Kelet Magyarország, 2017. október (74. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-02 / 230. szám

2017. OKTÓBER 2., HÉTFŐ Bus Iván 14 ponttal tért vissza FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR A harapós kedvű Cápák most sem ismertek tréfát Második hazai meccsét is megnyerte a Blue Sharks, amely biztosan verte a Győrt. KOSÁRLABDA. Czura Attila ott folytatta, ahol egy hete a Veszprém ellen abbahagyta. Az akkor irányítót, most hát­védet játszó nyíregyházi ko­saras a Kék Cápák Győr elleni NB I. B csoportos mérkőzését is ponterős játékkal indította, és kellő segítséget kapott az eltiltásából visszatérő, az ere­deti posztját is visszanyerő Bus Ivántól. Az első negyed végén még­is fordított a Gáli Dominik és Nárai Bence által vezérelt kis­alföldi legénység, de a máso­dik negyedtől nagyobb tem­pót diktáltak a nyíregyháziak, és a nagyszünetben meglévő, megnyugtatónak éppenség­NBI. Besöpört Férfiak, 4. forduló. Nyíregyháza Blue Sharks-SZE Győri KC 85-69 (19-20,19- 15,20-14,27-20). Continental Aréna, 250 néző, v.: Mészáros B„ Lengyel Á„ Domán. Blue Sharks: Bus 1.14, Czura 24/12, Nagy K. 8, Mokánszki 6, Czinger 9. Csere: Delegál 11, Vaskó 11/9, Oláh Z. 2, Szondi Á. Edző: Siska János. gél nem mondható vezetését a harmadik negyedben to­vább növelte. A fiatalok, vagyis Mokánsz­ki Máté és a Czurához hason­lóan a hármasokat remekül szóró Vaskó György is hozzá tudtak tenni a ponttermés­hez, ugyanakkor az amerikai Eddie Delegál is ébredezni látszik. így a végig megnyugtató hazai előny a meccs végére tovább nőtt, ezzel pedig egy­más után második hazai győ­zelmét is megszerezte a Blue Sharks. km Az első pont idegenből A fehér nadrágos bátoriak pontosan térhettek haza Akkor szerezte a gólt a Nyírbátori FC, amikor kapni „szokta”, a hosz- szabbításban. labdarúgás. Nehéz szavakat találni ezután a mérkőzés után, amit a Nyírbátori FC ví­vott vasárnap Jászberényben, az NB III.-ban. Igazságos eredmény A gyengécske hazaiakat csak a Bátor tudta alulmúlni az első félidőben, amely során a herényiek egy talált góllal ve­zetést szereztek. Szünet után már bátrabban játszott a nyírbátori együttes, és a hosszabbításban sike­rült az egyenlítés, Hornyák Marcell révén. Az eredmény igazságosnak mondható, és ebben a mérkőzésben csak annyi volt a pozitívum, hogy megszakadt a Bátor idegen­FOTÓ: SIPEKI PÉTER beli vereségsorozata és a csa­pat az utolsó pillanatig küz­dött. KM Labdarúgás: NB ni., 8. forduló Jászberényi FC-Nyírbátori FC 1-1 (1-0) A csoport állása Jászberény, 300 néző, v.: Gaál Gy. Jászberény: Miski - László K. 1. MonoriSE 8 6 2­24- 6 20 (Lukács R., 10.), Kis B„ Tisza K„ Hevesi-Tóth, Ludasi, Bálint A. (Wágner, 2. Salgótarján 8 6 1 1 18-10 19 85.), Fejes J„ Lékó, Szilágyi N. (Nagy R„ 66.), Mile K. Edző: Arany 3. ESMTK 8 5 1 2 16-10 16 László. Nyírbátor: Vasas G. - Szabó R„ Tóth M„ Benkő B„ Bagi Á„ 4. Putnok FC 8 4 2 2 9-11 14 Bernáth M„ Mankó, Kinczel, Vámos M. (Roszel, 71.), Terdik (Pálinkás, 5. Debreceni EAC 8 4 1 3 17-16 13 a szünetben), Hornyák M. Edző: Ambrusz Árpád.. Gól: Hevesi-Tóth 6. Balassagyarmat 8 4­4 11-16 12 (36.), illetve Hornyák M. (94,).Jó: Hevesi-Tóth, Tisza K„ Mile K„ 7. Cigánd SE 8 3 2 3 15-23 11 Ludasi, ill. Vasas G„ Tóth M. (Tudósító: Janovics János) 8. MTK Budapest II 8 3 1 4 16-12 10 Arany László: - igazi, férfias küzdelem volt, sok helyzettel. 9. Nyírbátori FC 8 3 1 4 15-14 10 Ambrusz Árpád: - Az első félidőben hátrányba kerültünk, amit ezen 10. Jászberényi FC 8 2 4 2 9-10 10 a mérkőzésen az eddigiekkel ellentétben egalizálni tudtunk. Ha 11. Gyöngyösi AK 8 2 4 2 11-14 10 nyugodtabban játszunk, az adódó lehetőségeinket eredményesebben 12. Tiszaújváros 8 2 2 4 8-11 8 használhattuk volna ki. 13. Füzesgyarmati SK 8 2 2 4 9-13 8 További eredményeik: Gyöngyös-Salgótarján 1-2,Tiszátüred-Füzes­14. TáltyaKSE 8 1 3 4 9-10 6 gyarmat 0-1, DEAC-Tiszaújváros 3-2, Tállya-Cigánd 3-3, MTK-Monor 15. Diósgyőri VTK II 8 1 2 5 9-13 5 1-3, ESMTK-Balassagyarmat 3-0, Diósgyőri VTKII—Putnok 0-1 16. Tiszafüredi VSE 8 1 2 5 6-13 5 Nagy Imre (10) és Sánta János egyaránt két-két gól után pacsizhatott, és Lovas Norbert (balról a harmadik) is betalált fotó: pusztai Sándor Le a kalappal a Gyulaj előtt, így kell kezdeni! A csengeriek hazai rangadón fényezhetik tovább eddigi szereplé­süket. FtrrSAL. Győzelemmel kezdte szereplését á Nyírgyulaj NB I.-es futsalcsapata, amely a bajnoki nyitányon az újonc DEAC otthonában diadalmas­kodott. A nyírségiek már az első félidőben eldöntötték az összecsapást, a háromgólos előnyt pedig a folytatásban sem herdálták el. Hétfőn este mondhatni, csúcsrangadót rendeznek az NB II. Keleti csoportban. Az élen nyomuló, és négy kör után is hibátlan Csenger az éppen a legutóbbi fordulóban botló, mindazonáltal így is acélos Rubeola Csömört fo­gadja kezdés: 19 óra). Újabb szatmári siker esetén öt pontra hízna a különbség a felek között, ami már tekinté­lyes előnynek számít, bár az is igaz, a Szilágyi-legénység által korábban legyőzött Ka­zincbarcikai Ördögök (ez az egyetlen veresége a borsodi brigádnak...) időközben felka­paszkodott a második helyre. KM Futsal: NB L, L forduló Debreceni EAC-Nyírgyulaj SE 3-5 (1-4) Debrecen, 400 néző, v.: Deme R„ Tamási P. Nyírgyulaj: Pallai G. - Angyalos A., Nagy l„ Sánta J. Csere: Végső Zs„ Opre R. (kapusok), Faragó L, Szabó Á., Hadházi D., Tóth B., Orosz D., kerti L, Sárga Zs. Játékos-edző: Lovas Norbert. Gól: Kántor T, Varga D., Szentes B„ illetve Sánta J. 2, Nagy 1.2, Lovas N. Minszkben is nyert a női kézilabda-válogatott Görbicz Anita hat gólt lőtt FOTÓ: 24.HU kézilabda. A magyar női kézi­labda-válogatott 18-25-ra (8- 12) győzött Fehéroroszország vendégeként vasárnap az Európa-bajnoki selejtezőso­rozat második fordulójában. A magyar együttes március­ban Hollandia ellen folytatja szereplését a kvalifikációs sorozatban. A csoportok első két helyezettje, valamint a hét legjobb harmadik jut ki az olimpiai kvalifikációs konti­nenstornára. KM Labdarúgás: Kelet Takarék megyei I. osztály 8. forduló A pingpong még nem megy Dombrádon A kótaji meccsen a vendég Tarpa maradt állva fotó: sipeki Péter Dombrád-Nagyecsed 0-2 (0-0) Dombrád, 100 néző, v.: Pethő P. Dombrád: Csáki T. - Bún R„ Dallos L„ Boros M. (Bor­bély L), Puskás Á„ Szabó M„ Géczi l„ Tóth Á„ Buka B, (Szabó K.), Nagy M„ Balogh T. Edző: Kozma Zsolt. Nagyecsed: Makó R. - Sarkadi G., Marinas (Ádámszki R.), Somlyai G., Homann R„ Bulyáki K. (Erdős M.), Bulyáki A. (Nyíregyházi G.), Czifrák R., Dobos Z., Bo- dogán Z„ Pócsi B. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Alacsony színvonalú mérkőzésen nyertek a vendégek. Gól: Somlyai G. 2. Ifi: 3-1, ____________________________ Kozma Zsolt: - Addig nem volt gond, amíg passzoltunk, a problémák akkor kezdődtek, amikor átvettünk a pingpong játékot. Ádámszki Róbert: - A második félidő alapján teljesen megérdemelten győztünk. Végre úgy játszottunk, ahogy elterveztük. Drága, szeretett elnök urunknak negyven- ötödik születésnapja alkalmából nagyon sok boldogságot kivan az egész csapat. __ Mándok-Tiszavasvári 3-3 (2-2) Mándok, 150 néző, v.: Kiss L. Mándok: Zán K. - Kohutka M„ Ari A., Hídi N„ Hriskevics, Rias- ko, Buda P„ Erős G„ Tracsuk, Csáki P„ Hegedűs T. Edző: Danes Béla. Tiszavasvári: Kanócz B. - Szolyka T„ Nagy K„ Kondora K„ Cseh K. (Demkó B.), Nagy l„ Szolyka G. (Bolega S.), Kóka R. (Ujj L), Pallai G„ Tudja 0. (Bakos T), Szaffián Sz. Edző: Kiss Gábor. A hazaiak a potyagólokkal nem tudtak mit kezdeni... Gól: Erős G. (11-esből), Hriskevics, Hegedűs T„ illetve Nagy l„ Tudja D., Ujj L ifi: 0-4. _______ Danes Béla: - Jói kezdtük a mérkőzést, jól futballozott a csapat. Nagyon sajnálom a mezőnyjátékosokat, mert mindent megtet­tek a sikerért, meg is fordították a meccset, de van egy „röplabdakapusunk”, amire nem lehet felkészülni... _____________________ Kiss Gábor: - Természetesen, mint minden meccsen, ezúttal is győzni szerettünk volna, ami nem sikerült. Ugyanakkor a minimális célunkat elértük. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a végén az óriási meccs­iabdát mi hagytuk ki.___________________ Mátészaika-Baktatórántháza 0-2 (0-0 j Mátészalka, 150 néző, v.: Veres J. Mátészal­ka: Somogyi G. - Szabó D„ Szántó Z. (Filep D. ), Barnucz G„ Lyah A., Paragh M„ Engi D. (Gergely M.), Petrohai M„ Fodor Cs. (Gábor P.), Magyari M„ Makszim G. Edző: Opre Mi­hály, Baktalórántháza: Tóth K. - Lakatos I. , Kozma J. (Kézi B.), Fábri Z„ Ráti G„ Zakor J. (Nagy T), Csordás G„ Rákóczi Zs. (Lakatos E. j, Geda G„ Sitku A., Bökönyi L. Edző: Gebri Pál. A szezon legrosszabb játékát nyújtotta a hazai csapat, megérdemelt baktai győze­iem. Gól: Ráti G„ Zakor J. _________ Opre Mihály: - Rengeteg helyzetet kidol­goztunk, ellenfelünknek is akadt lehető­sége, ők szereztek két gólt, mivel a futballt erre játsszák, megérdemelten nyertek. Gebri Pál: - Korrekt játékvezetés mellett lelkes, jó játékunknak köszönhetően megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Tudom a kötelességem, de ezt majd a fiúk megtapasztalják. ______________ Nyírgyulaj-Tuzsér 1-1 (1-1) Nyírgyulaj, 200 néző, v.: Takács A. Nyírgyu­laj: Oláh D. - Czerula Zs„ Lovas N„ Hadházi D., Fekete G„ Nagy l„ Vass l„ Erdei Z„ Sánta J. (Orosz D.), Oxi R. (Lovas N.), Turbucz T. Edző: Lukács Tibor, Tuzsér: Félegyházi V. - Szűcs Z„ Kovács D„ Iván A., Bácskái A„ Baglyos L. (Vass 0.), Lakatos B„ Balogh Zs„ Szabó Cs. (Dolhai M.), Jónás K„ Zán P. Edző: Antal István. Hiába billent fel a pálya, a hazaiak képtelenek egyről a kettőre jutni. Gól: Erdei Z^, illetve Dolhai M. Ifi: 5-0. Lukács Tibor: - Vereséggel felérő döntet­lent értünk el, ami a végén még rosszabb is lehetett volna. Antal István: - Amire készültünk egész héten szinte tökéletesen meg tudtuk oldani egy nagyon jó csapat ellen. Egyenlő feltételek mellett talán még nyertünk is volna, de benne volt a meccsben a vereség is, úgyhogy igazságos a döntetlen. _______ Vásárosnamény-Balkány 4-1 (3-0) Vásárosnamény, 300 néző, v.: Király A. Vásárosnamény: Kardos Z. - Fejes J„ Illés P. (Filep R.), Danku J„ Mándi L, Balogh Gy„ Lakatos T„ Deskó D„ Sebestyén G. (Szabó J.), Lizák B„ Danku A. (Bicskó G.). Edző: Dudás Zoltán. Cellspan-Batkány: Tóth S. - Sallai M. (Csatári A.), Bátyi L„ Vass Z„ Gelsi L, Tóth E. (Tatár E.), Simon Sz., Ohár R., Hamar G. (Illés Gy.), Kupás Z„ Olajos G. Edző: Mirgai László. A hazai csapat megpróbálta kiszolgálni közönségét, ami nagyrészt sikerült. Gól: Illés P. 2, Mándi L. 2, illetve Kupás Z. (11-esből). Ifi: 2-0. Dudás Zoltán: - Az első félidőben meg­felelő hozzáállással megnyugtató előnyre tettünk szert, amit a második játékrész elején növelni tudtunk. Számomra érthe­tetlen, utána miért vett vissza a tempóból a csapat, de összességében megérdemelt győzelmet arattunk a szervezetten futballo­zóBalkány ellen. ___________ Mirgai László: - Nem történt semmi csoda, a két csapat között jelenleg ekkora különbség van. Sőt, azt is elmondhatom, talán több is... Öt perc után meghiúsult a taktikánk, abból kaptunk gólt, amire készül­tünk, és az első félidei játékra még az sem mentség, hogy a kispadon sérült játékosok ültek. Dudás Zoli barátomnak kívánom, hogy a dobogóra érjenek fel, mert nagyszerű futballistákkal rendelkezik. Annyi a pozitív, hogy a második játékrészt döntetlenre hozta a csapat. Kótaj-Tarpa 1-3 (1-1) Kótaj, 130 néző, v.: Homonai. Kótaj: Czenki P. - Die, Hangácsi T„ Petics I, (Dudás B.), Mboussi, Verner M„ Ferenczi F„ Iván Zs., Ko­vács P„ Markovics D. (Hornyai D., Hruska A.), Fekete B. Megbízott edző: Orosz Mihály. Tarpa: RáczT. - Stefán L, Ricsei F„ Péter Gy„ Dávid R„ Tar E. (Kacsó R.), Polácsek P. (Djacsenko), Antal R. (Kemény Cs.), Barta F. (Illés Gy.), Szidor S„ Kemény G. (Ködöböcz N.). Edző: Márton István. Megismétlődött a kupameccs: jó első félidő után a Tarpa szétfutotta a hazai csapatot. Gól: Iván Zs., illetve Dávid R„ Kemény G., Péter Gy. (11-esből). IfirOjT. _____________________ Orosz Mihály: - Dolgozunk tovább. Márton István: - Ugyanez megtörténhe­tett volna szombaton... A szerencsétlen összefejelés következtében megsérült hazai játékosnak jobbulást kívánok. Rakamaz, 200 néző, v.: Esik I. Rakamaz: Ovszijenko - Schmidt P., Hadadi K„ Kacsúr A. (Anderka R.), Murák K. (Mogyorósi F.), Sárközi D„ Vaszilkó A. (Vízkeleti L), Tóth T„ Kóder L, Tóth Z„ Károlyi R. Edző: Varga Attila. Sényő: Szabó Z. - Bodó G. (Szűcs F.), Klepács K„ Fabu M. (Haburcsák K.), Ács Á„ Lakatos L„ Haburcsák B. (Fiumei V.), Phrakonkham, Fodor A„ Maries G. (Toldi A.), Barcsay M. (Kállai G.). Edző: Sándor Tamás. A jobb erőkből álló vendégek megérdemelten nyertek ilyen különbséggel is. Gól: Maries G„ Fabu M„ Barcsay M„ Kállai G., Vaszilkó A. (öngól), Lakatos L„ Fodor A. Ifi: 0-5. _______ Varga Attila: - Gratulálok a Sényőnek! Egyébként Overdose-t sem a Magyar Vágtán indították. _____________________ Sándor Tamás: - Egyik játékosunk azt mondta a lefújás után, hogy ő elmegy kaszinózni, természetesen én mondtam neki, ne menjen, de erre azt válaszolta: a nullát és a hetest mindenképpen meg kell rakni! Mindez reagálás a meccs előtti nyilatkozatra­________________________ Fehérgyarmat-Nagyhalász 1-1 (0-0) Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Takács A. Fehérgyarmat: Jakocska Cs. - Molnár F„ Gál R„ Popovics N„ Viscsák Gy. (Nyíri Gy.), Veress L, Petrohai G. (Bartha K.), Istenes E„ Imre Zs, (Szatke M.), Orosz F„ Balogh P. (Geletey Z.). Edző: Siti Ferenc. Nagyhalász: Kelemen A. - Simon D., Balogh N., Barzó G., Ladányi D„ Bartha Z. (Mátrai N.), Hajzer L. (Gégény M.), Hudák M., Bognár A. (Ludánszki I.), Nagy N. (Kató I.), Varga D. Játékos-edző: Ludánszki István. A jó hírét igazoló Halász ellen ki- brusztolta a döntetlent a Gyarmat, Geletey tanár úr átomgóljával. Gól: Geletey Z„ illetve Simon D. Ifi: 6-2. (Tudósító: Papp Attila) Siti Ferenc: - Igazságtalan lett volna ha ezen a mérkőzésen vereséget szenvedünk. A helyzetünknek megfelelően kezdeménye- zően léptünk fel, ugyanakkor sok hibával játszottunk. A kapusunknak nem kellett védeni, viszont a lehetőségeinkkel ismét nem jól sáfárkodtunk. ____________ Ludánszki István: - Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, a második játékrészben a vezetés megszerzése után több meccslabdánk is volt, de ezeket sorban elhibáztuk, amit az ellenfél nem hagyott büntetlenül. A bajnokság állása 1. Sényő-Camifex 8 8­­28-3 24 2. Nyírgyulaj 8 6 1 1 18-11 19 3. Mándok 8 5 1 2 22-15 16 4. Vásárosnamény 8 5­3 21-16 15 5. Nagyhalász 8 5 2 2 14-6 14 6. Nagyecsed 8 4 2 2 11-9 14 7. Tarpa 8 4.­4 15-17 12 8. Mátészalka 8 3 2 3 18-23 11 9. Baktalórántháza 8 3 1 4 10-11 10 10. Tiszavasvári 8 2 3 3 15-16 9 11. Fehérgyarmat 8 2 2 4 11-14 8 12. Tuzsér 8 2 1 5 8-16 7 13. Balkány 8 2 1 5 10-19 7 14. Rakamaz 8 2 1 5 9-21 7 15. Dombrád 8 2­6 13-15 6 16. Kótaj 8­3 5 6-17 3