Kelet Magyarország, 2017. március (74. évfolyam, 51-76. szám)

2017-03-30 / 75. szám

2017. MÁRCIUS 30., CSÜTÖRTÖK Igazságtalan lenne nem elismerni, milyen nagyszerűen teljesített a Barcelona az el­múlt években, Raul előbb-utóbb biztosan visszatér a Reálhoz, ám azt sem zárja ki, hogy egy nap a Barcelona edzője lesz, mert sok madridival ellentétben nem gyűlöli a katalán klubot. Szerdán kiderült, hogy a ko­rábbi döntést megváltoztatva Tömöri Zsuzsanna a követke­ző szezonra is marad a Győri Audi ETO női kézilabdacsapa­tában, miután a klub egy év­vel meghosszabbította a játé­kos nyáron lejáró szerződést. A győriek Korsós Dorina és Lakatos Rita mellett öt fiatal tehetséggel is megegyeztek a folytatásról, az előbbi két já­tékost azonban két évre köl­csönadják. Hatvan sikernél jár a Warriors KOSÁRLABDA. Az NBA legutób­bi döntőse, a Golden State 113-106-ra győzött a Houston Rockets vendégeként. A War- riorsnak ez volt a szezonbeli 60. sikere - ezzel a Golden State a hatodik csapat az NBA történetében, amely sorozat­ban három kiírásban legalább hatvan mérkőzést nyert meg. A Houstonban James Harden a huszadik tripla dupláját je­gyezte. Ez az első NBA-évad, amelyben egynél több játékos ért el legalább 20 tripla duplát (Russell Westbrook 37-nél jár). 9 Amikor az élmény megfizethetetlen A GLP SE-ben Veres Pé­ter mellett több korábbi élvonalbeli játékos szerepel. röplabda. Ami január elején a rossz időjárási és utazási vi­szonyok miatt elmaradt, arra a hétvégén minden bizonnyal sor kerül: a másfél évtizedet légiósként lehúzó, 38 éves Ve­res Pétert újra nyíregyházi csa­patban láthatjuk játszani. Igaz, nem az élvonal bajnoki dön­tőjében, mint legutóbb 2000- ben, hanem az NB Il-es GLP SE színeiben, a hazai rendezésű fordulóban. Négy győzelem, nyolc vereség A férfi másodosztályban a 20i6-20l7-es bajnoki évre öt csapat nevezett, valamennyi résztvevő rendez egy tornát, amely során mindenki játszik mindenkivel. Eddig a szege­di, a székesfehérvári és a zala­egerszegi fordulókon vannak túl a csapatok, most követ­kezik a nyíregyházi viadal a Vasvári-gimnáziumban, a baj­nokság pedig két hét múlva Győrben zárul. A GLP SE az eddigi 12 meccséből négyet megnyert és nyolcat elveszí­tett, ezzel harmadik helyen áll. Arra azonban minden Veres Péterrel szemben az orosz élvonalban is összeállt a hármas blokk esély megvan, hogy a hét­végén mind a négy meccsét megnyerje a csapat, hiszen...- Nemcsak Veres Péter, hanem Pampuch Csaba és Tolnai József személyében korábbi rutinos NB I-es nyír­egyházi játékosok is erősíte­nek majd bennünket ebben a fordulóban - mondta a csapat edzője, Nánási László.- Ók azt vállalták, hogy a hazai rendezésű tornán ját­szanak majd, nagyon örülünk neki, hogy számíthatunk rájuk, miként a feladónkra, Szilágyi Botondra is, aki már a második fordulótól kezdve bevethető. Nagy megtisztel­tetés számomra, hogy ilyen csapatot irányíthatok majd a FOTÓ:AFP kispadról. Heti három edzés­sel készülünk, ebből kétszer a Vasvári-gimnáziumban, egy­szer pedig a Continental Aré­nában gyakorlunk. Korábban Veres Péter úgy nyilatkozott, hogy sajgó dereka miatt csak a védekezésből veszi ki a ré­szét, de azóta sokat javult az egészségi és a fizikai állapota is, így ütőként számíthatunk rá. Bravúros a harmadik hely- Csapatunk a tavaly me­gyei bajnokságban szereplő Nyíregyházi FSE-re épül, ők egészültek ki ibrányi, ra- mocsaházi, illetve debreceni játékosokkal - vette át a szót Gégény Gyula, a GLP SE elnö­ke. - Sokan az elején csak lá­tásból ismerték egymást, így a mostani harmadik hely bra­vúrosnak mondható, főként, hogy a szakemberek meglá­tása szerint a mezőny ereje vetekszik az élvonal második felével. A bajnokság végére szeretnénk ezt a harmadik helyet megtartani, aztán a következő évnek talán a mos­tanitól is erősebb csapattal nekifutni. km-bt Röplabda: NB n., férfiak A 4. forduló programja, Vasvári-gimná­zium. A nyíregyházi csapat mérkőzései. Szombat,10: GLP SE-Felsőváros MÁV Elő­re. 14.30: SZESE Győr-GLP SE. Vasárnap, 9: Zalaegerszegi TE RK-GLP SE. 13.30: GLP SE-Szegedi TE-Ehök SE._______________ A bajnokság állása: 1. Szeged 35 pont. 2. Felsőváros 23,3. GLP SE Nyíregyháza 13,4. Győr 11,5. Zalaegerszeg 6. Labdarúgás Magyar Kupa Negyeddöntő, eiső mérkőzések, szerda Ferencváros-DVTK 2-1 (0-1) Budafok-Sopron 1-2 (0-1) Újpest-Vasas 1—2 (1—0) Harsányi Zoltán ismét beállt a csatasorba labdarúgás. Kedden este Gyir- móton lépett pályára a Molnár László vezetőedző dirigálta Felvidék válogatott. A házi­gazda NB I-es csapat elleni találkozóra meghívást kapott Harsányi Zoltán. A támadó arra összpontosít, hogy minél eredményesebb legyen FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR A Nyíregyháza Spartacus csatára, végig pályán volt, a találkozót a gyirmótiak nyer­ték l-o-ra. Harsányi Zoltán ezzel végleg beállt a csata­sorba, hiszen öt hónapos kihagyást követően előbb a Dorog elleni hazai bajnokin, majd a múlt héten a diósgyőri edzőmeccsen játszott ismét a Szpariban.- Jó volt ismét a többiekkel pályára lépni. Persze, hiány­zik még a meccsrutin, hiszen felkészülési találkozókon sem szerepelhettem sérülés miatt, és kell még egy-két mérkőzés ahhoz, hogy tel­jes értékű legyek, de amíg pályán vagyok, igyekszem mindent megtenni a csapat sikeréért. A Diósgyőr ellen jól ment a játék, kis szerencsével több gólt is lőhettem volna, de így is jó érzés volt betalálni - nyilatkozta a támadó. km Öttel vezettek, és öttel is kaptak ki A második félidő elején felülkerekedni látszott a Fehérváron játszó Kisvárda, de a végét nagyon elszúrta. kézilabda. Nem éppen álom­szerűén indult a hétközi, székesfehérvári bajnokija a Kisvárda Master Good SE NB I-es női csapatának, de a ha­zaiak 4-i-es előnyéhez kellett az is, hogy első hétméteresük nyomban emberelőnnyel pá­rosult. Miután kiegészült a Várda, rendezte a sorait, és jöttek a gólok középről és szélről is, Marija Gedroit gyors egymásu­tánban értékesített két bünte­tője pedig egyenlítést ért 8-8- nál, illetve 9-9-nél. Marina Dmitrovics találata jelentette először a vendégelőnyt, Tóth Gabrielláé azt, hogy már kettő­vel ment (10-12) a KKC. Büntették a tanácstalanságot A remekül játszó átlövő azon­ban kisvártatva megkapta má­sodik kétpercesét, ráadásul a rolót lehúzó, hétméterest is hárító Jekatyerina Dzsukeva a kapufának szaladt, amikor a fehérváriak a saját térfelükről vették célba az üresen maradt vendégkaput. A helyére beállt Scholtz Andrea is védett egy nagyot, Orbán Adrienn trükkös gólja pedig gondoskodott a félidei kétgólos vendégelőnyről. A kettőből aztán öt lett, mert Samira Rocha a második félidő elején megszórta magát, majd megint Gedroit lett a gólfele­lős. Csak Biljana Bandelierrel nem bírtak sehogyan a vár- daiak, a magasra nőtt átlövő­góljaival rendre felzárkózott kettőre a Fehérvár. Majd Clau- dine Mendy ki is egyenlített, de Rocha a legjobbkor lőtt éles szögből ka­pufás gólt. Ezzel azonban el is lőtte utolsó puska­porát a vendégcsapat, a tanácstalan támadójátékot ugyanis lerohanásból elért gólokkal büntette a Fehérvár, amely a hajrában zsinórban hatszor is betalált, fordított, és legyőzte a nagy lehetőséget elszalasztó Kisvárdát. km-bt Samira Rocha elkapta a fonalat, de ez is kevés volt a pontszerzéshez Kézilabda Női NB L, 18. forduló Székesfehérvár, 500 néző, v.: Bíró Á„ Kiss 0. __________ Álba Fehérvár KC: Herr 0. - Májer 2, Piedade, Ktikovac, Bandelier 9, Mendy 6, Pelczéder 1. Csere: Sipeki (kapus), Tilinger 2/1, Lavko 3/2, Boldizsár B. 1, Hajduch 2, Isitate 1, Kazail. Edző: Deli Rita. Kisvárda: Dzsukeva - Orbán A. 2, Dmitrovics 3, Liscsevics, Szabó V1., Tóth G. 4, Rocha 6. Csere: Scholtz (kapus), Umanec, Gedroit 6/4, Kucherova, Tarjányi 1. Edző: Dévényi János. _______ Az eredmény alakulása, 6. perc: 4-1,12.: 6-5,18.: 8-8, 20.: 9-10,23.: 10-12,36.: 13-17,40.: 14-19,42.: 17-19,49.: 20-22,52.: 22-23. _______________________________ Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/4. C Dell Rita: - Nagyon erős Kisvárda ellen tudtunk győzni, hol­ott érződött a teljesítményünkön, hogy nagy nyomás alatt játszottunk. Igazi csapatmunkát mutattunk bel _________ Dévényi János: - Gyengén kezdtünk, de aztán felzárkóz­tunk, majd vezettünk is. A második félidőt jól kezdtük, de a Fehérvár a kapuscseréje és a védekezésváltása révén fordítani tudott. Úszás Az elmúlt hétvégén 16 egyesület 131 ver­senyzője állt rajtkőre a Hajdúszoboszlón egy felmérő úszóversenyen. Két versenyszámot hirdettek meg, a 400 m gyors- és a 400 m vegyesúszást. A Nyíregyházi Sportcentrumot tizennégyen képviselték, kilencen összesen tizennyolc érmet szereztek, minden érem­szerző kétszer állhatott dobogóra. Lányok: l.Kis Anasztázia (2004,4:40,04) és Sztruhár Jázmin (2005,4:41,55), 3. Molnár Kitti (2005,5:11,00). Fiúk: 1. Cserfalvi Olaf (2004,4:27,63), Kovács Péter(2005,4:47,71) és Csernyik Dániel (2006,5:14,94), 2. Tajthy Milán (2005,4:48,07). 3. Szakács Adorján (2004,4:37,40) és Lengyel Áron (2005, Lányok: 1. Kis Anasztázia (2004,5:19,50). 2. Sztruhár Jázmin (2005,5:22,41). 3. Molnár Kitti (2005,5:41,07). Fiúk: 1. Cserfalvi Olaf (2004,4:52,93) és Tajthy Milán (2005, 5:20,57). 2. Szakács Adorján (2004,5:18,46) és Kovács Péter (2005,5:21,64). 3. Lengyel Áron (2005,5:35,55) és Csernyik Dániel (2006,6:17,83). Kitettek magukért a ny'regyházi fiatalok FOTÓ: NYÍREGYHÁZI SPORTrENTRUM Mai sportműsor Kézilabda. Bereg-LED megyei női bajnokság: Nyíregyházi FSE-lbrány, egyetemi atlétikai csarnok. 18. Országos serdülőbajnokság, fiú: Tiszavasvári SE-Balassagyarmat, 16.30. Fehérgyarmati VSE-Debreceni EAC, 17.15. Nyíregyházi Sportcentrum-Füzesabony.Móra-iskola, 17.30. Országos serdülőbajnokság, lány: VKK Nyírbátor-Balmazújváros, 16. sport.szon.hu Sport. A régió és nagyvilág sportja