Kelet Magyarország, 2017. november (74. évfolyam, 255-279. szám)

2017-11-13 / 264. szám

/ gy# Bll wa il mir ■—i H Parádés első félidő remek villanásokkal A Nyíregyházi SN győ­zelmét Fullajtár András emlékére ajánlja. KÉZILABDA, Háromból három! Szombaton a nyíregyházi SN és a Törökszentmiklósi Székács kézilabdázói három fronton mérkőztek meg a Ti- szavasvári úti csarnokban. A serdülők (38-18 majd az ifik (44-19) is fölényesen nyertek, a zárást a férfi NB I. B Keleti csoportjának soros meccs je­lentette. A találkozó előtt egy perces néma felállással emlékeztünk a napokban elhunyt egykori kollégánkra Fullajtár András­ra, akit kézilabdázó berkekben mint kapust és mint a nyíregy­házi klub egykori elnökét is ismertek és elismertek. A meccs elején ugyan meg­lepetésre egyszer vetettek a vendégek (2-3), ám ezt köve­tően parádés első félidővel rukkoltak ki a hazaiak. Fő­ként védekezésben, amiben nagy szerepe volt a bravúro­kat bemutató Oláh Zoltán ka­pusnak. Mindössze hét kapott gól A mindössze hét kapott gól önmagáért beszél, ráadásul 5-4 után a vendégek 17 percig nem tudtak gólt lőni. A 6-o-ás hazai etap során kettős em­berhátrányban sem kaptak gólt a hazaiak, sőt Varga Lász­ló még eredményes is volt. A játékrész és a meccs szépség­díjas találatát Székely Nikola svédcsavarosa jelentette. A második félidő elejébe kissé belealudtak a nyíregy­háziak, de a győzelem egy percig sem forgott veszélybe. A védekezés már nem volt olyan feszes, Oláh kapus is fáradni kezdett. A még min­dig sérült Gadnai Attila nem tudta váltani, a fiatal Kis Erik pedig csak a hajrában kapott néhány percet. Támadásban viszont Horvácki Máriónak és Priczel Bencének is voltak remek villanásai. Szép meg­oldásokkal tarkított mécs­esén biztosan nyert az NYSN, amelyre kedden hazai ku­pameccs vár az élvonalbeli Cegléd ellen. km-ml Kézilabí * “ B, Keleti csoport Nyíregyházi SN-Törökszentmiklósi Székács 29-21 (16-7) Tiszavasvári úti csarnok, 250 néző, v.: Szakállas, VarasdiNyíregyházi SN: Oláh - Nagy 2, Tóth 2, Székely 2, Varga L. 7/3, Boda 5, Gyimesi 1/1. Csere: Kis (kapus), Gubó, Horvácki 4, Priczel 3, Vasas 2, Kurbely 1, Dobi, Takács. Vezetőedző: Bécsi János.__________________ Kiállítások)12, illetve 8 pereit ét méteresek: 5/4. Illetve 5/3. ___________________ Bécsi táncs - Győzelmünket Fullajtár Bandi bá’ emlékére ajánljuk. Horvácki Márió négy gólja mellett remek passzokkat tűnt ki FOTÓK: PUSZTAI SÁNDOR 2017. NOVEMBER 13., HÉTFŐ Álomrajt után vereség a Fraditól TEKE. A Nyíregyházi TK Fe- | rencváros elleni férfi szuper­liga mérkőzésen álomrajtot vettek a vendégek. Az első három párban hatvan gurítás után mindhárom nyíregyházi 2:0-ra vezetett, és csapatban j 89 fás előnyre tettek szert. A folytatásban a Fradi játéko­sai két párharcot is megfor­dítottak, de Szegő Levente tartotta a hatszáz fa feletti tempót, és nyolc egységgel az NYTK járt előrébb. A követke­ző körben Szlovenszki Attila kifogta a 620 fával a meccs leg­jobbjának bizonyuló, világbaj­nok Kovács Gábort. A meccs pedig addigra már eldőlt, mert bár Finta Zoltán tartotta elő­nyét, Kastura Zsolttal szem­ben fordított az ellenfele. KM-BT Szuperliga: Férfiak 9. forduló Ferencváros-Nyíregyházl TK 6:2 (3402:3297) NYTK: Mogyorósi 535, Hacker 554, Szegő 603 (1 pont), Szlovenszki A. 511, Kastura Zs. 546. Finta 548 (1). Ifi: 3:1 (1083:984). Pontszerző: Bíró Zs. 516. A nyírbátori együttes nem tudta megszakítani a füredi sikersorozatot Pontosabb játékkal a vendégcsapat rászol­gált volna az egy pontra azNBIII-as bajnokin. LABDARÚGÁS. Az utóbbi időben remekelő NB III-as csapatok tiszafüredi mérkőzésén gö­röngyös, mély talajú pálya várta a csapatokat, s az nem kedvezett a technikás, kultu­rált játékkal előrukkoló ven­dégcsapat számára. így is több gólhelyzet maradt kihaszná­latlanul a tiszafüredi kapu előtt. Ezzel szemben a kapu elé ívelésekből vagy partdobá­sokból veszélyeztető hazaiak egyszer csak megszerezték a vezetést egy kapu előtti kava­rodásból. A második félidő gyors ti­szafüredi góllal indult, de a szépítést követően a levegő­ben lógott a bátoriak egyenlí­tése. A hazaiak időt húzva és a játékot tördelve kibrusztolták zsinórban a hatodik győzel­müket. Összességében a lelkes tiszafürediek ellen, ha ponto­sabban játszik a Nyírbátor, ak­kor a döntetlenre mindenkép­pen rászolgált volna. km Vámos Márknak járt a gratuláció az újabb góljához FOTÓ: SIPEKI PÉTER NB III., 14. forduló Tiszafüredi VSE-Nylrbátori FC 2-1 (1-0) Tiszafüred, 250 néző, v.: Hanyecz. Tiszafüred: Szalánczi Z. - Vlncze Á„ Szövetes, Bogár M„ Kalóz, Székely D„ Bozsó, Pesti Z. (Tóth T, 56.), Pataki V. (Papp N„ 81.), Benedek N. (Farkas Z., 89.), Sebe. Edző: Csillag László. Nyírbátor: Vasas G. - Reznek, Tóth M„ Szabó R., Vámos M„ Kinczel, Benkő 8., Bagi Á., Mankó (Pálinkás, 64.), Hornyák M., Roszel (Nagy B., 79.). Edző: Ambrusz Árpád. ____________________________________________________________ Gól: Bozsó (30 j, Székely D. (48.), Illetve Vámos M. (63.). Jó: Szalánczi Z„ Benedek N„ Bozsó, Kalóz, illetve Benkő B„ Reznek. (Tudósító: Bállá István) ____________________ ____________ Csillag László: - Igazán jó csapat ellen sikerült megszereznünk a hatodik győzelmeket, melyért sokat és keményen dolgoztunk. ____________________________________________________ Ambrusz Árpád: - Az a csapat, amelyik nagyobb százalékban használta ki az ellenfél hibáit, megérdemelten szerezte meg a három pontot. _____________________________________________ További eredményei Tiszaújváros-Füzesgyarmat 2-0, Balassagyarmat-Cigánd 0-2, STC Salgótarján-Putnok 1-1, Gyöngyösi AK-Monor 1-3, Debreceni EAC-Jászberény 2-2, Tállya— Diósgyőr ll 1-3. Az ESMTK-MTKII. mérkőzést később rendezik._______________________________ A bajnokság állása: 1. Monor 14 10 4­40-11 34 2. Salgótarján 14 9 2 3 30-18 29 3. ESMTK 14 8 3 2 22-12 27 4. Tiszafüred 14 7 2 5 20-18 23 5. MTKil. 13 7 1 5 23-14 22 6. Putnok 14 6 3 5 18-19 21 7. Nyírbátor 14 6 2 6 29-22 20 8. Jászberény 14 4 6 4 17-17 18 9. Tiszaújváros 14 5 2 7 21-23 17 10. Cigánd 14 5 2 7 20-30 17 11. Balassagyarmat 14 5 1 8 19-31 16 12. Gyöngyös 14 4 4 6 20-28 16 13. Füzesgyarmat 14 4 3 7 13-21 15 14. Debreceni EAC 14 4 2 8 21-31 14 15. Diósgyőr II. 14 3 3 8 20-25 3. 16. Tállya 14 2 4 8 15-28 10 Labdarúgás: Kelet Takarék megyei I. osztály, 14, forduló Eddig úgy tudta, tizenkilenc évesen nem dumálnak kifelé... Istenes Erik bevette a mátészalkai kaput, a Fehérgyarmat pedig a „mennybe” jutott fotó: pusztai Sándor Baktalórántháza-Nagyecsed 1-3 (1-0) Baktalórántháza, 100 néző, v.: Resán. Baktalórántháza: Tóth K. - Lakatos I., Lakatos L, Kozma J. (Illés L), Ráti G.,Zakor J. (Bodnár G.), Csordás G„ Geda G., Sitku A., Nagyi, Lakatos E. (Molnár L). Edző: Gebri Pál. Nagyecsed: Makó G. - Marinas, Ascsillán L. (Sarkadi G.), Somlyai G., Ho- mann R., Bulyáki A. (Ádámszki R.), Dobos Z., Bodogán Z. (Zámbó K.), Erdős M., Pócsi B., Nyíregyházi G. Játékos-edző: Ádámszki Ró­bert. Két ellentétes félidő után a vendégek örülhettek. Gól: Csordás G., illetve Kozma J. (öngól), Marinas (11-esből), Bulyáki A. Ifi: később játsszák.__________■ ________ Gebri Pál: - Az első félidőben lezárhattuk volna a mérkőzést, ehelyett a másodikban csak küszködtünk és megérdemelten nyert az Ecsed. ___ Ádámszki Róbert: - Az első félidőben jobb volt a hazai csapat, rászolgált a vezetésre, a szünet után viszont teljesen megérdemel­ten fordítottunk, amihez gratulálok. Milyen érdekes, tudunk így is futballozni... _________ Tiszavasvári-Sényő-Camtfex 1-3 (1-0) Tiszavasvári, 150 néző, v.: Vitkai. Tiszavas­vári: Tóth N. - Szolyka T. (Ujj L.), Kondora K. , Cseh K., Nagy l„ Orosz T. (Bolega S.), Gyurján R. (Nagy D.), Szolyka G. (Bakos I), Kóka R., Pallai G., Szaftján Sz. (Lakatos Gy.). Edző: Kiss Gábor. Sényő: Gagyi S. - Bodó G„ Klepács K., Szűcs F„ Fabu M. (Haburcsák K.), Ács A. (Kállai G.), Lakatos L, Phrakonkham, (Haburcsák B.) Fodor A„ Maries G. (Toldi A.), Barcsay M. (RuskaT.). Edző: Sándor Tamás. Igazi labdarúgóidőben jó iramú mérkőzést játszott a két csapat. Gól: Szolyka G., illetve Nagy I. (öngól), Fabu M., Kállai G. Ifi: 2-3, _______________________ Kiss Gábor: - Csak gratulálni tudok minden egyes pályára lépett játékosomnak. Bár a mérkőzést illetően van hiányérzetem, ugyanis ha nem mi szerezzük a vendégek egyenlítő gólját is, nem hiszem, hogy vere­séget szenvedünk. De a Sényő azért vezeti veretlenül a bajnokságot, mert az olyan hibákat amiket mi vétettünk, könyörtelenül kihasználja. SándorTamás: - Nagyon jól haladunk célunk megvalósítása érdekében, de a mér- kőzésrői nem akarok semmit mondani... Tarpa-Tuzsér 1-0 (1-0) Tarpa, 100 néző, v.: Gergely S. Tarpa: Rácz T. - Ricsei F„ Péter Gy., Kemény Cs. (Szidor S.), Tar E., Illés Gy., Antal R„ Barta F. (Nadimov), Stefán L., Kemény G. (Kacsó R.j, Verejcsi E. (Polácsek P.). Edző: Márton István. Tuzsér: Félegyházi V. - Szűcs Z„ Zán P., Iván A., Dolhai M., Bácskái A. (Lakatos B.), Vass O. (Balogh Zs.), Baglyos L, Kovács D„ Szabó Cs., Jónás K. Edző: Antal István. Az első félidőben mindkét oldalon voltak helyzetek, a kiállítás után a hazai csapat akarata érvényesült. Gól: Illés Gy. (11-esből). Kiállítva: Jónás K. (61. perc). Ifi: 5-1.______ Márton István: - Megérdemelt győzelmet arattunk. Eddig biztos én látszottam rossz helyeken és rosszul tanultam, mert úgy tudtam, a kirúgott labdát visszaadjuk az ellenfélnek, nem szólunk át a másik kispadra, és tizenkilenc évesen nem dumálok kifelé a pályáról a másik csapat edzőjének. Antal István: - Az első félidei indiszponált játék miatt veszítettük el a mérkőzést. Dombrád-Nagyhalász 1-3 (0-1) Dombrád, 150 néző, v.: Király A. Dombrád: Csáki T. - Birke Cs., Bún R„ Dallos L., Jóni G. (Szabó K.), Borbély L. (Varga D.), Géczi I., Buka B., Csire G. (Fabu R.), Nagy M„ Balogh T. Megbízott edző: Tóth János. Nagyhalász: Kasza A. - Simon D., Balogh N. (Ludánszki I.), Tóth G., Barzó G., Ladányi D. (Bognár A.), Gégény M. (BarthaZ.), Hajzer L, Hudák M„ Nagy N., Varga D. (Mátrai N.). Játékos-edző: Ludánszki István. Kiegyenlített első félidő után a folytatásban a vendégcsapat jól sáfárkodott helyzeteivel és megérdemelten nyert. Gól: Dallos L, illetve Ladányi D., Tóth G„ Nagy N. Ifi: 2-3. Tóth János: - Sajnos, nem tudtunk végig koncentrálni. Jó első félidő után kijött a rutintalanságunk, így megérdemelten nyert a Halász. _________________ Ludánszki István: - Áz első félidőben tom­pák voltunk, viszont a második játékrészben több szép támadást is vezettünk, ami három pontot ért. Gratulálok a csapatnak! Mándok-Vásárosnamény 3-2 (3-0) Mándok, 200 néző, v.: Pethő P. Mándok: Zán K. - Kohutka M. (Ari A.), Hidi N„ Kovács I. , Hricskevics, Szabó T. (V. Rjasko), Buda P. (Galambos L), Erős G., Tracsuk, Bodnár L, Hegedűs T. Edző: Danes Béla. Vásárosna- mény: Csordás A. - Fejes J., Nagy D., Danku J. (Filep R.). Mándi L, Balogh Gy., Lakatos T. (Sebestyén G.), Deskó D., Bancsi G., Lizák B„ Lakatos I. Edző: Dudás Zoltán. Már régen megmondták, a népnek cirkusz kell, és ezt mások is tudják... Gól: Hricskevics, Erős G., Bodnár L, illetve Lizák B. 2. Ifi: 0-9. Danes Béla: - Az első félidőben szenzációs játékot produkált a csapat, ami megérde­melt háromgólos vezetést eredményezett, a szünet után látott teljesítmény viszont érthetetlen számomra. Kiváltképp az, hogy a padlóról felállítottuk a Naményt. Nagyon elvesztettük a ritmust, ebből tanulni kell, a jövőben ilyen még egyszer nem fordulhat elő, mert ez minden szinten megbosszul- hatja magát. Gratulálok a csapatnak. Dudás Zoltán: - Bevallom őszintén a 28. percben, 3-0-és hazai vezetésnél nem gondoltam volna, hogy esélyünk lesz a pontszerzésre. Vereségünk oka az első fél­idei indiszpontált játékunk, a másodikban viszont benne volt minden... Természetesen gratulálok a Mándoknak. _____________ Mátészalkai MTK-Fehergyarmat ____ .. 1-2 (1-1) Mátészalka, 100 néző, v.: Takács Á, Mátészalka: Somogyi M. - Szabó D. (Gábpr P.), Barnucz G., Lyáh A. (Ötvös Sz.), Paragh M„ Engi D„ Petrohai M„ Bodó L„ Szántó Z. (Fodor Cs.), Lénáit G„ Gergely M.. Megbízott játékos-edző: Makszim Gábor. Fehérgyarmat: Jakocska Cs. - Gál R., Popovics N„ Viscsák Gy. (Farkas S.), Veress L., Nyíri Gy. (Molnár F.), Istenes E. (Bihari Z.), Imre Zs. (Geletey Z.), Szatke M„ Orosz F„ Lengyel M. (Petrohai G.). Edző: Siti Ferenc. Rendkívül arrogáns, nagyképű játékvezetés, a problémát az jelenti, hogy más település­sel ellentétben Mátészalkán egy spori sem fél... Gól: Szántó Z., illetve Veress L, Istenes E. (Tudósító: Plesu Ádám) Makszim Gábor: - Amíg mi hazai pályán sem kapjuk meg azokat fettételeket, amit idegenben tapasztalunk, addig nem számít­hatunk jobbra._____________________ Siti Ferenc: - Játékunkban már voltak biztató elemek, ugyanakkor izgulósra sikeredett a vége, holott sokkal hamarabb - lerendezhettük volna a mérkőzést - brilli­áns játékvezetés mellett. ________ Kótaj-Cellspan-Balkány 1-1 (1-0) Kótaj, 200 néző, v.: Veres J. Kótaj: Virágh Cs.- Die, Hangácsi T„ Petics l„ Mboussi, Verner M„ Hruska Á„ Iván Zs. (Ferenczi F.), Kovács P., Fekete B., Csajka Zs. Edző: Pók CSaba. Balkány: Tóth D. - Sallai M„ Bátyi L, Tóth E„ Kondor M., Gelsi L, Jakab R., Bogdanovics, Kupás Z., Csatári A., Hamar G. Edző: Mirgai László. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Gól: Verner M„ illetve Kondor M. Kiállítva: Die (71. perc). Ifi: 4-2. Pók Csaba: - Dicséret illeti mindkét csapatot a küzdelemért. Játékosaim külön elismerést érdemelnek, mert az utolsó húsz percben emberhátrányban futballozva érték el ezt az eredményt. Ezt a győze­lemmel felérő döntetlent Markovics Dávid felépülésére ajánlja a csapat. Mirgai László: - A futball olyan játék, ha ki­maradnak a helyzetek, az ellenfél általában góllal büntet. Mi is így jártunk. Jól játszott a csapat, sajnos, a hazaiak kapusa ezúttal nagyon jól védett. Markovics Dávidnak mielőbbi felépülést kíván a teljes balkányi egyesület._______________________ Rakamaz-NylrgyulaJ _______1-3 (V-0) Rakamaz, 100 néző, v.: Tordai. Rakamaz: Ovszijenko - Schmidt P., Hadadi K., Venczel I., Sárközi D. (Vízkeleti L). Vaszilkó A., Tóth T„ Köder L, Murák K. (Anderka R.), Tóth Z„ Károlyi R. Megbízott edző: Szász Simon. Nyírgyulaj: Oláh D. - Turbucz T., Angyalos A., Lovas N„ Orosz D„ Fekete G., Vass I., Siska' G., Erdei Z., Oxi R., Török I. (Szép T). Edző: Lukács Tibor. A hazaiak csak negyvenöt per­cet bírtak. Gól: Schmidt P., illetve Erdei Z. 2 (egyet 11-esből), Fekete G. Kiállítva: Károlyi R.(56.perc),Tóthi(87.perc). Ifi:6-7. Szász Simon: - Ha fegyelmezettebbek vagyunk lehet, hogy pontot tudtunk volna szerezni. A tizenegyes és a kiállítás megpe­csételte sorsunkat. Gratulálok a Gyulainak. Lukács Tibor: - Sokadszor sikerült a má­sodik félidőben megfordítani a mérkőzést, amihez gratulálok. Tabella ' A bajnokság állása: l.Sényő-Carnifex 14 14­­50-7 42 2. Nyirgvulai 14 10 2 2 30-17 32 3. Nagyhalász 14 9 ■ 3 2 29-8 30 4. Mándok 14 9 2 3 31-20 29 5.Vásárosnamény 14 7 2 5 30-25 23 6. Tarpa 14 7 1 6 22-27 22 7. Nagyecsed 14 6 4 4 22-19 21 8. Tiszavasvári 14 5 3 6 22-24 18 9.Tuzsér 14 5 2 7 16-20 17 10. Fehérgyarmat 14 4 5 5 20-25 jS 11. Balkány* 14 5 2 7 22-24 16 12. Baktalórántháza 14 4 1 9 15-24 13, 13. Mátészalka 14 3 3 8 21-34 12 14. Dombrád 14 3­11 . 17-29 9; 15. Rakamaz 14 2 2 10 10-33 8 16. Kótaj 14 1 4 9 12-33 7 A Balkánytól egy pont levonva