Kelet Magyarország, 2017. szeptember (74. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-21 / 221. szám

2017. SZEPTEMBER 21- CSÜTÖRTÖK KELET Kállai Gábor (kékben jobbra) szerezte a sényőiek első, Lakatos László (balra) a második gólját fotó: pusztai Sándor Bravúr a hosszabbításban Sándor Tamás együt­tese kiejtette a két osztállyal magasabban jegyzett Kazincbarcikát. LABDARÚGÁS. - Játszottunk egy­más ellen, mindig mi nyertünk - közölte Tobe, amikor azt kér­deztük, hogy játékosként ta­lálkozott-e a pályán Vityával. Előbbi, azaz Sándor Tamás a Löki, az akkori ellenfél, Vitelki Zoltán a Diósgyőr csapatában focizott. Szerdán ismét egy­mással szemben álltak, illetve ültek, hiszen edzőként mécs­eseitek a Magyar Kupában a házigazda Sényő-Carnifex, il­letve a vendég Kazincbarcika mestereként. A nagy sláger, a Despacito zenéjére komponált sényői indulóra vonultak pályára a csapatok. Az első félidő nem igazán hozta lázba a publiku­mot, a remekül előkészített játéktéren gyakorta dadogott a labda, nem a gyep állapo­ta miatt. Persze „virítania” a vendég, az NB II. újonca­ként harmadik helyen álló borsodiaknak illett volna. Focizgattak is, támadgattak is, különösebb eredmény nél­kül. Sőt, a hajrában a megyei egyes sényőiek előtt adódott két helyzet. Felpörgött a meccs A második félidőben felpö­rögtek a csapatok, élvezete­sebb lett a játék. A barcikaiak nem tudták érvényesíteni a kétosztálynyi különbséget, mindkét oldalon voltak hely­zetek, ám gól nem született. A hazaiak a hajrában nem alaptalanul reklamáltak egy kezezés miatti tizenegyest. A hosszabbítás első etapjá- ban Haburcsák Krisztián lö­vése után a kipattanót Kállai Gábor öt méterről lőtte a ka­puba. És nem volt vége, nem sokkal később Fodor And­rás szerzett labdát, a kapura húzott, majd jobbra passzolt Lakatoshoz, aki kisodród­va a hálóba bombázott. Ezt követően a vendégek előtt adódtak helyzetek, ám kö­zelről sem tudtak a kapuba találni. így aztán nagy volt az öröm a sényőieknél a lefú­jás után, és bejött, amit Sán­dor Tamás mondott a meccs előtt. KM-ML Magyar Kupa: A legjobb 64 közé jutásért Sényő Carnifex-Kazincbarcika SC 2-0 (0-0,0-0,2-0) - hosszabbítás után Sényő, 300 néző, v.: Nagy N. Sényő: Gagyi - Phrakonkham, Klepács, Bodó, Haburcsák B. - Barcsay (Haburcsák K„ 74.), Ács, Fabu, Fodor(Toldi, 112.)- Lakatos, Maries (Kállai, 63.). Edző: Sándor Tamás. Kazincbarcika: Péter - Palmes, Tóth Sz„ Constantinescu, Kanalos, Sigér, Varga (Kristófi, 60.), Burics(Heil, 103.), Süttő, Belényesi, Micsinai (Boros, 60.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán. Gól: Kállai (97.), Lakatos (100.). _ _______________________ Sándor Tamás: - Erre készültünk, mert lehet, hogy többet volt a labda az ellenfélnél, de végig a mi akaratunk érvényesült. A játékosok nagyon jól hajtották végre a feladatot, dicséretet érdemelnek a továbbjutásért. _________________________ ______________________ Vitelkl Zoltán: - Nem voltunk elég élesek, ráadásul pontatlanul játszottunk. Talán többen elhitték, ez is elég lesz egy megyei első osztályú csapat ellen. Hát tévedtek.. Volt még benne két csavar A rendes játékidőben nyerhetett volna a Nyír­bátor, ám a tizenegyes­rúgások után kiesett. LABDARÚGÁS. Kevés említés­re méltó esemény történt a nyírbátoriak Győr elleni kupameccsének első félide­jében, pedig Csank János, a korábbi szövetségi kapitány mindig megneszéli, hogy hol van jó mérkőzés, és a tarpa- iak szakmai tanácsadója az NB II.-es ETO vendégjátékát választotta szerda délutáni programjául. Az persze az NB III.-as ha­zaiakat dicséri, hogy nem engedték kibontakozni a kis­alföldieket, szünetig egy-egy helyzetecskét lehetett felje­gyezni. A második félidőben beindult a Bátor, Kinczel Er­vinnek, Mankó Dávidnak is volt helyzete, de a legnagyobb Hornyák Marcell előtt adó­dott, ám az oldalhálóba fejelte a labdát Kinczel beadása után. Csak magát okolhatja a Bátor, hogy hosszabbításra került sor, Hornyák a jobbnál is jobb helyzeteket keresett, amikor meg lőtt, mint a rendes játéki­dő ráadásában, akkor Vadász Viktor testéről szögletre vágó­dott a labda. A kapus is előrement Hátul elég volt egyetlen meg­ingás, és a hosszabbítás ele­jén megszerezte a vezetést a Győr, Erdélyi László megelőz­te a kapujából kiinduló Tóth Magyar Kupa A legjobb 64 közé jutásért Nyírbátori FC-ETO FC Győr 1-1 (O-0,0-0,0-1) - 11-esekkel: 3-5 Nyírbátor, 400 néző, v.: Veizer. Nyírbátor: Tóth Sz. - Szabó R., Benkő B„ Tóth M„ Bagi Á. - Bernáth M. (Boros D., 97.), Mankó - Kinczel (Nagy B., 81.), Vámos M„ Terdik (Pálinkás, 69.) - Hornyák M. Edző: Ambrusz Árpád. Győr: Gyurákovics - Boszorád, Vadász V, Gyagya, Zeke - Tajthy - Kiüti (Szatmári L, a szünetben), Tajthy, Beliczky - Erdélyi L. (Kulcsár Á., 118.), Szabó L.(Nagy T., 66.) Vezetőedző: Bekő Balázs. Gól: Boros D. (122.), illetve Erdélyi L. (95.). Ambrusz Árpád: - Le a kalappal a játékosaim előtt, nagyot küzdöttek. A rendes játékidő­ben közelebb álltunk a győzelemhez, a végén pedig nem volt szerencsénk. _________________ Bekő Balázs: - Igazi kupapárharc volt, annak minden szépségével. Bután játszottunk, de továbbjutottunk, és örülök, hogy néhány fiatal megmutatta az oroszlánkörmeit. Nagyon igyekeztek a piros mezes nyírbátoriak, de a végén elpártolt tőlük a szerencse fotó: sipeki Péter Szilvesztert, és fejese után a labda a kapuba csörgött. Az­tán a hosszabbítás hosszab­bításában Tóth Szilveszter is előrement, és Boros Dávid szabadrúgás utáni beívelése után a labda a kapuban kötött ki. És maradt még a drámából a szétlövésre, hiszen Mankó Dávid rontott a hazaiak közül, az utolsó győri tizenegyesnél pedig Gyagya Attila lövése Tóth Szilveszter lábáról a gól­vonal mögé csörgött, így az ETO jutott tovább. KM-BT Játssz 2017. szeptember 18-24. között egy szelvényen legalább három alapjáték Eurojackpotot az akciós nyereményekért! Az akció fönyere lO Ml! T/Hvnhhi riiiaramánuűL iovcjdoi nyereménye* MILLIÓ FORINT További részletek a lottózókban és a www.szerencsejatek.hu honlapon Siffi @ CROSSLAN NYÍLT HÉTVÉGÉ: SZEPTEMBER 22-23 Megbízható, már bizonyított technológiájú motorokkal Kedvezményekkel és több év garanciával, készletről, azonnal Magas felépítésű, könnyű be- és kiszállás, maximális komfort VIGYE EL EGY KÖRRE! A JÖVŐ MINDENKIÉ 'Az OnStor opcionális felszereltség. Aszolgóltatós aktiválásához az OnStar Europe-nál létrehozott fiók szükséges. A próbaidőszak utón a szolgáltatás díjköteles. A szolgáltatások használatához mobilhálózati lefedettség és elérhetőség szükséges. Kombinált használat esetén oz új Opel Crossland X átlagfogyasztása (vegyes) 5,2-5,1 1/100km, C02 kibocsátása 116-114 gAm a jelenleg hatályos szabályozás (715/2007/EK rendelet és a 692/2008/EK rendelet) szerint. A megadott átlagos fogyasztási adatok kizárólög a többi gépjármű típussal történő összehasonlítás célját szolgálják, és eltérhetnek a tényleges fogyasztástól, amelyet többek között az opcionális kiegészítők, az útviszonyok és vezetési stílus nagymértékben befolyásolnak. A képen levő kiegészítők felszereltség! szinttől függően opcionálisok. OPEL CSŐSZ 4400 Nyíregyháza, Kosbor u. 2-4., Telefon: +36 42/598-959, info@csoszkft.hu, www.opelcsosz.hu 1 f HIRDETÉSE.,