Kelet Magyarország, 2017. augusztus (74. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-30 / 202. szám

2017. AUGUSZTUS 30., SZERDA 9 Nem mutatnak tiszteletet a mez iránt, és nem bánkódnak a teljesítmény miatt. lan Wright, az angol Arsenal futballcsapatának legendája a klub valaha volt legrosszabb meccsének nevezte a Liverpool ellenit (0-4), ő leváltaná Arsene Wengert menedzsert. A labdarúgó NB I.-ben szerep­lő Haladás hivatalos honlap­ján jelentette be, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott Mészöly Géza veze­tőedzővel. Az új tréner sze­mélye egyelőre nem ismert, az edzői stáb sorsa kérdéses. A múlt szombaton, a Puskás Akadémia elleni hazai 5-l-es vereség alkalmával éppen a 300. élvonalbeli mérkőzésén ült a kispadon a Haladás most menesztett edzője. H. Szoros vereség az oroszoktól kosárlabda. Véget ért a férfi kosárlabdázók viadala a 29. nyári Universiadén, Tajpej- ben. A magyarok az oroszok ellen 74-67-re kaptak ki a 17. helyért kiírt mérkőzésén. A csapat nyíregyházi játékosa, Bus Iván a válogatott legered­ményesebb játékosaként 13/6 ponttal zárt, a szabolcsi me­gyeszékhelyről indult Pólyák László 3 pontig jutott, Kosa Tamás ezúttal nem talált be. A magyar csapat így a 18. he­lyen zárta a viadalt a 24 csa­patos mezőnyben. Két labdanyira az első nagy győzelemtől Fucsovics Márton első játszmáit megnyerte az US Openen, a statisztika mellette szól, mégis vesztesen hagyta el a pályát fotó: usopen.org A US Openen közelebb állt a sikerhez Fu­csovics Márton, mint ellenfele, mégis Nicolas Mahut nyert. tenisz. Több játékot nyert, több pontot szerzett, több ászt ütött (sajnos, kettős hibát is), többször és jobb százalék­ban vette el ellenfele adogatá­sait. Csak egy valamiből nyert kevesebbet: játszmából... Márpedig az számít, így az amerikai nyílt teniszbajnok­ság, a US Open (50 400 000 dollár, kemény pálya) első fordulójában Fucsovics Már­ton (117. a világranglistán) öt játszmás küzdelemben, 3 óra 25 perc alatt veszített a selej­tezőből érkezett, párosban kétszeres Grand Slam-bajnok francia Nicolas Mahut (115.) ellen. A 40:0 sem volt garancia Mi dönthetett? Talán a rutin. Talán az a 45 GS-részvételnyi különbség, ami eddig a két játékos között van. Marcinak a hétfő - magyar idő szerint- este tizenegykor kezdődő és kedd hajnali fél háromkor véget ért mérkőzése volt a harmadik Grand Slam-főtáb- lán, Mahut-nak pedig a mos­tani a 48. részvétele, ami száz körüli meccsszámot takar. Dönthetett a meccs eleji meg- illetődöttség, amikor Mahut gyorsan elvette a nyíregyhá­zi teniszező szerváját, és bár utána azt lehetett érezni, hogy egyre magabiztosabb Fucso­vics Márton, a játszma hajrájá­ig nem sikerült visszabrékelni. Aztán dönthetett a harma­dik játszma, álláspontunk szerint leginkább ez. Marci kezdte szervával a szettet (ahogy az első kivételével a többi négyet rendre), lépés­előnyben volt, könnyedén hozta a saját adogatásait, mi­közben Mahut szenvedett a sajátjaival. Ezért jött derült égből villámcsapásként az, ami 4:4-nél történt: Fucso­vics ugyan 0:30-ról kiegyen­lített 40:40-re, de ezután két kettős hibát ütött, amivel el­ment a gém és a játszma is. De még innen is volt visz- szaút, a negyedik szettet épp­olyan könnyedén és ugyan­olyan forgatókönyv szerint hozta, mint a másodikat. És mivel brékkel tett pontot a szett végére, azt is elérte, hogy a döntő felvonásban megint ő kezdje az adoga­tást, és mivel azokat rendre hozta, nála volt a lépéselőny. Mahut azonban bírta a nyo­mást. Embertelen küzdelmet vív­tak a felek, a 40:0 sem jelen­tett biztos előnyt az adogató számára, mindkét játékosnak kellett bréklabdát is hárítania ilyen állás után. Töményte­lenül sok adogatáselnyerési esély maradt parlagon - első­sorban Marci révén. Lássuk a hajrát! 4:3-as Fu- csovics-vezetésnél, a francia szervajátéka közben 40:15- je volt a fogadónak, majd egyenlő után még egy brék- labda, mégis egyenlített Ma­hut. Izgalom a köbön Utána Fucsovics Marci a har­madik előnyét váltotta való­ra, így lett 5:4. Két viszonylag sima gém után érkeztek el 6:5-ös magyar vezetésig, ami­kor 0:30-cal indult a játék, vagyis Marci két labdányira került a győzelemtől. Mahut azonban fordítani tudott, a tie-breakben (a négy Grand Slam-verseny közül az ame­rikai az egyedüli, amelyet döntő szettben eldönthetett a rövidítés, így nem volt arra esély, hogy megdőljön az ép­pen Mahut és John Ismer ál­tal tartott rekordhosszúságú A másik magyar főtáblás, Ba­bos Tímea megnyerte első fordulós meccsét, a svájci Viktorija Golubic ellen győ­zött 7:5, 5:7, 7:5-re, és a kö­vetkező körben az eltiltásából visszatérő, a világranglista-2. román Simona Halepet legyő­ző orosz Marija Sarapova lesz az ellenfele. meccs időtartama) pedig két minibrékkel Mahut megsze­rezte a győzelmet. Nagy esélyt szalasztott el Marci, és bár kárhoztathatja magát a sorsdöntő pillanat­ban ütött kettős hibákért, de fontos pillanatokban szórta az ászokat is, úgyhogy nem ezen múlott. Mahut vala­hogy mindig kikecmergett a szorult helyzetekből, hogy miként, nem tudni. Nyilván a szerencsefaktor is beleját­szott, és az a rutin, amely az elején taglaltak miatt szólt a francia játékos mellett. Nincs meg 2013 óta az első magyar férfijátékos által ara­tott győzelem GS-főtáblán, ahogy Taróczy Balázs 1984-es győzelme óta továbbra is nye­retlenek férfi honfitársaink Flushing Meadows-ban. Kár érte, mert a hétfő esti-kedd hajnali horror során nagyobb részt bemutatott teljesítmény tovább is repíthette volna Mar­cit, mint a második forduló. BODNÁRTIBÓR tibor.bodnar@kelet.hu A Fucsovics Marcit legyő­ző Mahut is olyan riválissal találkozik legközelebb, aki ötszettes csatában jutott to­vább, a spanyol Albert Ra- mos-Vinolas (24.) egy perc híján ötórás meccsen győzött 4:6, 7:6, 7:5, 6:7, 7:5-re az üz- bég Denis Istomin (86.) ellen. Egyikük sem lesz kipihent... US Open: Férfi egyes, 1. forduló Nicolas Mahut (francia)-Fucsovics Márton ■*=*} f f 6:3,2:6,6:4,2:6,7:6 (7-3) V I K M 9 Ász i6 | a 4 Kettős hiba n m m 89/162(55%) Első adogatások 84/159 (53%) 64/89 (72%) Első adogatásból megnyert pontok 70/84(83%) 40/73(55%) Második adogatásból megnyert pontok 37/75 (49%) 2/13 (15%) Megnyert brékpontok 4/13 (31%) 52/159 (33%) Fogadóként megnyert pontok 58/162 (36%) 23 Összes megnyert láték 25 156 Összes megnyert pont 165 Megjegyzés: Vastag betűvel a kedvezőbb adatok. Egy perc híján öt óra játék Annyit talán ért, mint egy átlagos tréning Lukács Rajmond talán hibázott, amikor két gólt szerzett a Csákvár ellen - de ezen csak poénkodtak. labdarúgás. A hat forduló alatt szerzett 15 góljával is éllovas az NB Il.-ben a Kisvár- da Master Good, amelynek csatárai az utóbbi meccse­ken alaposan belelendültek, hiszen a Gyirmót ellen (3-0) Délczeg Gergely, Siófokon (2- l) Horváth Zoltán, vasárnap a Csákvárral szemben (3-0) pedig Lukács Raj mond szer­zett két gólt. Mindhárman há­rom-három találattal állnak a házi góllövőlista élén. Jókor lenni jó helyen- Az első amolyan tipikus csa­tárgólnak nevezhető, jó he­lyen voltam és belefutottam a kapufáról kipattanó labdába - emlékezett a Csákvámak lőtt góljaira Lukács Rajmond. - A második előtt pedig Délczeg Gergelytől remek labdát kap­tam, éreztem, hogy a kapus jön ki elém, megtoltam mel­lette, és utána már csak be kellett passzolnom. Lehet, nem kellett volna, hiszen az utóbbi meccseken az jött di­vatba, hogy a két gólt szer­Lukács Rajmond (jobbra) hazai pályán az első kisvárdai góljait szerezte FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR zett futballisták a következő meccsen kimaradtak a csa­patból, ezen poénkodtunk is a meccs után Kondás Elemér edzővel. A viccet félretéve azoknak a változtatásoknak megvoltak a taktikai okai, ezt mindannyian tudtuk. Talán még több gólt is szerezhet­tem volna, a második talála­tom előtt éppen azért toltam meg a labdát, mert ha az első félidőben is így teszek, akkor már korábban vezetéshez ju­tottunk volna. Nehezebben indult a vártnál Lukács Rajmond remek aján­lólevéllel ékezett Kisvárdára, hiszen az előző szezonban az NB III.-as Salgótarján játéko­saként lett 25 góllal a Keleti csoport gólkirálya. A jelek szerint az eggyel magasabb osztály tempóját is gond nél­kül felvette.- Annak idején nehezebben indult a magyarországi pá­lyafutásom, mint reméltem- mondta a 29 esztendős, ro­mániai magyarként az anya­országba kerülő futballista.- Romániában játszottam az élvonalban az Astra Giurgiu színeiben, az ottani máso­dosztályban, szülővárosom, Nagyvárad csapatában, a Luceafarul Oredeában pedig több mint hetven gólt szerez­tem. Magyarországon azon­ban meg kellett ismertetnem magam, a tavalyi év erre pont jó volt, és a másodosztályban is meg fogom állni a helyem. Hogyan kerültem Kisvárdá­ra? Ez hosszabb sztori, mert már megegyeztem egy másik csapattal, amikor befutott a várdai ajánlat, amely előnyö­sebb is volt a másiknál, ráadá­sul magasabb célokért küzdő klubhoz kerültem. Ugyan nem ismertem a tavalyi ke­retet, de azt tudtam, hogy jó csapathoz kerülök. Az első hetekben is már azt éreztem, hogy igazi csapatot alkotunk, amelyben vannak egyénisé­gek is. Az eddigi sikereinknek ez a kettősség a titka. A várdaiak szombaton Ceg­léden nyújthatják ötről hatra a győzelmi sorozatukat. KM-BT kosárlabda. A papíron meg­lévő osztálykülönbség a pályán is lerítt a keddi férfi edzőmeccs résztvevőiről. A tavaly még azonos bajnok­ságban szereplő Nyíregyháza Blue Sharks és a vele a Conti­nental Arénában összecsapó Tiszaújváros közé éket vert a bajnoki átszervezés, így a Kék Cápák az NB I. B, vagyis a Piros, az újvárosiak az NB I. C, vagyis a Zöld csoportban kezdhetik két és fél hét múlva a bajnokságot. A nagy fölényben játszó hazaiaknál nemcsak játszott, hanem pontot is dobott vala­mennyi benevezett kosaras, bizonyos játékhelyzeteket is tudtak gyakorolni, így a meccs hasznosnak bizonyult, talán többet is ért, mint egy edzés. A nyíregyháziak leg­közelebb pénteken és szom­baton a miskolci felkészülési tornán lépnek pályára, km-bt Edzőmeccs Nyíregyháza Blue Shaite-TIszaúlváros 84-60(25-6,16-16.26-23,17-13) Blue Sharks: Vida Z. 7/3, Czura 8, Mokánsz- ki 12, Nagy K. 10/6, Czinger 20. Csere: Sitku M. 12/3, Oláh Z. 4/3, Vaskó 5/3, Szondi Á. 2, Farkas D. 2, Demeter Á. 2. A mezőny legeredményesebbje, Czinger Zoltán (jobbra) elégedetten figyelhette Sitku Márton zsákolását fotó:pusztai Sándor A gólokkal fogadtatta el magát a csatár