Kelet Magyarország, 2017. október (74. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-16 / 242. szám

2017. OKTÓBER 16., HÉTFŐ kelet A szünet utáni lehet a nyírbátoriak igaziarca LABDARÚGÁS. A nyírbátoriak a szombati NB III.-as, a Tállya múcsonyi otthonában játszott mérkőzésén a hazai csapat át­adta a kezdeményezést, ezt kihasználva az NYFC többet birtokolta a labdát. A bátoriak fölénye gólt eredményezett, majd némileg érthetetlen mó­don kiengedték a kezükből az irányítást, ami egyenlítéssel járt, és mellette több helyzetet is kidolgozott a Tállya. A szünetben történt válto­zásokkal a második félidőben szinte csak egy csapat volt a pályán, és a bátoriak tetszés szerint érték el góljaikat, és 4-i-es vezetésük után el is dőlt a mérkőzés. KM Nagy Bence (jobbra) csereként beállva vette ki a részét a bátori sikerből fotó: észak-magyarország NB III Keleti csoport, 10. forduló Tállya KSE-Nylrbátori FC 2-6 (1-1) Múcsony, 200 néző, v.: Nazsa. Tállya: Tarr - Ondó (Balogh R., 71.), Horváth B., Lakatos B. (Kovács Sz., 61.), Paranai, Németh D., Mihálszki, Németh B. (Irhás, 57.), Lippai, Bihari, Minczér. Edző: Pachinger János. Nyírbátor: Vasas G. - Reznek, Tóth M„ Kinczel (Nagy B.,78.), Benkő B., Boros D„ Bernáth M. (Pálinkás, 53.), Mankó, Bagi Á., Terdik (Roszel, a szünetben), Hornyák M. Edző: Ambrusz Árpád._____________________________________________________________________________________ Gól: Minczér (42. és 86.), illetve Reznek (6., 52. és 63.), Hornyák M. (55. és 90. - a másodikat 11-esbol), Mankó (87). Jó: Minczér, illetve Reznek, Tóth M., Roszel, Hornyák M. (Tudósító: Baracsi Balázs) ____ ______________ ______________ ____ _ ______ Mesterszemmel: Pachinger János: - Bármilyen hihetetlen, amit mondok, de akár döntetlen is lehetett volna a vége, ha kihasználjuk a helyzeteinket._____________________________________________________ Ambrusz Árpád: - Hiszem, hogy a második félidőben mutatta igazi arcát a csapat, az akkor látottak alapján akár még nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. A győzelmet ifjabb Kurucz Zoltán születésnapjára ajánljuk. _____________________________ További eredmények: stc Salgótarján-Füzesgyarmat Ö-l, Tiszafüred-Balassagyarmat 5-2, Gyöngyösi AK-Tiszaújváros 3-5, Debreceni EAC-Putnok 1-3, ESMTK-Cigánd 2-0, Diósgyőr ll.-Monor 3-3, Jászberény-MTK II. 0-2. l.Monor 10 7 3­29-9 24 3.ESMTK 10 7 1 2 20-11 22 3. Putnok 10 6 2 2 16-13 20 4. Salgótarján 10 6 1 3 19-14 19 5.MTKII. 10 5 1 4 19-13 16 6. Balassagyarmat 10 5­5 15-22 15 6. Cigánd 10 4 2 4 17-24 14 8. Nyírbátor 10 4 1 5 22-19 13 9. Debreceni EAC 10 4 1 5 18-21 13 10. Tiszafüred 10 3 2 5 14-16 11 Tiszaújváros 10 3 2 5 14-16 11 12. Füzesgyarmat 10 3 2 5 11-15 11 13. Jászberény 10 2 4 4 9-14 10 14.Gyöngyös 10 2 4 4 15-21 10 15. Diósgyőr II. 10 2 3 5 15-17 9 16. Tállya 10 1 3 6 12-20 6 Totó: 41. hét/2. forduló A helyes tipposzlop 1. Atlético Madrid-Barcelona 1-1 X 8. Leverkusen-Wolfsburg 2-2 X 2. Bayern München-Freiburg 5-0 1 9. Bremen-Mönchengladbach 0-2 2 3. Mainz-Hamburg _________ 3-2 1 10. Juventus-Lazio 1-2 2 4. Hannover-E. Frankfurt 1-2 2 11. Roma-Napoli 0-1 2 5. Hertha BSC-Schalke 04 0-2 2 12. Fiorentina-Udinese 2-1 1 6. Hoffenheim-Augsburg ____ 2-2 X 13. Sampdoria-Atalanta 3-1 1 7. Dortmund-RB Leipzig 2-3 2 14. Intemazionale-Milan lapzárta után A Nyíregyházi SN bizto­san behúzta a szegedi fiatalok ellen bajnokit. kézilabda. A vereség és az iksz után első hazai győzel­mére készült szombaton este a Nyíregyházi SN. A második vonalbeli férfi kézilabdázók a szegedi húszéveseket látták vendégül. Az első félidőben még tartották magukat az ügyes Tisza-parti legények, 3-2-re vezettek is, és egy ide­ig szorossá tudták tenni az eredményt. Aztán amikor a hazai támadások hatékonyak voltak, 7-6-nál jött egy 5-O-ás hazai etap. A kapust gyakorta mezőnyjátékosra cserélő ven­dégek egymás után két gólt is kaptak az üres kapujukba, az egyiket Gadnai Attila, a hazai­ak kapusa lőtte. Az előny már szünetre megnyugtató volt, a máso­dik félidőt pedig parádésan indítottak a nyíregyháziak, hiszen bő fél perc alatt három gólt is lőttek. A második fél­időben már diadalmaskodott a nagyobb rutin, és a nyíregy­háziak egyre nagyobbra hiz­lalták a különbséget. Felállva tapsolták A hazaiaknál mindenki pá­lyára léphetett, az utolsó gól szerzőjét pedig a nyíregy­házi kispadon ülők felállva tapsolták. Szerzője Horváth Bendegúz volt, aki góllal tette emlékezetessé első meccsét a felnőttegyüttesben. Édesap­ja, Horváth Géza az egykori remek röplabdázó, édesanyja pedig Kovács Rita, a korábbi medencés úszó olimpikon, valamint hosszútávúszó vi­lág- és Európa-bajnoki ezüst­érmes. Nagy volt az öröm, Horváth apuka pedig vihette a debütáláskor hagyományos ládányi seritalt. km-ml NB I. B: Férfiak, Keleti csoport Nyíregyházi SN-PIck-Szeged U20 38-22(16-12) Continental Aréna, 200 néző, v.: Sándor, Szikszay. NYSN: Gadnai 1 - Gidai 1 Kurbely 2, Varga L. 2, Székely 5, Boda 6, Vasas 5. Csere: Oláh (kapus), Gubó 7, Tóth 3/1, Nagy 1, Priczel 3, Gyimesi, Horváckí, Takács 2, Horváth 1. Edző: Bécsi János. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétmétere- sek: 1/1, illetve 3/3. Bécsi János: - Végre legyőztük saját magunkat! JftkJk Horváth Bendegúz góllal tette emlékezetessé első meccsét a felnőttek között FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Sikerrel zárult Palota ostroma Ez a feladat nem okozott gondot a nyíregyházi csapatnak FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR A bajnoki nyitányon hozta a kötelezőt a Fatum-Nyíregyháza. röplabda. Nem beszéltek a levegőbe a Fatum-Nyíregy­háza vezetői, amikor arról értekeztek, hogy jó néhány rivális „beerősített” az új idényre. Nos, a Palota például a ko­rábbi nyírségi „aranycsapat” játékosát, Várhegyi Anikót szólította soraiba. Mind­azonáltal az élvonalbeli női röplabdabajnokság nyitá­nyán az első két szettben erődemonstrációt tartottak a vendégek, még úgy is, hogy kulcsemberek (Josefina Fer­nandez, Genesis Franchesco, Kalotai Zsófia) hiányoztak. A harmadik felvonás némi­leg, de tényleg csak hajszál­nyival szorosabban alakult, mindazonáltal így is teljes sikerrel zárult Palota ostro­ma, biztos győzelemmel mu­tatkozott be Horváth András együttese. Az a gárda, amelyben de­bütált Szabó Lili: a tizenöt esztendős üdvöske á Kö­zép-európai Liga után immár a bajnokságban is átesett a tűzkeresztségen. km-kt NBI: Női,Besöpört Palota Volleyball-Fatum-Nyíregyháza 0:3(-9,-16,-19) Sződliget út, 50 néző, v.: Szabó Zs„ Kiss Z. Fatum: Kotormán, Matics, Vacsi, Valdez, Szombathelyi Sz„ Kalicsanin. Csere: I. Franchesco, Tóth F. (liberók), Kundrák, Szabó L, Villám. Edző: Horváth András. __________________ Horváth András: - Két szetten keresztül határozott játékkal, gyors támadásbe­fejezéssel oldottuk meg a feladatot, a harmadikban helyenként elbizonytalanod­tunk, de biztosan szereztük meg a kötelező győzelmet. Ha Csenger, akkor rangadó FUTSAL. A Csenger NB II.-es futsalcsapatának aktuális hazai fellépése rendre úgy alakul, hogy rangadót vív. Mivel a szatmáriak a táblázat tetején táboroznak, mégpe­dig veretlenül, míg a vendég Dunakeszi a negyedik helyre tornázta fel magát, a találko­zó joggal érdemli ki a megkü­lönböztető jelzőt. Hozzátéve, hogy a felek között öt pont a különbség, a házigazda fel­tett szándéka, hogy nyolcra hízzon a hétfő esti (kezdés: 19 óra) meccs után. Az élvonalban érdekelt Nyírgyulaj - a harmadik kör­ben - csütörtökön lép pályára a címvédő Rába ETO otthoná­ban. KM C? www.kelet.hu Digitális Kelet. Több mint egy újság. Labdarúgás Kelet Takarék megyei I. osztály, 10. forduló A kapus tízesre védett, a Sényő pedig továbbra is hibátlan A mándoki Hegedűs Tibor (jobbra) ugyan távol tartotta a labdától a sányői Maries Gábort, de a vendégek nyerték a rangadót FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Dombrád-Tiszavasvári 2-0 (2-0) Dombrád, 80 néző, v.: Papp F. Dombrád: Csáki T. - Buka B„ Bún, Géczi l„ Dallos L, Nagy M„ Puskás Á„ Varga D. (Borbély L), Tóth Á„ Boros M. (Fabu R.), Balogh T. Edző: Kozma Zsolt. Tiszavasvári: Kanócz - Szolyka T. (Ujj L), Nagy K., Kondora K„ Cseh K„ Nagy l„ Orosz T, Szolyka G. (Lakatos Gy.), Kóka R., Pallai G„ Szaffián (Bakos T). Edző: Kiss Gábor. Két egyenlő képességű csapat mérkőzésén a hazai csapat jobban sáfárkodott a helyzeteivel. Gól: Boros M„ Nagy M. Ifi: 1-6.____________________________ Kozma Zsolt: - Gyenge játékkal biztos győzelem.__________________________________ Kiss Gábor - Jobb, ha most nem mondok semmit. Mándok-Sényő-Camifex 0-1 (0-0) Mándok, 200 néző, v.: Tömöri. Mándok: Pécsi V. - Hidi N„ Kovács l„ Hricskevics, V. Rjasko (Csáki P.), Sipos T, Buda P., Erős G., Tracsuk (Szabó T), Bodnár L, Hegedűs T. Edző: Danes Béla. Sényő: Gagyi - Bodó G., Klepács, Fabu M., Ács Á„ Lakatos L„ Ha- burcsák B„ Phrakonkham, Fodor A., Maries G. (Kállai G.), Barcsay M. (Haburcsák K.). Edző: Sándor Tamás. A döntetlen reálisabb lett volna. Gól: Fabu M. Ifi: 3-5. ______ Danes Béla: - Jól játszott a csapat, sokkal közelebb állt a győzelemhez, mint a Sényő. A vendégek nagyon sokat köszönhetnek Gagyi Sándor kapusnak, aki tízesre védett. Sándor Tamás: - Nem túl színvonalas, ugyanakkor küzdelmes mérkőzésen nem a szezon legjobb játékával, de úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a rangadót. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, mi egyet kihasználtunk, végül ez döntőnek bizonyult. Mátészalkai MTK-Tuzsér 1-2 (1-1) Mátészalka, 100 néző, v.: Bendik T. Mátészalka: Somogyi M. - Szántó Z. (Gábor P.), Bamucz, Lyáh, Paragh, Engi D. (Balázs G.), Petrohai M„ Magyari M., Lénárt G., Makszim G. (Pálfi L.), Gergely M. (Bodó L). Edző: Opre Mihály. Tuzsén Félegyházi- Szűcs Z., Kovács D. (Balogh M.), Iván A., Dolhai M„ Bácskái A. (Szilágyi D.), Vass 0. (Lakatos B.), Baglyos. Szabó Cs. (Balogh M.), Jónás K„ Zán P. Edző: Antal István. Megérdemelt vendégsiker született. Gól: Lyáh, illetve Baglyos (11-esből), Iván A. Opre Mihály: - Az első félidőben gyengén játszottunk, ugyanakkor a vendégek javára megítélt tizenegyes - érzésem szerint- túl szigorú ítélet volt. A szünet után a labdabirtoklási fölény dacára sem tudtunk gólt szerezni._______________________________ Antal István: - A második félidei gólra törő játékunkkal megérdemelten nyertünk. Nyírgyulaj-Cellspan-Balkány 3-1 (1-1) Nyírgyulaj, 100 néző, v.: Ésik I. Nyírgyulaj: Oláh D. - Czerula Zs., Angyalos, Lovas N„ Orosz D„ Fekete G. (Hadházi D.), Gömze (Nagy L), Vass I, Erdei Z. (Sánta J.), Török I. (Tóth B.), Turbucz. Edző: Lukács Tibor. Balkány: Tóth D. - Sallai M„ Bátyi, Kondor, Tatár E. (Tóth E.), Simon Sz. (Csatári Á.), Ohár, Hamar G„ Illés Gy, (Huszár S.), Kupás, Olajos. Edző: Mirgai László. Egyenlő erők küzdelméből a hazaiak kerültek ki győztesen. Gól: Gömze, Török l„ Fekete G„ illetve Ohár. Hl: 3-2. ____________ Lukács Tibor: - Nagyon nehéz szülés volt, de ezek mindig a legértékesebb győzelmek. Mirgai László: - Először is az egész balkányi egyesület osztozik a Czifrák család gyászában, hisz Rolival együtt szereztünk bajnoki címeket. Nem játszottunk rosz- szabbul, mint a hazai csapat, sajnos három óvodás gólt hozott össze a védelmünk, elől pedig a fordulópontoknál kihagytuk a ziccereket Kótaj-Baktalórántháza 3-0 (2-0) Kótaj, 80 néző, v.: Sipos L. Kótaj: Czenki P. - Die, Hangácsi T, Petics I. (Ferenczi F.), Verner K„ Hruska Á„ Iván Zs„ Markovics D. (Csajka Zs.), Kovács P„ Gulyás L, Fekete B. Edző: Pók Csaba. Baktalórántháza: Tóth K. - Lakatos L, Kozma J. (Bodnár G.), Fábri Z„ Ráti G„ Zakor J„ Csordás G., Rákóczi Zs. (Lakatos Zs.), Geda G. (Kézi B.), Sitku A. (Lakatos L), Bökönyi L. Edző: Gebri Pál. A motiváltabb hazai csapat megszerezte első bajnoki győzelmét. Gól: Iván Zs. 2, Kovács P. Ifi: 1-6. __________________________________ Pók Csaba: - Megdolgoztunk a sikerért, elindult valami. ________________ Gebri Pál: - A győzelmet jobban akaró csapat megérdemelten nyert. Rakamaz-Nagyhalász 0-2 (0-2) Rakamaz, 150 néző, v.: Vitkai. Rakamaz: Ovszijenko - Schmidt P. (Anderka R.), Venczel I. (Hadadi K.), Galambosi G, (Vízkeleti L), Sárközi D„ Tóth T„ Kóder L„ Murák K. (Kléninger L), Kacsúr A., Tóth Z„ Károlyi R. Edző: Varga Attila. Nagyhalász: Kasza Á. - Varga D. (Csáki J.), Balogh N„ Tóth G„ Barzó G„ Gégény M. (Mátrai N.), Bartha Z. (Ludánszki L), Hajzer L, Hudák M., Bognár A., Nagy N. (Kató I.). Játékos-edző: Ludánszki István. A vendégcsapat egy sze­rencsésen eltalált lövéssel szerzett vezetést, majd stabil védekezés mellett növelte előnyét és szerezte meg a három pontot. Gól: Gégény M., Tóth G. Kiállítva: Bognár A. (49. perc). Ifi: 5-1.__________________________ Varga Attila: - Azt hittem, a múlt hetihez képest gyengébb meccset már nem lehet játszani. Hát, sikerült... Gratulálok a Ha­lásznak! Ludánszki István: - Az első félidőben a helyzeteinket jól használtuk ki. A második játékrész a kiállítás miatt nehézre sikeredett, de jól lezártuk a területeket. A nagyhalászi klub őszinte részvétét fejezi ki Czif rak Roland családjának és hozzátarto­zóinak. Isten veled, barátom! Fehérgyarmat-Vásárosnamény 1-1 (0-0) Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Major 0, Fehérgyarmat: Jakocska Cs. (Bihari Z.) - Gál R„ Popovics N. (Viscsák Gy.), Geletey Z. (Petrohai G.), Veress L. (Bartha K.), Nyíri Gy., Istenes E„ Imre Zs., Szatke M„ Orosz F., Balogh P. Edző: Siti Ferenc. Vásárosna- mény: Kardos Z. - Nagy D., Illés P., Danku J„ Mándi L. (Danku A.), Balogh Gy., Lakatos T. (Bancsi G.), Oeskó D. (Filep R.), Sebestyén G. (Bicskó G.), Lizák B„ Lakatos I. Edző: Dudás Zoltán. A hazai vezetők aöalkányi trauma után beszéltek a játékosokkal szépen és csúnyán, ami úgy tűnik, valamelyest hatott talán, mert nem söpörte el őket a beregi „hurrikán”. Persze, a győzelem lett volna az igazi, de egy jó ellenféllel szemben az ikszet is meg kell becsülni. Ezúttal nyugodt szívvel be le lehet nézni. Az ősz legjobb já­tékvezetését láttuk, Major sporttárs a műfaj Mozartja volt! Gól: Bartha K„ illetve Lizák B. Ifi: 3-4. (Tudósító: Papp Attila) ____________ Siti Ferenc: - A végelszámolásnál nem tudom, mire lesz elég ez az egy pont... Az, hogy felálltunk-e a padlóról, a következő meccsen derül ki, mindenesetre ezúttal a csapat óriásit küzdött, büszke vagyok rá! Csabi, várunk vissza! _________________ Dudás Zoltán: - Azt gondolom, önma­gunkhoz képest ezúttal játszottunk a leggyengébben. Nem voltunk elég élesek, bár az első félidőben is megvoltak a lehető­ségeink, nem éltünk az eséllyel, ezért meg kell elégednünk az egy ponttal. ____________ A Tarpa-Nagyecsd (1-1) mérkőzést pénte­ken játszották. Tabella 1A bajnokság állása: l.Sénvő-Carnifex 10 10 31-3 30 2. Nyírgyulaj 10 7 1 2 21-13 22 3. Nagyhalász 10 6 2 2 17-6 20 4. Mándok 10 6 1 3 24-16 19 5.Vásárosnaménv 10 6 1 3 24-18 19 6.Tarpa 10 5 1 4 18-18 16 7. Nagyecsed 10 4 3 3 13-12 15 8. Tiszavasvári 10 3 3 4 17-18 12 9.Tuzsér 10 3 2 5 . 10-17 11 10. Mátészalka 10 3 2 5 19-27 11 11. Baktalórántháza 10 3 1 6 10-16 10 12. Dombrád 10 3­7 15-17 9 13. Balkány* 10 3 1 6 16-22 9 14. Fehérgyarmat 10 2 3 5 12-20 9 15. Rakamaz 10 2 2 6 9-23 8 16. Kótaj 10 1 3 6 9-19 6 A Batkánytól egy pont levonva.