.), Puskás Á„ Jóni G. (Csire G.), Birke Cs. Megbízott edző: Tóth János. A hazaiak már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. Gól: Jakab R. 2, Bogdanovics, Gelsi L, Bátyi L., illetve Borbély L. Ifi: 3-1. ___ Mirgai László: - Az első félidei jó játékunk után a folytatásban is domináltunk, örülök, hogy szépen búcsúztunk a hazai közönségtől. Tóth János: - Szivem szerint csak annyit mondanék, végre vége! Úgyhogy ennyit mondok,» ________ ________ Nagyhalász-Tarpa 1—1 (0—1) Nagyhalász, 150 néző, v.: Paráda. Nagy­halász: Kasza A. - Simon D„ Balogh N. (Ludánszki I.), Varga D„ Barzó G„ Ladányi D„ Gégény M„ Hajzer L, Hudák M„ Nagy N„ Tóth G. (Bartha Z). Játékos-edző: Ludánszki István. Tarpa: Rácz X - Ricsei F„ Nadimov (Barta F.), Péter Gy., Kemény Cs. (Kacsó R.), Tar E„ Illés Gy., Antal R„ Stefán L, Kemény G„ Verejcsi E. Edző: Márton István. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Gól: Hajzer X (11-es- bői), illetve Nadimov. Ifi: 3-1. Ludánszki István: - Azt tudom mondani, a második félidőben nyújtottak miatt megérdemeltük a döntetlent. Gratulálok az ifiknek és csapatomnak az őszi harmadik hely megszerzéséért!_______________________ Márton István: - A második félidőben a ve-' szélyes kontráinkból te kellett volna zárnunk a mérkőzést, ehelyett az utolsó pillanatok­ban befújtak ellenünk egy kamu tizenegyest, megfosztva minket a győzelemtől. Tabella A bajnokság állása 1. Sényő-Carnifex 15 15­­51-7 45 2. Nyírgyulaj 15 11 2 2 33-19 35 3. Nagyhalász 15 9 4 2 30-9 31 4. Mándok 15 9 3 3 31-20 30 5. Vásárosnamény 15 8 2 5 39-26 26 6. Nagyecsed 15 7 4 4 26-19 24 7. Tarpa 15 7 2 6 23-28 23 8. Tuzsér 15 6 2 7 18-21 20 9. Balkány* 15 6 2 7 27-25 19 10. Tiszavasvári 15 5 3 7 23-26 18 11. Fehérgyarmat 15 4 6 5 20-25 18 12. Baktalórántháza 15 4 1 10 15-25 13 13. Mátészalka 15 3 3 9 23-37 12 14. Dombrád 15 3­12 18-34 9 15. Rakamaz 15 2 2 11 10-37 8 16. Kótaj 15 1 4 10 13-42 7 A Batkánytól egy pont levonva.