Kelet Magyarország, 2017. augusztus (74. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-21 / 194. szám

2017. AUGUSZTUS 21., HÉTFŐ Mátéfi Eszter csapata a hát végén hazai tornán vesz részt fotó: KM-ARCHlV Visszavágtak a zilahiaknak kézilabda. A Kisvárda Master Good SE harmadik mérkőzése is roppant szoros és izgalmas volt a romániai Zilahon. Pénte­ken előbb a Valceától 29-26-ra, majd a házigazda HC Zalau el­len 28-27-re kaptak ki a várda- iak, akik a turnézáró, szombat délelőtti összecsapáson 27-26- ra győztek az újbóli, Zilah elle­ni fellépésen. Hír még, hogy a Kisvár­da számára az eredetitől egy héttel később kezdődik a baj­nokság. Sokáig nem volt idő­pontja az első fordulóban kiírt Vác elleni mérkőzésnek, amit - vélhetően a várdai csarnok felújítási munkálatai miatt - elhalasztottak, és a felek meg­egyezése alapján november 11-én játszanak le. A nyitányt így a székesfehérvári mérkő­zés jelenti a KKC számára szep­tember 15-én. A csapat hazai pályán a péntek-szombati ha­zai felkészülési tornán mutatja meg magát (annak helyszíne a Szent László-iskola torna- csarnoka lesz) a Békéscsaba, a szlovákiai Nagymihály és a ro­mániai Zilah ellen. KM-BT Labdarúgás Kelet Takarék megyei I. osztály, 2. forduló At akarták verni az edzőt, aki átlátott a szitán Rakamaz, 250 néző, v.: Major 0. Rakamaz: Ovszijenko - Schmidt P„ Kacsúr A., Vízkeleti L. (Gatambosi G.), Klénínger L (Károlyi R.), Sárközi D., Vaszilkó A. (Hadadi K.), Tóth T., Kóder L. (Anderka R.), Murák K. (Mogyorósi F.), Tóth Z. Edző: Varga Attila. Mándok: Zán K. - Kohutka M„ Ari A. (Győri J.), Galambos L (Hídi N.), Hriskevics, Riasko, Szabó T, Sípos T„ Tracsuk (Jarmosenko), Csáki P., Hegedűs T. Edző: Danes Béla. A hazai csapat null kettő után még egyenlíteni tudott, de a folytatás­ban elkövetett hibákért megbűnhődött. Gól: Sárközi D„ Tóth T„ illetve Riasko, Csáki P., Hriskevics, Csáki R, Jarmosenko. Ifi^5—0. Varga Attila: - Kialakítottunk nyolc ziccert, igaz, ebből hármat a saját kapunk előtt, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált. _________ Danes Béla: - Álomszerűén indult a meccs, majd hatvan perc rémálom következett. A szünetben kénytelenek voltunk helyre tenni a csapatot, és az ellenfél hibáit kihasználva Nyírgyulaj, 200 néző, v.: Bíró Cs. Nyírgyulaj: Oláh D. - Angyalos A„ Lovas N. (Czerula Zs.), Orosz D., Fekete G. (Hatházi D.), Gömze A. (Oxi R.), Vass l„ Siska G. (Tóth B.), Erdei Z„ Török I. (Sánta J.),TurbuczT. Edző: Lukács Tibor. Kótaj: Virágh Cs. - Die, Hangácsi I, Petics L, Markovics D„ Hruska Á., Iván Zs. (Hornyai D.), Kovács R, Gulyás I. (Rácz R.), Ferenczi F. (Dudás B.), Vemer M. Edző: Seregi Mihály. Magabiztos hazai győzelem. Gól: Erdei Z. 2, Fekete G., Török I., Orosz D„ illetve Iván Zs. Ifi: 9-0. Lukács Tibor - Akadtak olyan periódusok, amikor belealudtunk a meccsbe, de összessé- gében nem forgott veszélyben a győzelmünk. Seregi Mihály: - Kettő egyes első félidő után a második játékrész első perceiben játéko­som egyedül vezette kapura a labdát, csíp- ték-marták, a mezét csaknem leszakították, a játékvezető nem fújt szabálytalanságot, a kontrából pedig gólt szerzett a gyulaji csapat, amely kisvártatva még egyszer mattolt minket. Gratulálok az ellenfélnek, bár azt gondolom, úgy belenyúltak a mérkőzésbe, hogy ez végképp megpecsételte sorsunkat. Fehérgyarmat, 100 néző, v.: Király A. Fehér- gyarmat: Jakocska Cs. - Molnár F. (Imre Zs.), Gál R., Geletey Z., Veress L, Nyíri Gy., Istenes E. (Bihari Z.), Bartha K. (Légrádi G.), Szatke M., Lengyel M., Balogh P. Edző: Siti Ferenc. Dombrád: Csáki T. - Buka B„ Bun R., Géczi I., Dallos L, Borbély L. (Puskás A.), Nagy M. (Szabó K.), Varga D„ Tóth Á„ Boros M., Balogh T. (Szabó M.). Edző: Kató István. A nagy meleg ellenére egészen élvezhető mérkőzést láthatott a közönség. Gól: Geletey Z., Bartha K. Ifi: 4-4. (Tudósitó: Papp Attila) _________ Siti Ferenc: - Tanulópályánk egy olyan feladatát teljesítettük, és úgy, ahogy én sem gondoltam volna. A csapat át akart verni, mert egy érett banda benyomását keltette, viszont én átlátok a szitán. _________________ Kató István: - A mezőnyben elfogadható teljesítményt nyújtottunk, a helyzetkihasz­nálásunk viszont katasztrófa. Gratulálok a —hw­Vásárosnamény, 320 néző, v.: Tömöri P. Vásárosnamény: Csordás A. - Fejes J„ Nagy D„ Illés R, Danku J. (Sebestyén G.), Mándi L, Balogh Gy. (Danku A.), Lakatos T., Deskó D„ Bancsi G„ Lakatos I. Megbízott játékos-edző: Balogh Gyula. Tarpa: Rácz T. - Ricsei F., Tar E., Péter Gy., Dávid R. (Stefán L), Kemény G. (D)acsenko), Illés Gy., Kacsó R., Barta F. (Rozman S.), Szidor S., Kemény Cs. Edző: Márton István. Egyenlő erők küzdelmé­ben a szerencsésebb csapat nyert. Gól: Fejes 1, Deskó D., illetve Illés Gy., Rozman S„ Dávid R. Kiállítva: Fejes J. (76. perc), illetve Kacsó R. (41. perc). Ifi: 1-7 Balogh Gyula: - Katasztrofális játékvezetés mellett egy pontot mindenképpen megérde­meltünkvolna. _______________________ Márton István: - Igazi szomszédvári rangadón a fiúk hozzáállásával maximálisan elégedett vagyok, gratulálok az első megye 3res.győzelemhez.. Tiszavasvári Balkány, 200 néző, v.: Sípos L. Celtspan-Balkány: Hegyes B. - Sallai M., Bátyi L, Vass Z„ Kondor M„ Gelsi L, Jakab R. (Berta M.), Tóth E. (Illés Gy.), Olajos G., Ohár R. (Simon Sz.), Kupás Z. (Csatári Á.). Edző: Mirgai László. Tiszavasvári: Kanócz B. - Bakos T. (Gyurján R.), Cseh K„ Nagy I., Gál N. (Szolyka G.), Orosz T, Kóka R., Pallai G„ Ujj L. (Kondora K.), Tudja D„ Szaffián Sz. Edző: Kiss Gábor. Nagy iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat jó erőkből álló ellenfelet győzött le. Gól: Kupás Z„ Berta M.lfl: 4-4. ________________________ Mirgai László: - Fiatal csapatom ismét nagyot küzdött, megint jól zárt a védelmünk, eldöntötték a mérkőzést. Gól: Lakatos L, Kállai G. Ifi: 2-8. _______________ Antal István: - Nagy iramú, látványos mérkőzésen a sényőiek minőségi játékosai eldöntötték a meccset. __ _ Sándor Tamás: - Az első félidőben nagyon meggyőzően, határozottan játszottunk, az ellenfélnek igazából helyzete sem akadt. A szünet után viszont nem tudom mi történt. Két dolognak viszont nagyon örülök, nyer­tünk ésnem kaptunk gólt. A fehér mezes nagyhalásziak nem engedték kibontakozni a vendég bak­taiakat így a második meccsünket hoztuk le nullára, ráadásul emellett gólokat tudtunk szerezni, ezért megérdemelten nyertünk. _______ Kiss Gábor: - A rúgd előre, fuss utána játékban teljesen megérdemelten nyert a hazai csapat. „A csupa szív, akaraterős" játékosaimnak a hazaiak megmutatták, hogyan kell fegyelmezetten és alázatosan FOTÓ: SIPEKI PÉTER T uzsér-Sényő-Camlfex 0-2(0-2) 2-0(0-0) Nagyhalász, 300 néző, v.: Papp F. Nagy­Tuzsér, 200 néző, v.: Resán. Tuzsér: Félegy­házi V. - Szűcs Z„ Dolhai M„ Bácskái A., Setét R„ Baglyos L. (Pólyán I.), Lakatos B. (Pálinkás 1), Balogh Zs., Kovács D„ Jónás K., Vass 0. (Iván A.) Edző: Antal István. Sényő: Gagyi S. - Bodó G., Klepács K. (Haburcsák K.), Lakatos L, Haburcsák B., Phrakonkham, Fodor A., Bar- csay M. (Ruska T), Kállai G. (Toldi A.), Fabu M. , Maries G. (Ács Á.). Edző: Sándor Tamás. A jobb erőkből álló vendégek az első félidőben C 3—3 (0—1) Nagyecsed,150 néző.v.: Paráda. Nagyecsed: Makó R. - Sarkadi G., Marinas, Ascsillán L (Bulyáki K.), Somlyai G„ Homannn R., Bulyáki A., Czífrák (?., Bodogán Z. (Nyíregyházi G.), Pócsi B„ Erdős M. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Mátészalka: Somogyi M. - Szántó Z. (Ötvös Sz.), Barnucz G., Lyáh A., Paragh M„ Engi D., Petrohai M., Gergely M. (Bodó L), Magyari M., Lénárt G„ Makáim G. Edző: Opre Mihály. A nagy meleg ellenére jó iramú mérkőzésen igazságos eredmény született. Gól: Bulyáki K. 2, Marinas, illetve Lénárt G„ Szántó Z., Lyah A. (Derne B.). Kiállítva: Petrohai M. (18. perc). _ ___ _ _ Ádámszki Róbert: - Csapatomat annyiban tudom dicsérni, hogy null kettőről megfor­dítottuk az eredményt, ugyanakkor óvodás gólokatkaptunk, ezért viszont fejmosás jár. Opre Mihály: - Kettő nullra vezettünk, több mint hetven percet játszottunk emberhátrányban, azt gondolom, teljesen megérdemelten hoztunk el egy pontot, talán a győzelemhez is közel álltunk. 2-0 (1-0) N., Tóth G. (Kató 1.), Barzó G. (Bognár A.), Ladányi D., Gégény M„ Varga D. (Bartha Z.), Hajzer L, Hudák M., Mátrai N. (Csorba K.). Já­A bajnokság állása 1. Nyírgyulaj 2 2 9-3 6 tékos-edző: Ludánszki István. Baktalóránt­2.Sényő-Carnifex 2 2 - ­4-0 6 háza: Tóth K. - Lakatos 1., Kántor F., Kozma Balkány 2 2 - ­4-0 6 J. (Lakatos E.), Fábri Z„ Ráti G„ Csordás G. 4. Mátészalka 2 1 1 8-5 4 (Bökönyi L), Geda G. (Kézi B.), Sitku Á. (Zakor 5. Fehérgyarmat 2 1 1 4-2 4 J.), Pataki G. (Bodnár G.), Nagy T. Edző: Gebri Nagyhalász 2 1 1 4-2 4 Pál. Jó időben, szép számú közönség előtt 7. Mándok 2 1 - 1 6-6 3 megérdemelt hazai győzelem született. Gól: 8, Vásárosnamény 2 1 - 1 4-4 3 Barzó G„ Tóth G. Kiállítva: Ráti G. (76. perc). 9.Baktalórántháza . 2 1 - 1 2-2 3 Ifi: 1-5. JO.Tarpa 2 1 - 1 3-4 3 Ludánszki István: - A második félidőben 11. Nagyecsed 2 1 1 3-5 1 mutatott játékunk alapján megérdemeltük a 12. Tiszavasvári 2 1 1 2-4 1 győzelmet. Gratulálok a csapatomnak! 13. Kótaj 2 1 1 3-7 1 Gebri Pál: - Nagy melegben langyos játék. 14. Dombrád 2 1 1-4­két szögletből ajándékoztunk három pontot 15.Tuzsér 2- - 2 0-4­az ellenfélnek. 16. Rakamaz 4-9 Sport ’ Hornyák triplája a Tiszaúiváros ellen Hornyák Marcell igen gólerős volt FOTÓ: NYÍRBÁTORI FC labdarúgás. Ellentmondásos első félidőt hozott a szombati, nyírbátori NB III.-as bajnoki. Korán gólt szerzett a hazai csa­pat egy formás támadás végén, de azután semmi... A tiszaúj- városiak többet birtokolták a labdát, kihasználva a hazaiak szellős védekezését, többször is nehéz helyzetbe hozták a jó formában védő Vasas Gergőt. A második félidő elején foly­tatódott a vendégek mezőny­fölénye, de az egyre veszélye­sebben kontrázó bátori csapat több százszázalékos helyzetig is eljutott. Aztán, ahogy lenni szokott, a kihagyott helyze­tek megbosszulták magukat, egy kósza ellentámadás vé­gén, ártalmatlan szituációban elkövetett kezezésért járó ti­zenegyesből egyenlített az Új­város. Ezt követően a sérülés miatt tíz emberre fogyatkozó ven­dégek nagy erőfeszítéseket tettek a győzelem megszerzé­séért, de a bátoriak Szabó Ro­land és Bagi Ákos villámgyors elfutásaival és centerezései- vel, középen pedig a nagysze­rű formában lévő, a csapata mindhárom gólját szerző Hor­nyák Marcellel az élen kicsi­karták a győzelmet, amely biz­tosnak mondható. km 3 xiarűgás NB HL, Keleti csoport, 2. forduló Nyírbátor, 220 néző, v.: Takács T. Nyírbátor Vasas G. - Szabó R„ Tóth M„ Boros D„ Bagi Á.. Reznek, Fenyőfalvi (Bemáth M„ 45.), Kinczel (Roszel, 78.), Vámos M„ Terdik (Nagy B., 56.), Hornyák M. Edző: Ambrusz Árpád. Tlszaújváros: Tóth Cs. - Fodor R, Márton A., Nagy P. (Nagy D„ a szünetben), Kapacina K. (Turcsik, 67.), Bussy, Kovács P. (Balogh G., 22.), Orosz M„ Illés G„ Nagy R„ Lipusz. Edző: Gerliczki Máté. Gól: Hornyák M. (6., 83. és 89.), illetve Lipusz (11-esből, 68.). Jó: Hornyák M. (a mezőny legjobbja), Vasas G„ Szabó R„ Boros D., Vámos M„ illetve Bussy, Orosz M„ Lipusz. ___________ Ambrusz Árpád: - Az első mérkőzésen meglévő problémáinkat kijavítottuk. A felkészülé­sünk alapján a továbbiakban ezt a formát szeretném látni. ________________________________ Gerliczki Máté: - Mondhatnék bármit de a mérkőzést elbuktuk, így aztán inkább nem mondok semmit. ________________________________ _ További eredmények: Putnok-Cigánd 4-2, Tállya-ESMTK 3-0, Diósgyőr ll.-Gyöngyös 2-2, Jászberény-Tiszafüred 2-1, MTKII.—Salgótarján 3-0, Monor-Balassagyarmat 4-0, Füzesgyarmat-Debreceni EAC 2-3. A lengyel pilóta egy lábbal is fantasztikusan kezeli a volánt FOTÓ: MAGÁNARCHÍVUM Jobb lábbal a pedálokat nyomja, ballal kormányoz- _-----------------­1. Putnok 2 2- 5-2 6 2. Monor 2 1 1 - 6-2 4 3. MTK II. 2 1 1 - 4-1 4 4. Tállya 2 1 1 - 4-1 4 5. Debreceni EAC 2 1 1 - 4-3 4 6. Jászberény 2 1 1 - 4-3 4 7. Cigánd 2 1 1 6-6 3 8. Nyírbátor 2 1 1 5-5 3 9. ESMTK 2 1 1 2-3 3 10. Balassagyarmat 2 1 1 4-6 3 11. Gyöngyös 2­2 - 4-4 2 12. Tiszafüred 2­1 1 2-3 1 13. Diósgyőr II. 2­1 1 2-4 1 14. Salgótarján 2­1 1 2-5 1 15. Füzesgyarmat 2­2 4-7­16. Tiszaújváros A lengyel drittes bal­esetben veszítette el karjait. drift. Az eddigi Trackwood Drift Fesztiválok mindegyike bővelkedett különlegessé­gekben. Mindez igaz a soron következőre is, aminek pénte­ken és szombaton ad otthont a máriapócsi RabócsiRing. A kontinens legügyesebb pilótá­it láthatja majd a nagyérdemű, a remek versenyzők közül is kiemelkedik a lengyel Bartosz Otsalowski. A harmincegy esztendős versenyző srácként arról ál­modott, hogy egyszer nagy autóversenyző lesz. El is kezd­te pályafutását, a raliban már bontogatta szárnyait, amikor jó tíz évvel ezelőtt egy mo­torbalesetben mindkét karját elveszítette. Nem tört össze és esze ágában nem volt abba­hagyni a versenyzést. Tovább ralizott, majd rákapott a drift- re. Hogyan versenyez, csúsz­tatja parádésan a több száz lovas Nissant? Jobb lábbal a pedálokat nyomja, ballal kor­mányoz, és egy okos szerkezet segítségével a vállával válto­gat, így csúsztatja az autóját előre. A váltóra van rögzítve egy hosszabbító szerkezet, így a sebességi fokozatok között vállal tud váltani. A műszer­falon található összes gombot képes kezelni, így tud indexel­ni, vagy akár az ablaktörlőt is üzembe tudja helyezni. Nem Menetrend Augusztus 25., péntek | 9:Edzés 8: Kapunyitás 10: Kvalifikáció 10:Edzés 13: Street top 8 19: Városi felvonulás 14:30 Tsuiso edzés 21: Tuning party és live dj 16: Pro-am/challenge top 16 18:30 Trackwood top32/16 Augusztus 26., szombat 22: Döntők 8: Kapunyitás 23:30: Tuning party, live dj csak a vezetést, de még a tan­kolást is egymaga oldja meg, mindenféle külső segítség nélkül. Közel százan indulnak Egyébként már járt a Rabó- csiRingen, hat esztendeje egy ralikrosszautóban körözött. Most is megmutatja, hogy ha valamit nagyon akarunk, azt el tudjuk érni. A kétna­pos megmérettetés a Polska Federacja Driftingu (PFD) és az MNASZ magyar profi drift bajnokságának a futama pro és pro-am/challenge kategó­riában. A nevezések alapján közel százan állnak majd rajt­hoz, ezt legutóbb tévesen kö­zöltük. KM-ML >