Kelet-Magyarország, 2017. május (74. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-30 / 124. szám

2017. MÁJUS 30., KEDD Egyedül az Atlético Madrid kedvéért hagynám el a Chelsea-t. Más klubok nem érdekelnek. Diego Costa, a bajnoki címet szerzett Chelsea támadója elárulta, hogy szinte biztosan marad jelen­legi csapatánál. Aján Tamás maradt a Nem­zetközi Súlyemelő Szövetség elnöke: a magyar sportdiplo­matát az IWF hétfői, bangko­ki kongresszusán erősítették meg újabb négy évre tiszté­ben, amelyet 2000 óta lát el. A 78 éves Aján Tamás és az olasz Antonio Urso, az európai szö­vetség vezetője küzdött meg az IWF vezető tisztségéért. A 147 tagországot képviselő kül­döttek 86-61 arányban voksol­tak az eddigi elnök mellett. Argentin rivális az első körben tenisz. Az olaszországi Vicen- zában, a 43 ezer euró összdí­jazású ATP-challengerverse- nyen vigasztalódhatnak azok a teniszezők, akik nem tudtak feljutni a párizsi Roland Garros főtáblájára. Köztük Fucsovics Márton (148. a világranglis­tán), aki kedden mutatkozik be a salakpályás versenyen, el­lenfele a selejtezőből érkezett argentin Federico Coria (244.) lesz. A viadal első kiemeltje a szlovák Andrej Martin (106.), a nyíregyházi teniszező páros­ban ezúttal nem indul. 9 « Harlemi varázslat A világhírű Harlem Globetrotters lépett fel a vasárnap este Debreceni Főnix Csarnokban. FOTÓ: MOLNÁR PÉTER Totó 21. hét, 2. forduló 12. Crotone-Lazio ___ 3-1 1 Í3. Intemarionale-Udinese 5-2 1 13*1 találat 48 db 63 305 forint 13 találat 55db 23890forint 12 találat ________953 db 1035 forint TI találat 6393 db 155forint 10 találat 23 598 db 80 forint Válogatott-nosztalgiameccsUngváron Nyíregyházán edzett a kedden ukrán kollégáik ellen pályára lépő ma­gyar retróválogatott. labdarúgás. Edzőkből, klub­vezetőkből vagy a futballtól eltávolodott korábbi nagy­ságokból újra futballista lett, és edzésre készült hétfőn az örökösföldi sporttelep center­pályáján. Nehéz első félidő után nyertünk Az ukránok elleni 25 évvel ez­előtti válogatottmeccs „vissza­vágójára” összeállított magyar öregfiúk-válogatott a keddi, ungvári mérkőzés előtt gyako­rolt egyet Nyíregyházán, így láthattuk, amint Mészöly Géza és Telek András a társakkal ka­put cipel, ahogy Détári Lajos az egymás közötti játék so­rán balhátvédet játszik, vagy ahogy Véber György, a bő egy hónapja még a nyíregyházi NB Il-es csapatnál dolgozó edző ismerősként közlekedik az örökösföldi sportcentrumban.- Jenei Imre irányításával játszott a magyar csapat 1992- ban Ungváron, és nehéz első félidő után nyertünk három- egyre - emlékezett az apropó­ra Gellei Imre, a mostani öreg­fiúk-válogatott irányításával megbízott korábbi szövetségi kapitány.- Most szeretnének rajtunk revánsot venni, állunk elébe. Azokat a játékosokat hívtam meg, akik akkor szerepeltek, többen közülük sajnos nem tudtak eljönni, de másokkal, így például Détári Lajossal ki­egészülve egy nagyon jó ösz- szetételű gárda lép pályára.- A meccs előtti edzésen az volt a legfontosabb, hogy jó hangulatban végezzék a gyakorlatot a játékosok, akik mára már edzők, klubveze­tők. Sportemberek vagyunk, győzni szeretnénk, ez elvárás is lehet magunkkal szemben, ugyanakkor azt is tudjuk, hogy az ellenfél rendszeresen fellé­pő, összeszokott csapat, így nem lesz könnyű a feladat. Az 1992-es ungvári meccs (amelynek visszavágóját még abban az évben lejátszották Nyíregyházán, amit szintén a mieink nyertek meg 2-1- re) nemcsak Ukrajna, hanem Sallói István első válogatott­meccse is volt. Minden pillanatra emlékszik A csatár akkor góllal debütált, így elmondása szerint min­den pillanatára emlékszik a mérkőzésnek. Most azonban sérülése miatt csak kívülről nézheti majd a társakat. A mérkőzés kedden - ma­gyar idő szerint - 17 órakor kezdődik a huszonöt évvel ezelőtti mérkőzés helyszí­nén, az ungvári stadionban, és kétszer harminc percig tart majd. KM-BT Névsorolvasás AinwarnosztalfUwAlosatattlaratt Kapusok: Andrusch József, Vlaszák Géza Védők: Mónos Tamás, Telek András, Mészöly Géza, Fehér Csaba, Pintér Attila, Cseh András_________________________ Középpályások: Halmai Gábor, Sallói István, Jenei Sándor, Márton Gábor, Détári Lajos, Vincze Ottó, Véber György ___ Támadók: Dombi Tibor, Tököli Attila, Waltner Róbert A kisvárdaiak góloknak, győzelemnek és az esély kiharcolásának is örülhettek Teljes a harci készültség Pontokba kerültek a hibák Rubus Tamásnak nem volt esélye magasra ugrani fotó: szegedma.hu A kétkedőknek is bi­zonyított a Kisvárda, amely készülhet a felju­tást eldöntő balmazúj­városi mérkőzésre. labdarúgás. Létrejött az, ami hetekkel ezelőtt körvonala­zódott: a Balmazújváros és a Kisvárda Master Good SE egy­más elleni mérkőzésen dönt pünkösdvasárnap arról, hogy a Puskás Akadémia mellett melyikük jut fel az NB II-ből az élvonalba. Amikor vasárnap a Kisvár­da Cegléd elleni mérkőzését lefújták, a 2-0-as hazai győze­lemmel csak az volt fix, hogy a várdaiak kikaparták maguk­nak a gesztenyét. Persze, az sem mindegy, hogy milyen pozícióból vágnak neki az utolsó mérkőzésnek, és akkor még hátravolt egy félidő a Pus­kás Akadémia-Balmazújváros összecsapáson. Azon pedig a vendégek fordítottak (1-2), egyedüli csapatként nyertek ebben a bajnokságban a már bajnokcsapat otthonában, így a várdaiaknak győzniük kell vasárnap!- Az idegenbeli eredményes­ségünk az utóbbi időben visz- szaesett, azon javítanunk kell, de úgy készülünk, hogy nyerni tudjunk Balmazújvárosban- mondta Révész Attila, a vár­daiak szakmai igazgatója, aki a Cegléd elleni meccsre is kitért. Nagyon akarták...- Nagy elánnal kezdtünk, akár az első félidőben eldönthet- tük volna a meccset, de sajnos a befejezéseknél kiütközött, hogy nincs mindenki csúcs­formában. Tudtuk, hogy az egy-nullás győzelem is három pontot ér, ezért a második fél­időben a tsapat stabilizálása volt a legfontosabb. Az is ért­hető ugyanakkor, hogy a so­vány előny görcsösséget szült, az ellenfél is stílust váltott, átállt a kétcsatáros játékra, és Ívelni kezdte a labdát. Abban reménykedtünk, hogy Bacsa Patrik beállításával kontrából megszerezzük a megnyugtató gólt, amit végül a kiállítás után értünk el. Ez hozta meg az iga­zi megnyugvást. Ezt a győzel­met nagyon akarta a csapat, amely megmutatta, hogy mi­nél jobb helyezést szeretnénk elérni, és ugyan több helyről hallottuk, hogy az utolsó két fordulóban nem lesz nálunk teljes a harci készültség, de bebizonyítottuk, hogy ez nem így van. Nagyon örülök, hogy ilyen szezon van mögöttünk, és az utolsó meccsre természe­tesen felkészülünk. Az már biztos, hogy a tava­szi szezont hazai pályán kilenc győzelemmel, százszázalékos teljesítménnyel, 17-2-es gól- különbséggel zárta a Várda. Lehetett arra számítani az év elején, hogy ez így alakul?- Az őszi hazai meccseink nem sikerültek jól, túlontúl is törekedtünk a labdabirtok­lásra - kezdett a válaszadásba Révész Attila. - Változtattunk a stílusunkon, nagyobb hang­súlyt fektetve a védekezésre, ami lehet, hogy egyeseknek nem tetszik. Tény, ez nem any- nyira látványos futball, de sok­kal eredményesebb. És ez volt a lényeg! Tegyük hozzá: ezzel a remek hazai mérleggel teremtette meg annak az esélyét a Kis­várda, hogy számára bajnoki döntőnek beillő meccset játsz­hasson - idegenben! km-bt A Szpari szünet után eldönthette volna a há­rom pont sorsát, végül megúszta a vereséget. labdarúgás. A Szpari kétszer is bizonyságot adott arra, amit a focisták mondogatni szoktak: a kettő-nulla a legrosszabb eredmény! A Békéscsaba elle­ni hazai meccsen a szünetben 2-0-ra vezetett a nyíregyházi csapat, a vége 2-2 lett. Vasárnap Szegeden hu­szonöt perc elteltével kétgó­los volt a vendégek előnye, itt is iksz lett a vége. Nem is akárhogyan, hiszen a Ti- sza-partiak a kilencvenedik percben büntetőből egali­záltak, majd két perc múlva meccslabdájuk volt, ám elhi­bázták a tizenegyest. Dekoncentráltság- Jól kezdtük a mérkőzést, és ez hamar gólokban is meg­mutatkozott. Szünet után eldönthettük volna a három pont sorsát, ám elpuskáztuk a lehetőségeket. A hajrában pedig egy-két játékos dekon- centráltsága miatt nagyot hi­báztunk, és ez pontokba ke­rült - summázott véleményt a mérkőzésről Dajka László, a Szpari vezetőedzője. A tényékhez az is hozzá­tartozik, hogy a védelemben Szokol Zsolt és Máté Péter sé­rülése miatt változtatás volt. Miként arról már beszámol­tunk, Megyeri Gábor hétfőn Telkiben kezdett. A fiatal ka­pus tagja az U2l-es válogatott bő keretének. Erre az együtte­sere a közeljövőben két edző­mérkőzés vár, június 9-én Lengyelországban, június 12- én pedig Ausztriában lép pá­lyára a válogatott. Remélhe­tőleg a Spartacus kapusa is ott lesz az utazókeretben, km.ml ■ Totti elbúcsúzott Végleg a szögre akasztotta a 10-es bordó-sárga mezt Francesco Totti. A Roma ikonja huszonöt idényt húzott le az olasz első osz­tályban, a Roma színeiben 786 meccset játszott ezek alatt 307 gólt szerzett. FOTÓ:AFP A hajdani klasszisok edzése is cicázással kezdődött, balról: Détári Lajos, Fehér Csaba, Waltner Róbert, Telek András (háttal) és Jenei Sándor fotók: pusztai Sándor