Kelet Magyarország, 2017. október (74. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-30 / 253. szám

2017. OKTÓBER 30., HÉTFŐ 10 Spot K ■■ Labdarúgás: NB III., Keleti csoport, 12. forduló ESMTK-Nyírbátorl FC ________________________________________1-1 (0-1) Ady E. u., 200 néző, v.: Borbás. ESMTK: Bonica - Privigyei, Tóbiás Zs., Bányai (Nádházi, 75.), Mohácsik, Boda J„ Horváth L„ Mészáros R„ Soós B. (Slezák, a szünetben), Pölöskei P. (Nicsenko, 66.), Madarász. Edző: Túri Zoltán. Nyírbátor; Vasas G. - Reznek (Pálinkás, 77.), Tóth M„ Szabó R„ Kinczel (Nagy B., 91.), Benkő B„ Boros D., Bernáth M., Bagi Á. (Roszel, 59.), Mankó, Hornyák M. Edző: Ambrusz Árpád. ______________________________________________ Gól: Horváth L. (84.), illetve Hornyák M. (38.). Jó: Kinczel, Hornyák M. (Tudósító: Janovics János) ________________________________________ Ambrusz Árpád: - Rendkívül fegyelmezett játékkal rukkoltunk ki, de egy rövid figyelemkihagyás miatt újra kihagytunk két pontot. További eredmények: Balassagyarmat-Füzesgyarmat 0-0, Salgótarján-Tisza- újváros 3-1, Tiszafüred-Cigánd 1-0, Gyöngyös-Putnok 1-0, DEAC-Monor 0-3, Tállya-MTK II. 1-0, Diósgyőr ll.-Jászberény 1-3. _____________________ A bajnokság állása: ___ ___ l.Monor 12 9 3­37-10 30 2. ESMTK 12 8 2 2 22-12 26 3. Salgótarján 12 8 1 3 26-17 25 4.Putnok 12 6 2 4 16-15 20 5.MTKII. 12 6 1 5 21-14 19 6. Nyírbátor 12 5 2 5 26-21 17 7. Tiszafüred 12 5 2 5 17-17 17 8. Balassagyarmat 12 5 1 6 17-26 16 9. Jászberény 12 4 4 4 15-15 16 10.Gyöngyös 12 4 4 4 18-22 16 ll.Cigánd 12 4 2 6 18-27 14 12. Debreceni EAC 12 4 1 7 19-27 13 13. Füzesgvarmat 12 3 3 6 11-18 12 14.Tiszaúiváros 12 3 2 7 16-21 11 15. Diósgyőr II. 12 2 3 7 16-22 9 16. Tállya 12 2 3 7 14-25 9 Nyírbátor: kár volt a végéért A hajráig vezetett az NB lll-as szabolcsi futball­csapat Erzsébeten, de döntetlen lett a meccs vége. labdarúgAs. Az első félidő­ben kiegyenlített játékot ho­zott a nyírbátoriak vasárnapi, idegenben NB III-as meccse, a vendégek voltak veszélyeseb­bek, főként a jobb szélen fut­tatott támadásaik révén. A játékrész hajrájában Kinczel Ervin hagyta fakép­nél az erzsébetiek bal oldalát, beadását a jól érkező Hornyák Marcell a kapu jobb oldalába lőtte. Ezzel szerzett vezetést az NYFC. A második félidőben már a Bátort segítette az erős szél, ennek megfelelően többet is birtokolta a labdát. Ambrusz Árpád együttese veszélye­sebb is volt ellenfelénél, de az adódó helyzeteket nem tudta kihasználni. Mindez megbosszulta magát, mert a hazaiak a mérkőzés vége előtt a semmiből jött góllal egyen­líteni tudtak. Kár volt ezért a figyelmet­lenségért, mert két pontba került a Bátornak, amely így is megőrizte hatodik helyét a tabellán. km Hírek, fotósorozatok, extra esti kiadás a Digitális Kelet oldalán. KEUO ® kelet.hu Hornyák Marcell ismét bevette az ellenfél kapuját fotó: pusztai Sándor Ilyen, amikor belelendülnek a Cápák Klasszikus center nél­kül a hazai győzelme­kért is meg kell szen­vednie a Nyíregyháza Blue Sharpnak. KOSÁRLABDA. Ötödik hazai meccsét is megnyerte az aktu­ális NB I B csoportos férfibaj­nokság során a Nyíregyháza Blue Sharks. Összességében magabiztosan született meg a Békés elleni 83-73-as siker, de azért nem minden gond nélkül. A nagyszünetben még nyolc ponttal vezetett a má­sodik negyed végén a három­pontos kosarakat sorra szerző Még egyszer úgy sem do­bunk tizenkettőből semmit. siska jános vendégcsapat, de aztán bele­lendültek a Cápák is. El is kezdtek dobni- Czinger Zoltán nagyon hi­ányzik a csapatból, most is el kellett telnie egy kis időnek, amíg klasszikus center nélkül megtaláltuk az igazi csapa­tunkat - mondta Siska János edző, akinek és csapatának a dolgát nem könnyítette meg, hogy az elején másfél percig Bus Iván és Czura Attila sem lehetett pályán, mindaddig, míg meg nem érkezett a tá­vollévő igazolásuk. - Az első félidőben kintről sehogyan sem találtunk be, de arról be­széltünk a nagyszünetben, hogy még egyszer úgy sem dobunk tizenkettőből sem­mit távolról, és a második félidőben Nagy Krisztián el is kezdte dobni a hármasokat és idővel Czura Attila is csatla­kozott hozzá. Természetesen Eddie Lee Delegál 19 pontjával az eddigi legjobb meccsét játszotta a Blue Sharks színeiben fotó: sipeki Péter szeretnénk, hogy a hazai mér­legünk ugyanilyen jó legyen a folytatásban is, de ahhoz na­gyon kellene Czinger Zoltán jelenléte is a palánk alatt. A mérkőzésen begipszelt lábbal jelenlévő, 215 centis játékos szolgálataira egy ideig még nem számíthat a nyír­egyházi szakmai stáb, így a következő meccsen, a pénte­ki Tiszaújváros elleni, szintén hazai Hepp-kupa-fellépésen sem. KM-BT Niki ismét hódított: szépen és jól szerepelt FITNESS. A fővárosban ren­dezett 15. Hegyvidéki Fitt­parádét követően, amelynek programjában szereplő Inter­national Sémi Pro pénzdíjas versenyen második helyen végzett Elek Nikoletta, a nyír­egyházi hölgy Mosonmagya­róváron is sikeresen teljesí­tett. Mondhatni, tovább hódí­tott az ifjú hölgy, aki, tavaly nem akármilyen eredményt elérve, junior Európa-bajno- ki címet szerzett Tenerifén, szintén másodikként zárta a dunántúli városban meghir­detett eseményt. Mégpedig felnőtt modell kategóriában, vagyis immár tartósan a honi élmezőny tagjaként jegyzik. Sőt, a hétvégén igazán na­gyot alakított, a felettébb rangos fővárosi BODYSPORT Kupa abszolút bikini bajnoka lett. km Elek Nikoletta ismét szépen telje­sített FOTÓ: TUDÓSÍTÓNKTÓL a? Labdarúgás: Kelet Takarék megyei I. osztály, 12. forduló Csak néhány ember, köztük a szertáros akarja a sikert... Itt már Ovszijenko kapus sem segíthetett a Rakamazon: Lizák Bence a góljának, a Namény pedig a győzelemnek örülhetett fotó: pusztai Sándor Tlszavasvárt-Nagyetsed 1-2 (1-1) Tiszavasvári, 100 néző, v.: Benőik T. Tiszavas- vári: Tóth N. - Nagy K., Bakos T„ Kondora K., Cseh K., Nagy I., Szolyka G. (Tudja D.), Kóka R. (Lakatos Gy.), Patlai G„ Ujj L. Szaffián Sz. Edző: Kiss Gábor. Nagyecsed: Makó R. - Marinas, Ascsiltán L, Somlyai G., Homann R., Bulyáki K„ Bulyáki A., Dobos Z., Bodogán Z., Erdős M. (Ádámszki R.), Pócsi B. (Nyíregyházi G.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. A napsütésben kezdődő mérkőzésen a végére beborult a hazaiaknak. Gól: Szolyka G., illetve Marinas 2. Ifi: 2-4. __________________________ Kiss Gábor: - Ennek a mérkőzésnek a meg­nyeréséhez csupán három dolog hiányzott: akarat, lelkesedés és játéktudás. Nagyon elszomorító számomra, hogy minden héten arról kell beszélni, milyen fontos meccs áll előttünk és abszolút nem tudom azt, hogy a játékosok ezt megfogadják vagy sem. így minden bajnoki óriási kérdőjel számomra azért, hogy éppen milyen hozzáállást fognak tanúsítani. Ezen előbb-utóbb változtatni kell, vagy így, vagy úgy... _________________________ Ádámszki Róbert: - Semmi különös nem történt, idegenben játszottunk és győztünk. Baktalórántháza-Tarpa 1-211-1) Baktalórántháza, 150 néző, v.: Vitkai. Bak- talórántháza: Tóth K. - Lakatos l„ Lakatos L, Kozma J. (Sitku Á.), Fábri 2., Ráti G., 2akor J., Csordás G., Rákóczi 2s. (Kézi B.), Geda G. (Lakatos 2s.), Nagy T. Edző: Gebri Pál. Tarpa: Rácz T., Ricsei F., Kemény Cs. (Szidor S.), Tar E., Illés Gy., Kacsó R„ Antal R„ Barta F„ Stefán L, Kemény G., Verejcsi E. (Polácsek P.). Edző: Márton István. Nagy iramú mérkőzésen a ka­puk keveset forogtak veszélyben. Gól: 2akor J., illetve Illés Gy„ Antal RJfk 0^3. ___________ Gebri Pál: - Ez volt az a mérkőzés, amelyen nem tudom elmarasztalni a fiúkat. A szerencsésebb csapat győzött, a döntetlen reálisabb eredmény lett volna. ______________ Márton István: - Helyenként foci is volt... Büszke vagyok a csapatomra, mert nagyon egységesen küzdve nem hagytuk magunkat megfélemlíteni és megérdemelt győzelmet arattunk. _________ Dombrad -SényőCarnifex 0-5 (0-0) Dombrád, 100 néző, v.: Hegedűs Cs. Domb­rád: Csáki T; - Bún R„ Dallos L, Borbély L, Puskás A., Varga D. (Birke Cs.), Sándor J. (Csi- re G.), Buka B„ Géczi I., Boros M. (Szabó K.), Nagy M. Edző: Kozma 2solt. Sényő: Gagyi S. - Bodó G., Klepács K., Szűcs F. (Haburcsák B.), Fabu M., Lakatos L. (Toldi A.), Phrakonk- ham, Haburcsák K. (Ruska T), Fodor A. (Ács A.), Kállai G. (Maries G.), Barcsay M. Edző: Sándor Tamás. A hazaiak az első félidőben tartották magukat, a szünet után viszont elfogyott az erő... Gól: Maries G. 2, Lakatos L, Fodor A„ Ruska T. Ifi: 0-6._______________ Kozma Zsolt: - A második félidőben „beérett” az elmúlt három heti munka gyümölcse... Nyolc-kilenc ember akarja a sikert, de ebben már benne van a vezetőség, a szertáros és az edző is... _____________ Sándor Tamás: - Minden héten szerdán kupameccset kellene játszanunk, mert utána hétvégén öt gólig meg sem állunk. Folyama­tosan őröltük fel az ellenfél védekezését és a mérkőzés végére gáláztunk a pályán. Nagyon egységesen, pontosan játszottunk, óriási gratuláció jár a játékosoknak. Mándok-Nagyhalász 1-1 (1-0) Mándok, 150 néző, v.: Takács A. Mándok: 2án K. - Ari A., Hidi N., Kovács I., Hricskevics, V. Rjasko, Sipos T., Erős G„ Tracsuk (Csáki P.), Bodnár L. (Galambos L), Hegedűs T. Edző: Danes Béla. Nagyhalász: Kasza A. - Hajzer L, Balogh N., Hudák M„ Bognár A. (Mátrai N.), Ladányi D., Tóth G. (Ludánszki I.), Gégény M„ Nagy N. (Kató I.), Simon D„ Varga D. (Bartha 2.). Játékos-edző: Ludánszki István. A hazai csapat számára vereséggel ér fel ez a döntetlen, különösen a játék képe alapján. Gól: Hegedűs T„ illetve Ludánszki I. Ifi: 0-5. _ Danes Béla: - Az ellenfélnek semmi köze nem volt a mérkőzéshez. Csak saját ma­gunkat hibáztathatjuk, amiért nem tudtuk megnyerni ezt a meccset, ennyi ziccert nem lehet büntetlenül kihagyni.__________________ Ludánszki István: - Nem érdemeltünk töb­bet, mint egy pont. Sajnos, az első félidőben nem játszottunk pontosan, viszont a szünet után nyújtottakért gratulálok a csapatnak és az ifinek is a győzelemhez. __________________ Mátészalkai MTK-Cellspan-Balkány 0-2 (0-2) _ Mátészalka. 100 néző, v.: Paráda. Mátészal­ka: Somogyi M. - Szabó 0., Szántó 2„ Lyáh A., Paragh M. (Fodor Cs.), Engi D. (Bodó L), Gábor P. (Pálfi L), Petrohai M. (Tóth P.), Magyari M., Lénárt G., Gergely M. (Balázs G.) Megbízott játékos-edző: Makszim Gábor. Baikány: Hegyes B. - Sallai M„ Bátyi L, Vass 2. (Tóth E.), Kondor M., Gelsi L. (Simon D.), Jakab R., Ohár R., Hamar G. (Simon Sz.), Kupás 2. (Tatár E.), Olajos G. (Illés Gy.). Edző: Mirgai László. Az összeszokottabb vendégek könyörtelenül kihasználták a két belső védő nélkül játszó hazai csapat hibáit. Gól: Jakab R„ Hamar G. ________________________________ Makszim Gábor: - Az első félidőben az ellenfél kihasználta egyéni hibáinkat, a másodikban már csapatként futballoztunk, csak a gól hiányzott a játékunkból - de az nagyon. ____________________________________ Mirgai László: - Nagyon jól játszott a csapat, ami bosszantó, hogy rengeteg ziccert kihagytunk. De rendkívül fontos három pontot szereztünk, amiért gratulálok minden játékosnak. Nyirgyulaj-Fehérgyarmat 1-1 (0-1) Nyírgyulaj, 100 néző, v.: Takács A. Nyírgyulaj: Oláh D. - Turbucz T. [Tóth B.), Czeruia 2s„ Angyalos A., Lovas N., Orosz D., Fekete G., Nagy I., Vass I., Erdei 2., Török I. (Oxi R.). Edző: Lukács Tibor. Fehérgyarmat: Jakocska Cs.- Gál R., Popovics N., Viscsak Gy. (Imre 2s.), Veress L, Nyíri Gy., Petrohai G. (Bartha K.), Istenes E. (Légrádi G.), Szatke M„ Orosz F., Lengyel M. (Getetey 2.), Edző: Siti Ferenc. A hazaiak hiába játszottak mezőnyfölényben, négy kapufát szereztek, illetve egy olyan gólt, amelyet egyedül csak az asszisztens látott szabálytalannak... Gól: Török l„ illetve Istenes E. Ifi: 2-2. ___________________________ Lukács Tibor: - Újabb fájó pontokat vesztet­tünk hazai pályán. ______________________ Siti Ferenc: - Az első félidőben kimondottan jól játszottunk, meg is szereztük a vezetést, a szünet után viszont nem bírtuk ki a nyomást, melyet nem csak a hazai csapat részéről tapasztaltam... . KótaMtoér 0-8(0-31 Kótaj, 50 néző, v.: Bíró Cs. Kótaj: Virágh Cs. - Die, Hangácsi T., Mboussi, Verner M„ Ferenczi F„ Iván Zs., Markovics D„ Kovács P„ Fekete B„ Csajka Zs. Edző: Pók Csaba. Tuzsér: Félegyházi V. - Szűcs Z., Iván A„ Dolhai M., Bácskái A. (Balogh G.), Vass 0, (Lakatos 8.), Baglyos L, Kovács D„ Szabó Cs. (Szilágyi D.), Jónás K., Zán P. Edző: Antal István. Nagyon gyenge színvonalú mérkőzésen a hazai csapat értékelhetetlen teljesítményt nyújtott. Gól: Baglyos L 2 (egyet U-esből), Szabó Cs. Ifi: 2-10.__________________________ Pók Csaba: - Az óraátállítás nagyon meg­zavarta a csapatot... Több ember el akarja hitetni magáról, hogy ő labdarúgó, csak az eredmény egész mást mutat. ____________ Antal István: - Kellemes időben kellemes ellenféllel szemben végig uraltuk a mérkő- zést és biztosan nyertünk. Keli ennél több? Rakamaz-Vásárosnamény 0-2 (0-0) Rakamaz, 80 néző, v.: Veres J. Rakamaz: Ovszijenko - Schmidt P„ Hadadi K., Galam- bosi G. (Vízkeleti L), Sárközi D„ Vaszilkó A, (Venczel I.), Tóth T. (Anderka R.), Kóder L, Murák K., Tóth Z., Károlyi R. (Kténinger L.) Megbízott edző: Szász Simon. Vásáros- namény: Kardos Z. - Fejes J„ Nagy 0, Illés R, Mándi L. (Szabó J.), Balogh Gy., Lakatos T. (Bancsi G.), Deskó D. (Danku A.), Lizák B., Lakatos I., Filep R. Edző: Dudás Zoltán. A hazai csapat helyzetek tömkelegét hagyta ki. Gól: Lizák B„ Nagy D. Ifi: 2-4. _________ Szász Simon: - Az első játékrészben négy tiszta helyzetet puskáztunk el, majd a vendégcsapat pontrúgásból szerezte góljait. A második félidőben, aki látta a mérkőzést, tanúsíthatja, hogy többet érdemeltünk volna. ________________________ Dudás Zoltán: - Nagy volt rajtunk a nyomás, nem játszottunk jól, ezért még értékesebb a győzelem. Tabella A bajnokság állása l.Sényő-Carnifex 12 12­­40-5 36 2. Nyírgyulai 12 8 2 2 25-15 26 3. Nagyhalász 12 7 3 2 20-7 26 4. Mándok 12 7 2 3 27-18 23 5.Vásárosnamény 12 7 1 4 27-21 22 6. Tarpa 12 6 1 5 20-20 19 7. Nagyecsed 12 5 4 3 18-16 18 8. Baikány* 12 5 1 6 21-22 15 9. Tiszavasvári 12 4 3 5 19-20 15 10.Tuzsér 12 4 2 6 14-19 14 11. Baktalórántháza 12 4 1 7 13-19 13 12. Mátészalka 12 3 2 7 19-31 11 13. Fehérgyarmat 12 2 5 5 16-24 11 14. Dombrád 12 3­9 16-24 9 15. Rakamaz 12 2 2 8 9-28 8 16. Kótaj 12 1 3 8 11-26 6 A Balkánytól egy pont levonva. A