Kelet-Magyarország, 2017. április (74. évfolyam, 77-99. szám)

2017-04-24 / 94. szám

2017. ÁPRILIS 24., HÉTFŐ KELET Az Oroszlány elleni második meccsen a kevés játéklehetőséghez jutó Czura Attila (a labdával) újra belelendülhet fotók: pusztai Sándor Különösebb tét nélkül, az MTK ellen folytatják A korosztályos döntő­ket megelőzően kezdi el a párharcot a Blue Sharks és az MTK. kosárlabda. Hétfőn elkez­dődik a Nyíregyháza Blue Sharks és az MTK Törökbá­lint párharca a férfi NB I. B csoportos bajnokság rájátszá­sában, az 5-8. helyért, aztán nem lehet tudni, hogy mikor ér véget. És nemcsak azért, mert az egyik fél második győzelmé­ig tartó párharc kimenetele eleve bizonytalan, hanem mert a felek egyelőre csak az első mérkőzés időpontjában egyeztek meg (hétfő, 18 óra, Continental Aréna). A követ­kező napokban ugyanis kor- osztályos bajnoki döntőket játszanak, amelyeken mind­két klub felnőttcsapatában szereplő játékosai érintettek: előbb szerdától szombatig a juniorok nyolcas fináléját, Debrecenben, nyíregyházi érintettséggel, majd az U20- as végjátékot, az MTK részvé­telével. Exnyíregyháziak az ellenfélnél Ami a felnőtt bajnokság ráját­szását illeti, az alapszakasz során Keleten harmadik nyír­egyháziak a nyugati második Oroszlánnyal, a Nyugaton ne­gyedik MTK a keleti első Deb­recennel szemben maradtak alul 2-O-val. Különösebb tétje már nincs a következő össze­csapásoknak, hacsak nem a minél jobb pozíciók megszer­zése. Az MTK-ban több, korábbi nyíregyházi játékos is feltű­nik majd a pályán. Az itte­ni nevelésű Jakab Máté, aki 2011-ben tagja volt a juniorok között bajnoki címet szerzett csapatnak, és végigjárta a korosztályos bajnokságot. Itt mutatkozott be az élvonal­ban, a kispadon a vezetőedző Szarvas Gábor és segítője, Bódi Ferenc, akik mindketten játékosai voltak a hajdan NB I. A csoportos NYKK-nak. km-bt Labdarúgás: NBL Nagy napja volt Nagy Gergelynek, szombaton tizenegyest is védett a Vasas kapusa fotó: mti Nem tud hibázni a nyírgyulaji csapat A Csenger hétfőn hazai pályán folytathatja parádés sorozatát. futsal. A Nyírgyulaj élvonal­beli futsalcsapata harmadik mérkőzését is megnyerte az alsóházi rájátszásban: péntek éjszaka a Ferencváros ellen építette tovább hibátlan so­rozatát. A nyírségiek tulajdonkép­pen már az első félidőben le­rendezték a meccset, majd a szünet után tovább hizlalták a különbséget, elkalapálva a zöld-fehéreket, akikkel szem­ben nyolc pontra duzzasztot­ták előnyüket. Az ördög nem alszik... A másik két rivális pedig bő­ven lőtávolon kívül tanyázik. Bár még „tengernyi” meccs van hátra, nehéz elképzelni, hogy a Lovas-legénység innen kiessen...Noha az ördög nem alszik, hétfő este (kezdés: 19 óra) gyaníthatóan ismét tom­bolni fog a csengeri csarnok népe. A házigazda szatmáriak a Berettyóújfalu II. ellen pro­longálhatják veretes soroza­tukat az NB II. Keleti csoport felsőházi rájátszásában, ahol eleddig százszázalékos pro­dukciót nyújtottak, holott ez már a hetedik fellépésük lesz. Szilágyi Sándor együttesére még négy bevetés vár, miköz­ben öt ponttal előzi meg a má­sodik DEAC-ot. Az újfalui gárda ráadásul egyáltalán nem brillírozik, olyannyira nem, hogy sereg­hajtó, Csengerben pedig tőle jóval acélosabb csapatok is elvéreztek... km-kt Futsal: NB I., alsóházi rájátszás, 3. forduló Ferencváros-Nyfrgyulal KSE 1-5 (1-3) N.. Faragó L. Játékos-edző: Lovas Norbert. Népliget, 200 néző, v.: Witner J.Jtartungy. Gól: Szabó Zs„ illetve Angyalos A, 2, hagy Nyírgyulaj: Pallai G. - Angyalos A„ Siska G., 1.2, Faragó L __________________________ Nagy I., Sánta J. Csere: Végső Zs. (kapus), Az állás: 1. Nyírgyulaj 14 pont, 2. FTC 6,3. Orosz D., Szabó Á., Czerula Zs., Tóth B„ Lovas Göcsej-Zalaegerszeg 3,4. Bőny 2. A 28. forduló eredményei ___________ Paks-OVTK Ó-l (0-1) pwgaet'***'"mr Új Hidegkúti Nándor Stadion, 1908 néző.v.: Mezőkövesd, 1000 néző, v.: Kassai. Gól: Bacelic-Grgic (92.), illetve Andric (32.), Bardhi (35.), Balázs B. (72.). Kiállítva: Pauljevic (Mezőkövesd, 85.) _____ Gylrmót-Ferencváros 2-3 (1-2) Győr-Gyirmót, 1500 néző, v.: Vad II. Gól Novák (21.), Tamás (77.), illetve Gera (35., 38., 59., a harmadikat 11-esből) _______________ . ÖVSC-Hátadás 4-2 (3-1) Nagyerdei Stadion, 2030 néző, v.: Berke. Gól: Handzic (16.), Holman (25., 34.), Könyves Szusza Ferenc Stadion, 4854 néző, v: Erdős. Gól: Burmeister (41.) A bajnokság állása 1. Honvéd 28 15 5 841-26 50 2. Videoton 28 14 8 6 53-2450 3. Vasas 28 14 5 944-31 47 4. Ferencváros 28 11 9 845-3842 5. Haladás 28 11 6 1136-3839 6. Újpest 28 912 744-4239 7. Paks 28 9 11 8 32-31 38 8. Mezőkövesd 28 9 8 11 31-41 35 9. Debrecen 28 9 71234-37 34 10. MTK ____________28 7 111021-29 32 11. Diósgyőr 28 9 41533-51 31 12. Gyirmót 28 4 81617-43 20 Angyalos András két góllal segítet­te sikerhez a Gyulajt A batoriakat büntette az örök törvényszerűség Jól játszott a Nyírbátori FC, de Tállyán be kellett érnie egy ponttal. labdarúgás. Hornyák Marcell kiugrásával és gólhelyzeté­vel indult a Tállyán játszott NB III-as mérkőzés, amelyen enyhe hazai fölényt láthatott a népes publikum, néhány kapu előtti kavarodásból ki­alakult helyzetekkel. A máso­dik félidő nyírbátori fölénnyel kezdődött, majd negyedóra után a partjelzői beintésre, kezezés miatt megítélt tizen­egyesből Lakatos László szer­zett vezetést a Nyírbátornak. A megszerzett előnyt ma­gabiztosan őrizve, több hely­zetet kidolgozva kézben tar­totta a Bátor a mérkőzést, slusszpoénként, a 93- perc­ben, Hornyák a kapufát talál­ta el, a futball örök törvény­Terdik Zsolt küzdött, hajtott - egy pont lett belőle szerűsége pedig érvényesült: a 95. percben a kupa elé ívelt szabadrúgásból pontot men­tett a Tállya - és pontokat vesztett a Bátor. km Labdarúgás NB III., Keleti csoport, 28. forduló Tállya KSE-Nyírbátori FC 1-1 (0-0). Tállya, 250 néző, v.: Csontos. Tállya: Tarr - Ondó, Horváth B. (Pataki L, 44.), Tóth Sz., Molnár Zs. (Galambos N., 70.), Németh D. (Párnái, 74.), Irhás, Németh B., Lippai, Polényi T„ Bihari Gy. Edző: Pachinger János. Nyírbátor: Vasas G. - Szabó R., Sipos T., Kornutjak, Bagi Á., Reznek (Benkő B., 89.), Müller Zs., Lakatos L.Terdik (Mankó, 76.), Roszel (Boros D„ 80.), Hornyák M. Játékos-edző: Ambrusz Árpád. __________ Gól: Ondó (95.), illetve Lakatos L. (11-esből, 59.). Jó: Molnár Zs., Lippai, Németh B„ Bihari Gy., illetve Vasas G., Sipos T, Kornutjak, RoszeL (Tudósító: Baíía István) _____________________ Pachinger János: - Az első félidőben, ha kihasználjuk a helyzeteinket, eldönthettük volna a mérkőzést, de mivel ezt nem tettük meg, örülnünk kell az egy pontnak, amit nagyon szervezetten játszó csapat ellen szereztünk. _________________________________________ Ambrusz Árpád: - Az első félidei játékunk alapján, függetlenül attól, hogy a kitencvenötö- dik percben énekelték ki a sajtot a szánkbóL sajnos azt kell mondanom, igazságos döntetlen. További eredmények: Jászberény-STC Salgótarján 1-1, Hajdúböszörmény-Kazincbarcika 0-2, Putnok-BKV Előre 2-0, Tiszaújváros-Ujpest II. 2-2, ESMTK-Monor 0-1, MTK II.—Hat­van 1-1, DVSC-DEAC-Rákosmente KSK 8-3, REAC-Diósgyőr II. 0-2. Á bajnokság állása 1. Kazincbarcika 28 19 4 5 67-30 61 2. Monor 28 17 5 6 42-26 56 3. Jászberény 28 15 10 3 55-28 55 4. Nyírbátori FC 28 12 8 8 47-32 44 5. MTK II. ____________________________28_________11 9 8 51-34 42 6. Rákosmente ’ 28 12 5 11 58-47 41 7. DVTKII. “ 28 12 5 11 39-41 41 8. Putnok 28 11 6 11 38-37 39 9. Salgótarján__________________________28 10 9 9 45-33 39 J0. Tiszaújváros ________________________28 10 9 9 34-29 39 11. ES MTK______________________________28 ________10 8 10 31-37 38 12. Tállya 28 10 8 10 45-52 38 15. DVSC-DEACII.________________________28 _________9 8 11 43-41 35 14. REAC 27 10 4 13 34-47 34 14. BKV Előre ___________________________28 10 2 16 45-52 32 16. Hatvan ______________________ 28__________8 8 12 36-43 32 17. Hajdúböszörmény 28 7 5 16 30-53 26 18. Újpest II. 28 1 3 24 21-99 6 Labdarúgás Kelet Takarék megyei I. osztály, 24. forduló Egyes játékosok tévedésben vannak... Mándok-Nyírgyulaj 3-0 (2-0) Mándok, 150 néző, v.: Losonczki F. Mándok: Cserepko - Bodnár L (Danes A.), Kovács I., Hídi N„ Galambos L, Angyal A. (Katkó M.), Kohutka M., Szabó I, Riasko (Veszdet), Csáki P„ Hegedűs T. Edző: Danes Béla. Nyírgyulaj: Kecskés G. (Opre R.) - Angyalos A., Tóth B„ Orosz D., Fekete G„ Nagyi., Gózner K. (Kerti L), Vass I., Siska G., Oxi R. (Sánta J.), Török I. Edző: Lukács Tibor. Megérdemelt hazai győzelem. Gól: Galambos L, Szabó T., VeszdeL Ifi: 0-9. _______________________ Danes Béla: - A hétközi fejmosás használt a fiúknak, végre azt láttam a csapattól a pályán, hozzáállásban és játékban is, amit elvárok tőlük. Kitűnő játékvezetés mellett szép győzelemmel örvendeztettük meg közönségüket. _________________________ Lukács Tibor - Az első öt percben két kapitális hiba eldöntötte a mérkőzést, majd a meddő mezőnyfölényért újra nem kaptunk pontot. _______________________________ Mátészalka-Sényő-Carnifex 1-2 (0-1) Mátészalka, 150 néző, v.: Ésík I. Mátészalka: Félegyházi V. - Drabik M., Barzó G., Lyáh A., Szathmári 0. (Szántó Z.), Dascal (Batizi-Pó- csi N.), Sándor D. (Gergely M.), Stef, Jeddi B„ Botos D., Szathmári S. Edző: Fogarasi Zoltán. Sényő: Jakocska Cs. - Fiumei V, Bodó G., Ktepács K., Ács Á„ Toldi A. (Madzin I.), Makai I., Haburcsák B. (Ruska T), Phrakonkham (Fábri Z.), Haburcsák K., Szűcs F. Edző: Ember Roland. A hazai csapat a vesztébe rohant. Gól: Szántó Z„ illetve Phrakonkham, Ács Á. Ifi: 2-3. _________________________ Fogarasi Zoltán: - A korai potyagóllal indított, és részünkről teljesen veszélytelen játékot hozó első félidőt követően a második játékrészt - a kettős cserének köszönhető­en - kiegyenlítetté tettük. De a képzettebb és jobb erőkből álló vendégcsapat a ki nem kényszeritett hibáinkat és katasztrofális helyezkedésünket kihasználva teljesen megérdemelten fordította maga javára a mérkőzést. _ ________________ Ember Roland: - Nyílt sisakos mérkőzésen méltó ellenféllel szemben nekünk volt több lehetőségünk, és nem sokkal a vége előtt egy klasszis megoldással sikerült megnyernünk a mérkőzést. A csapat meccsről meccsre egyre erősebb mentálisan. __________ Tuzsér-Cellspan-Balkány 1-4 (0-2) Tuzsér, 200 néző, v.: Bíró Cs. Tuzsér: Zán K. - Nagy K., Iván A., Dolhai M., Hriskevics, Bagoly Z., Lakatos B., Tott R„ Soós T., Dallos L, Veress L. Játékos-edző: Gergely István. Balkány: Oláh D. - Borsi D. (Simon Sz.), Vass Z. (Buka B.), Kondor M., Szabó M. (Lakatos T), Bogdanovics, Kállai G., Ohár R. (Szabó P.), Uppai I, Iván Zs., Jakab R. Edző: Mirgai László. A hazai csapat mindkét félidőben tizenöt percig tudott ellenállni a lendületes vendégeknek. Gól: Dallos L, illetve Kállai G. 2, Bogdanovics, Ohár R. Ifi: 2-5. _____________ Gergely István: - Jól kezdtük a mérkőzést, de a helyzetek, amelyek értékesítése egy ilyen meccsen kulcsfontosságú - kimaradtak. Innentől kezdve a Balkány igazolta jó hírét és könyörtelenül kihasználta hibáinkat. Erőnkből csak a szépítésre futotta. Mlrgal László: - A mérkőzés elején kihagy­Egyszer fent, egyszer lent. Egyik csapat sem tudott felülkerekedni Tisza- vasváriban, az Ibrány „pontosan” távozott tunk két tiszta helyzetet, a félidő végén vi­szont jókor rúgtunk kettőt. Ez megnyugtatta a csapatot, a szünet után pedig szép gólokat szereztünk, akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Ettől függetlenül dicséret illeti a Tuzsért, mert egy pillanatra sem adta fel a meccset. __ ______________ TlszavasvárHbrány 2-2 (0-0) Tiszavasvári, 100 néző, v.: Gergely S. Tiszavasvári: Tóth N. - Balogh N. (Nagy 1.), Csáki V., Lakatos Barna (Szőllősi D.), Kántor Zs., Cseh K., Horváth M. (Bakos T.), Gyurján R. (Szolyka T.), Szolyka G.. Lakatos Bence, Tudja D. Edző: Kiss Gábor. Ibrány: Menyhárt N. - Berecki S., Esze B., Kiss P., Flavio, Engi D. (Tóth Zs.), Nagy N., Vidoven M„ Kovács G., Vinicius, Boros M. (Csizmarik A.). Edző: Opre Mihály. A hazai csapat a múlt hetihez hasonlóan ismét egy öngól miatt veszített pontokat. Gól: Tóth N., Cseh K., illetve Nagy N., Csáki V. Ifi: 1-5.______________________ Kiss Gábor - Az a csapat, amely 2-0-ra vezet és nem tudja megtartani az előnyét, megérdemli a sorsát. Néhány játékosom azt gondolja, hogy csak úgy el lehet itt lenni, ebben viszont nagyon tévednek, mert ez volt az utolsó fellépésük tiszavasvári mezben, személyi változások lesznek a keretünkben! Opre Mihály: - Az első félidőben mutatott játék alapján három nullra kellett volna vezetnünk, a folytatásban két olyan gólt kaptunk, amelyeket szoktunk... A küzdeni akarásból jelesre vizsgáztunk, a végén viszont elrontottuk meccslabdát. Gyulaháza-Baktalórántháza 2-4 (1-2) Gyulaháza, 130 néző, v.: Major 0. Gyulaháza: Mucsicska - Gáti SzJZubály B.), Deák Z., Tóth G. (Deák B.), Bombera M„ Tóth D„ Éles I., Tóth F., Juhász L, Gáti S., Kovács B. Edző: Bárdi Gábor. Baktalórántháza: Tóth K. - Lakatos I., Kántor F„ Kozma J. (Geda G.), Maries G., Ráti G„ Csordás G„ Sitku Á. (Bodnár G.), Pénz­es A., Pálfi I., Nagy T. (Bökönyi L). Edző: Illés László. Megérdemelten nyertek a vendégek. Gól: Éles 1.2, illetve Nagy I, Csordás G., Sitku Á„ Lakatos I. Ifi: 4-5.____________________ Bárdi Gábor - Sajnos, játékunkon nem látszott a tét nagysága. _________________ Illés László: - A flúgos futamban megérde­melt győzelmet arattunk, bár lehetett volna picit könnyebb is. Remélem, a gyulaházi sportbarátok futball iránti szeretete és alázata nagyon sokáig kitart még! _________ Nagyhalász-Nagyecsed 0—2 (0—1) Nagyhalász, 150 néző, v.: Veres J. Nagy­halász: Gagyi S. - Simon D„ Turbucz T„ Ladányi D., Bartha Z. (Mátrai N.), Kató I. (Bene L), Hajzer L, Hudák M., Bognár A., Gábor P. (Vemer M.), Nagy D. Játékos-edző: Ludánszki István. Nagyecsed: Makó R. - Sarkadi G., Zámbó K., Marinas (Puskás D.), Bulyáki K. (Bornemisza I.), Bulyáki A. (Nyíri Gy.), Czifrák R., Dobos Z„ Somlyai Z., Pócsi B., Nyíregyházi G. (Bodogán Z.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. A jobban akaró vendégek rászolgáltak a győzelemre. Gól: Marinas, Pócsi B. Kiállítva: Mátrai N. (75. perc) illetve Dobos Z. (75. perc). Ifi: 5-1. ___ ____ Ludánszki István: - Az első játékrészben nem tudtunk kialakítani helyzetet, a máso­dikban pedig nem éltünk a lehetőségekkel. A vendégek első gólja döntően befolyásolta a mérkőzés alakulását. ___________________ Ádámszki Róbert: - Ha a helyzeteinket hamarabb értékesítjük, magabiztosabb győzelmet arathattunk volna. Gratulálok a srácoknak, sok sikert a hazaiaknak. Guszti bácsit isten éltesse! _____________________ Rakamaz-Fehérgyarmat __ 1-2 (0-2) Rakamaz, 250 néző, v.: Takács A. Rakamaz: Szobonya G. - Majoros Á„ Deme A., Lotz Á., Gelsi L (Csomány Ö.), Venczel I., Petruska A. (Anderka R.), Galambosi G., Gégény M., Suskó A., Kóka R. Edző: Madalina György. Fehérgyarmat: Ovszijenko - Bátyi L, Popo- vics N., Szatke M., Rigó A., Bodó R. (Csáki R.), Balogh Á„ Pankotai I., Osváth S. (Máté Á.), Baglyos L, Petrohai M. (Petrohai G.). Edző: Siti Ferenc. A viharfelhők ellenére jó talajú pályán igyekezett a hazai csapat megnyerni a mérkőzést, ami nem sikerült. Gól: Galambosi L„ illetve Baglyos L„ Bodó R. Ifi: 7-0. _______ Madalina György: - Volt, amikor gyengén játszottunk és nyertünk, most nagyon jól játszottunk és kikaptunk. Ellenfelünk két átlövésből az első félidőben előnybe került, a másodikban gólokkal kellett volna meg­nyerni a mérkőzést. A csoda mentette meg a vendégeket a vereségtől. ________________ Siti Ferenc: - Hosszú böjt után hősies küz­delemben sikerült behúznunk a mérkőzést. A győzelem ténye mellett legalább annyira örülök annak, hogy Baglyos Levente gólt szerzett, mert márjdjárt neki. __________ Szabadnapos: Vásárosnamériy. A bajnokság állása 1. Balkány _____ 22 17 5 - 69-20 56 2. Nagyecsed ______________________22 12 3____7 39-29 39 3. Tiszavasvári ____________ 23 10 6 7 35—35 36 4. Rakamaz _______________________22 10 5 7 34-24 35 5. Sényő-Carnifex _____________22 10 5 7 43-39 35 6. Nyírgyulaj 23 10 5 8 44-42 ________35 7. Nagyhalász _____________________22 8 8 6 31-19 32 8. Baktalórántháza ________ 22 9 4 9 34-41_________31. 9. Fehérgyarmat ___________________22 8 6 8 33-34________30 10. Tuzsér ___________;______________22 7 5 10 30-36 26 11. Vásárosnamény __________________21 7 2 12 48-59________23^ 12. Mándok_________________________22 6 5 11 29-40 23 13. Ibrány __________________________23 6 4 13 37-56 22 14. Mátészalkai MTK ________________22 5 7 10 25-30________22 15. Gyulaháza ______________________22 3 6 13 31-58 15 \ Szakoly visszalépett