Kelet Magyarország, 2017. szeptember (74. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-21 / 221. szám

2017. SZEPTEMBER 21., CSÜTÖRTÖK Lukács Rajmond (balra) tizenegyest harcolt ki és gólt lőtt KELET FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Simán elérték a céljukat Az NB II. listavezetője, a Kisvárda Master Good magabiztos győzelmet aratott az NBIII.-as BKV Előre otthonában. távolról Mihajlo Rjasko is be­talált. A második félidőben Gosz- tonyit a kisvárdaiak legújabb szerzeménye, a 17 éves Ko­vácsréti Márk váltotta, aki nem más, mint a korábbi Fra- di-sztár, Ebedli Zoltán unoká­ja. A kegyelemdöfést Lukács Rajmond adta meg szép egyé­ni alakítás végén, magabizto­san jutott tovább a Várda. km labdarúgás. Magabiztos győ­zelmet aratott a Kisvárda Master Good, amely előbb játékban, majd az első félidő végén gólokban is érvényre juttatta az osztálykülönbsé­get. Előbb Gosztonyi András értékesítette a Lukács Raj- mond által kiharcolt tizen­egyest, majd még szünet előtt Magyar Kupa: A legjobb 64 közé jutásért BKV Előre-Kisvárda Master Good 0-3 (0-2) Sport u., 150 néző, v.: Oláh G. BKV Előre: Kara - Csikortás, Szedlacsek (Lakatos R„ 76.), Birtalan J„ Csepregi T., Banai B„ Szabó L, Lanczkor, Kálmán Zs„ Németh Á., Miklósvári. Edző: Batári Csaba. Kisvárda: Zöldesi - Erdélyi B., Rjasko, Papucsek, Hej - Vári B. (Vermes, a szünetben), Melnyik, Lucas (Oltean, a szünetben), Heftier N. - Gosztonyi (Kovácsréti, 64.), Lukács R. Vezetőedző: Kondás Elemér. Gól: Gosztonyi (U-esből, 37), Rjasko (4L), Lukács R. (90).___________________ ______________________ _ _ _________ Kondás Elemér: - A célunkat elértük, hiszen magabiztosan továbbjutottunk, és játszattuk azokat a futballistákat, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak, illetve sérülés után tértek vissza. Csak kikaparták Papp Máté (labdával) szerezte a győztes gólt fotó: pusztai Sándor Jól kezdett a Szpari Tiszakécskén, majd a hajrában szerezte meg a győztes gólt. LABDARÚGÁS. Miként azt Lu- csánszky Tamás ígérte, a ti- szakécskei kupameccsen a bajnokikon kevesebbet, vagy nem játszók közül többen is lehetőséget kapnak. így is történt, és húsz perc eltelté­vel már két góllal vezettek a nyíregyháziak az NB III.-as házigazda ellen. Igaz, a ven­déglátók a második találat után gyorsan szépítettek, az ezt követő mezőnyjáték már nem hozott gólt az első fél­időben. Itt léc, ott egyenlítés Szünet után Gréczy Zsolt bombáját a felső léc mentet­te, a hazaiaknak ezt követően is szerencséjük volt, egy le- csorgó labda eléjük pattant és egyenlíteni tudtak. Nagy volt a küzdelem, mindkét csapat szerette volna döntésre vinni a dolgot, igazi helyzetek nél­kül. Már többen elkönyvelték a hosszabbítást, amikor a job­ban hajrázó vendégek értek célba. Pékár László szabad­rúgása után Papp Máté a léc alá vágta a labdát. A legfon­tosabbat teljesítette a Szpari, továbbjutott. km Magyar Kupa: A legjobb 64 közé jutásért TiszakécskeiVSE-Nyíregyháza Spartacus 2-3 (1-2) Tiszakécske, 200 néző, v.: Németh Á. Tiszakécske: Ladányi - Benkő, Zámbori, Csáki, Juhász, Annus (Markó, 71.), Horváth (Kirchner, 86.), Szabó, Kardos, Székely (Puskás a szünetben), Kocsis. Edző: Szabó István. Spartacus: Megyeri - Kónya, Fodor, Máté, Farkas - Kártik (Holdampf, 60.), Kesztyűs - Gréczi, Gajdos, Sinanovic (Papp. a szü­netben) - Bajzát (Pékár, 66.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás. Gól: Juhász (22.), Puskás (57.), illetve Gréczi (3.), Gajdos (20.), Papp (89.). Lucsánszky Tamás: - Kettő-nullás vezetésünkig úgy játszott a csapat, ahogy kell, jól működtek a labdaszerzések, és megérdemelt volt az előnyünk. A folytatásban viszont kiengedtünk és a Ti­szakécske egyenlített, ebben az időszakban jól futballozott a hazai gárda. Az utolsó negyedórában viszont egyértelműen fölényben voltunk, és sikerült kiharcolni a továbbjutást. Labdarúgás: Magyar Kupa A legjobb 64 közé jutásért További eredmények: Nyíradony-Vasas 0-2, Sárvár-Paks 0-3, Szarvaskend-Ha- ladás 0-6, Karancslapújtő-Balmazújváros 0- 2, Mohács-Videoton 0-4, Pécsi MFC-Bp. Honvéd 0-1, Csongrád-DVSC 1-10, Ötte- vény-Újpest 0-6, Kecskemét-Mezőkövesd 1- 4, Debreceni EAC-Budafok 0-4, III. Kerület-Soroksár 1-3 - hosszabbítás után, Kozármisleny-Gyirmót 0-1 - hosszabbítás után, RAFC—Siófok 1-3, Nagyatád-Vác 0- 2, Cigánd-Szolnok 2-2 - 11-esekkel: 7-6, Komárom-Dorog 0-2, Tállya-MTK 0-9, Úrkút-Cegléd 2-6, Szekszárd-Szeged 20111-1 - 11-esekkel: 4-2, Kondoros-Békéscsaba 0-2, Mórahalom-Budaörs 1-4, THSE-Szabadkikö- tő-Csákvár 1-5, Szarvas-Mosonmagyaróvár 4- 1, Csács-Pilis 2-3, Nagykanizsa-Tórök- szentmiklós2-0, Maklár-Rákosmente KSK 1- 4, Szabadszállás-Dunaújváros 1-3, Füzes- gyarmat-Makó 3-0, Gyöngyös-Pénzügyőr SE 5- 3 - hosszabbítás után, Szentlőrinc-Csepel 3-0, Lajoskomárom-Andráshida 0-3, Tata- Putnok 2-7, Csétény-Ercsi 0-4, Pécsvárad- Tiszaújváros 1-4, Jánoshalma-Gödöllő 0-2 - hosszabbítás után, Bátaszék-Tolna 3-2, Budakalász-STC Salgótarján 1-3, Edelény- SZEOL SC1-3, Salgótarjáni BTC-Vasszécsény 7-2, Balatonlelle-Vecsés 0-2, Bácsa-Pápa 1-0, Tiszafüred-Csoma 1-4, Ásotthalom- Hódmezővásárhely 2-2 - 11-esekkel: 4-3, Törtel-Algyő 4-1, Éger-Testvériség 3-1, Olaj­munkás—Edelény 3-1 - hosszabbítás után, ESMTK-Monor 0-1 - hosszabbítás után, Balatonfüred-Pestszentimre 3-2 - hosszab­bítás után, Sárrétudvari-Balassagyarmat 1-8, Fetsőtárkány-Mád 1-3, Ménfőcsanak-Dabas 1- 3, Gárdony-Zalaegerszeg 0-3, Ajka—Érd 2- 2 - 11-esekkel: 4-5, Tatabányai FCE-Sop- ron 1-0, Kaposvár-Puskás Akadémia 1-3. A Ounaharaszti-Ferencváros (1-2) és a Veszprém-Diósgyőr (0-3) mérkőzést kedden játszották. A győztesek továbbjutottak. Szó nincs arról, hogy megijedtek volna A mariapocsiak mun­kahelyi elfoglaltság, sérülések és betegsé­gek miatt nem tudtak kiállni. LABDARÚGÁS. Elmaradt a Kemecse-Máriapócs megyei másodosztályú futballmeccs, mégpedig meglehetősen prózai ok miatt. A vendégek ugyanis elfogytak a szombati meccsre: munkahelyi elfog­laltság, sérülések és sorozatos megbetegedések miatt nem tudtak kiállni. Ugyanakkor jó néhányan nehezen fogadták el eme indokot, aminek han­got is adtak a közösségi olda­lon. Különösen, hogy az ifjú­sági együttes sem jelent meg Kemecsén...- Vírusos járvány söpört vé­gig a csapaton, és számunkra a szombati meccsnap egyéb­ként is mindig nehézséget jelent, ugyanis többen dol­goznak ebben az időpont­ban - közölte a történtekkel kapcsolatban Hajas Pál, a tá­vol maradó máriapócsi csa­pat edzője. - Szó nincs arról, hogy megijedtünk volna, sőt ha rajtunk múlik, később sze­retnénk lejátszani a mérkő­zést. Az ifjúságiak talán csere nélkül pályára tudtak volna lépni, de egyrészt náluk is sok volt a beteg, ha pedig fel­töltjük velük a nagycsapatot, akkor ők biztosan nem állnak ki. Természetesen sajnáljuk, hogy így alakult, de most tényleg minden ellenünk dol­gozott. KM-KT Ibrányi kupakunszt, ecsedi örömjáték Madzin István (10) mindjárt kétszer, miként Kiss Tamás (11) is mattolta a jászberényi kapust, az Ibrány pedig kellemes meglepetésre továbbjutott fotó: pusztai Sándor Két csapatunk tovább­jutott, a Nagyhalász is felnőtt a feladathoz, közel állt a bravúrhoz. labdarúgás. Háromból ket­tőnek sikerült. Nem rossz arány, kiváltképp annak is­meretében, hogy a „mieink” közül két futballcsapat is ma­gasabb osztályú ellenfelekkel viaskodott a Magyar Kupa országos főtáblájának első fordulójában. A legnagyobb alakítást két­ségtelenül a megye kettőben szereplő Ibrány mutatta be, amely - szép számú közönség előtt - három gólt rámolt be az NB III.-as Jászberénynek, jóval több helyzetet dolgozott ki, jószerivel esélyt sem adott a vendégeknek. Szabadrúgásból kapott gólok Mindeközben Nagyhalászban megszenvedett a továbbju­tásért a szintén a harmadik vonalban érdekelt Iváncsa. A hazaiak negyvenöt perc múltán felvették az „uta­zósebességet”, ledolgozták hátrányukat, sőt az egyenlí­tést követően közel álltak a bravúrhoz. Végül két szabad­rúgásból kapott találat pecsé­telte meg sorsukat: a hajrá­ban az egyenlítés érdekében kockáztatott, vagyis mindent egy lapra feltéve kitámadott a megye egyes Ludánszki-le- génység - vesztére, mert a látogató az utolsó pillanatok­ban beköszönt. A Nagyecsed semmit nem bízott a véletlenre a Jász-Nagykun-Szolnok me­gyei első osztály második he­lyén táborozó Jászárokszállás otthonában. Már az első fél­időben eldöntötte a meccset, a folytatásban pedig három újabb gólt szerezve, örömjá­tékot bemutatva biztosan lé­pett tovább. KM-KT Magyar Kupa: A legjobb 64 közé jutásért Ibrárry-Jászberény 3-1 (1-1) Ibrány, 400 néző, v.: Rúzs M. Ibrány: Szobonya G. - Deme A., Farkas M„ Majoros Á„ Madzin (Vidoven, 60.), Kiss I, (Bertók, 83.), Csáki J„ Szabó M„ Kovács G. (Kiss P„ 80.), Jed- di, Somogyi M. Edző: Madalina György. Jászberény: Miski Z. - László K„ Kis B„ Tisza K„ Hevesi-Tóth, Bálint A„ Sorecz, Szilágyi N. (Fejes J„ a szünetben), Nagy R, (Switzer, 72.), Mile K„ Lukács R. (Háda Z„ 37). Edző: Géléi Károly, Gól: Kiss T. (10.), Madzin (49. és59.), illetve TiszaK. (36.). Madalina György: - Jó iramú, élvezetes mérkőzést játszottunk. Megérdemelten nyertünk, mert sokkal több helyzetünk volt, mint ellenfelünknek. Nagyhalász-lváncsa 1-3 (0-1) Nagyhalász, 200 néző, v.: Varga L. Nagyhalász: Kasza A. - Simon D, (Ludánszki l„ 89,), Balogh N„ Tóth G„ Ladányi D„ Gégény M. (Bartha Z„ 71.), Hudák M„ Bodnár A. (Mátrai N„ 84.), Nagy N„ Varga D. Játékos-edző: Ludánszki István. Iváncsa: Sándor B. - Balogh L, Kertai, Mag K„ Márki (Schmidtka, 89.), Berényi B„ Varga B., Szauter, Aradi Cs„ Cseszneki (Fölmér K., 55.), Büki B. (Imrik, 56.). Edző: Dómján Attila, Gól: Nagy N. (61.), illetve Márki (33.), Imrik (82.), Berényi B. (90.) ______________________________________ Ludánszki István: - Kellett egy félidő, mire rájöttünk, hogy kell focizni egy magasabb osztályú csapat ellen. A szünet után felnőttünk a feladathoz, és egy-egyes állásnál komoly helyzeteink voltak, amiket nem sikerült gólra váltanunk, majd újabb gólt kaptunk szabadrúgásból, ezzel eldőlt a mérkőzés. Jászárokszállás-Nagyecsed 0-5 (0-2) Jászárokszállás, 200 néző, v.: Hanyecz. Jászárokszállás: Papp T. - Tari M. (Nagy B„ a szünetben), Seres R., Bartók P„ Nagy F„ Litkei B„ Hájos N. (Érsek Cs„ 75.), Bóta, Csikós T. (Kudelka, a szünetben), Kotka, Sári Cs. Edző: Szerdahelyi Gábor. Nagyecsed: Makó - Marinas, Bodogán, Somlyai G„ Homann (Sarkadi G., 70.), Bulyáki K. (Ádámszki, 75.), Bulyá- ki A. (Nyíregyházi G„ 63.), Czifrák, Dobos Z„ Erdős M„ Pócsi. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Gól: Somlyai G. (41. és 60 .^Marinas (48. és73. - az elsőt 11-esből), Bulyáki A. (18.) Ádámszki Róbert: - Magabiztos játékkal teljesen megér­demelten jutottunk tovább. Végre legalább a helyzeteink töredékét értékesítettük. Köszönjük a csapatot elkísérő szurkolók segítségét. Labdarúgás: Megyei III. osztály, 6. forduló Nyírség csoport: Petneháza-Nyírcsászári 8-2, Bogát 2000 TC- Nyírjákó 1-5, Székely-Fábiánháza 6-2, Penészlek-Nyírgyulaj KSEII. 2-8, Piricse—Nyírmihálydi 2-8, Nyírbéltek—Kisléta 5-2, Nyfrvasvári­Rétköz csoport: Berencs FC-Döge 3-0, Lövőpetri-Anarcs 3-1, Aranyosapáti-Eperjeske 2-1, Tiszabezdéd-Újdombrád 2-7, Nagy- dobos-Szabolcsveresmart 1-0, Vitka-Barabás 8-4, Zsurk-Varsány Szabolcs csoport: Ibrány SE II.—Fiatal Gyémántok 7-1, Tiszavasvári SE II.—Tiszatelek 1-6, Bököny-Nyírtét 5-4, Nyírpazony-Geszteréd 1-1, Nylrtura-Tiszalök 0-4, Tiszabercel-Buj 2-3, Napkor-Tiszaeszlár 9-0. A Kálmánháza-Tiszadob mérkőzés elmaradt. l.Petneháza 5 5 _ _ 29-8 15 1. Nagydobos 6 6 30-1 18 l.TIszalök 6 6 29-5 18 2.D8FC 5 5­­21-1 15 2, Berencs FC 6 5­1 27-11 15 2. Napkor 6 5­1 34-8 15 3. Nyírjákó 5 5­­25-10 15 3. Gégény 6 5­1 20-9 15 3. Ibrány II. 6 4 1 1 17-6 13 4. Nyírmihálydi 6 4 1 1 22-13 13 4. Üidombrád 6 4 1 1 21-10 13 4. Bökönv 6 4 1 1 22-14 13 5. Nyírbéltek 6 4­2 23-10 12 5. Jéke 6 3 2 1 13-9 11 5. Geszteréd 5 3 1 1 11-4 10 6. Nvírgvulai II. 6 3 2 1 23-9 11 6. Anarcs 6 3 2 1 10-8 11 6. Fiatal Gyémántok 6 3 1 2 16-16 10 7. Nyírvasvári 6 3 1 2 16-17 10 7. Aranyosapáti 6 3 1 2 14-12 10 7. Búj 6 3 1 2 11-20 10 8. Székely 5 2 1 2 18-22 7 8.Szabolcsveresmart 6 3­3 18-9 9 8.Kálmánháza 4 3­1 15-8 9 9. Laskod 6 2 1 3 11-19 7 9. Eperjeske 6 3­3 12-24 9 9. Tiszatelek 6 2 1 3 17-16 7 10, Penészlek 2 ­11. Kisléta 12. Bogát 2000 13. Fábiánháza 1 1 4 1 _ 1 ___3 1 - 4 17^21 14-21 lO.Vitka 14-20 1F20 8-23 14. Nyírcsászári 11. Lővőpetri 12. VarsányUnió 13. Dögé ________ 14- 25 15- 23 1 1 10-12 6 - ­13-27 14. Barabás 1 1 16-22 IQ.Tiszaeszlár 11. Tiszabercel 12. Nyírpazony 13. Nyírtét 2 ­1 2 1 ­14. Tiszavasvári II. 1 ­15. Piricse 6-36 15.Tiszabezdéd 1 ­10-23 16.Zsurk 6 - ­6-32 15. Nyírtura 6-2 16.Tiszadob 8-25 4 10-20 6 8-14 5 5 15-24 3 11-24 3 7-17 5-15 Szamos csoport: Csegötd-Penyige 0-10, Kisar-Ura 2-0, Sonkád- Vámosroszi KSE 11.1-5, Tunyogmatolcs-Pátyod 1-1, Szamossátyi- Herménszeg 7-1, Tarpa SC ll.-Cégénydányád 14-1, Csengerújfalu- Ópályi 8-3. Szabadnapos: Túristvándi. ___________________________ 1. Tarpa II. 6 6 41-10 18 2. Vámosoroszi II 5 4 1 23-6 12 3.Hermánszeg 6 4 2 23-15 12 4,Szamossályi 5 4 1 20-13 12 5.Tunyogmatolcs 5 3 1 1 13-6 10 6.Csengerúifalu 5 3 2 19-12 9 7. Túristvándi 5 3 2 15-12 9 8.Penyige 4 2 1 1 17-6 7 9. Pátyod 6 2 1 3 15-22 7 lO.Kisar 6 2 1 3 11-24 7 11. Ura 5 2 3 8-8 6 12. Sonkád 5 1 4 11-19 3 13. Ópályí 5 1 4 14-25 3 14.Csegöld 5­5 4-24­15.Cégénydányád 5­5 4-36-