Kelet-Magyarország, 2017. május (74. évfolyam, 100-125. szám)

2017-05-15 / 111. szám

2017. MÁJUS 15., HÉTFŐ KELET Bátor: van még miért izgulni Terdik Zsolt jó teljesítményt nyújtott - mindhiába, mert a Bátor alulma­radt . FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Ezúttal hazai pályán veszített az egyetlen NB lll-as szabolcsi futball­csapat. labdarúgás. Változatos, moz­galmas játékkal indult az NB III-as nyírbátori mérkőzés, iga­zi gólhelyzet nélkül. A félidő végére több szöglet jelezte a magasabb osztályú játékosok­ból álló vendégcsapat győzel­mi szándékát, de magabiz­tosan zárt a bátori védelem, kivéve a 45. percet, amikor egy rosszul hazafejelt labdát Vincze Ákos jobbról, éles szög­ből a kapu közepébe vágott. A második félidőben nagy erőket mozgósított az NYFC az egyenlítésért, ezt több kiha­gyott helyzet és időnként nyo­masztó fölény jelezte. Verpecz István többször is bravúrral őrizte meg a debreceniek há­lóját. Hasonlóan a legutóbbi meccshez, jelentős mezőnyfö­lényben játszva, de most sem sikerült a hajdúsági ellenfél kapuját bevennie a Bátornak. Összességében jelentős fö­lény ellenére, némi játékve­zetői közreműködéssel, nem sikerült megszerezni a biztos bennmaradást jelentő ponto­kat. KM Jegyzőkönyv Nyírbátort FC-DVSC-DEAC 0-1 (0-1) Nyírbátor, 200 néző, v.: Györki. Nyírbátor: Vasas G. - Sipos T., Reznek, Müller Zs., Sza­bó R. (Bagi Á., 74.), Lakatos L„ Kotnutjak, Boros D„ Terdik, Hornyák M„ Roszel (Kinczel, a szünetben). Játékos-edző: Ambrusz Árpád. DVSC-DEAC: Verpecz - Filip, Csősz, Kóródi (Gafaroglu, 84.), Vincze Á„ Barna Sz., Nagy K., Kozák (Mócsán 78.), Horváth P. (Kerekes K„ 62.), Völgyi, Szilvási. Edző: Gyarmati András. Gól: Vincze Á. (45.). Jó: Kornutjak, Sipos T., Lakatos L, Terdik, illetve Verpecz, Filip, Csősz, Barna Sz., Szilvási. ___________ Ambrusz Árpád: - Jó Debrecen ellen, helyenként jó játékkal, de ajándékgóllal sajnos nem tudtuk megszerezni a nyugodt folytatást jelentő pontokat. ________ Gyarmati András: - Ügy érzem, egy góllal jobbak voltunk. Labdarúgás: NB in., Keleti csoport A 31. forduló eredményei: Monor-Tiszaújváros 1-0, Rákosmente-Jászberény 0-0, Hat- van-ESMTK 1-1, REAC-Hajdúböszórmény4—1, DVTK ll.-Salgótarján 5-2, Tállya-MTK 11.1-1, 1. Kazincbarcika ___ ______________31 22 4 5 7M2 70 2. Monor 31 18 5 8 45—30 59 3. Jászberény 31 16 11 4 58-31 59 4. DVTK II. 31 14 5 12 50-45 47 5. MTKII. 31 12 11 8 55-36 47 6. Rákosmente KSK 31 13 6 12 65-50 45 7. Salgótarján 31 12 9 10 52-39 45 B. Nyírbátori FC 31 12 9 10 48-35 ~45~ 9. Tállya _______________________31 11 10 10 49-55__43 IÓ. Putnok _____________ ____ ___ 3f__12^ 6 13 41-47 _42 11. TiszaújVáros 31 11 9 11 36-34 42 12. ESMTK 31 11 9 11 35-41 42 13. DVSC-DEAC II. 31 11 8 12 47-45 41 14. BKV Előre ______________________________31 12 2 17 53-56 38 15. REAC 31 11 5 15 39-51 38 lGHatvan _ " 31 9~ 9 13 45-47 36 17. Hajdúböszörmény ___________________ 31 8 5 18 33-64 29 nOipestír _______ 31 ____1_____3 27 23-111 j>_ Totó 19. hét, 2. forduló 1. Leipzig-Bayern München 4-5 2 2. Augsburg-Dortmund ____ M__X 3. Leverkusen-1. FC Köln ______2-2 x 4. Schalke-Hamburg ______ 1-1 x 5. Darmstadt-Hertha BSC 0-2 2 6. Bremen-Hoffenheim _______3-5 2 7. Honvéd-MTK ________________2-1 1 8. Ujpest-VIdeoton ____________0-3 2 9. Florentina-Lazio ____________3-2 1 10. Atalanta-Milan _______________1-1 x 11. Internazionale-Sassuolo 1-2 2 12. Torino—Napoli____________0-5 2 13. Tottenham-Manchester Utd. 2-1 1 14. Roma-Juventus _______lapzárta után Robben (jobbra) a 95. percben lőtte a Bayern győztes gólját fotó:afp Labdarúgás: Kelet Takarék megyei I. osztály, 27. forduló Vásárosnamányi sikerrecept: „csodálatos szenvedés” Lyáh Artúr (7) a harmadik mátészalkai gólt szerezte, csapata pedig maga mögé utasította a Tuzsért fotó: sipeki Péter Mátészalka-Tuzsér 3-0 (0-0) Mátészalka, 100 néző, v.: Papp F. Mátészal­ka: Pindzsula P. - Drabik M., Szántó Z„ Lyáh A., Botos S. (Batizi-Pócsi N.), Dascal (Gergely M.), Sándor D. (Szathmári D.), Stef, Jeddi B., Magyari M„ Botos D. Megbízott edző: Papik Zoltán. Tuzsér: Zán K. - Bagoly Z., Nagy K„ Tott R„ Setét R. (Zán P), Pálinkás T. (Veress L.), Iván A., Lakatos B„ Dallos L., Soós T., Hriskevics. Játékos-edző: Gergely István. Az első játékrészben a Tuzsér mezőnyben jól futballozott, mégis a Szalka hibázott 11-est. A második félidőben a szakadó eső felébresztette a hazai csapat, amely értékes győzelmet aratott. Gól: Szántó Z„ Dascal, Lyáh A. Ifi: 2-6. _________ Plesu Ádám technikai vezető: - Folytat­tuk nagyszerű sorozatunkat, ami azért is rendkívül fontos, mert újabb rivális csapatot győztünk le. _____________________________ Gergely István: - A nagy fogadkozások ellenére az első félidőben még elfogadható teljesítményt nyújtottunk, a szünet után nyújtott játékért viszont mindenki szégyellje ..............................._ Vásárosnamény-Nagyecsed 5-3 (3-1) Vásárosnamény, 280 néző, v.: Losonczki. Vásárosnamény: Kardos Z. - Fejes J„ Illés P, Danku J., Mándi L. (Szeles L), Balogh Gy„ Deskó D., Bancsi G„ Lizák B., Lakatos l„ Bíró J. (Szabó J.). Edző: Farkas Béla. Nagyecsed: Makó R. - Zámbó K., Marinas (Bornemisza I.), Ascsillán L. (Puskás 0.), Homann R„ Bulyáki K. (Nyíri Gy.), Bulyáki A. (Bodogán Z.), Pócsi B., Czifrák R„ Dobos Z„ Somtyai G. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Férfias küzdelemben, korrekt játékvezetés mellett megérdemelt hazai siker született. Gól: Illés P, Lizák B., Fejes J„ Deskó D., Bancsi G„ illetve Pócsi B„ Somlyai G., Marinas. KiálUtva: Zámbó K. (68. perc). Ifi: 5-3. ____________________________ Farkas Béla: - Az első félidőben szerzett kétgólos vezetés után „csodálatosat szenvedtünk" a másodikban - de legalább nyertünk!____________________ Ádámszki Róbert: - Gratulálok a Namény- nak a győzelemhez. Csapatomnak pedig azért, mert egy-három után talpra állt, idő kérdése volt, hogy mikor szerezzük meg a vezetést, de volt egy úriember, aki úgy gon­dolta, itt mi nem nyerhetünk. Nekem tiszta a lelkiismeretem, remélem viszont neki van egy jó nagy tükre otthon... _____________ flszavasvárl-Mándok 1-3 (0-1) Tiszavasvári, 100 néző, v.: Valu. Tiszavasvá- ri: Kanócz B. - Szolyka T. (Csáki V), Balogh N., Kántor Zs., Cseh K., Nagy I., Gyurján R. (Szőllősi D.), Szolyka G. (Horváth M.), Laka­tos B. (Orosz T., Ujj L), Gál N„ Tudja D. Edző: Kiss Gábor. Mándok: Pécsi V. - Kohutka M„ Hídi N„ Galambos L. (Angyal Á.), Szabó 1, Buda P. (Győri J.), Vezdel L, Riasko (Danes A.), Bodnár L. (Katkó M.), Csáki P, Hegedűs T. Edző: Danes Béla. Szomorkás időben még szomorúbb produkciót mutatott a hazai csapat. Gól: Gál N. (11-esből), illetve Riasko 3 (kettőt 11-esből). Kiállítva: Kántor Zs. (59. perc), Balogh N. (73. perc), illetve Kohutka (50. perc). Ifi: 3-2. _______________ Kiss Gábor: - A veszélyzónában lévő csa­patok ellen „sikerült” összesen két pontot szereznünk tavasszal. Ez megengedhetetlen egy olyan csapatnál, amely a dobogóért hajt. Ha hajt... ___________________________ Danes Béla: - Ha valaki ránéz az újságban erre a meccsre, azt hihetné, hogy ez egy „hentes mérkőzés” volt, ami nem igaz. Az elmúlt hetet hasznosan töltöttük, a játékunk egy kicsit fejlődött, de még mindig sokahiba. ..... . Sényő-Camifex-Baktatórántháza 3-1 (1-1) Sényő, 300 néző, v.: Homonai P Sényő: Szabó Z. - Fiumei V., Bodó G„ Klepács K„ Fábri Z. (Madzin I.), Ács Á., Toldi A. (Oláh D.), Makai I., Haburcsák B., Phrakonkham, Szűcs F. Edző: Ember Roland. Baktalórántháza: Tóth K. (Maries I.) - Lakatos I., Kozma J., Maries G„ Ráti G. (Bökönyi L), Csordás G., Geda G. (Bodnár G.), Sitku Á., Miskolczi L. (Illés L), Pénzes Á., Pálfi I. Játékos-edző: Illés László. Kitűnően előkészített pályán látványos mérkőzést láthatott a közönség. Gól: Haburcsák B„ Phrakonkham, Ács Á„ illetve Maries G. Kiállítva: Szűcs F. (51. perc), illetve Kozma J. (71. perc). Ifi: 8-5. ____________________________ Ember Roland: - Ä mérkőzés elején nem tudtunk mit kezdeni a Bakta előreívelt labdáival, amiből a helyzeteket tudott kialakítani az ellenfél. Ettől függetlenül játékban már ekkor is jobbak voltunk, majd a második félidőre nagyon jó felfogásban jött ki a csapat, és a szokásos kiállításunk ellenére is jól futballozva megérdemelt győzelmet arattunk. _____________________ Illés László: - Nagyon jól kezdtünk, de súlyos egyéni hibákat vétettünk, amit a jói játszó ellenfél kihasznált és megérdemelten nyert. ________________________________ Fehérgyarmat-Nagyhalász 2-1 (1-0) Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Veres J. Fehérgyarmat: Ovszijenko - Imre Zs., Bátyi L, Osváth S. (Baráth G.), Petrohai M. (Petrohai Gy.), Csáki R. (Vass 0.), Pankotai l„ Balogh Á. (Bodó R.), Baglyos L. (Máté Á.), Szatke M„ Popvocs N. Edző: Siti Ferenc. Nagyhalász: Gagyi S. - Simon D. (Verner M.), TurbuczT., Gábor P. (Csorba K.), Böszörményi D., Nagy D., Hajzer L., Hudák M. (Mátrai N.), Bognár A., Bene L, Ludánszki I. Játékos-edző: Ludánszki István. A héten annyi eső esett Fehérgyarmaton, ami egy afrikai ország éves vízellátását megoldotta volna. Pénteken az ifi meccs időpontjában Nagy Lali a fejét fogta, hogy miért nem hozta el a fiát úszóedzésre. Ehhez képest vasárnap remek játéktéren izgalmas meccset játszhatott egymással a két csapat. Ebben az évben a hazai szurkolók először íztelhették meg győzelem izét, s ez az ízvilág felért egy velős pacallal. Ezzel a sikerrel kíván boldog születésnapot a hazai csapat képviselő és elnök úrnak. Most már hajrá, Csenger Futsal! Gól: Imre Zs., Bodó R., illetve Hajzer L. (Tudósító: Papp Attila) Siti Ferenc: - Velünk együtt az új elnök úr, Bereczki Attila is kiböjtölte az első hazai győzelmünket tavasszal. A küzdeni tudásunktól csak mindkét szurkolótábor nyújtott nagyobbat, köszönet érte, mert igazi fütballhangulatot teremtettek. A meccsről annyit: húsz percig játszottunk jól, de ma ez is elég volt. ______________ Ludánszki István: - Több gyenge teljesít­mény is hozzájárult a mai vereséghez, jelen pillanatban ennyit tudunk. Mérkőzést csak akkor tudunk nyerni, ha mindenki megtesz mindent agyőzelemért. __________________ Celtspan-Balkány-Gyutaháza 6-1 (2-1) Balkány, 300 néző, v.: Csikai. Balkány: Hegyes B.- Lakatosi, Borsi D. (Sazbó P), Vass Z., Szabó M., Bogdanovics, Kállai G„ Buka B. (Kerezsi K.), Bereczki T. (Iván Zs.), Lippai I, Jakab R. (Simon Sz.). Edző: Mirgai László. Gyulaháza: Mucsicska - Gáti Sz., Deák Z., Bombera M., Tóth D., Éles I., Tóth F. (Deák B.), Juhász L, Gáti S., Kovács B. (Kapin M.), Lévai Cs. Edző: Bárdi Gábor. A hazaiak gyenge első félidő után magabizto­san nyertek. Gól: Bogdanovics 4, Szabó M., Szabó P, illetve Tóth F. Ifi: 4-2.____________ Mirgai László: - Az első félidőben küsz­ködtünk, a folytatásban feljavultunk és rengeteg helyzetet kidolgozva kiharcoltuk agyőzeimet. ____________________________ Bárdi Gábor: - Hihetetlen, de igaz, az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk. A szünet után viszont a hazaiak igazi örömfutballt bemutatva ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. _______________ Ibrány-Rakamaz 0-1 (0-0) Ibrány, 30Ö néző, v.: Kiss L. Ibrány: Vattai P - Berecki S., Esze B., Hruska Á„ Kiss P, Nagy N„ Tóth Zs., Bertók D., Vidoven M„ Kovács G., Vinicius. Megbízott edző: Veress János. Rakamaz: Szobonya G. - Majoros Á., Deme A., Venczel I. (Anderka R.), Csomány Ö. (Gelsi L), Galambosi G„ Gégény M„ Csáki J„ Suskó Á„ Kóka R„ Tóth T. (Lotz Á.). Edző: Madalina György. Alacsony színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Gób Gelsi Llfl: 2-5. _____________________ Trencsényi Imre egyesületi elnök: - Hi­ába reménykedünk riválisaink botlásában, ha hazai pályán egyetlen mérkőzést sem tudunk megnyerni,_______________________ Madalina György: - Megtört a jég! Küzdel­mes mérkőzésen végre nyertünk. __________ Szabadnapos: Nyírgyulaj. A bajnokság állása 1. Balkány _______________________25 20______5 82-24 65 2. Nagyecsed ___________________25_______14_______3 8 46-35 45 3. Nyírgyulaj _____________________25 11 6 8 48-45 ___39 4. Tiszavasvári ___________________26 11_______6 9______38-40 39 5. Sénvő-Carnifex ____________ 25_ÚH 5 9 46-43 38 6. Fehérgyarmat _________________25 10 7 8 36-35 ____37 7. Rakamaz _____________________25 11 6 8 39-30 39 B. Nagyhalász . ____________25 9 8 8 34-25 38 9. Baktalórántháza ______________25 10 4 11 40-48 34 10. ~ Mátészalkai MTK 26 ~~8 ______8 10 32-31 32 11. Vásárosnamény _______________26 9_______2 14 60-67 29 12. Tuzsér ________________________25 8 5 12 36-42 29 13. Mándok ______________________25 8 5 12 34-43 29 14. Ibrány ___________________26 6 4 16 38-63 22' 15. Gyulaháza_ ___ _ 25______3______6____16 33-71 15 A Szakoly visszalépett Újoncként megvan az első serdülőérem A korosztályos országos bajnokságon a nyírbá­tori Tölgyes Dorottya és Molnár Dávid állhatott fel a dobogóra. AS2rrALiTENisz. Párosban volt igazán szép az élet a nyírbáto­ri asztaliteniszezők számára a Budapesten rendezett serdülő és ifjúsági országos bajnoksá­gon, hiszen Tölgyes Dorottya és Molnár Dávid is másodma­gával állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A még újonc korcsoportos Tölgyes Dorottya első érmét szerezte a serdülők mezőnyé­ben, miután a tatai színekben szereplő Adamik Csengével együtt bejutottak a négy közé. Es az elődöntő sem volt szá­mukra teljesen sansztalan, hiszen l:l-es szettállásnál két játszmalabdájuk volt a válo­gatott Menkő Veronika, Phan Viola duó ellen. Amúgy a ne­gyeddöntőben már biztosan lehetett tudni, hogy lesz sza­bolcsi érmes, hiszen Doroty- tyáék ellenfelei Laskai íriszék voltak - a nyíregyházi játékos az ajkai Pad Franciskával alko­tott egy duót. Ők együtt az ifik között is indultak, ott szintén a negyeddöntő jelentette a vég­állomást. A másik érem Molnár Dá­vidé volt, ő az ifjúsági páro­sok között a budaörsi Nagy Norberttel végzett a harmadik helyen. Az elődöntőig szépen meneteltek, és a későbbi győz­tes András Csaba, Both Olivér (BVSC) duóval szemben is fu­totta egy szettre az erejükből. Éremért játszhatott Ami az egyesbeli szereplést illeti, a serdülő lányoknál hár­man, Laskai írisz, Tölgyes Do­rottya és az Apagy SE játékosa, Hanustyák Fanni is ott lehetett a főtáblán, Tölgyes egy mécs­esét nyerve a 16, Laskai két fordulót abszolválva a nyolc közé jutott, magyarán éremért játszhatott, de a statisztikás Dari Helga ellen 4:2-re veszí­tett. Az ifi fiúknál a küzdelme­ket a főtáblán kezdő Molnár Dávid ranglista-helyezésének megfelelően eljutott a ne­gyeddöntőig, ott a serdülők között bajnoki címet szerzett, az ifiknél is a második András Csaba (BVSC-Zugló) múlta fe­lül 4:l-re. Laskai írisz számára a ser­dülők vegyes páros küzdelme volt a negyedik versenyszám, amelyben egyetlen győzelem­nyire volt az éremtől, a ceg­lédi Ócsai Márk oldalán itt is a negyeddöntőig jutottak, az előző körben a tolnai Balogh Bencével induló Tölgyes Do­rottyát búcsúztatva. Ez a két duó az ifik között is összeállt, ott Laskaiék mentek egy kört, miként a Molnár Dávid, Dari Helga (Nyírbátori ASE, Statisz­tika PSC) duó is. Emlékezzünk meg azokról is, akik indultak a bajnoksá­gon, de a selejtezőben a cso­Tólgyes Dorottya (a dobogó harmadik fokán, balra) első érmét szerezte a serdülők mezőnyében fotó: magánarchIvum portjukban ragadtak: a serdülő fiúk között a nyírbátori Len­gyel Levente, az apagyi Sarka Angelika, Polgári Zsófia és Maj- láth Virág valamint a nyírbáto­ri Macos Valentina mondhatja el magáról, hogy országos baj­nokságon szerepelhetett. Las­kai írisz az ifjúságiak között a selejtezőben indult, és ott sem volt szerencséje, hiszen az öt játékosból álló csoportban hár­mas körbeverésbe keveredett, és a rövidebbet húzva nem ke­rült a főtáblára. km-bt