Kelet-Magyarország, 2017. május (74. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-02 / 100. szám

2017. MÁJUS 2., KEDD KEHI Mindenki elégedett lehetett A vereség ellenére is van miből erőt merí­tenie a Kisvárdának a hátralévő meccsekre. kézilabda. Ez volt az a meccs, amelynek végén mindenki elégedett lehetett. A Fradi nyert, a Kisvárda nem kapott ki nagyon, a népes közönség mindkét csapatot megünne­pelte a szombati NB I-es női bajnoki végén. Szünet után beragadtak Az elején volt is miért lel­kesedni a hazai félnek. Úgy alakult 12-12-re az eredmény, hogy egynél nagyobb különb­séggel egyik fél sem vezetett, a Fradi ráadásul csak három­szor. Aztán jött egy várdai hullámvölgy, úgy lett 12-14 az állás, hogy az első félidő utol­só öt percében egyik csapat sem dobott gólt, a második játékrész elején pedig csak a Várda ragadt be. Ekkor már érezhető volt, 12-17-nél eldőlt a parti, de a hazaiak javára legyen mondva, a különbség nem nőtt, köszönhetően első­sorban a meccsvégi hajrának, amelyben a csereként pályára lépő, hetest kiharcoló és gólt is szerző Lévai Zsófiának is volt szerepe. Ha valakit ki lehet emelni, az a hétgólos Tóth Gabriella, Lévai Zsófia (labdával) hetest harcolt ki és gólt Is lőtt FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR no meg a jobbszélső Orbán Adrienn, aki mosolyogva nyilatkozott a meccs után a kisvárdai szerződéshosz- szabbításáról is. A Fradi Szu- csánszki Zita nélkül is hozta a kötelezőt, belső emberei közül olykor Szöllősi-Zácsik Szandra, Kovacsics Anikó és Nerea Pena is megrázta ma­gát annyira, hogy ne legyen veszélyben a győzelme. Várható volt, hogy a Kisvár­da sorsa nem ezen a meccsen dől el. Ellenben a hátralévő négyen mindenképpen, km-bt NB I, női: 22. forduló Kisvárda Master Good SE-Ferencváros 26-30(12-14) Kisvárda. 1200 néző, v.: Dobrovits, Tájok.________________________________________________ Kisvárda: Dzsukeva - Orbán A. 5, Umanec, Liscsevics 2, Szabó V., Tóth G. 7/2, Rocha 3. Csere: Puscas (kapus), Yttereng, Dmitrovlcs 6/6, Karacs, Mihovics, Tarjányi, Lévai 1, Gedroit 2. Edző: Dévényi János. _______________ _________________________________________________ Ferencváros: Szikora - Lukács V. 4, M. Jovanovics 3, Snelder 3, Szekeres K. 1, Kovacsics 6/4, Schatzl 1. Csere: Bíró B. (kapus), Pena 5, Mészáros R. 1, Szöllősi-Zácsik 3, Hornyák D. 2, Szarka A. L Edző: Elek Gábor.___________________ __________________________________________ Az eredmény alakulása, 7. perc: 4-3,13.: 6-5,21.: 12-11,34.: 12-17,37.: 15-18,46.: 18-24, 51.: 20-26,56.: 23-30._______________________________________________________________ Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 9/8, illetve 4/4. __________________________ Mesterszemmel Dévényi János: - Amit terveztünk, amit megvalósítottunk, az volt a célunk, hogy a jövő heti debreceni meccsre megfelelően felkészüljünk. A második félidő derekán volt egy hosszabb gólcsendünk, de nem lehetek elégedetlen.______________________________________________ Elek Gábor: - Komoly erőbedobásra késztetett bennünket a Kisvárda a jó hangulatú mérkő­zésen. A sebességünk megfelelő volt, de sok hibával játszottunk. Két pontért jöttünk, azt megszereztük. Nem volt ekkora a különbség KÉZILABDA. A Mizse KC zsinór­ban három elbukott bajnoki összecsapás után fogadta Nyír­bátor NB I. B-s csapatát, így is legfeljebb a szoros eredmény lehetett a sereghajtó látoga­tó legfőbb célja. A vendégek szépen kidolgozták a helyze­teket, csak éppen rendre ki is hagyták azokat, miközben a házigazda fokozatosan elhú­zott. A bátoriak iparkodtak, de tetemes különbségű vereséget szenvedtek, bár ezen a mécs­esén ennyivel nem volt jobb a lajosmizsei együttes. km-kt NB I. B: Férfiak 24. forduló Mizse KC-VKK Nyírbátor 35-21 (19-11) Lajosmizse, 150 néző, v.: Gadányi, Szabó T. Nyírbátor Egri Gy. - Albecz 2, Kiss 1.5, Kovács Zs., Leiter 3, Csonka P. 2, Csuzda 3. Csere: Nagy T. (kapus), Pál T. 3/2, Járosi A. 2, Kaszás 1. Kovács L, Lapos, Láng. Játé­kos-edző: Kovács László. Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 4/2. Junior 33-26. Búcsúzhatnak a bronzéremtől A hajrában bukta el a törökszentmiklósi mécs­esét a Nyíregyházi SN NBI. B-s férficsapata. kézilabda. A végső helyezé­sek eldöntése szempontjából fontos meccset játszottak szombaton Törökszentmikló- son a Nyíregyházi SN NB I. B-s férfi kézilabdázói. A vendé­gek szempontjából jól indult a dobogós pozíció megőrzé­séről szóló találkozó, hiszen az első félidő nagy részében vezettek (3-6, 4-9, 12-14), mígnem a hajrában a hazaiak éltek a nyíregyháziak hibáival és fordítani tudtak. Többször is vezettek A második játékrészben szin­tén jó ideg játszottak előny­nyel a nyíregyháziak (23-25, 27-28), aztán a hajrá újfent a hazaiaké volt. A nyírségiek egyéni hibáit kíméletlenül büntették a törökszentmik- lósiak és a maguk javára bil­lentették a mérkőzést. A nyír­egyháziak visszacsúsztak a hatodik helyre és két forduló­val a bajnokság vége előtt há­rom pontra vannak a dobogó harmadik fokától. KM-ML NBI.B: Férfiak 24. forduló Törökszentmiklósi KE-Nyíregyházl SN 32-31(16-15) Törökszentmlklös, 200 néző.v.: Bacs, Bóna. Nyíregyháza: Oláh - Nagy Cs. 4/3, Pánczél 7, Varga L. 8/2, Sándor 3, Kaplonyl 2, Vasas 1. Csere: Gadnal (kapus), Vitális, Csabai, Ru- zslnszkl, Illés 1, Urbán 5. Edző: Bécsi János. Kiállítások: 10, Illetve 6 perc. Kétmétere­sek: 7/7, Illetve 5/5. Napba nézett a kapus, elúszott a két pont LABDARÚGÁS. Közönségszóra­koztató, parádés első félidei játékot produkáltak a csapa­tok a vasárnapi NB III-as nyír­bátori bajnokin. A technikás, sokpasszos játékot erőltető MTK II. ellen villámgyors le- rohanásokkal és letámadá­sokkal egymás után alakítot­ta ki a szinte kihagyhatatlan helyzeteit a hazai csapat, de vagy a kapus, vagy a kapufa hárított, kivéve a mellé- és fölészálló ziccereket. A kima­radt helyzetekre a koronát a 38. percben a Lakatos László által toronymagasan fölélőtt tizenegyes tette fel. A második félidőben né­mileg csökkent az iram, és a bátori gólhelyzetparádé, de Terdik Zsolt futtából leadott, kapusról kipattanó lövéséből Hornyák Marcell megszerezte a megérdemelt vezetést. Ám megint büntetett a futball tör­vényszerűsége, egy tévesen megítélt és felívelt szabad­rúgás után, az egyébként jól védő Vasas Gergő napba né­zett, és máris oda lett a biztos­nak hitt hazai győzelem, km Terdik Zsolt lövését még védte a kapus, de a kipattanóból vezetett a Bátor fotó: pusztai Sándor NB III.: Keleti csoport, 29. forduló Nyírbátori FC-MTKII 1-1 (0-0) További eredmények: Salgótarján-Ti­Nyírbátor, 300 néző, v.: Nagy N. Nyírbátor: szaújváros 4-1, Monor-Putnok 1-2, Rákos­Vasas G. - Szabó R„ Sipos T„ Benkő B„ Bagi mente KSK-ESMTK1-2, Hatvan-Hajdú- Á., Müller Zs., Lakatos L, Illés Gy. (Reznek, böszörmény 7-1, REAC-Tállya 1-1, Diósgyőr 64.), Terdik (Kornutjak, 90.), Hornyák M„ ll-Újpest II5-0, BKV Előre-Jászberény 2-1, Roszel (Bernáth M., 84.). Játékos-edző: Kazincbarcika-DVSC-DEAC 3-1. ___________ Ambrusz Árpád. MTK II.: Varga B. - Sági, Hreljic, Széles I., Kovács B„ Szabó Á., Schafer 1. Kazincbarcika 29 20 4 5 70-31 64 (Szabó D„ 86.), Nagy Zs., Szerencsi (Tóth-ll- 2. Monor 29 17 5 7 43-28 56 kő, 93.), Bayer, Takács K. (Fehér M„ 76.). 3. Jászberény 29 15 10 4 56-30 55 Edző: Pölöskei Gábor. __________________ 4. Nyírbátor 29 12 9 8 48-33 45 Gól: Hornyák M. (77.), illetve Széles (89.). 5. Diósgyőr II 29 13 5 11 44-41 44 Jó: Szabó R„ Sipos T„ Roszel, Bagi Á„ 6. MTK II 29 11 10 6 52-35 43 Hornyák M„ illetve Varga B„ Bayer, Kovács B. 7. Putnok 29 12 6 11 40-38 42 (Tudósító: Ballá István)___________________ 8. Salgótarján 29 11 9 9 49-34 42 Ambrusz Árpád: - Akartunk, mentünk, de 9. Rákosmente 29 12 5 12 59-49 41 valahogy ez nem volt az igazi. Bebizonyoso- 10. ESMTK ______29 11 8 10 33-38 41 dott, hogy egy nullás vezetésre nem lehet 11. Tlszaújváros 29 10 9 10 35-33 39 győzelmet alapozni, megint kicsúszott a 12. Tállya ________29 10 9 10 _46-_53_39 kezünkből két pont. ________________________ 13. BKV Előre 29 11 2 16 47-53 35 Pölöskei Gábor: - Nem véletlen, hogy ta- 14. REAC ________29 10 5 14 35-48 35 vasszal ilyen jól szerepel a Nyírbátor, kiváló 15. DVSC-DEAC 29 9 8 12 44-44 35 játékosokból, nagyszerűen van összerakva. 16. Hatvan 29 9 8 12 43-44 35 Nem kis szerencsével mentettünk a végén 17, H, b0sz0rmény29 7 5 17 31-60 26 pontot. 18. Újpest II 29 1 3 25 21-104 6 Vasvári: nem volt esély kézilabda. Pillanatok alatt eldőlt a Tiszavasvári NB I. B-s férficsapatának békési fellé­pése. A15. percben 11-1-re ve­zettek a hazaiak, így szemer­nyi esély sem volt. Ekkora hátrányból nem volt visszaút, bár a második félidőben felja­vult a vendégek támadójáté­ka. KM NBI.B: Férfiak Békés-Tiszavasvári SE-Quick 2000 37-25(20-7) Békés, 200 néző, v.: Paska, Vastag. Tisza­vasvári: Boczák K. - Benyusz 3, Danes M. 5, Dobos B. 5, Nagy A. 1, Kovács A. 1, Feind. Csere: Volósinóczki (kapus), Kovács L, Kiss K. 2, Csontos 4, Szögi, Mezei L. 1. Balázs M. 1, Gazdag R. 2, Edző: Molnár Ferenc. Kiállítá­sok: 16, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, Illetve 3/0. Junior: 46-22. Labdarúgás Kelet Takarék megyei I. osztály, 25, forduló Bajnok a Balkány, bajban az Ibrány NyfrgyutaJ-Tuzsér 2-1 (1-1) Nyírgyutaj, 150 néző, v.: Paráda. Ny(rgyula|: Opre R. - Vass I., Siska G., Tóth B„ Gózner, Orosz D., Nagy I., Erdei Z„ Fekete G. (Kerti), Gömze (Oxi), Török I. (Sánta J.). Edző: Lu­kács Tibor. Tuzsén Zán K. - Nagy K„ Iván A., Hricskevics, Setét (Gergely I.), Bagoly L, La­katos B„ Tott R., Soós T„ Dallos L, Pálinkás T. (Veress L). Játékos-edző: Gergely István. A vendégek kellemetlen ívelgetős stílusa nem igazán feküdt a hazaiaknak, akik végül csak klbrusztolták a győzelmet. Gól: Fekete G„ Erdei Z„ illetve Soós T. Ifi: 6-1. __________ Lukács Tibor. - Ezer sebből vérezve nehéz, de egyben értékes győzelmet arattunk. Gergely István: - A csapat küzdött, de egy kétes helyzet után megítélt, ráadásul balszerencsésen megpattanó szabadrúgást követően már nem tudtunk újítani. Mielőbbi gyógyulást Szaffián Szabolcsnak! Mátészalkai MTK-TIszavasvári 2-0(0-0) Mátészalka, 100 néző, v.: Kiss L. Mátészal­ka: Pindzsula (Félegyházi) - Drabik (Szat- hmárl D.), Szántó Z., Lyáh, Botos A. (Gergely M.), Dascal (Batizi-Pócsi N.), Sándor D„ Stef, Jeddi, Magyart M„ Botos D. (Barzó). Megbízott edző: Papik Zoltán. Tiszavas­vári: Tóth N. - Balogh N„ Csáki V., Kántor Zs. (Nagy I.), Bakos T„ Cseh K„ Horváth M. (Ujj L), Szolyka G. (Gyurján R.), Szőlősi D., Orosz T. (Lakatos B.), Tudja. Edző: Kiss Gábor. Az első félidő végén hatalmas lökést adott a hazai csapatnak, hogy Pindzsula Péter testi épségét sem féltve ziccert hárított. A szünet után egyértelmű volt a szalkaiak fölénye, végül ritkán látható, szögletből elért góllal biztosították be győzelmüket. Gól: Sándor D. (11-esből), Botos A. Hl: 1-2. _____________ Plesu Ádám technikai vezető: - Javuló játékkal, igazi csapatként küzdve megérde­melt győzelmet arattunk._________________ Kiss Gábor - Számomra nagyon kérdéses a folytatás... Vásárosnamény-Gyutaháza 6-1 (2-0) Vásárosnamény, 270 néző, v.: Kósa Gy. Vásárosnamény: Kardos Z. - Fejes J„ Nagy D., Illés P„ Danku J., Mándi L. (Bíró J.), Balogh Gy., Deskó D. (Szabó J.), Lizák B. (Szeles L), Lakatos I., Bancsi. Edző: Farkas Béla. Gyula­háza: Mucsicska - Gáti Sz., Deák Z., Gáti S. (Deák B.), Tóth G. (Bombera), Kovács B„ Tóth D., Éles I., Tóth F. (Horváth R.), Juhász L, Lévai. Edző: Bárdi Gábor. A végsőkig küzdő vendégek ellen megérdemelt hazai siker született. Gól: Bancsi 3, Mándi L, Illés P.. Bíró J., illetve Éles I. Kiállítva: Tóth D. (56. perc). Ifi: 3-Z. ___________________________ Farkas Béla: - Fegyelmezetlenül, gyengén játszottunk, de perpillanat ennyivel talán előrébb tartunk, mint ellenfelünk. Bárdi Gábor - Az, hogy nem sikerült tisztességesen helytállni, nem csak rajtunk múlt.. Baktatórántháza-Nagyhalász4-1 (3-0) Baktalórántháza, 150 néző, v.: Bendik T. Baktalóiántháza: Tóth K. - Lakatos I., Kántor F., Pálfi I., Kozma J. (Bodnár G.), Maries G. (Maries I.), Ráti (Bökönyi), Csordás G., Sitku A., Miskolczi L. (Geda), Pénzes A. Edző: Illés László. Nagyhalász: Gagyi (Kromplák) - Simon D., Turbucz (Csorba K.), Gábor P., Ladányi D„ Böszörményi, Verner, Hudák M„ Bognár A., Bene L„ Lu- dánszki l. Játékos-edző: Ludánszki István. Lendületesen kezdett a hazai csapat, hamar megmutatta, hogy ennek a meccsnek mi lesz a végkimeletele. A baktai győzelem akár nagyobb különbségű is tehetett volna. Gól: Martes G. 3 (egyet 11-esből), Ráti, illetve Ludánszki I. Kiállítva: Geda (87. perc). Ifi: 2-3, ____________________________________ Illés László: - Megfelelően álltunk hozzá a mérkőzéshez, aminek meg is lett az ered- ménye. És még a játékunk Is tetszett! Ludánszki István: - Az első félidőben elkövetett hibákat ellenfelünk jól használta ki, ezért megérdemelten szerezte meg a három pontot. Sényő-Carnlfex-Nagyecsed 0-1 (0-1) Sényő, 300 néző, v.: Valu. Sényő: Jakocska - Fiumei, Bodó G„ Klepács, Ács Á„ Makai l„ Haburcsák B. (Ruska), Phrakonkham, Ha- burcsák K. (Toldi A.), Szűcs F., Madzin. Edző: Ember Roland. Nagyecsed: Makó - Sarkadi G., Zámbó K., Marinas (Ádámszki), Ascsillán (Bodogán), Homann, Butyáki K., Buiyáki A. (Nyíri), Czifrák, Somlyai, Nyíregyházi (Pus­kás D.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. A hazaiak végig támadták a második félidőt - mindhiába. Gól: Marinas (11-esből). Ifi: 6-0. Ember Roland: - Becsülettel mentünk elő­re, de el kell fogadnunk, hogy ez egy olyan meccs volt, amelyen semmi nem sikerült. Ádámszki Róbert: - Jó iramú mérkőzésen. amely egy kicsit paprikás is volt, úgy gon­dolom, taktikus játékkal, megérdemelten nyertünk. Celtspan-Balkány-Rakamaz 4-2 (1-1) Balkány, 300 néző, v.: Sipos L. Balkány: Oláh D. - Borsi D. (Szabó P.), Vass Z. (Bereczki T.), Kondor M., Szabó M. (Simon Sz.), Bogdanovics (Kerezsl K.), Kállai G„ Buka, Ohár, Iván Zs. (Lakatos T.), Jakab R. Edző: Mirgai László. Rakamaz: Szobonya G. - Anderka (Lotz), Majoros Á„ Deme A., Gelsi (Csomány), Venczel l„ Gatambosi G. (Dlnő), Gégény M„ Csáki J., Suskó, Kóka R. Edző: Madalina György. Győzelmével bebiztosítot­ta bajnoki címét a Balkány. Gól: Kállai G. 3, Bogdanovics (11-esből), illetve Gégény M., Majoros A. Ifi: 2-3. _______________________ Mirgai László: - El kelt ismerjem, az első félidőben a Rakamaz jobban futballozott, ugyanakkor a csapat erejét mutatja, hogy vesztes állásból tudott fordítani. Ezt a győ­zelmet a napokban elhunyt barátomnak, idősb Huszák Géza bácsinak alánlluki Madalina György: - Semmivel sem játszottunk gyengébben, mint a Balkány. Akadtak a meccsnek olyan periódusai, amikor jobbak is voltunk. Buta hibákból kaptunk gólokat, szerintem véleményes volt az ellenünk megítélt tizenegyes és helyenként billegett a pálya... De nem a játékvezetők miatt kaptunk ki. Ibrány-Mándok 0-1 (0-0) Ibrány, 300 néző, v.: Dósa. Ibrány: Menyhárt N. - Hruska, Berecki S„ Engi D„ Esze B„ Kovács G. (Tóth Zs.), Flávio (Szabó M.), Kiss P., Boros M. (Bertók), Vinícius, Nagy N. Edző: Opre Mihály. Mándok: Cserepko - Kohutka, Hldi N., Hegedűs T., Kovács I., Buda P. (Katkó), V. Rjasko (Vezdel), Csáki P„ Szabó T„ Galambos L. (Győri 1), Bodnár L (Angyal A.). Edző: Danes Béla. Alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégcsapat nem érdem­telenül szerezte meg a három pontot. Gól: Buda P. Ifi: 9-0. _________________________ Opre Mihály: - Nagyon fontos meccset vesztettünk el. Ismét leventególt kaptunk, mi viszont képtelenek voltunk a kapuba találni, így pedig nem lehet nyerni. _________ Danes Béla: - Mindenki átérezte, hogy ez élet-halál harc, büszke vagyok a fiúkra, mert úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a meccset.________________________________ Szabadnapos: Fehérgyarmat. Tabella A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Balkány 23 18 5 - 73-22 59 2. Nagyecsed 23 13 3 7 40-29 42 3. Nyírgyulai _______24 11 5 8 46-43 36 4. Tiszavasvári 24 10 6 8 35-3736 5. Rakamaz 23 10 5 8 36-28 35 6. Sényő __________23 10 5 8 43-40 35 7. Baktalórántháza 23 10 4 9 38-42 34 8. Nagyhalász 23 8 8 7 32-23 32 9. Fehérgyarmat 23 8 7 B 33-34 31 10. Vásárosnamény 22 8 2 12 54-60 26 11. Tuzsér _________23 7 5 11 31-3826 12. Mándok 23 7 5 11 30-40 26 13. Mátészalka 24 6 810 27-30 26 14. Ibrány __________24 6 414 37-57 22 15. Gyulaháza 23 3 6 14 32-64 15 10 Sport A balkányl csapat a szurkolókkal együtt már a bajnoki címet ünnepelte FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Varga László nyolc gólt lőtt