Kelet-Magyarország, 2017. április (74. évfolyam, 77-99. szám)

2017-04-10 / 84. szám

2017. ÁPRILIS 10., HÉTFŐ 10 Sport Labdarúgás: NBI. 25. forduló ÚJpest-Paks 1-1 (0-1) Szusza-sfadion, 1568 néző, v.: Karakó. Gól: Heris (64.), illetve Bartha (11-esből, 23.). Videoton-Vasas 1-2 (1-1) Felcsút, 2469 néző, v.: Szabó Zs. Gól: Burmeister (öngól, 44.), illetve Remili (6.), Murka (93.). Kiállítva: Lazovics (78.), illetve Hangya (78.), James (82.). Haladás-Bp. Honvéd ____0-1 (0-0) Sopron, 2130 néző, v.: Erdős. Gól: Éppel 189.). DVSC-Gylrmót 2-1 (0-1) Debrecen, 2237 néző, v.: Bognár T. Gól: Brko- vics (62.), Mészáros N. (91.), illetve Simon A. (8.). Kiállítva: Brkovics (66.). MTK-Mezőkövesd 2-0 (2-0) Hidegkúti-stadion, 1264 néző, v.: Farkas Á. Gól: Torghelle (37.), Baki (43.). Ferencváros-Dlósgyőf 1-1 (0-1) Üllői út, 6235 néző, v.: Szabó S. Gól: Varga R. (77.), illetve Tamás M. (45.). 1. Bp. Honvéd 25 14 5 6 39-23 47 2. Videoton 25 13 6 6 50-22 45 3. Vasas 25 12 5 8 37-27 41 4. Ferencváros 25 10 9 6 40-31 39 5. Haladás 25 10 5 10 32-34 35 6. Paks 25 8 11 6 29-27 35 7. Újpest 25 7 11 7 36-37 32 8. Mezőkövesd 25 8 7 10 27-36 31 9. Debrecen 25 8 6 11 29-33 30 10. MTK 25 7 8 10 20-28 29 11. Diósgyőr 25 7 4 14 30-49 25 12. Gyirmót 25 4 7 14 13-37 19 A második játékrész­ben kerekedett ellen­fele fölé a nyírbátori csapat. labdarúgás. Kótics Sándor törzsszurkoló ötvenedik szü­letésnapjára kapott kezdőrú­gása után indult a nyírbátori NB III-as mérkőzés, amelynek első félidejében többet birto­kolta a labdát a hazai csapat, és ezt a 7:l-es szögletarány is fémjelezte. Góllal indítottak Nem is kezdődhetett volna jobban a második félidő a hazai csapat számára, hiszen még az első percben Terdik Zsolt harcossága eredménye­ként Roszel Róbert került ziccerbe, és nem hibázott. Tá­madásban maradt az NYFC, és jött is az újabb gól: Ter­dik mintaszerű indításával a Hornyák Marcell kétszer is bevette korábbi csapata kapuját FOTÓ: RACSKÓ TIBOR leshatárról induló Hornyák Marcell lőtte ki az alsó sar­kot. Enyhe hazai fölénnyel és mezőnyjátékkal teltek a percek, mígnem a zárás előtt nem sokkal Hornyák-Laka- tos László-Hornyák összjáték után utóbbi védhetetlenül fe­jelt a bal felső sarokba. Összességében parádés má­sodik félidei játékkal magabiz­tos, megérdemelt bátori siker született a több NB I-es játé­kost bevető csapat ellen, km Félidei Bátor-Darádé NB III Keleti csoport, 26. forduló Nyírbátori FC-Diósgyőrll__________________________________________________________3-0 (0-0) Nyírbátor, 400 néző, v.: Csontos. Nyírbátor: Vasas G. - Szabó R., Benkő B., Kornutjak, Bagi Á„ Terdik, Reznek (Lakatos L, 70,), Müller Zs„ Illés Gy. (Mankó, 81.), Roszel (Bernáth M., 87.), Hornyák M. Játékos-edző: Ambrusz Árpád. Diósgyőr II: Bukrán - Bodnár D„ Ivánka, Szalóczy, Boros G„ Kitl M. (Szabó I B„ a szünetben). Kádas (Szabó II B„ 69.), Dausvili, Nemes M. (Kitt K., 87), Lőrincz P„ Mikolka. Edző: Sütő Szilárd. _________________________________________ Gól: Roszel (46.), Hornyák M. (54. és 88. j. Jó: Benkő B„ Kornutjak, Müller Zs., Illés Gy.. Terdik, Hornyák M., illetve Bukrán, Bodnár D., Kitl M.(Tudósító: Bállá István) ___________________________ Mesterszemmel Ambrusz Árpád: - Profi módon futballoztak játékosaim, ezt a sorozatot a bajnokság végéig szeretnénk folytatni. ______________________________________________________________________________ Sütő Szilárd: - A játék minden elemében jobb volt a Nyírbátor, győzelme teljesen megér­demelt. ______ __ További eredménye*; Hajdúböszörmény-Monor 1-2, Jászberény-Tiszaújváros 2-2, REAC- Hatvan 0-3, Tállya-Kazincbarcika 3-3, DVSC-DEAC-BKV Előre 2-3, ESMTK-Salgótarján 3-2, Putnok-Újpest II6-0LMTK ll-Rákosmente KSK 2-0. ________ A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Kazincbarcika___________________________26 18 3 5 64-29 57 2. Jászberény ______________________________26 14 9 3 50-27 51 3. Monor 26 15 5 6 40-26 50 4. Rákosmente KSK _____________26_ 12 5 9 54-37 41 5. MTKII _______________________26 11 7 8 49-32 40 6. Nyírbátor _________________26 11 7_____8 45-31_____40____ ITiszaújváros __________ _________26 10 8 8 32-26 38 8. Tállya _ 26 10 7 8 43-39 37 9. Putnok ______________________26 10 6 10 36-36 36 10. Diósgyőr II _______________________________26_ J0_ 1 8 36-41 35 11. Salgótarján _____________________________26 9 8 9 43-32 35 12. ESMTK ______ 26______9_ 8 9 28-35_____35 13. REAC 26 10 4 12 34-44 34 14. BKV Előre _______ 26 10 2 14 44-47 32 15. DVSC-DEAC 26 8 _____8 10 35-37 32 16. Hatvan __________________________________26 7 7 12 33-41 28 17. Hajdúböszörmény ______________________26 6 5 15 28-50 23 18. Újpest II 26 1 2 23 19-93 5 Éppenhogy, de előnyt szereztek a kosársulisok Csak a szokásos Fradi elleni izgalmak Mogyorósi Péter (balra) felülmúlta ellenfelét, Iványi Lászlót, de a végén a fradisták örülhettek fotó: pusztai Sándor kosárlaboa. A korábbi évek­ből jól megszokott nagy csatát vívta vasárnap a Tatabányá­val a Nyíregyházi Kosársuli az amatőr női NB I-es bajnokság negyeddöntőjének első mér­Fekete Dóra: egy híján húsz pont FOTÓ:PUSZTAI SÁNDOR kőzésén. Akadt olyan pilla­nat, amikor úgy tűnt, hogy a párharcot pályaelőnyből kez­dő nyíregyháziak bicskája be­letörik a feladatba, de végül csak sikerült nyerni három ponttal. Pedig a tatabányaiak három negyeden keresztül vezettek, az NYKS 6l-60-nál a 34. perc­ben vette át a vezetést, amit egyszer még kiadott a kezéből (63-64), de az egész meccsen remekelő Fekete Dóra kosarai­val sikerült fordítani, és előnyt szerezni a folytatásra, km-bt Amatőr női NBI. Negyeddöntő, 1. mérkőzés Nyíregyházi Kosársuli-Tatabányai KC 69-66 (17-18,13-17,19-18,20-13) Szent Imre-gimnázium, 50 néző, v.: Balogh Gy., Bács. NYKS: Papp K. 20/3, Fekete 0. 19/6, Takács A. 2, Páll V. 4, Farkasinszki O. 18. Csere: Popenko K. 4, Hidas, Cziránku, Simoncsik. Edző: Farkasinszki Gyuláné. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Nyíregyházi Kosársuli javára. A zöld-fehérek ellen megint nem a hazai pálya előnye döntött, remek meccsen nyertek a fővárosiak. teke. „Erkölcs, erő, egyet­értés” - zengett a Fradi jel­mondatától a Városi Stadi­on tekecsarnoka, és mivel a győztes fél a vendég volt, el lehet képzelni, hogy mekkora hangerővel. Előtte a szurko­lástól remegtek a falak, még a kispályákon focizok is bele­szagoltak a szuperligás ranga­dó levegőjébe, annyira átjött a hangulat. A jó kezdés megvolt Az pedig megszokott, hogy a Nyíregyházi TK és a Ferenc­város nagy meccset vív egy­mással, és nem feltétlenül a hazai fél győz. Olyannyira, hogy az őszutón az NYTK diadalmaskodott a Népliget­ben, most pedig visszavágott a Fradi. Pedig a sérült Szlo- venszki Tibort nélkülöző ha­zaiak hazardírozása bejött, az elején nemcsak Mogyorósi Péter, hanem a mellérendelt Hacker Dezső is hozta a pon­tot. A középen fellépők kö­zül Finta Zoltán „félidőben” 320 fával pályacsúcsgyanús eredménnyel állt, ám a némi visszaesése ellenére is bizto­san hozta a pontot. Közben a Fradi nekilátott hátránya ledolgozásához, és bár 3-1-re, meg vagy húsz fával vezetett a Nyíregyháza, nem lehetett biztos a dolgában. Olyannyira, hogy Botházy Péter személyében kétszeres csapatvilágbajnokot vetettek be a végén a fővárosiak, és a Szegő Leventére a visszavágás reményében iratkozó (Pesten a nyíregyházi játékos meglec­kéztette őt) játékos hírnevé­hez méltóan játszott. így aztán Kastura Zsolton múlott a dön­tetlen, de a 2-l-es szettelőnye ellenére ő sem tudta felrakni az i-re a pontot. Remek meccs volt, mindkét fél nyerhetett volna, a Fradi most jól sáfárko­dott a meglévő tartalékaival, és fordított. Viszont a jó hírt épp Botházy Péter mondta ki azok előtt, hogy csatakiáltás­ban törtek ki a vendégek: jövő­re is találkoznak a felek. Mert a nyíregyháziak bennmaradása már nem ezen múlott... km-bt Szuperliga: Férfiak 21. forduló Nyíregyházi TK-Ferencváros _______ 3—dl (3281—3333) NYTK: Mogyorósi 575 (1 pont), Hacker 557 (1), Ráski J. 502, Finta 584 (1), Szegő 524, Kastura Zs. 539. Ifi: 0-4 (910-1064). Labdarúgás Kelet Takarék megyei I. osztály, 22. forduló A Tiszavasváriban elért győzelmével a Balkánynak már ötven! A mesterhármasig jutó Igor Bogdanovics (jobbra) és Hortó Attila a kezével formázta meg a balkányiak veretlen­ségi sorozatát jelölő ötvenest fotó: pusztai Sándor Tuzsér-Vásárosnamény 3-2 (2-2) Tuzsér, 250 néző, v.: Rajzinger R. Tuzsér: Zán K. - Nagy K„ Iván A., Hricskevics (Jónás K.), Bagoly Z. (Dolhai M.), Lakatos B., Tott R. (Gergely I.), Soós T., Dallos L. (Setét), Pá­linkás T. (Zán P.), Veress L. Játékos-edző: Gergely István. Vásárosnamény: Kardos Z. - Fejes J., Nagy D., Danku J., Balogh Gy., Szeles L, Deskó D„ Bancsi, Lizák B„ Lakatos l„ Bíró J. Edző: Farkas Béla. Küzdelmes mérkőzésen egy góllal mindenképpen jobb volt a hazai csapat. Gól: Soós T, Tott R„ Hricskevics, illetve Balogh Gy., Bancsi. Ifi: 2-5. ___________________________________________ Gergely István: - A csapat hihetetlen akarással és mentális erővel játszotta végig a mérkőzést. Az ellenfél fordítása után sem adta fel, amiért dicséret illet mindenkit. Ezt a győzelmet egy közeli ismerősünknek szeretnénk ajánlani abból a célból, hogy soha nem adja fel! ____________________________ Farkas Béla: - Az a csapat, amely ilyen gólokat kap, elősegíti a vereséget. Nem játszottunk jól, de nem mi voltunk a leg­gyengébbek^ _________________________________ Tiszavasvári-Cellspan-Batkány_______ 2-3 0-3) Tiszavasvári, 150 néző, v.: Sipos L. Tiszavas- vári: Tóth N. - Balogh N„ Csáki V. (Kántor Zs.), Lakatos Barna, BakosT„ Cseh K. (Horváth N.), Orosz T. (Gyurján R.), Szőttősi 0. (Szolyka T.), Lakatos Bence, Gál N., Tudja. Edző: Kiss Gábor. Balkány: Oláh D. - Borsi (Szabó P), Vass Z. (Szabó M.), Kondor (Buka), Hortó (Simon Sz.), Bogdanovics, Kállai G. (Bereczki T.), Ohár, Lippai T., Iván Zs., Jakab R. Edző: Mirgai László. Gól: Tudja, Horváth N„ illetve Bogdanovics 3. Ifi: 2-0. Kiss Gábor: - Sajnos, most sem sikerült, amit szerettünk volna véghez vinni. A csapatot az első harminc perc miatt tudom elmarasztalni, ekkora Balkány már három nullra vezetett, ezt követően viszont, főleg a második játékrészben, olyan nyomás alá helyeztük az ellenfelünket, melyhez nem igen volt eddig hozzászokva. Ez is csak a szépítésre volt eiég. _________________________ Mátészalkai MTK-NyfrgyUa| 2-2 (0-1) Mátészalka, 100 néző, v.: Kiss L. Mátészalka: Félegyházi - Szántó Z., Barzó, Lyáh, Botos A. (Dascal, Gergelyi), Sándor D., Stef, Jeddi, Ma­gyart M„ Botos D., Szathmári S. (Batizi-Pócsi N.). Edző: Fogarasi Zoltán. Nyirgyulaj: Opre R. - Czerula Zs., Lovas N., Angyalos, Fekete G., Nagy I., Gózner (Kerti), Vass I., Siska G. (Tóth B.), Gömze (Oxi), Erdei Z. Edző: Lukács Tibor. Egy fatális kapushiba után a Szalka megfordította az állást, de a mezőnyben lelkesen és jól játszó gyulajiak ismét kiéne­kelték a sajtot a hazaiak szájából. Gól: Lyáh, Barzó, illetve Fekete G.Z. Ifi: 0-0.________ Fogarasi Zoltán: - Nagyon sokat tettünk a győzelemért, helyenként még jól is játszottunk, de valami nagyon nem akarja, hogy nyertesként hagyjuk el a pályát. Nem tudom elmarasztalni a játékosaimat, mert nagyot küzdöttek ezen a mérkőzésen, szerintem közelebb álltunk a sikerhez. Lukács Tibor: - Itt hagytunk két pontot, mert az utolsó percben ziccert hibáztunk. Mirgai László: - Isten útjai kifürkészhetet- lenek, hiszen Vasváriból mentem Balkány- ba, és itt ünnepelhettem a fiúkkal az ötve­nedik veretlenül megvívott meccsünket. A hazaiak nagyon jól küzdöttek, három nullás vezetés után engedtük őket felállni a pad­lóról, ezért a vége nehézre sikerült, viszont gratulálnom kell edzőkollégámnak, mert az, hogy dobogón áll a csapata, nagyban neki köszönhető.___________________________________ Mándok-Fehérgyarmat 2-2 (0-1) Mándok, 150 néző, v.: Kósa Gy. Mándok: Pécsi V. - Kohutka (Győri J.), Vezdel, V. Rjas- ko, Galambos L. (Katkó), Angyal Á„ Varga D., Szabó X, Hegedűs T„ Kovács I., Csáki P. (Velikij). Edző: Danes Béla. Fehérgyarmat: Ovszijenko - Imre Zs. (Csáki R.), Bátyi, Osváth S„ Petrohai M. (Vass O.), Pankotai I., Bodó R., Petrohai G., Balogh Á„ Szatke M„ Popovics N. Edző: Siti Ferenc. Jó iramú mér­kőzésen a hazai csapat győzelmet érdemelt volna. Gól: Vezdel, Varga D., illetve Petrohai M„ Balogh Á. Ifi: 1-5. _________________________ Danes Béla: - Saját magunknak tettük nehézzé a meccset, megjegyzem, egy jogos góltól fosztottak meg bennünket. __ Siti Ferenc: - A legutóbbi meccshez képest léptünk egyet előre. A játékunk még mindig nem volt az igazi, ugyanakkor fegyelme­zettséggel kompenzáltuk ezt a meglévő problémát. A nagyobb helyzeteket mi hagytuk ki, ezt a meccset bizony meg kellett volna nyerni. __________________________________ Rakamaz-Baktalórántháza 2-1 (1-0) Rakamaz, 250 néző, v.: Király A. Rakamaz: Szobonya G. - Majoros Á., Deme A., Gelsi, Venczel I., Galambosi G. (Lotz), Gégény M., Csáki J„ Suskó, Kóka R„ Tóth T. (Petruska). Edző: Madalina György. Baktalórántháza: Tóth K. - Lakatos í„ Kántor F., Pálfi I., Kozma J. (Molnár L), Maries G., Ráti (Bökönyi), Csordás G., Rákóczi (Nagy I), Sitku Á„ Pén­zes A. (Bodnár G„ Geda). Edző: Illés László. Jó időben, jól előkészített pályán hajtós mérkőzést vívtak a csapatok, és végül a hazaiak nyertek. Gól: Galambosi G., Suskó, illetve Maries G. Ifi: 2-3.______________________ Madalina György: - Küzdelmes, jó iramú mérkőzést játszottunk. Az első félidőben annyi helyzetünk volt, mint az előző fordu­lókban összesen, akár el is dőlhetett volna a meccs. A másodikat góllal kezdtük, jól is játszottunk, viszont az utolsó negyedórában érthetetlenül visszaestünk, ennek ellenére megérdemelten nyertünk. ___________________ Illés László: - A kényszerű cserék kissé megzavarták a csapatot és nem igazán tudtuk a saját játékunkat nyújtani, emiatt nem sikerűit pontot szerezni. ______________ Gyulaháza-Nagyhalász 2-2 (1-1) Gyulaháza, 150 néző, v.: Tömöri. Gyulaháza: Bandor F. - Deák Z„ Gáti S., Tóth D., Éles I., Tóth F„ Gáti Sz. (Deák B.), Bombera, Juhász L, Kovács B„ Lévai Cs. (Tóth G.). Edző: Bárdi Gábor. Nagyhalász: Gagyi - Simon D. (Bene L), Turbucz, Gábor P. (Mátrai), Ladányi D. (Ludánszki I.), Böszörményi, Kató I. (Bognár A.), Hajzer L, Hudák M„ Nagy D. (Verner), Bartha Z. Játékos-edző: Ludánszki István. Fordulatos, nagy iramú mérkőzésen a hazai­ak közelebb álltak a győzelemhez. Gól: Tóth D. 2, illetve Nagy D. 2. Ifi: 3-2. Bárdi Gábor: - A szokásos hibák miatt sajnos, a sorsdöntő mérkőzésen sem sikerült nyerni. _______________________________ Ludánszki István: - Döntetlenszagú mérkőzéseken mi érdemeltük volna a pontokat, sajnos a végén nem állt mellénk a szerencse. ___________________________________ ibrány-Sényő-Camlfex 2-3 (1-1) Ibrány, 400 néző, v.: Vitkai. Ibrány: Meny­hárt N. - Berecki S„ Esze B., Hruska, Kiss R (Szabó M.), Engi, Nagy N„ Boros M. (Dudás B.), Vidoven (Hornyai D.), Kovács G. (Ber- tók), Vinícius. Edző: Paulik István. Sényő: Jaköcska - Fiumei, Bodó G., Klepács, Ruska (Szűcs F.), Ács Á„ Toldi A. (Madzin), Makai I., Haburcsák B. (Fábri Z.), Phrakonkham, Ha- burcsák K. Edző: Ember Roland. Fordulatos mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. Gól: Kovács G„ Engi, illetve Habur­csák K„ Makai l„ Madzin. Ifi: 2-1. __________ Paulik István: - Jól futballoztunk, egy kis szerencsével itthon tarthattuk volna a három pontot. ________________________________ Ember Roland: - Izgalmas, kiélezett mérkőzésen mindkét csapat győzelemre játszott, végül ezt nekünk sikerült megsze­rezni egy szépen befejezett kontratámadás eredményeként. Az Ibrány is jól játszott. Szabadnapos: Nagyecsed. Tabella A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Balkány __________________________20 15 5 - 60-17 50 2. Rakamaz _________________________19 10 5 4 32-16 35 3. Tiszavasvári _______________________21 10 5 6 31-30 35 4. Nagyecsed ________________________19 10 2 7 32-26 32 5. Nyírgyulai_________________________________21 9 5 7 41-37 32 6. Nagyhalász ________________19 fi J___ 4 30-15 _3]__ 7.Sényő-Carnifex________________ _2Ö 8 5 7 39-37 28 8. Baktalórántháza 21 8 4 9 30-39 2B 9. Fehérgyarmat_____________________20 7 5 8 29-31 26 10. Tuzsér____________________________19 6 4 9 25-29 22 11. Vásárosnamény 20 6 2 12 44-59 20_ 12. Ibrány ___________________________20 6 2 12 32-49 20 13. Mándok ________;_________________20 5 5 10 24-35 20 14. Mátészalkai MTK___________________19 4 6 9 22-2B 18 15. Gyulaháza________________________20 3 6 11 29-52 15 A Szakoly visszalépett. KELET