Kelet Magyarország, 2017. augusztus (74. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-28 / 200. szám

2017. AUGUSZTUS 28., HÉTFŐ KELET Akár sorsszerű is ez a találkozás Fucsovics Márton ellen­fele, Mahut ott vesztet­te el a tenisztörténelem leghosszabb meccsét, ahol Marci is játszott. tenisz. Harmadszor is harminc pluszos, a US Openen másod­szor is Nicolas keresztnevű játékost kapott ellenfélül Fu­csovics Márton (122. a világ- ranglistán). Magyar idő szerint péntek estére csak az derült ki, hogy a selejtezőből érkezik a Grand Slam-verseny főtáblás szereplését alanyi jogon első ízben kiharcoló nyíregyházi teniszező ellenfele, éjfél után arra is fény derült, a tizenhat lehetséges játékosból az egyik, ha nem éppen a legnagyobb tudásút kapta. Az ellenfél a francia Nicolas Mahut (113.) lesz, aki időben utolsóként harcolta ki a fő­táblás szereplését: a görög Sztefanosz Cicipasz (161.) el­leni meccse kezdődött a leg­később pénteken, és Mahut 7:6, 3:6, 6:0-s győzelemmel biztosította a helyét a főtáb­lán. így a 48. Grand Slam-fő- táblás viadalára készül, szem­ben Marcival, akinek ez lesz a harmadik nekifutása. A 35 éves Mahut részese volt a te­nisztörténelem leghosszabb mérkőzésének, amit 2010. június 22-24. között játszott a wimbledoni 18-as pályán az amerikai John Isner ellen, és amelyet - megszakításokkal - 11 órányi és öt percnyi játék után elveszített 6:4, 3:6, 6:7 (7-9), 7:6 (7-3), 70:68-ra. Mi­lyen sorsszerű, Marci éppen azon a pályán játszhatta az idén júliusban eddigi egyet­len wimbledoni felnőtt főtáb­lás mérkőzését a luxemburgi Gilles Müller (23.) ellen... A Flushing Meadows-i első fordulóban két olyan játé­kos találkozik, akik egyaránt nyertek már US Opent és Wimbledont. Mahut mind­kettőt párosban, ráadásul nem is olyan régen, New Yorkban 2015-ben, London­ban pedig tavaly. Marci pedig junior korú versenyzőként emelhette magasba a serle­geket, a US Openét 2009-ben a párosban, a wimbledonit 2010-ben az egyesben aratott győzelme után.- Ha már úgy alakult, hogy a selejtezőből kaptam ellenfe­let, lehetett volna könnyebb is - mondta a szombati New York-i ebédidőben Fucsovics Márton. - Mahut minden hájjal megkent, rutinos teni­szező, akitől nagy szervákra és hálójátékra számíthatok, nem véletlenül eredményes párosban is. Aligha arra kell alapoznom, hogy korosabb játékos, és négy vagy öt szett­ben felülkerekedhetek ellene, mert kondival biztosan jól bírja, ha arról van szó, fonák­ról nyeseget majd. Arra kell törekednem, hogy én irányít­sam a meccset. Nem volt szándékos, de úgy alakult, Fucsovics Márton pénteken és szombaton ruti­nosabb teniszezőkkel edzhe- tett. Ahogy a magyar játékos is mondta, oda tart a tenisz, hogy a top százban és környé­kén sok a rutinos versenyző, nem csoda, hogy edzőpart­nerként és az első fordulóban is velük akadt össze. Mi azért abban bízunk, győz a lendület és a fiatalság! Marci első fellépésére a hétfői programban, a 8-as pályán, a magyar idő szerint 17 órakor kezdődő meccsek sorában a harmadik összecsapásként kerül sor. KM-BT Fucsovics Márton New York-i edzésekkel is hangolódott a hétfői mérkőzésre fotó: magánarchIvum Ennél többet érdemeltek volna a nyírbátoriak... LABDARÚGÁS. A Nyírbátori FC NB III.-as cigándi bajnokijának első félidejére a nagy meleg rányomta a bélyegét, egyé­ni kiugrások, gyors elfutások nem jellemezték a mérkőzést. Ebben a szakaszban több hely­zete volt a Nyírbátornak, de négy ziccerből sem sikerült gólt elérni, a Cigánd viszont kettőből egyet értékesített, így vonultak l-o-s hazai vezetés­sel szünetre a csapatok. A gyors cigándi gól a máso­dik félidő elején biztos hazai győzelemmel kecsegtetett, de a kiállítás és a szépítő vendég­találat egycsapásra mindent megváltoztatott. Ettől kezdve egykapuzott a vendégcsapat, a bodrogköziek időhúzással, játéktördeléssel és színész­kedéssel, valamint hathatós játékvezetői segítséggel végül is otthon tartották a három pontot. A krónikához tarto­zik, hogy 2-l-es állásnál Vasas Gergő hárította Szőllősi Ferenc tizenegyesét, így nem nőtt to­vább a vendégelőny. De nem érdemelt vereséget a bátori csapat. KM NB III Keleti csoport, 3. forduló uganuac-rayinxnonn z-ili-uj Cigánd, 350 néző, v.: Nazsa, Cigánd: Sánta T. - Baksa Z„ Szőllősi, Balia J„ Horváth A., Ötvös, Benke (Jáger, 84.), Torna, Molnár T. (Németh Sz., 76.), Pásztor A., Kovács G. Szakmai Igazgató: Szénay Péter. Nyírbátor: Vasas G. - Szabó R„ Tóth M„ Boros D„ Bagi A., Bernáth M. (Mankó, 82.), Reznek, Terdik (Nagy B„ a szünetben), Vámos M„ Roszel, Hornyák M. Edző: Ambrusz Árpád. Gól: Molnár T. (20.), Torna (46.), illetve Nagy B. (66.). Kiállítva: Kovács G. (gólhelyzetben lerántotta Hornyákot, 57.), illetve Reznek (második sárga lap után, 86.), Nagy B. (második sárga lap után, 95.). Jó: Ötvös, Baksa Z„ Torna, Molnár T., illetve Vasas G„ Tóth M„ Szabó R. (Tudósító: Bállá István) Szénay Péter: - Az első félidőben mindkét csapatnak voltak kecsegtető helyzetei, amelyekből mi egyet értékesítettünk. Sikerült a szünet utáni belépőnk, de a kiállítást követően csak a véde­kezéssel törődtünk, aminek köszönhetően sikerült megőriznünk egygólos előnyünket. Ambrusz Árpád: - Felforgatott felállásban is minden esélyünk megvolt a győzelemre. Ha az ilyen mérkőzéseket nem tudjuk megnyerni, akkor soha sem lesz több belőlünk... A forduló további eredményei: Tiszaújváros-Monor 2-3, Salgótarján-Jászberény 2-0, Gyön- gyös-Tállya 2-1, Füzesgyarmat-Putnok 1-1, Balassagyarmat-MTK II, 3-2, Tiszátü red-Diósgyőr 11.2-2, ESMTK-DEAC 7-1. A bajnokság állása: l.Monor 3 21- 9-47 2, Putnok 3 2 1 - 6-37 3.ESMTK 3 2 - 1 9-46 4, Cigánd 3 2 - 1 8-7 6 5. Balassagyarmat 3 2 - 1 7-8 6 6.Gyöngyös 3 1 2 - 5-45 7. MTK II 3 11 1 6-44 8. Tállya 3 11 1 4-24 9. Jászberény 3 11 1 4-54 Salgótarján 3 11 1 4-54 ll.DEAC 3 1 1 1 5-10 4 1-2 6-73 13. Tiszafüred 3 2 1 4-5 2 | 14. Diósgyőr II 3 2 1 4-62 15. Füzesgyarmat 2 12 5-8 1 | 16. Tiszaújváros 3- - 3 3-7-1 Revansot vehet Tallinnért Ahogy Taltinnban, most is Alin Alexandre Firfirica lehet Szikszai Róbert (jobbra) egyik legnagyobb vetélytársa fotó: bodnár tibor Szikszai Róbert selejte­zőcsoportját megnyer­ve jutott be a hétfői döntőbe a tajvani Universiaden. atlétika. Selejtezőcsoportját megnyerve, összesítésben a második helyen jutott a férfi diszkoszvetés döntőjé­be Szikszai Róbert a 29. nyári Universiadén, Tajpejben. A Nyíregyházi Egyetem hallga­tója, a Nyíregyházi Spotcent- rum versenyzője a román Alin Alexandre Firfirica (61.98) és az amerikai Reginaid Louis Jagers III (60.43) mellett a harmadik olyan versenyző volt a mezőnyben, aki elérte a hatvan méteres selejtező- szintet. Szikszai Róbert 56.16 méte­res dobással kezdett, amivel csoportjában a második he­lyen állt. Harcban lenni az éremért Később kiderült, már azzal az eredménnyel is a legjobb tizenkettő között végzett vol­na, vagyis a döntőbeli helye biztosított volt, de nem ártott javítani. És Kerekes László ta­nítványa ezt megtette: előbb 56.64, majd 61.01 méter kö­vetkezett. Utóbbi eredménnyel meg­nyerte a csoportját, a teljes mezőnyt nézve pedig a má­sodik lett, csak az a Firfirica előzte meg, aki nem melles­leg két éve a tallinni U23-as Európa-bajnokságon aranyér­met szerzett miközben Robi a dobogó harmadik fokára áll­hatott fel.- Meg kellett szoknom a kicsit „fogós” kört, ezért ala­kult úgy, hogy egyre javul­tak a dobásaim - értékelte a szombati napot Szikszai Ró­bert. - A román srác ismerős a korosztályos versenyekről, mellette az amerikai lehet a riválisom. Jó lenne harcban lenni az éremért, amelyhez hatvankét-hatvanhárom mé­ter lesz szükséges, az dönt, hogy melyikünk fog majd ki jobb napot. A versenyszám döntőjét hétfőn rendezik, méghoz­zá két magyarral, hiszen az 59.47 métert teljesítő Huszák János is finalista lett, a negye­dik legjobb eredménnyel. KM-BT Nagy fordítással nyerték meg a tornát Végül elerte a kellő bat délelőtt hárommal verte ebbe a helyzetbe is kerülhet- tában kicsikart győzelemmel Végül ele különbséget a Kisvárda a Békéscsaba ellen, így itthon tartotta a kupát. kézilabda. Eljöhet majd a kis- várdai kézilabdában az a pil­lanat, amikor az lesz a feladat, hogy öt góllal kell megnyerni egy (kupa)meccset. Mondjuk majd a nemzetközi porondon. Egyelőre azonban arról volt szó, hogy - miután péntek este döntetlenre adták a felek a heroikus küzdelmet és parázs pillanatokat, indulatokat is ho­zott Kisvárda-Zilah meccset, majd a romániai csapat szom­bat délelőtt hárommal verte a Michalovcét, és néggyel lett jobb az összesített gólkülönb­sége, mint a házigazdának - a hazai rendezésű torna meg­nyeréséhez szükségeltetett ötgólos siker a Békéscsaba ellen. Csakhogy a viharsarkiak az első félidőben alaposan meg­lepték a Várdát, edzőjük, a nagy tapasztalatú Skaliczki László intelmeit megfogad­ták, és a szünetben néggyel vezettek. így aztán a KKC hir­telen azt gyakorolhatta, hogy miként kell az ilyen meccse­ket visszahozni - merthogy ebbe a helyzetbe is kerülhet­nek, egyelőre a bajnokságban. A második félidő első tíz percében nem kapott gólt a Kisvárda, mialatt lőtt hatot, így nagyjából helyükre ke­rültek a dolgok. Olyannyira, hogy 20-17-nél már reális esély mutatkozott a tornagyőzelmet jelentő ötgólos különbség el­érésére is, ami még úgy is ösz- szejött, hogy a horvát beállós- nak, Vesna Milanovic-Litrének betört az orra, és csak a mécs­esét követő kórházi vizsgálat során derül ki, hogy súlyos-e a sérülés. A várdaiak tehát egy könnyed és egy nagyobb csa­tában kicsikart győzelemmel, illetve egy döntetlennel zárták a tornát, amit így meg is nyer­tek. KM-BT Felkészülési női torna Agombatl zárófordulóm&itfasss! Kisvárda Master Good SE-Békéscsabai ENKSE 29-23(12-16) Gól: Triscsuk 7/2, Radojevics 6/1, Dmitrovics, Hakunova 4-4, Mihovics 3, Karacs 2, Milano- vic-Litre, Katona F., Rocha R A másik mérkőzésen: HC Zalau (román)- luventa Michaiovce (szlovákiai) 30-27. A végeredmény: 1. Kisvárda 5 porit (90-73), 2. Zalau 5 (86-71), 3. Michaiovce 1 (80-94), 4. Békéscsabai (70-88). Különdíjasok. A legjobb kapus: Paula Visan (Zalau). A legjobb mezőnyjátékos: Walfisch Mercédesz (Békéscsaba). Gólki­rálynő: Triscsuk Krisztina (Kisvárda) Labdarúgás Kelet Takarék megyei I. osztály, 3. forduló 2-2J1-1) Baktalórántház^ 300 néző, v.: Kósa Gy. Bak- talórántháza: Tóth K. - Lakatos l„ Kántor F. (Pataki G.), Kozma J„ Lakatos E. (Fábri Z.), Csordás G„ Geda G. (Bodnár G.), Sitku Á„ Bökönyi L, Zakor J. (Rákóczi Zs.), Nagy T. (Kézi B.). Edző: Gebri Pál, Balkány: Tóth D. - Sallai M., Bátyi L, Vass Z., Kondor M., Gelsi L, Tóth E. (Jakab R.), Olajos G. (Hamar G.), Ohár R. (Tatár E.), Berta M. (Illés Gy.), Kupás Z. Edző: Mirgai László. Fordulatos mérkőzésen igazságos eredmény született. Gól: Kozma J., Zakor J„ illetve Bátyi L, Kupás Z. Ifi: 2-3. Gebri Pál: - Nagy erőket mozgósítottunk a győzelem érdekében, de azt kell mondjam, a döntetlen reális. ____________________________ Mirgai László: - Hiányérzetem van, mert a 89. percben kapufát rúgtunk, majd a gólvo­nalon fogta meg a hazai kapus a labdát. A hosszabbításban egy az egyben vittük kapura LJ w 'is V' Kozma József gólja (is) pontot ért Jóni G. (Borbély L), Nagy M. (Szabó M.), Puskás Á„ Varga D., Tóth Á„ Boros M. Edző: Kató István. Nyíigyulaj: Oláh 0. - Czerula Zs. (Lovas N.), Angyalos A., Tóth B., Fekete G., Nagyi., Vass I., Siska G., Erdei Z. (Gömze A.), Oxi R. (Sánta J.), Török I. Edző: Lukács Tibor. A lehetőségek mindkét oldalon megvoltak, a vendégek sáfárkodtak helyzeteikkel, ez döntött. Gól: Bun R„ illetve Erdei Z., Fekete G. Ifi: 1-8. __________________________________ Kató István: - Csak ismételni tudom magam, a mezőnyben jól teljesít a csapat, viszont a jobbnál jobb lehetőségekkel sem tudunk élni. A vereség ellenére gratulálok a fiúknak, nem érdemeltünk vereséget. _______ Lukács Tibor - Nagyon lelkes ellenféllel szemben fontos három pontot szereztünk. Mándok-Mátészatkal MTK 5-0 (2-0) Mándok, 200 néző, v.: Homonai P. Mándok: Zán K. - Kohutka M., Kovács I. (Hídi N.), pályán voltunk, a második félidő elején öt nagy helyzetet hagytunk ki, egyet sem rúgtunk be, a kiállítás után pedig szétestünk. Nem kell szégyenkeznünk, megyünk tovább. Gratulálok a Mándoknak. Nagyecsed-Tuzsér 1-0 (Fél Nagyecsed, 200 néző, v.: Takács A. Nagyecsed: Makó R. - Sarkadi G„ Marinas, Somlyai G. (Nyíregyházi G.), Homann R., Bulyáki K., Butyáki A. (Ádámszki R.), Pócsi B„ Czifrák R., Dobos Z., Erdős M. (Bodogán Z.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Tuzsér: Bata L. - Szűcs Z., Iván A., Dolhai M., Bácskái A., Baglyos L, Gergely I. (Pálinkás T), Balogh Zs., Kovács D., Jónás K., Vass 0. (Szabó T). Edző: Antal István. A hazaiak nagyon megszenvedtek a győzelemért. Gól: Bulyáki K. Ifi: 5-3. ______________________ _ Ádámszki Róbert: - Legalább győzelem- mel tudtuk köszönteni polgármester urat N.), Barzó G„ Ladányi D„ Gégény M. (Csorba K.), Varga D. (Bartha Z.), Hajzer L, Hudák M„ Nagy N. Játékos-edző: Ludánszki István. A hazai csapat, ha nehezen is, de megszerezte a három pontot. Gól: Lakatos L. (11-esből). Ifi: 0-5. __________________ Sándor Tamás: - Az első félidőben nem sikerült feltörni az ellenfél védelmét, a másodikban már sokkal több lehetőségünk volt, igazából nem forgott veszélyben a győzelmünk. _______________________________ Ludánszki István: - Mindent megtettünk, de ma ez is kevésnek bizonyult. Gratulálok a játékosaimnak, hiszen remekül helytálltak a jgl _„|ssg.szg jett;; sényői csapat ellen. ^ Kótaj, 100 néző, v.: Belicza. Kótaj: Czenki P. - Hruska A., Hangácsi T., Verner M. (Hornyai D.), Kovács P., Mboussi, Die, Ferenczi F. (Rácz R.), Iván Zs., Markovits D. (Gulyás I.), Petics I. Edző: Seregi Mihály. Rakamaz: Ovszijenko - Schmidt P„ Venczel I. (Vaszilkó A.), Kacsúr A., Tóth Z., Vízkeleti L. (Kóder L.), Kléninger L (Károlyi R.), Mogyorósi F., Murák K. (Anderka R.), Sárközi D., Galambosi G. Edző: Varga Attila. Két ellentétes félidő, igazságos eredmény. Ifi: 3-6. ___________________ Seregi Mihály: - Az első félidő alapján a Rakamaz eldönthette volna a mérkőzést, a szünet után azonban már mi álltunk köze­lebb a győzelemhez. Az egyesület mélységes fájdalmát fejezi ki két korábbi elnök, Müller Ferenc és Fodor Lajos halála miatt. _________ Varga Attila: - Gyerekkorunkban három szöglet egy tizenegyest ért, ezúttal a három kapufát becseréltem volna egy tizenegyesre... A Tarpa-Fehérgyarmat (3-2) mérkőzést pénteken játszották. a labdát, sajnos ezt is kihagytuk. Egyébként a Bakta nagyon jól küzdött, de időnként át­lépett egy bizonyos határt. Fiatal játékosaim a Balrta számára FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Galambos L. (Jarmosenko), Hriskevics, Riasko (Buda P.), Szabó T, Sípos T„ Erős G., Csáki P. (Bodnár L), Hegedűs T. Edző: Danes Béla. névnapja alkalmából. A mérkőzésről annyit: óriási szerencsénk volt, hogy nem kaptunk ki hazai pályán, mert amit műveltünk, az A bajnokság állása 1. Nyírgyulai 3 3 ; 11-4 9 megint bizonyítottak, ennek nagyon örülök. Kiss Gábor: - Bár nem játszottunk olyan Mátészalka: Somogyi M. - Szántó Z., Bar­a futball meggyalázása volt. Gratulálok a 2.Sényő-Carnifex 3 3­­5-0 9 Tiszavasvári-Vásárosnaménv 3-2 (1-1) színvonalon, ahogy tudunk, de a legfonto­nuez G„ Lyáh A. (Derne B.), Paragh M., Engi D., vendégeknek. 3. Balkány 3 2 1­6-2 7 Tiszavasvári, 150 néző, v.: Pethő P. Tiszavas­sabb az volt, hogy megszerezzük a három Gábor P. (Szabó D.), Gergely M„ Magyari M„ Antal István: - Remélem, egyszer átszakad 4. Mándok 3 2­1 11-6 6 vári: Kanócz B. - Nagy K„ Bakos T. (Demkó pontot. A mérkőzés során a játékosok nagy Lénád G„ Makszim G. Edző: Opre Mihály. Az a gát, meg tudjuk oldani azt a feladatot, 5.Tarpa 3 2­1 6-6 6 B.), Kondora K„ Cseh K. (Gál N.), Nagy l„ (Bo­akarással, elszántsággal futballoztak, amit a eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Gól: amit egyébként rengeteget gyakorlunk, és 6. Fehérgyarmat 3 1 1 1 6-5 4 lega 5.) Orosz T„ Kóka R„ Pallai G., Tudja D. továbbiakban is elvárok. Hriskevics 2, Bodnár L. 2, Erős G. Kiállítva: akkor mosolygós lesz a hétvége, nem csak a 7. Nagyhalász 3 1 1 1 4-3 4 (Gyurján R.), Szaffián Sz. (Szolyka G.). Edző: Dudás Zoltán: - Az az igazság, nem ját­Engi D. (73. perc). Ifi: 7-1. szimpatikus vesztes szerepét osztják ránk. 8. Baktalórántháza 3 1 1 1 4-4 4 Kiss Gábor. Vásárosnamény: Kardos Z. ­szőttünk jól ezen a meccsen, ennek ellenére Danes Béla: - Le a kalappal a játékosok SényŐ-Camífex-Nagyhalász 1-0 (0-0) 9. Tiszavasvári 3 1 1 1 5-6 4 Nagy D„ Illés P„ Mándi L, Balogh Gy., Lakatos úgy érzem, nem érdemeltünk vereséget. Azt előtt, meri ebben melegben nagyon jó tel­Sényő, 500 néző, v.: Benőik T. Sényő: 10 Nagvecsed 3 1 1 1 4-5 4 T„ Deskó D„ Bancsi G„ Lizák B. (Sebestyén G.), gondolom, tíz emberrel futballozva szabályos jesítményt nyújtottak. A második félidőben Gagyi S. - Bodó G., Klepács K., Fabu M„ 11. Mátészalka 3 1 1 1 8-10 4 Lakatos 1., Danku A. (Bicskó G.). Edző: Dudás góltól, így a pontszerzéstől fosztottak meg akadt egy periódus, amikor elvesztettük a fo­Toldi A. (Szűcs F.), Lakatos L„ Haburcsák 12. Vásárosnamény 3 1­2 6-7 3 Zoltán, A mérkőzésre kilátogató szurkolók minket... nalat, de a harmadik gól mindent megoldott. B. (Haburcsák K.), Phrakonkham, Fodor A., 13. Kótaj 3­2 1 3-7 2 küzdelmes, hajtós meccset láthattak. Gól: DombrAd-Nvínwutaj 1-2 (0-0) Opre Mihály: - Az első húsz percben az Maries G„ Barcsay M. (Ács A.). Edző: Sándor 14. Rakamaz 3­1 2 4-9 1 Nagy 1.2, Cseh K„ illetve Mándi L, Balogh Gy. Dombrád, 150 néző, v.: Gergely S. Dombrád: ellenfél kitűnő játékkal megérdemelten Tamás. Nagyhalász: Kromplák Gy. - Simon 15. Dombrád 3­­3 2-6­Kiállítva: Lakatos T. (79.). Ifi: 2-9. Csáki T. - Buka B., Bún R„ Géczi l„ Dallos G., vezetett kettő nullra. Utána már mi is a D. (Ludánszki I.), Balogh N., Tóth G. (Mátrai 16.Tuzsér 0-5