Kelet Magyarország, 2017. március (74. évfolyam, 51-76. szám)

2017-03-06 / 55. szám

2017. MÁRCIUS 6., HÉTFŐ 10 Sport KEHI Labdarúgás: NB DL, Keleti csoport További eredmények: Jászberény-Hajdúböszörmény 2-2, Salgótarján-REAC 2-1, Monor- Hatvan 0-1, Rákosmente KSK-Kazincbarcika 3-1, Diósgyőr ll.-ESMTK 1-0, Újpest ll.-Tállya 0-2, Putnok-DVSC-DEAC 0-3, Tiszaújváros-MTK II. 1-1. A bajnokság állása: 1. Kazincbarcika 21 14 2 5 50-22 44 2. Monor 21 12 5 4 34-20 41 3. Jászberény 21 11 7 3 43-24 40 4. Rákosmente KSK 21 11 3 • 7 44-29 36 5. Tiszaúiváros 21 9 5 7 26-21 32 6. Diósgyőr II. 21 9 4 8 33-32 31 7. REÁ 21 9 4 8 30-30 31 8. MTK II. 21 8 6 7 41-28 30 9. Salgótarján 21 8 6 7 37-27 30 10. Nyírbátor 21 8 6 7 34-26 30 11. DVSC-DEAC 21 8 6 7 31-28 30 12. Putnok 21 8 5 8 27-30 29 13. Tállya 21 7 5 9 35-46 26 14. BKV Előre 21 8 1 12 35-39 25 15. Hatvan 21 6 6 9 28-34 24 16. ESMTK 21 6 6 9 19-32 24 17. Hajdúböszörmény 21 . 6 , 4 11 25-39 22 18. Újpestit 21 1 20 16-81 1 Szalai szinte komikus mérkőzésen duplázott Nyerhettek volna... Kinczel Ervin fejelte a nyírbátoriak vezető gólját fotó: pusztai Sándor LABDARÚGÁS. Szalai Ádám két remek góllal jelezte jó formáját, csapata, a Hoffen- heim őrült mérkőzésen 5-2- re legyőzte az Ingolstadtot a német labdarúgó-Bundesliga 23. fordulójának szombati játéknapján. A Hoffenheim a bajnokság 4. helyén áll a Bayern München, a Leipzig és a Dortmund mögött.- Nagyon boldog voltam, hogy az edzőm megadta ne­kem a lehetőséget a kezdő­csapatbeli tagságra. A két gólomon kívül is láthatták, mennyire élveztem a játékot. Szinte komikus mérkőzés volt, amelyet, úgy gondolom, a jobbik csapat nyert meg. Az Ingolstadt veszélyes volt a rögzített játékhelyzetekből, ám a végén megérdemelt győ­zelmet arattunk - nyilatkozta .Szalai. Ez volt az első bajno­ki mérkőzés a 2016-2017-es idényben, amelyet a magyar válogatott középcsatár végig­játszott. Szalai Adám egy hó­nap alatt másodszor duplázott a Bundesligában (február 4-én a Mainz ellen szerzett két gólt csereként), így már öt találat­nál jár a bajnoki szezonban. A magyar csatár legutóbb a 2013-2014-es idényben érte el az ötgólos határt a német élvonalban, akkor (a Schalke színeiben) hét góllal zárta az évadot. nso.hu A Nyírbátornak a győ­zelmi sorozata nem, a veretlenségi szériája viszont tovább folyta­tódott. LABDARÚGÁS. A Nyírbátor vette magához a kezdemé­nyezést a vasárnap délutáni NB III-as bajnokin, amelyen Kinczel Ervin lövése mutatta, hogy nem bekkelni érkeztek a vendégek a BKV Előre ott­honába. Az első negyedóra végén formás támadás vé­gén, Illés Gyula beadása után Kinczel fejelte a jobb alsó sa­rokba a labdát. Ismét kimaradt egy büntető A vezető gól felébresztette a fővárosiakat, kiegyenlítet­té vált a játék, de helyzetei továbbra is csak a Bátornak voltak. A jól szervezett és tet­szetős játékot mutatott NYFC viszont több alkalommal is veszélyeztette a hazaiak ka­puját. A második félidőben tel­jesen más felfogású vendég­csapat ment ki a pályára. Érthetetlenül visszafogottan játszottak a látogatók, ráadá­sul ismét kimaradt egy bünte­tő (az előző hetihez hasonló­an most is Illés Gyula lövését védte az ellenfél kapusa), és a BKV csereként beállt játé­kosa, Csák Zoltán az utolsó percben, húszméteres sza­badrúgásból szerzett góllal egyenlített. Ez vereséggel felérő döntet­len volt. KM Egy pont is több, mint a semmi teke. Előzetesen elfogadták volna a végül megszerzett egy pontot Ajkán a nyíregyházi tekézők, de a kétmeccses du­nántúli portya első találkozó­ja után maradt bennük némi hiányérzet. A szabolcsiak az összfa tekintetében végig ve­zettek, de a győzelemhez ily módon hiányzó három, vagy legalábbis két és fél egyéni pontból csak kettőt sikerült megnyerni. Mogyorósi Tibor és Szegő Le­vente révén jött a pont, Finta Zoltán pedig 2-0-ás szettelőny­ben volt, ellenfele azonban egyenlített, és miután az utol­só dobások egyikénél levette a szinte lehetetlen „W”-állást, egyfányi különbséggel elvit­te a pontot. Az összesítésben meglévő több csapatfának köszönhetően a döntetlent megőrizték a vendégek. A nyír­egyháziak a vasárnap délelőtti folytatásban egy fa híján csa­patban ugyanolyan eredményt értek el, mint Ajkán, de a bom­baerős Répcelak otthonában ezzel az eredménnyel sem volt esély a pontszerzésre, km-bt Szuperliga Férfiak, 17, forduló ____________________ Ajka Kristály SE-Nylregyházl TK 4-4 _____________ (3240-3261) NYTK: Ráski J. 539, Mogyorósi 580 (1 pont), Szegő 570 (1 pont), Finta 525, Hacker 536, Kastura Zs. 511. Ifi: 4-0 (1126-983). A13. fordulóból elhalasztott mérkőzésen Répceiakl SE-Ny(regyházl TK 8-0 (3670-3260) NYTK: Szlovenszki A. 559, Ráski J. 551, Mogyorósi 556, Finta 513, Hacker 533, Sze- gő-Kastura Zs. 548. Ifi: 4-0 (1122-1013). Labdarúgás NB III. Keleti csoport BKV Előre—Nyírbátori FC 1-1 (0-1) Sport u„ 200 néző, v.: Kulcsár K. BKV Előre: Kara - Csikortás, Sebők l„ Balogh B„ Csepregi. Ádám E. (Csák, 70.), Sánta A., Banai B. (Girán, a szünetben), Nagyházi, Kálmán Zs„ Miklósvá- ri. Edző: Batári Csaba. Nyírbátor Vasas G. - Szabó R„ Kornutjak, Müller Zs„ Bagi Á„ Lakatos L, Illés Gy„ Kinczel, Terdik (Reznek, 64.), Roszel (Boros D„ 84.), Homyák M. Játékos-edző: Ambrusz Árpád. Gól: Csák (90.), illetve Kinczel (14.). Kiállítva: Miklósvári (második sárga lap után,75.), illetve Kornutjak (második sárga lap után, 78.). Jó: Kara, Csikortás, Csepregi, Csák, illetve Müller Zs„ Kinczel, Bagi Á„ Homyák M. (Tudósító: Janovics János) Batári Csaba: - Az első félidőben a Nyírbátor agresszívan letámadott minket, nem hagyta építeni a játékunkat. A második félidőre sikerült feltüzelni a csapatot, több ziccert kialakítot­tunk, és az utolsó percben sikerült kiegyenlítenünk. Ambrusz Árpád: - Amíg nem értékesítjük a helyzeteinket, addig minden mérkőzésben benne van, hogy nem nyerjük meg, hiába játszunk jobban. Labdarúgás: Kelet Takarék megyei I. osztály, 17. forduló Lehengerlő vásárosnaményi kezdés Pindzsula Péter nem ijedős fajta: a Mátészalka kapusa testi épségét sem kímélve mentett a Nagyecsed elleni meccsen fotó: pusztai Sándor Nagyecsed-Mátészalkai MTK 1-1 (0-0) Nyírbátor, 200 néző, v.: Homonai P, Nagyecsed: Makó R. - Zámbó K„ Marinas, Ascsillán L„ Homann R„ Czifrák R„ Bor­nemisza I. (Bulyáki A.), Somlyai G„ Pócsi B., Sarkadi G. (Bodogán Z.), Nyíregyházi G. (Bulyáki K.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert. Mátészalka: Pindzsula P. - Szántó Z. (Batizi-Pócsi N.), Barzó G., Lyáh A. (Ger­gely M.), Szathmári D. (Botos A.), Dascal. Sándor D„ Stef, Jeddi B„ Botos D„ Szathmári S. Edző: Fogarasi Zoltán. Küzdelmes mérkő­zésen nem bírt egymással a két csapat. Gól: Ascsillán L, illetve Lyáh A. Ifi: 4-2. _______ Ádámszki Róbert: - Torzsszurkolónk, Kerezsi Imre, mindenki Öcs bácsija hiányozni fog, osztozunk a család gyászában. A hely­zetek alapján, főleg a második félidőben, megnyerhettük volna a mérkőzést, a végén viszont őrülnünk kellett az egy pontnak. Fogarasi Zoltán: - A mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a jóval előkelőbb helyen álló Nagyecsednek, amely a második félidő derekán eldönthette volna a mérkőzést, ezzel szemben mi kerültünk előnybe. Természetesen az igazságosnak mondható döntetlen mellett elég komoly hiányérzetem van, mert a hosszabbítás utolsó percében egyenlített az ellenfél. Gratulálok a csapatomnak. ______ Baktalórántháza, 250 néző, v.: Papp F. Baktatórántháza: Tóth K. - Kántor F„ Pálfi l„ Lakatos l„ Pénzes Á. (Nagy T), Rákóczi Zs. (Miskolczi L), Csordás G„ Maries G. (Bökönyi L), Sitku Á. (Bodnár G.), Ráti G„ Kozma J. (Molnár L). Edző: Illés László. Ibrány: Menyhárt N. - Berecki S., Kiss P„ Flavio, Engi D„ Nagy N„ Csizmarik Á., Vidoven M„ Kovács G. (Hornyai D.), Vinicíus, Boros M. (Bertók D.) Edző: Paulik István. Idény eleji formában futballoztak a csapatok, a Bakta kis szerencsével, de megérdemelten nyert. Gól: Maries G. (U-esből). Kiállítva: Nagy T. (92. perc). Ifi: 4-1, ______________ Illés László: - Ragyogó napsütésben, bár egy kis szélben, jobban tudtunk alkalmazkodni a külső körülményekhez, ami egyébként jellemző a felnőttfutballra. Gratulálok a csapatban. ______________ Paulik István: - A körülmények nem nekünk kedveztek, ettől függetlenül a helyzeteket be kell rúgni. _____________ Vásárosnamény-Nyírgyulaj 5-1 (4-1) Vásárosnamény, 350 néző, v.: Kósa Gy. Vá- sárosnamény: Kardos Z. - Nagy D„ Illés P„ Oanku J„ Mándi L, Balogh Gy., Deskó D„ Bíró J„ Bancsi G„ Lizák B„ Lakatos I. Edző: Farkas Béla. Nyirgyulaj: Opre R. - Angyalos A„ Lovas N. (Tóth B.), Czerula Zs., Vass l„ Orosz D„ Siska G. (Nagy I.), Erdei Z., Fekete G„ Gömze A. (Sánta J.), Török I. Edző: Lukács Tibor. A legfontosabb, hogy nyert a hazai csapat. Gól: Lizák B. 3, Bancsi G„ Deskó D„ illetve Erdei Z. (11-esből). Ifi: 2-3,________ Farkas Béla: - Értékes három pontot sze- reztünk, helyenként még futballoztunk is. Lukács Tibor - Az első harminc percben lerendeztük magunkat, a védelem és a középpálya átjáróház volt, utána hiába kap­tuk össze magunkat, az ellenfél még ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet aratott. __________ Nagyhalász-TIszavasvári 0-0 Nagyhalász, 300 néző, v.: Bíró Cs. Nagy­halász: Gagyi S. - Simon D„ Turbucz T., Ladányi D„ Bartha Z„ Böszörményi D„ Kató l„ Hajzer L„ Bene L. (Hudák M.), Vemer M. (Jávor P), Mátrai N. Játékos-edző: Ludánszki István. Tiszavasvárl: Tóth N.- Szolyka T. (Szőllősi D.), Balogh N., Csáki V„ Cseh K„ Nagy I. (Bakos!), Horváth N. (Lakatos Barna), Horváth M. (Kántor Zs.), Lakatos Bence, Gál N., Orosz T. (Szolyka G.). Edző: Kiss Gábor. Igazságos eredmény. Ifi: 5-0. _________________ Ludánszki István: - Az első félidőben hiányoltam az akaratot, ami a másodikban már jellemezte a játékunkat, de ez is kevés volt a három pont megszerzéséhez. ______ Kiss Gábor - A kilencvenedik percig úgy gondoltam, az a bizonyos pohár félig tele van, aztán rá kellett döbbenjek, hogy félig üres. A csapat osztozik Cseh Kristóf gyászában. _______________________ Fehérgyarmat-Cellspan-Balkány 1-1 (0-1) Fehérgyarmat, 150 néző, v.: Bendik T. Fehérgyarmat: Ovszijenko - Imre Zs„ Bátyi L„ Osváth S. (Baglyos L), Petrohai M. (Vass 0.), Pankotai l„ Rigó A„ Petrohai Gy. (Csáki R.), Balogh Á„ Baráth G. (Popovics N.), Szatke M. Edző: Siti Ferenc. Balkány: Oláh D. (Szabó P.) - Lippai T„ Lakatos T„ BÍika B„ Hortó A„ Borsi D. (Jakab R.), Szabó M„ Ohár R. (Bétteczki T.j, Bogdanovics, Iván Zs., Kállai G. Edző: Mirgai László. Becsületesen felkészülve várták a tavasz első vendégeit a hazaiak, és illő módon köszöntötték a dicséretes teljesítményükért megérdemelt trófeáikat begyűjtő balkániakat. A mér­kőzésen férfias küzdelemben nem bírtak egymással a csapatok, az egy pontnak vala­mivel a hazaiak örülhetnek jobban, hiszen a 96. percben Ovszijenko kivédte Bogdanovics tizenegyesét. Öcsi szobrának már készül a talapzata. Gól: Csáki R. (11-esből), illetve Bogdanovics. Ifi: 1-5. (Tudósító: Papp Attila) _______________________ Siti Ferenc: - Ha tudom, hogy ennyire megzavar minket a fű, akkor kivittem volna a csapatot egy hétté Amszterdamba ak- klimatizálódni. Azt gondolom, hogy méltó partnerei voltunk a bajnokesélyesnek, sőt... Függetlenül attól, hogy Öcsi a végén tizenegyest védett. _________________ Mirgai László: - Természetesen nem örülök, hogy egy olyan meccsen vesztettünk pontokat, amelyet többször is eldönt- hettünk volna. Sajnálom, hogy a végén kihagytuk a tizenegyest, de ez benne van a futballban. A legnagyobb fájdalmam viszont az, hogy elfogytak a kapusaink... Rakamaz-Sényő-Camífex 1-2 (1-1) Rakamaz, 200 néző, v.: Hegedűs Cs. Rakamaz: Hajzer T. - Gégény M„ Deme A„ Hokk Á„ Lotz Á., Suskó Á., Kóka R„ Gelsi L, Csomány Ö. (Petruska A.), Tóth T. (Dinó J.), Galambosi G. (Venczel I.). Edző: Madalina György. Sényő: Jakocska Cs. - Ádám D. (Ruska T.), Klepács K„ Bodó G„ Fiumei V., Ács Á. (Szűcs F.), Makai l„ Haburcsák B. (Toldi A.), Phrakonkham, Madzin I. (Oláh D.), Haburcsák K. (Fábri Z.). Edző: Ember Roland. Jót előkészített pályán a napsütést jobban élvezték a nézők, mint a mérkőzést. Gól: Suskó Á. illetve Haburcsák K„ Klepács K. Ifi: 0-2,________________ Madalina György: - A mai meccsen a Sényő megérdemelten nyert, jobb csapat benyomását keltette. Bennünket csak az vigasztalhat, hogy talán más eredmény születik, ha berúgjuk a tizenegyest, és mindenki tudott volna játszani, mert nem tudtuk pótolni a hiányzókat. ___________ Ember Roland: - Alacsony színvonalú mérkőzésen egy jól eltalált lövéssel sikerült megszerezni a három pontot, amit, azt gondolom, meg is érdemeltünk._________ Gyulaháza-Mándok 2-2 (1-1) Gyulaháza, 250 néző, v.: Jakab Gy. Gyulahá­za: Bandor F. - Gáti S„ Gáti Sz. (Juhász L), Lévai Cs., Tóth F„ Bombera M„ Tóth G. (Deák B.), Tóth D„ Kovács R„ Éles I., Deák Z. Edző: Bárdi Gábor. Mándok: Pécsi V. - Szabó T., Hegedűs T„ Vezdel, Galambos L„ Velikij, Csáki P„ Buda P„ Riasko V„ Győri J. (Katkó M.), Varga D. (Angyal Á.). Edző: Danes Béla. Nagyszerű, izgalmas mérkőzésen igazságos eredmény született. Gól: Éles 1.2, illetve Varga D„ Velikij, Hl: 9-0. ________________ Bárdi Gábor - Később derül ki, hogy sírjunk vagy nevessünk. ___________________ Danes Béla: - Számunkra ez a döntetlen vereséggel ér fel, van a csapatban, aki ki­rálynak képzeli magát, csak éppen a tudása nincs meg hozzá. Ezt hamar helyre tesszük, mert különben kiesés lesz avége. _ __ Szabadnapos: Tuzsér. Tabella 1. Balkány 15 10 5­43-12 35 2. Nagyecsed 15 .9 2 4 30-20 29 3,Tiszavasvári 16 8 5 3 23-20 29 4. Nyírgyulai 16 7 4 5 30-25 25 5. Fehérgyarmat 16 7 4 5 23-18 25 6. Nagyhalász 15 6 6 3 24-11 24 7. Rakamaz 15 6 5 4 27-15 23 8. Baktalórántháza 16 6 3 7 23-33 21 9. Sényő 16 5 5 6 27-30 20 10. Ibrány 15 5 1 9 23-34 16 11, Mátészalka 15 4 4 7 16-17 76 12. Tuzsér 14 4 4 6 18-21 16 13. Gyulaháza 16 3 5 8 25-43 14 14. Mándok 15 3 4 8 16-29 13 15. Vásárosnamény 15 3 1 11 30-50 10 A Szakoly visszalépett A hajrában úszott el az előny és a veretlenség Éppúgy négy ponttal kapott ki a Vasas ll-től a Nyíregyházi Kosár­suli, mint amennyivel idegenben legyőzte. KOSÁRLABDA. Két hiányzó alapembere, Fekete Dóra és Páll Vivien nélkül bravúr­ra lett volna szükség ahhoz, hogy az idegenben legyőzött Vasas Akadémia Il-t hazai pályán is felülmúlja a Nyír­egyházi Kosársuli az amatőr női NB I. Keleti csoportjának rangadóján. És a siker meg is lehetett volna, igaz, bravúr kellett vol­na hozzá, hiszen a fővárosiak mozgósították az élvonalban is szerepeltetett játékosaikat. Ennek ellenére három ne­gyeden keresztül vezettek a kosársulisok. Sőt, a negyedik negyed derekán még 68-60 volt az állás, amikor a Vasas kiegyenlített, majd az újbóli hazai előny után 75“75 lett az eredmény. Innen már a Ko­sársulinak kellett kapaszkod­nia, 80-80-nál még nyílt volt a meccs, de a folytatásban már csak vendégpontok szü­lettek. Négy is, és annak is van jelentősége, hogy az utolsó támadásból nem talált be az NYKS, mert a Vasas éppúgy négy ponttal nyerte a mécs­esét, mint novemberben a nyíregyháziak Pasaréten (82- 78), és számításaink szerint az idegenben minimálisan dobott több ponttal a főváro­siaknak kedveznek az egymás elleni eredmények. Az NYKS ebben a bajnok­ságban hazai pályán most ve­szített először mérkőzést. KM-BT Amatőr NBI. Keleti csoport, 19. forduló _____________ Nyíregyházi Kosársuli-Vasas Akadémia II. 80-84 (24—18,23-20,19-20,14-26) Szent Imre-gimnázium, 50 néző, v.: Mészá­ros B„ Vaszi. NYKS: Papp K. 18/12, Takács A. 14, Popenko K. 8, Cziránku 4, Farkasinszki 0. 28. Csere: Hidas 6, Borza, Karakó, Erdei N. 2, Simoncsik. Edző: Farkasinszki Gyuláné. Farkasinszki Orsolya (a labdával) megküzdött Mérász Beatrixszel, de a végén a Vasas örülhetett fotó: pusztai Sándor