Kelet Magyarország, 2017. október (74. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-10 / 237. szám

2017. OKTÓBER 10., KEDD 1 I 1 llfafgjft .. IIP lm IS HL KELET ■ 4 ■HHHHHHHHHHHHHHHHHHHHnHHHHHHHHHHHHHHHHHHi HHMHHHHHHÉIB lllllil • ■ ■ 1 *’■ - HU Kézilabda: nb II, Észak-keleti csoport Férfi, 4. forduló Kisvárdai KC-Fehérgyarmati VSE 23-23 (10-11) Kisvárda, 150 néző, v.: Medve, Tarnavölgyi. Kisvárda: Lipécz - Tuska 1, Mészáros Á. 2, Radoje- vics 4/3, Braun B„ Molnár Z. 8, Illés T. 1. Csere: Tóth M., Simon A. (kapusok), Petykó 1, Csendes 4, Barabás B. 2, Vitális, Kovács L, Papp P. Edző: Turk Ferenc. Fehérgyarmat: Harangi - Préda 3/2, Albecz B. 1, Kun Sz., Müller N. 6/3, Ruzsinszki 1, Csobay A. 2. Csere: Viman (kapus), Illés N. 2, Gaál R. 4, Jakub 1, Ferenczi R. 2, Szabó P. 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 5/5. A hazaiak az 53. percben négy góllal vezettek, a hajrát viszont elrontották. Ifi: 19-28._____________________________________________ Tiirk Ferenc: - Értékes pontot hagytunk kiénekelni a .szánkból". Falcsik Miklós: - Két jó csapat nagy csatája, sok hibával, az ilyenkor megszokott feszült­Tovibbi eredmény: Kazincbarcika-Füzesabony 21—20, Berettyó MSE-Bőcs 33—14. Heves- Hajdúböszörmény 21-22, Hajdúnánás-Nádudvar 26-26. Szabadnapos: Nyírbátor és Tiszavasvári. 1. Kazincbarcika 3 3­­82-61 6 2. Füzesabony 4 3­1 79-71 6 3. Hajdúböszörmény 4 2 2­95-93 6 4. Fehérgyarmat 4 2 1 1 98-90 5 5. Tiszavasvári 3 2­1 74-71 4 6. Berettyóújfalu 4 1 1 2 87-75 3 7. Hajdúnánás 4 1 1 2 108-110 3 8. Kisvárda 4­3 . 1 87-90 3 9. Nyírbátor 3 1 1 1 77-84 3 lO.Bőcs 3 1 2 63-85 2 11. Nádudvar 2­1 1 51-55 1 12. Heves 4­­4 86-102­Női, 3. forduló Kazincbardka-Kölcsey DSE-Nyíregyháza 27-28 (14-15) Kazincbarcika, 400 néző, v.: Kovács T„ Major A. Kölcsey: Torkos - Papp A. 3, Hrabina 4, Silye 4/1, Márkus G. 1, Gyimesi 3, Hruska 3. Csere: Csikós B., Varga F. (kapusok), Katona K. 6, Kele­men G. 1/1, Tóth G. 2, Varga D. 1, Katona B„ Balogh D. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 10. Illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 5/2. A mérkőzés nagy részében vezetett a Kölcsey. Hrabina Inez tizenötödik percben történt - szó szerinti - kiütése kissé visszavetette a vendé­geket, akik végül szoros végjátékban, az ifjúsági korú játékosok hathatós közreműködésével, megérdemelt győzelmet arattak a jó teljesítményt nyújtó hazaiak otthonában. Ifi: 11-42. Hadobás István: - igazi csapatmunka eredménye ez a győzelem. Minden nehézséget legyőztünk a mérkőzésen, megalkuvást nem ismerve küzdöttünk, értékes két ponttal gazdagodtunk. Vitka SE-Lóci DSE 31-22(18-10) Vásárosnamény, 150 néző, v.: Gulybán, Örsi. Vitka: Darányi - Kanda 2, Csubina 8, Major F. 3, Kránitz 4/1, Cibulenko 4, Héjjas 8. Csere: Miklovicz (kapus), Szilágyi R. 2, Beke G., Rózsa N„ Haraszti Dzs., Szemán Sz. Játékos-edző: Szemán Szilvia. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hét­méteresek: 2/1, illetve 1/1. A hazaiak jó játékkal magabiztosan nyertek az eddigi listavezető ellen. Ifi: 39-38. Szemán Szilvia: - Gratulálok a csapatnak, mert megvalósította, amit megbeszéltünk. A védekezésünk hatékony volt és a gyors lerohanásainkat is sikeresen fejeztük be. Mezőkeresztes-Mátészalkai MTK 27-32 (11-13) Mezőkeresztes, 100 néző, v.: Réti, Szedmák. Mátészalka: Jurecska - Tóth V., Márkus P. 4, Derne B. 5, Kiss B. 15/3, Tengyel E. 3, Ábri 2. Csere: Kiss G. (kapus), Vakarcs K. 1, Mándi E. 1, Derne F. 1. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 3/3. Nyögvenyelős első félidő után a folytatásban érvényesítette a papírformát a Mátészalka. Ifi: 30-45. Vakarcs Krisztina: - Enerváltan kezdtünk, nagyon lassan melegedett be a csapat, de végül kiizzadtuk a két pontot. ________________ További eredmín y - Haidúböszörmány-DVSC U2123-20. A BAJMÖKSAti aLl&Säj 1. Mátészalka 3 2 i _ 84-76 5 2. Lóci DSE 4 2 1 1 102-96 5 3. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 2 2 _ 73-55 4 4. Hajdúböszörmény . 2 2 _ 55-43 4 5. Vitka 3 2 ­1 77-67 4 6. Kazincbarcika 3 1 ­2 89-68 2 7.DVSCU21 3 1 2 71-65 2 8. Bocs 2 1 1 42-49 2 9. Mezőkeresztes 4­4 80-110­lO.Alsózsolca 2 — — 2 43-87 " Három szoros szettben vereség a Szolnok ellen röplabda. A Kecskeméti RC U21 és a debreceni Pénzügyőr ellen aratott győzelem után hazai pályán szenvedte el első vereségét a férfi NB Il.-ben a GLP-Nyíregyháza. Bugyi Jó­zsef legénysége a Szolnoki RC U2i-től kapott ki 3:0-ra. Az eredmény kissé csalóka, hiszen mindhárom szettben elérte legalább a húsz pontot a hazai csapat, amely nem bírta el a feladó Szilágyi Bo- tond hiányát. A GLP többféle szerkezetben és taktikában szerepelt ezen a mérkőzésen, de nyitásban sehogyan sem talált fogást a remekül fogadó szolnokiakon, míg a vendé­gek támadásait a legritkább esetben tudta kivédekezni. A hétvégén nem rendez­nek fordulót a bajnokságban, a nyíregyháziak legközelebb október 2l-én játszanak Mis­kolcon. KM NB II Keleti csoport Férfiak, 3. forduló GLP-Nyíregyháza-Szolnoki RC U21 0:3 (-23,-20,-22) Vasvári-gimnázium, 30 néző.v.: Suba, Villás T. GLP: Ádám A., Juhász B., Hubicska, Balogh Á., Fazekas B., Juhász J. Edző: Bugyi József. Labdarúgás: Gölvadászlista NB II. 10 gólos: Sajbán Máté (Budaörs)_________ 9 gólos: Horváth Z. (Kisvárda Master Good) 7 gólos: Birtalan B. (Békéscsaba) 6 gólos: Simon András, Nagy P. (Gyirmót), Totghelle (MTK) _______________________ 5 gólos: Zamostny (Győr), Takács P. (Kazincbarcika), Oltean (Kisvárda Master Good), Horváth P. (Soproni VSE) _________ 4 gólos: Simon Attila, Faragó T. (Dorog), Lencse (MTK), Gyepes (Soroksár), Balajti (Vác), Vernes (Zalaegerszeg) NB Ili. Keleti csoport 10 gólos: Hornyák M. (Nyírbátori FC) ______ 7 gólos: Nagy Dávid (Debreceni EÄC) 6 gólos: Boda J. (ESMTK). Laurinyecz (Gyöngyös), Hunya (Monor), Katona B. (Putnok), Oláh L (Salgótarján) __________ 5 gólos: Szöllősi F. (Cigánd), Popescu (Füzesgyarmat), Urbán G., Tóth Á. (Monor), Szerencsi (MTK II.) ___________. 4 gólos: Bódis M. (Balassagyarmat), Ötvös (Cigánd), Szuhodovszki (MTK II.), Nagy Dávid (Tiszaújváros) Kelet Takarék megyei I. osztály 9 gólos: Nagy I. (Tiszavasvári) ___________ 8 gólos: Barcsay M. (Sényő-Carnifex) 7 gólos: Hricskevics (Mándok), Lakatos L. (Sényő-Carnifex) ___________________ 6 gólos: Lyáh (Mátészalkai MTK), Erdei Z. (Nyírgyulai) __________________________ 5 gólos: Kupás (Balkány), Bartha K. (Fehérgyarmat), Iván Zs. (Kótaj), Erős G. (Mándok), Fekete G. (Nyírgyulaj), Maries G. (Sényő-Carnifex), Dávid R. (Tarpa), Nagy D. (Vásárosnamény) 4 gólos: Zakor (Baktalórántháza), Ohár (Balkány), Nagy M. (Dombrád), Szántó Z. (Mátészalkai MTK), Sárközi D. (Rakamaz), Deskó D„ Mándi L. (Vásárosnamény) Megyei II. osztály Pannónia Zrt. csoport 16 gólos: Tóth Zs. (Ibrány) _____________ 14 gólos: Madzin, KissT. (Ibrány) 11 gólos: Balogh L. (Nyírlugos) 10 gólos: Pap M. (Kemecse), Tóth N. (Nyírlugos) ______________________ 8 gólos: Németh A. (Apagy), Majoros Á. (Ibrány), Galamb P. (Nyíribrony), Tóth Sz. (Újfehértó) ____________ 7 gólos: Lakatos J. (Apagy), Szilágyi G. (Encsencs), Kovács I. (Gávavencsellő), Halastyák (Nyírtelek), Kántor T. (Újfehértó) 6 gólos: Seres K. (Biri), Somogyi M. (Ibrány), Szathmári D. (Kemecse), Petics (Újfehértó) ___________________________ 5 gólos: Nagy J. (Apagy), Hengsperger Attila (Gávavencsellő), Horváth J., Fézer (Nyírlugos) 4 gólos: Nagy T„ Szoták (Biri), Szabó M„ Kiss P. (Ibrány), Brandies P. (Kemecse), Geb- ri Gy. (Levelek), Gyarmati N. (Máriapócs), Csökmei, Szabó S., Mező A. (Nagykálló), Petruska A. (Nyírtelek), Mogyorósi Á„ Szilágyi Á. (Újfehértó) _________________ Nyirerdö csoport 10 gólos: Kovács B. (Gyulaháza), Vass R. (Hód ász) __________ 9 gólos: Tóth D. (Gyulaháza), Sándor A. (Väja} _______________________________ 8 gólos: Soós T. (Ajak), Gombkötő S. (Demecser), Varga J. (Nyírkárász), Ablonczy (Tiszakanyár), Kondrád (Vaja) Tartásra is utal a biztos siker A védekezésben is jeleskedő Olena Umanec (balra) és Vesna Milanovic-Litre is feliratkozott a gólszerzők közé FOTÓ: BEOL.HU/IMRE GYÖRGY Tanultak a legutóbb elkövetett hibákból a várdaiak, és fölényesen győztek Békéscsabán. kézilabda. Ebben a naptári évben harmadszor játszott egymással bajnoki mérkő­zést a Békéscsabai ENKSE és a Kisvárda Master Good SE, és a januári kisvárdai 22-22, valamint a májusi békéscsa­bai 26-26 után ezúttal eldőlt az egyik fél javára a mérkő­zés sorsa - a várdaiak nyertek a Viharsarokban, 32-24-re. Nemcsak az eredmény, ha­nem a játék képe alapján is magabiztosan. Ehhez csak annyit, mindössze háromszor fordult elő, hogy nem a ven­dégcsapat vezetett: o-o-nál, l-l-nél és 6-6-nál... Sportemberi nagyság- Úgy készültünk erre a mér­kőzésre, hogy a Budaörs ellen elkövetett hibák még egyszer ne fordulhassanak elő, igye­keztünk tanulni abból a hazai vereségből - mondta Mátéfi Eszter, a kisvárdaiak szakmai igazgatója. - Az elmúlt héten nagyon szépen dolgoztak a lányok, ennek is köszönhető a magabiztos győzelmünk. A hat-hatos állást követően az első félidőben is kellően nagy előnyt szereztünk, de mivel egy meccs hatvan percig tart, ezért nem mondhatom azt, hogy már akkor eldőlt vol­na a két pont sorsa. Amikor viszont szünet után huszon­egy-tizenháromra elhúztunk, akkor éreztem azt, hogy ez a meccs biztosan megvan, és a végén már csak a különbség tartására kellett ügyelni. A kisvárdai csapatban ti­zenegy játékos is gólt szer­zett, ami kimagasló adat, mint ahogy Triscsuk Krisztina gólkirálynőhöz méltó játéka és eredményessége: a váloga­tott balátlövő tizenkét talála­tig jutott.- Triscsuk Krisztina igazi vezéregyéniség volt, a tizen­két gólja, azon belül a tíz akci­óból elért találata önmagáért beszél - mondta az egyéni teljesítményekről Mátéfi Esz­ter. - De említhetném Samira Rochát is, aki annak ellenére is vállalta a játékot, hogy előt­te kilenc napig nem edzett, és ez a sportemberi nagyságát is jelzi. Nagyon jó százalékkal lőtte be a helyzeteit, jókorra időzítette a góljait. A többiek is megérdemlik a dicséretet, hiszen sokan lehetőséghez jutottak és sokan gólt is lőt­tek, a védekezésből és a le- rohanásokból is kivették a részüket. Nem véletlen az időzítés Olyan szempontból is a kis­várdaiak elképzelése szerint alakult a mérkőzés, amiről Mátéfi Eszter a meccs előtt is beszélt, vagyis nem engedték belelkesedni a hazai csapatot és közönségét. Két felzárkó­zási kísérlete volt a liláknak, a már említett meccs eleji, amikor 6-6-ra jöttek fel, illet­ve a második félidő elején, amikor 15-13 volt az állás. On­nan azonban sikerült 21-13-ra ellépni.- Alapjában véve is jól mű­ködött a játékunk, de a meg­beszélt változtatásokra is jól reagáltunk - véli a szakmai igazgató. - A kapuscserét sem véletlenül akkorra tar­togattuk, amikor megléptük, és Triffa Ágnes beállása után is új erőre kaptunk. A má­sik oldalon Skaliczki László mester is mindent bevetett, de tényleg idejében el tudtuk fojtani a felzárkózási kísérle­teket. Egy csapat tartásáról íhindig az idegenbeli ered­ményesség árulkodik, hogy a körülményeket, tehát az ide­gen pályát, a szurkolókat és a játékvezetőket miként tudja legyőzni. Ez nekünk ebben a bajnokságban már másodszor sikerült. A kisvárdaiak a játék és az eredmény alapján lendületbe is jöhetnének, de számukra a hétvégén megint szünetel a bajnokság. Hogy a csapat ne essen ki teljesen a ritmusból, pénteken a szlovákiai Nagy- mihály (Michalovce) csapatá­val játszik hazai pályán felké­szülési mérkőzést. km-bt NB I., női: 4. forduló Hétvégi eredményei Békéscsaba-Kisvárda Master Good SE 24-32, Budaörs-Kecske- mét 35-21, Álba Fehérvár-Vác 29-30, Siófok-Érd 22-32, MTK-Dunaújváros 26-36. A Gyó'r- DVSC (36-16) és a Ferencváros-Vasas (39-22) mérkőzést korábban lejátszották. 2. Érd 4 4­­127-84 8 3. Dunaújváros 4 3 1­127-91 7 4. Győr 3 3­­107-61 6 5. Vác 3 2­1 101-82 4 6. Kisvárda Master Good SE 3 2 _ 1 78-70 4 7. Siófok 4 2­2 104-103 4 8. Budaörs 4 2­2 102-108 4 9. Debrecen 4 2­2 93-117 4 10. Álba Fehérvár 4 1­3 99-111 2 11. MTK 4­1 3 86-123 1 12. Békéscsaba 4­­4 89-123­13, Kecskemét 4­­4 95-133­14. Vasas 3 - - 3 64-110 ­Nehéz ezzel mit kezdeni Lehet, nem is a legnagyobb probléma, hogy vasárnap háromszor került a nyírbátori kapuba a labda? fotó: pusztai Sándor <§> Lemondta Hétfői bejelentése alap­ján a 36 éves Nagy László többé nem lép pályára a magyar kézilabda-váloga­tott színeiben. fotó: afp 7 gólos: Rézinger (Tiszakanyár), Setét R. (Tlszaszentmárton) _______________ 6 gólos: Lakatos Cs. (Ajak), Horváth M. (Gergelyiugomya), Szurcsik Z. (Kék), Rákó- czi L. (Nyírkárász) ______________ 5 gólos: Nagy M. (Fényeslitke), Peregrin, Deskó L. (Gergelyiugomya), Szikszai A. (Nyírmada), Vicickó (Tiszakanyár) ________ 4 gólos: Dankó G. (Demecser), Kovács E. (Gyulaháza), Kun B. (Mezőladány), Bandor J. (Nyírkárász), Csonka L. (Nyírmada), Boda R„ Kalu B. (Pátraha), Huzdik (Tiszaszent- márton), Kiss Attila (Vaja) Kelet-Magyarország csoport 15 gólos: Ács G. (Beregdaróc) ____________ 10 gólos: Bálint Cs. (Nyírcsatioly) ________ 9 gólos: Balogh S. (Jánkmajtis), Kövesligeti (Kölese), Pásztor Z. (Nábrád) 8 gólos: Kerekes M, (Csengersima), Puskás D. (Nyírmeggyes), BatásG. (Tisztaberek) ___ 7 gólos: Siket L. (Milotaj, Dobos J. (Nyírmeggyes), Somogyi R. (Tiszakóród), Szilágyi L (Vámosoroszi)________________ 6 gólos: Derceni (Beregdaróc), Katona P. (Csenger), Szkunzjak (Kölese), Lakatos J. (Mérk-Vállaj), Fóris I, (Milota), Császár P. (Tiszakóród), Szabó Attila (Vámosoroszi) 5 gólos: Rózsa R. (Beregdaróc), Mihály R. (Kocsord), Osvath Z. (Nyfrcsaholy), Baksa Á.,Császári (Tiszakóród), Jóni R. (Tiszta- berek), Tóth F. (Tyúkod) 4 gólos: Ács Sz. (Beregdaróc), Juhász N„ Bodó R. (Csenger), Della (Jánkmajtis), Máté G. (Kölese), Tóth K. (Mérk-Vállaj), Ráski B, (Nábrád), Botos B„ Kiss András, Szimuly (Nyfrcsaholy), Kovács L, (Nyírmeggyes) Úgy tűnik, a nyírbátori futball színfala mögött valami olyasmi tör­ténik, ami túlmutat a vasárnapi vereségen is. LABDARÚGÁS, Ebben a bajnok­ságban először veszített ha­zai pályán a Nyírbátori FC NB III.-as csapata, a jó néhány él­vonalbeli játékossal megerő­sített Diósgyőr II. ellen már szünetig háromgólos hátrány­ba került az NYFC, amely tiz emberrel futballozva szépített a második játékrészben (1-3). A meccsről csak keveset Balszerencsés vereséget szenvedtünk, és a meccsről nem is szeretnék mást mon­dani, hanem picit most más­ról beszélnék - mondta a játé­kos-edzői, majd immár edzői minőségben a bátori csapatot jubileumi ötvenedik alkalom­mal irányító Ambrusz Árpád. - A nyár óta rengeteg gond­dal küszködünk, ami a sze­zon eleje óta csak tornyosul, kezdve azzal, hogy Kornutjak Volodimir az utolsó pillanat­ban hagyott itt bennünket, aztán pedig jöttek a súlyos sérülések, a rendszeressé váló kiállítások. Erre azonban nem szeretném fogni az eddigi sze­replésünket, hiszen sosem hi­vatkoztam ilyesmikre, és nem lennék őszinte magammal szemben, ha most ezt tenném. Az viszont tény, hogy olyan játékosok találták magukat a kezdőcsapatban, akik pálya­futásuk során először töltenek be ilyen szerepet a felnőttfut- ballban. Ezt az utat is magunk választottuk, hiszen mi szeret­nénk fejlődési lehetőséget biz­tosítani a fiataloknak, de ezt a célt jobban szolgálná, ha nem egyszerre kerülnének ennyien a csapatba, ahogy a sok hiány­zó miatt az utóbbi időben tör­ténik. Megoldásra váró gondok Ha azt nézzük, hogy a nyír­bátori csapat a maga kilence­dik helyezésével még így is a Keleti csoport középmező­nyének oszlopos tagja, akkor nincs nagy probléma, különö­sen, hogy a következő fordu­lóban a sereghajtó Tállya ven­dégeként lép pályára. Viszont van még itt más is...- Köszönettel tartozom a nyírbátori vezetőségnek, hogy megkaptam a bizalmat, de úgy érzem, szakmai fele­lősséggel igazából egyetlen embernek tartozom - utalt egyértelműen Baracsi Balázs klubelnökre Ambrusz Árpád. - Az nem zavar, ha az én sze­mélyemet éri támadás, mert azzal megtanultam együtt élni. Ugyanakkor, ha rajtam keresztül mást is bántanak, ahogy az mostanában törté­nik, akkor azzal már nehéz mit kezdeni, mert ez már nem a sportról szól, hanem valami egészen másról. így aztán bennem is felmerülnek olyan gondolatok, amelyek előbb- utóbb megoldásra várnak. Valami azt súgja, vihar előt­ti a csend Nyírbátorban... KM-BT